Имате ли близки с болест на Паркинсон ?

  • 172 993
  • 612
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 725
Интересно.....скоро, пък, от някъде чух, че е хубаво болните от паркинсон да консумират кисело мляко.   #Crazy
 Не съм знаела, че прекомерната употреба на месо е вредна за паркинсона.

да и аз съм чела различни диети , но лекарката каза така и такива са и моите наблюдения върху баща ми, за това споделем , всек и може да опита и да види как ще се чувства, лесно е да спре тези храни за известно време , това поне е безопасно Simple Smile,защото мног лекари дават само хапчетата без да се ангажират да се замислят защо и как се получава даден проблемн

# 181
  • Мнения: 11
Здравейте Mimi_67 !Сега когато вече имам това заболяване и изапочнах да се ровя из нета откривам много неща покрай тази болест.Лекарите пишат,че пушачите са застрашени с около 45% по-малко да я развият болестта от непушачите-аз никога не съм пушил.Пишат че кафето влияе на допамина в мозъка-основния трансмитер-а това също намалявало вероятността от заболяване.Аз не съм пил кафе /или много рядко преди/, не пия и сега. Можеби трябва да започна.Що се отнася до млекото-пак там пишат,че трябва да се консумира и кисело мляко и кефир.В това което аз пиша,че вземам всяка вчер с мляко  - най-важният елемент е канелата.Не знам до колко ще ми помогне, но започвам да вярвам на много неща на които преди съм гледал малко скептично.В Австрия са направили ваксина против Паркинсон и доколкото може да се разбере от автоматичния превод са започнали опити с доброволци,но с ранния стадий на болестта.Имаме и друга алтернатива – LDN. PinkPanther  /съфорумник/от много отдавна го описва като лечение за много болести - включително Паркинсон.Една от темите е - Лечение на автоимунни и други заболявания с LDN(Low dose Naltrexone).Отдавна влизам в Bg-mamma и темата  за ЛДН е доста стара.Има я в „дискова херния” с няколко поредни номера, протеолитични ензими и др.Както казва розовата Пантера най-добре е да влезнете и да прочетете лично.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=479316.15;topicrefid=20 ...http://hranene.framar.bg/%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0 … D1%81%D0%BE%D0%BD ........ http://здраве.ws/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D1%85%D0%BE%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%81-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BE%D0%BD-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D1%8F%D0%B4%D0%B0%D1%82/.....   Доколкото разбирам и баща Ви е отскоро болен.Дано да имаме късмет нещо да открият за лечение и прекъсване на този дегенеративен процес докато сме още в ранния стадий.     bouquet

Последна редакция: пт, 07 ное 2014, 17:57 от sachosan

# 182
  • Мнения: 3 725
Здравейте, sachosan не татко е болен отдавна и сме опитали много алтернативни методи, четох и за налтрексона , писах до разни фармацевтични чуждестранни компании, но без резултат , в България не е въведено това  лекарство въпреки, че било ефективно и за паркинсона, но било евтино  и съответно нямало печалба Sad. Ако вие сте още в началото на болестта прочетете за билката котешка стъпка или билката на Левски ,казават че в началото имало ефект. Успех и търпение Simple Smile

# 183
  • Мнения: 11
Voxx, ако още се интересуваш,потърси в интернет материали за "Low dose Naltrexone" (търси целия израз). Това е чудесен препарат с фантастични качества - мощно засилва имунната сиситема и тя се бори сама с безброй болести, от СПИН до рак.
Няма смисъл да говориш с лекари - не го знаят за съжаление, или не разбират действието му.
В семейството имаме Паркинсон и само за месец остана само лек тремор в лявата ръка. Никаква ригидност, болки в ставите, нищо!
Може да се комбинира с традиционните лекарства и сигурно ще намалите Мадопара и Мирапексина.
Но, трябва да четеш на английски...

