Чакат тихичко в снега ,пролет нашите цветя !!

  • 53 345
  • 580
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 265


 Ей така трябва да ми цъфне луковицата на кала,с която се сдобих вчера.Стискайте палци да ви се хваля с цвят Grinning

# 511
  • Мнения: 157
Nezito, и аз разгледах цветята и дома ти! Страхотни са! бъдете щастливи всички!
Разсадът какъв е ? Embarassed

# 512
Здравейте,момичета.Чета всичко с голям интерес и  много Ви се радвам.От скоро живея в къща и имам голям и много грозен и празен двор.Мечтая си един ден да мога да му се радвам,както вие се радвате на вашите.Имам нужда от много помощ и съвети.Благодаря ви предварително.

# 513
  • Мнения: 157
Здравейте,момичета.Чета всичко с голям интерес и  много Ви се радвам.От скоро живея в къща и имам голям и много грозен и празен двор.Мечтая си един ден да мога да му се радвам,както вие се радвате на вашите.Имам нужда от много помощ и съвети.Благодаря ви предварително.
Ех, да знаеш как ти завиждам за двора...
за една година няма как да стане, при мен в началото, когато се появи страстта по цветята , исках всичко да расте бързо, бързо...нямах търпение да виждам това...
Предполагам, че другите момичета могат да ти помогнат с практически съвети кога и какво да си посееш. но то си зависи и от твоя вкус. Едно е сигурно- запалиш ли се по цветята, искаш да имаш от всичкооооо..

# 514
  • Мнения: X
Момичета,помагайте,от къде във Варна мога да си купя грудка на Кала,че вече на две места търсих и като няма се награбих с луковици на далия,гладиола-три вида,фрезии-5 вида,както и един Каламондин и една орхидея.Ако продължа да обикалям града  още нещо ще ме изкуши,за това ако някой си е взел да помага Praynig.

КОТЕ,дай съвет за фрезиите/любими са ми/,взех 5 луковички,но не знам в каква големина съд да ги засадя,освен това на колко време ги поливаш и от засаждането след колко време поникнаха и цъфнаха?

# 515
  • Мнения: 13 867
_re_ge ,благодаря ти за хубавите думи!  bouquet Стефанотиса ми е нов и в момента се образовам по отношение на него-как да го гледам и да го накарам да цъфти пак. Много се надявам да успея,защото е страхотен ,а и как ухае... Heart Eyes

Nezito - като гледах обилните цветове и най-важното листата на стефанотиса ти  си помислих че е нов но все пак попитах. Моят е от три години, листата понамаляха като размер станаха по светли, цъфна само една пролет с две съцветия и това беше. Пуска дълги ластари с дребни листенца.Мисля че може би трябва да г торя със специална тор но не знам каква.
Да споделя че другото му име е Мадагаскарски зюмбюл, използвал се и за декорация на булченски букети и була.
Аз сложих на моя утрогестан да видим дали ще цъфне другата година

# 516
  • Мнения: 13 867
Момичета,помагайте,от къде във Варна мога да си купя грудка на Кала,че вече на две места търсих и като няма се награбих с луковици на далия,гладиола-три вида,фрезии-5 вида,както и един Каламондин и една орхидея.Ако продължа да обикалям града  още нещо ще ме изкуши,за това ако някой си е взел да помага Praynig.
КОТЕ,дай съвет за фрезиите/любими са ми/,взех 5 луковички,но не знам в каква големина съд да ги засадя,освен това на колко време ги поливаш и от засаждането след колко време поникнаха и цъфнаха?

Пиши къде си търсила за да помисля къде не си...

# 517
  • Мнения: 232
Blue Jay,благадаря за отговора!  bouquet

А някой,да знае това цвете,как се казва?  http://media.snimka.bg/2435/011125980.jpg

# 518
  • Мнения: 69
Мисля, че тук трябва да се пише... , че се обърках вече....
Искам да ви попитам - имам дифенбахия, спряла своето развитие от няколко месеца.... 5 , причина - препикаване от котето ми... та се чудя дали сега да не я потопя във вода , за да се поосвежи малко, че вече 3 пъти и сменям пръстта и все не иска да си доразтвори новопорасналите листенца .... newsm78

# 519
  • Мнения: 5 178
Kали имаше в бриколажа
Фрезиите са посяти октомври месец,  поливам ги веднъж седмично, но явно зависи от условията в самата стая..
 Сравнително нагъсто са посяти, но тези бяха 30 бройки в пакет и имаше и много дребни, които очевидно няма да цъфнат
Мисля,че 5 спокойно може да ги боднеш в една саксия и да си предвидиш и място за оградка, че са много нежни и полягват

# 520
  • Русе
  • Мнения: 1 853


 Ей така трябва да ми цъфне луковицата на кала,с която се сдобих вчера.Стискайте палци да ви се хваля с цвят Grinning
Стискаме Hugдано да цъфне  Praynig
Момичета много ме запалихте с тези кали,ще си търся и аз,много искам в червено.

# 521
  • Мнения: 3 782

Добро утро ,цветарки! Hug Ето обещаните снимки на моя Стефанотис,една цъфнала Сенполия,Зюмбюлите ми и мноооого малка част от разсада ми. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=135220&pid=11121790 Желая ви хубав ден! Heart Eyes

Много е хубаво, ами значи да купувам пръст и да ги присаждам цветята.
Анабел, скикам палци и аз харесвам калите много.

# 522
  • Мнения: X

Пиши къде си търсила за да помисля къде не си...
Търсих на пазар Чаталджа и в Ерика,но нямаше.

Kали имаше в бриколажа
Фрезиите са посяти октомври месец,  поливам ги веднъж седмично, но явно зависи от условията в самата стая..
 Сравнително нагъсто са посяти, но тези бяха 30 бройки в пакет и имаше и много дребни, които очевидно няма да цъфнат
Мисля,че 5 спокойно може да ги боднеш в една саксия и да си предвидиш и място за оградка, че са много нежни и полягват
КОТЕ,благодаря за отговора,ще проверя и в Бриколаж.
Фрезиите в каква почва ги посади?Обикновена  или има една "орхидея" се казва,по-рохка е и аз я харесвам повече?Под "една саксия" имаш предвид кръгла като за едно стайно разстение или правоъгълно сандъче?Просто ми е трудно да си го представя какво ще поникне ,за това така разпитвам. Hug

Момичета много ме запалихте с тези кали,ще си търся и аз,много искам в червено.
И аз много искам в червено,но и др. цвят да намеря,ще си взема.
Ками,зарази ни с тези Кали всички! Grinning

# 523
  • Мнения: 59
Запалихте ме Вие,но направо не знам от къде да започна.Няма варянт да ползвам някоя от фирмите за озеленяване.Трябва да се справя сама.Идей за храсти,цветя и в саксйи ли да почна и после да местя в градината?Купила съм един клематис,пасифлора и съм ги насадила в едни кофи/чакам да се позатопли/със семенцата май не се справих,втора седмица и нищо не е поникнало/

# 524
  • Мнения: 5 178
ще ти поникнат 5 стъбълца подобни на гладиолите, но по-малки и крехки, а от средата им излиза цветоноса

Мисля, че саксия кръгла за едно по-голямо цвете е ОК. Моите са в две съндъчета от по 50 см дължина и им стига местото, 15 бр/ съндъче
Почвата не си спомням каква е  Blush

Общи условия

Активация на акаунт