Отговори
# 60
Едно трябва да е ясно на всички. Има сервитутно право и никой не може да го нарушава, както и неприкосновеността на частния имот. И аз бих си опънал кабел за по пряко до съседа да си говорим по интерком, но нали се сещате за реакцията на околните..
и как няма да ви пречат разни устройства във входовете - недоумявам. Ами като тръгнете да ги боядисвате или точно там се наложи да ремонтирате. Изобщо по добре да поскъпне услугата, но да стане с необходимото качество. За опасността от гръм няма да коментирам. А това да съм на първия етаж и някой льольо да ми наднича от стълбата - туп аааа и това е.
Ремонта на фасада е 40лв/м2 за каква търпимост призовават провайдерите не знам.
Как едни могат да копаят и да монтират в тръби, а други не и кой сваля кабела след като не се използва вече?
И не ми говорете за БТК и те са частна компания и те са същите мърлячи.
РЕЖЕТЕ НАРЕД и после пак.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 777
Раздразнен,постът ти ми хареса.Като спомена за льольото,който надничал от стълбата,си спомних подобна случка.Една съботна сутрин си взех душ и по хавлия отварям прозореца,ей така да си глътна кафето на въздух.Навеждайки се напред,едва не целунах по темето някакъв малоумник в/у стълба.Оказа се,че съседът имал проблем с телефона и повикал техник.Тръгнал въпросният да проследява кабела и по жицата влязъл в двора ми,качил се на стълбата и си работи човекът.Ама да беше се обадил поне(оправда се,че "господинът" му казал да влезе).Развиках се и го изгоних от имота си,а недоклатената ми съседка се разкрещя от тях,че им саботирам нарочно ремонта.А мъжът и има ли право да кани в моя двор когото си поиска?Писна ми вече!От едно се отървеш,то идва друго!

# 62
  • Мнения: 142
Едно трябва да е ясно на всички. Има сервитутно право и никой не може да го нарушава, както и неприкосновеността на частния имот. И аз бих си опънал кабел за по пряко до съседа да си говорим по интерком, но нали се сещате за реакцията на околните..
и как няма да ви пречат разни устройства във входовете - недоумявам. Ами като тръгнете да ги боядисвате или точно там се наложи да ремонтирате. Изобщо по добре да поскъпне услугата, но да стане с необходимото качество. За опасността от гръм няма да коментирам. А това да съм на първия етаж и някой льольо да ми наднича от стълбата - туп аааа и това е.
Ремонта на фасада е 40лв/м2 за каква търпимост призовават провайдерите не знам.
Как едни могат да копаят и да монтират в тръби, а други не и кой сваля кабела след като не се използва вече?
И не ми говорете за БТК и те са частна компания и те са същите мърлячи.
РЕЖЕТЕ НАРЕД и после пак.

Абсолютно! Тия простотии за създаване на "инфраструктура" са малоумщина. Само нежеланието да се карам с комшиите ме спира да им орежа кабелите, но ако ми пречат изобщо няма да се занимавам. Кабелите, висящи по фасадата, завързани за олуци, покриви, антени, стълбове и бог знае какво, са незаконни. Звъняла съм на полицията след като едни такива "провайдери" ни изкъртиха с ритници решетката на прозорците на входа, за да си стигнат до безценната кутийка с кабеляци!

Общи условия

Активация на акаунт