Тук:
http://www.lowdosenaltrexone.org/

http://ldn.proboards.com/index.cgi?board=forum

http://jeffreydach.com/2009/04/13/low-dose-naltrexone-ldn-2-jeffrey-dach-md.aspx


Има още много линкове и информация, но като се обадиш. Успех!
    Здравей mimi_67.Цитирам PinkPanther защото мисля че той за пръв път описва употребата на ЛДН във форума.Ако му пишеш на "лични съобщения" може да ти обясни най добре за LDN.Във България никой не е запознат с този начин на лекуване,въпреки че лекарството Naltrxone им е известно и се използва при наркомани и алкохолици. Успех и на теб.     bouquet

# 184
  • Мнения: 3 725
Здравейте, писала съм си с този господин , както и с един друг млад човек , който има множествена склероза и ми разказа още преди години ,че на своя глава се е снабдил много трудно с това лекарство от чужбина и го прилагаше по схема, но тук никой лекар не се занимава с това лекарство, лично аз питах един лекар разказах му , но той ми се скара едва ли не  му говорих за нещо подсъдно. Явно е добро и евтино лекарство . но......... до тук, не може да се борим с нашата система . мисля ,че изобщо не се внася това лекарство тук , разбрах че е много евтино , а един мадопар беше около 100 лв. свободно да се купи сега е по-евтин , но пак проблема е в парите

# 185
  • Мнения: 11
От старата тема:


ПРИГОТВЯНЕ НА ПРЕПАРАТА LDN И ЛЕЧЕНИЕ С НЕГО

Препаратът LDN (Low dose Naltrexone) се приготвя в домашни условия на базата на фабричния препарат Налтрексон, прилаган за лечение на алкохолици и хероинови наркомани. Същият препарат, приложен в много малки дози (LDN) има коренно различно действие - мощно засилва имунитета.

ПРИГОТОВЛЕНИЕ: От аптека се купува препаратът ReVia или Adepend. Това са търговските наименования на Naltrexone hidrochloride. (по горе са посочени адресът и цената на вносителя на препарата за България).
Отмерват се 50мл вода - от чешмата, минерална, топла, студена - без значение.
Една таблетка се смачква между два листа хартия и се изсипва във водата. Разтворът се разбърква и се прелива в шише (бурканче) с широко гърло, което се затваря плътно.
Въпреки, че налтрексонът се разтваря напълно, разтворът остава мътен заради неразтворимите пълнители в таблетката - магнезиев стеарат, титанов двуокис, желатин и др.
Така приготвеният разтвор се затваря плътно и се държи в хладилника. Преди всяка употреба се разклаща.
Не разтваряйте повече от една таблетка за да е пресен разтворът.

УПОТРЕБА:  С помощта на спринцовка (най-добре 5 мл) се отмерва необходимото количество от разтвора. Тъй като 50 мл ратвор съдържат 50мг налтрексон, то в 1 мл се съдържа 1 мг. Измереното количество се смесва с малко вода и се пие. Вкусът е слабо горчив, като тоник.

ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ: Препаратът категорично не може да се прилага при хора с присадени органи.
Също така не се прилага при алкохолици и хероинови наркомани, преди изчистването на организма.
Нормалната (социална) употреба на алкохол не пречи на лечението.

ПРИЛОЖЕНИЕ И ДОЗИРОВКА: Препаратът LDN се приема еднократно, вечер след 22 часа. Целта е да се достигне максимална концентрация в малките часове на денонощието, когато се синтезират ендорфините.
Препаратът е напълно безопасен за прилагане при бременни, кърмачки, бебета, деца и възрастни. Въпреки това, при първите три групи да се прилага при крайна необходимост, когато останалите препарати са много вредни , а приложението им е неизбежно.
Лечебната доза варира от 2 до 4.5 мг. Да не се надхвърля никога максималната доза от 4.5 мг! Дозата не е вредна или отровна, но очаваният ефект изчезва.
Дозата за деца и домашни любимци е 0.1 мг/кг, но не повече от 4.5 мг. Препаратът е тестван и ефективен при бозайници. Ефектът му върху риби, гущери, костенурки и др. не е проучван.(Не ми е известно.)

