Пелени и гащички за многократна употреба - сайтове за поръчки 2

  • 20 851
  • 288
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 423
Да не разводнявам темата,но от Америка от Фрейгранс пак не плащам нищо освен 4 лева на митница.Както и да е ,пробвах,не става.В крайна сметка от Екомама ще заредят това,за което питаме и което ще се купува.

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 17:38 от Mime-to

# 76
  • Мнения: 668
petjoff - да, аз съм си шила гащичките на моята госпожица. Но ги ших когато беше по-голяма, около 1/2 годинка. Затова не мога да те ориентирам за новородено. Първоначално бяха 5 чифта, но при никакъв случай не стигат  Confused После доших още 4 чифта, та сега е горе-долу добре. Но трябва да се перат почти всеки ден, за да можеш да смогнеш + практикуването на ЕБХ. За съжаление Али в момента е в период на бойкот, не желае да пишка в гърнето или легенчето, дори и много да й се пишка. Щом я обуя и в следващите 5 минути се е напишкала. Дано да отмине скоро. Иначе сме откарвали цял ден с 1 чифт, максимум 2, а сега не ме оправят 5!
Пожелавам ти успех, снимки на пеленките има тук, ако нещо конкретно те вълнува ми пиши на ЛС. http://thedragonbg.multiply.com/photos/album/12/12

# 77
  • Мнения: 822
Момичета, имам въпросче... как перете наакана пелена... нали уж не трябва да се перат с перилни препарати... ама понеже още нямам от хигиенните парчета (ще си поръчвам др. седмица), а малката не пита... и се захранва с тиква  Mr. Green  Та днес прах наакана пелена на ръка с бебешки сапун, после я пуснах в пералнята с още няколко неща с много малко прах Сано... еми, излезе на петна  Confused   Как ги почиствате ?

# 78
  • Мнения: 1 266
нали уж не трябва да се перат с перилни препарати...

Защо да не трябва  newsm78
Много съм оаздачена, аз си ги пера с прах от самото начало...

# 79
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
За жалост точно Саното не е от най-изпиращия петна.  Confused

Аз пера неговите дрешки с настърган в пералнята сапун. А ако са по-упоритички петната - с нашия прах (Ариел). Хигиенните парчета не предпазват от изцапване, петна от наакано си остават, но с тях твърдите частички не остават върху пелената и съответно се пере по-лесно.

# 80
  • Мнения: 11 319
Моарейн, аз на моя му ги пера най-напред с четка (от тия дето са за мръсни ръце и нокти) и сапун за пране и след това ги мятам в пералнята. Специално тях ги пера отскоро със сапунените орехи, но преди ги мятах с този. Пере прекрасно и няма аромат.

# 81
  • Мнения: 822
Коте, май аз не съм разбрала... мозъкът ми е изтекъл през циците, сериозно... много съм зле. Сега се връщах да чета, там където си мислех преди, че съм чела... чела-недочела...
Lady Frost, Вечи , аха, ясно, значи си продължавам със сапун да пера...
наистина Саното не изпира много добре петна. Ама нали е уж за чувствителна кожа и т.н., сигурно затова е по-слаб като препарат..  Thinking

Мерси!   Hug

# 82
  • Мнения: 2 132
Тази тема съм я пропуснала.
Връщам се да ви прочета.

# 83
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Моарейн, аз на моя му ги пера най-напред с четка (от тия дето са за мръсни ръце и нокти) и сапун за пране и след това ги мятам в пералнята. Специално тях ги пера отскоро със сапунените орехи, но преди ги мятах с този. Пере прекрасно и няма аромат.

А тоя Ариел дали го има в БГ?  Thinking Сякаш не съм го виждала! newsm78

# 84
  • Мнения: 3 869
Не им се връзвайте на петната Simple Smile След още едно-две изпирания и сушени на слънце се заличават. За тези, които тепърва ще поръчват и не искат да гледат петна - вземете си от неизбелван памук или пък с цветна вътрешна част  Rolling Eyes

# 85
  • Мнения: 2 132
Мито и ДДС няма от Великобритания - тя е към ЕС. Мег твойте бяха от америка и за това си плащала Wink
Всичките многократни пелени ги правят с дишащ външен слой, така че не се притеснявайте - няма да запарват. Peace

Искате ли да ви преведа инструкции за пране? Пратиха ми ги с пелените.

Забравих да ви кажа, че аз ползвам кърпички, които се перат.

# 86
  • София
  • Мнения: 659
 Аз специално за пелените си взех прах MioCare и добавка MioFresh на BambinoMio. На праха пише, че леко избелва и се надявам да върши работа.
 А сега да се похваля, че скоро ще се сдобия с още един комплект за началото на Бамбиното + подложки за скромната сума от 50лв. (от Продавалника естествено). Мамата е използвала веднъж 1 пелена и 1 гащи, но явно нещо не и допадат. Така вече ще имам 24 пелени и 6 чифта гащички и мисля, че ще са ми достатъчни. Евентуално може да взема най-малкия размер гащи ако бебо се роди по-мъничък и така.
 И пак да питам Котката Марта, че нали има дълъг стаж с Бамбиното - как се представят нощно време? В смисъл ако бебето си спи по цяла нощ, дали ще протекат отнякъде  newsm78, че аз памперси съм купила единствено за болницата и нямам намерение да купувам за вкъщи.

# 87
  • Мнения: 1 266
veroniki, моята пикла преди се будеше 2 пъти да я изпишквам нощем, но сега спи по 12 часа и сутрин имаме малко фалове, ноооо аз съм вече на 3-ти размер гащички, а все още с малкия размер пелени и може би затова. Няколко пъти слагам допълнителен тензух и макар да са подгизнали, не беше пропуснало. Самата й кожа обаче си е ок дори и след 12 ч.

# 88
  • София
  • Мнения: 6 259
Аз днес си взех от Данет преходни гащички на Бамбино и разградимите подложки. Та пак за прането, може с обикновен прах, само омекотител не трябва, нали? (Че така четох, не помня къде, за пелените, че попивали по-малко после от омекотителя.)

# 89
  • Мнения: 232
Моарейн, не си сама с изтичането на мозъци .  Wink
Иначе аз пера с това- http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=167&products_id=1950
 първо на един цикъл само плакнене, и оттам на 60 градуса, изпират се идеално.

Общи условия

Активация на акаунт