ОСОБЕНОСТИ В ПРИЛОЖЕнИЕТО И ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ С ДРУГИ ПРЕПАРАТИ: Препоръчва се лечението да започне с по-малки дози - около 2 мг и постепенно да си стремим към горната граница. Това става за 2-3 седмици. За жени с тегло около 50 кг една максимална доза от 3.5 мг дава добър резултат.
При пациенти с множествена склероза горният подход е задължителен! Да се потърси дозата при която пациентът се чувства най-добре.
При пациенти с тироидни проблеми (най-вече хипотириодизъм) да се намали предварително дозата на L-тироксин. Възможно е секрецията на жлезата да се увеличи рязко и това, заедно с външният L-тироксин да предизвика тахикардия. След установяването на дозата на LDN се напасва и дозата на L-тироксин.
LDN не бива да се съчетава с  тежки имуносупресанти, интерферон, Енбрел и цитостатици, защото работят в противоположни посоки. Или едното, или другото. Препоръчвам първо да се пробва LDN, поради доказаната му безвредност.
След започване на лечението с LDN постепенно да се намалят кортикостероидите (който приема такива). Темпото се определя от пациента и усещането му  за болка.

СТРАНИЧНИ ЕФЕКТИ: Препаратът се понася изключително добре от пациентите. През първите 1-2 вечери се очакват смущения в съня, които бързо преминават. Възможно е появата на известна сънливост, което преминава за една-две седмици.
Понякога се усеща напрежение в главата, както при високо кръвно налягане. След измерването му, обаче, се оказва, че е в нормата. След няколко такива случаи пациентът се успокоява и това не му прави повече впечатление.

За всички неуточнени въпроси четете във форума. Ще бъдем благодарни за споделянето на нова информация и лични впечатления от прилагането на препарата.


Въпреки изключителната безвредност на препарата, доказана от прилагането му на пациенти в продължение на 20 и повече години, приемането му става на Ваша собствена отговорност. Ние не сме виновни, че лекарите до ден днешен не знаят за съществуването му.

Желаем Ви успех!

септември 2009 г.

P.S.:"http://www.fromvoulevs.com/frame.html

Това са вносителите. С рецепта можеш да закупиш една опаковка с 4 блистера по 7 таблетки на цена 132,17 лв.
Адресът е гр. София 1505, ул. "Марица" № 10"

         Здравей mimi_67 !Опитвах се да му пиша лятото ,но на село имам мобилен интернет и мисля че не се получи-нямям отговор. Ще опитам отново ,но не знам какво ще се получи.За м.Февруари съм записан за ДАТСКАН и тогава ще решавам дали да започна да пия едно от двете лекарства -Adepend или ReVia. Засега карам на мляко с канела +лекарства.      bouquet

# 186
  • Мнения: 3 725
Здравейте, аз от вълнение нещо се обърках , какво представлява това Датскан и значи ли ,че тези лекарства  Ревиа и Адепенд , които са разновидност на налтрексона се изписват под лекарско предписание и наблюдение, мога ли да се свържа с вас на скайп или имейл, много благодаря и леки дни пожелавам   bouquet

# 187
  • София
  • Мнения: 84
       За м.Февруари съм записан за ДАТСКАН и тогава ще решавам дали да започна да пия едно от двете лекарства -Adepend или ReVia. Засега карам на мляко с канела +лекарства.      bouquet



Здравей, sachosan, съпругът ми е болен от паркинсон вече 10г. Сега е на 50г. Състоянието му не е много тежко. Би ли споделил как се записа за ДАТСКАН. Любопитни са ми тези лекарства, за които споменаваш. Ти пиеш ли Мадопар. Кой ти е  наблюдаващ и съветващ лекар. 

# 188
  • Мнения: 11
Здравей luchi92 ! Аз съм с тази диагноза от м Май 2014 г.След като лежах в "Св.Наум" една седмица лекуващата ме лекарка ме насочи за такова изследване.Апарата е при тях и там става и записването,но трябва доколкото разбрах да те изпраща  някой лекар. Препарата се казва DatSkan и представлява радиоактивен йод-123.Таксата е 50 лв.но пнеже препарата е около 2000 лв., дневно правят по 4-5 снимки и от там идва голямото чакане.Аз не взимам Мадопар ,още съм на Юмекс.Предписали са ми Pramipexole 0.18 i 0.7мг.Ще започвам да ги пия.             bouquet

# 189
  • Мнения: 11
Здравейте отново! Ето линкове "за" и "против" употребата на Л.Д.Налтрексон .                                                                                                                                                                                                                                                                                                              http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http: … /&prev=search..............                                                                 http://translate.google.bg/translate?hl=bg&sl=en&u=http: … /&prev=search......                  newsm78                 bouquet                     

# 190
  • Русе
  • Мнения: 9
Здравейте  luchi92, направиха ми изследването с DaTSCAN  в болница "Св.Наум" Сф и с него се потвърди диагнозата ПБ - умерено изразена загуба на допаминергични неврони повече за левия стриатумит и леко изразена загуба за десния /малко  сложно го написах, но цитирах  заключението от изследването/. До сега не съм пробвала с кисело мляко и цейлонска канела и мисля да опитам, дано няма някакви нежелани реакции. Наистина никой лекар не ми е споменавал за някаква "диета", само ми бяха казали за цигарите и кафето /аз съм пушач от 20 години и пия по 2-3 кафета на ден и въпреки това ме "споходи" Паркинсона/. Не ми е правило  впечатление как ми влияяе консумацията на месо, но сега ще си поставя за цел и ще следя за реакциите.

# 191
  • Мнения: 11
Здравейте М.Великова ! Имам един въпрос- как се издържа около 45 мин. легнал по гръб ?Може ли да се прави някакво движение -изключвам главата.При Вас какви са видимите признаци на ПБ.Що се отнася до канелата аз я взимам от 5 мес. вечер преди лягане с кисело мляко ,мед /на вкус/ и може пчелен прашец по ½ ч.л. но трябва да престой поне 1 час с млякото.От както го взимам съм отслабнал 7 кг.Рязък спад се получи след като пих Парацетамол 10 дни заради грип.Други ефекти не съм забелязал.               newsm78       bouquet

# 192
  • Русе
  • Мнения: 9
Здравейте М.Великова ! Имам един въпрос- как се издържа около 45 мин. легнал по гръб ?Може ли да се прави някакво движение -изключвам главата.При Вас какви са видимите признаци на ПБ.Що се отнася до канелата аз я взимам от 5 мес. вечер преди лягане с кисело мляко ,мед /на вкус/ и може пчелен прашец по ½ ч.л. но трябва да престой поне 1 час с млякото.От както го взимам съм отслабнал 7 кг.Рязък спад се получи след като пих Парацетамол 10 дни заради грип.Други ефекти не съм забелязал.                 
     Здравейте sachosan, "сканирането" е 1 час. Не са желателни абсолютно никакви движения, защото  оказвали влияния върху резултата. Не е лесно, но се издържа. Аз имах час за 10 ч, поставиха ми реактива, постоях половин час за да си види за някаква нежелана реакция и после трябваше в 13 ч да отида пак за изследването. Сигурно са те предупредили вечерта преди и сутринта в деня на изследването да си направиш пробата с йод. /извинявай, че "минах" на ти/. При мен ПБ е в ригидно-брадикинетична форма - по ясно изразена в десните крайници - скованост, слабост , трудно контролиране на движенията им. Треперене се появява при по-силно натоварване - физическо или психическо, при болка. Като цяло движенията ми, походката , положението на тялото са типични за болните от ПБ. Вече съм се примирила с факта, че има видими признаци и се забелязват от околните /имам впредвид извън близките и колегите, които знаят/  Не може  да се стои само в къщи. Предполагам,
 че неангажираността ще ме депресира повече. Все още не съм започнала диетата с канелата . Ако с
 нещо мога да помогна, на линия съм Simple Smile

# 193
  • Русе
  • Мнения: 9
Съжалявам, че отговора ми "отиде" в цитата

# 194
  • София
  • Мнения: 84
Що се отнася до канелата аз я взимам от 5 мес. вечер преди лягане........    newsm78      
Здравейте, искам да попитам тази канела, която взимаш обикновената от магазина ли е или някаква специална. Някъде бях чула, че тази от магазина не се пиела така, а се взимала цейлонска, която ставала.

Общи условия

Активация на акаунт