На каква възраст бебето ви каза първите си срички,думички

  • 18 257
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 3 064
Моят син е на две години и три месеца и още не приказва смислено. Думи казва, непрекъснато учи нови, но изречения не свързва. Това не ме притеснява, защото достатъчно ясно показва за какво иде реч и всичко разбира. Децата са различни.

Изказвания от сорта "на 4 месеца каза мама" не искам и да коментирам ooooh!

# 76
  • Мнения: 592
Накарахте ме да се замисля, вече съм забравила май, но около 7-8 мес., мисля че бяха първите смислени обръщания.

# 77
  • Мнения: 660
На 1 месец проговори и то съвсем смислено,каза"Абе тия майки в тая държава у ред ли са или само се опитват да се надлъгват и надцакват кой е по-по най" Joy
Спокойно Айнщаин е проговорил на 3 години,но после като я почнал ехеееее,гений е станал.По-"умничките" и  папагалите проговарят по-бързо... Wink

# 78
  • Мнения: 528
На 1 месец проговори и то съвсем смислено,каза"Абе тия майки в тая държава у ред ли са или само се опитват да се надлъгват и надцакват кой е по-по най" Joy
Спокойно Айнщаин е проговорил на 3 години,но после като я почнал ехеееее,гений е станал.По-"умничките" и  папагалите проговарят по-бързо... Wink

 Joy

Моята на 6-7 месеца започна да си мърмори някакви щуротии - мама, баба, но не смислено. После съвсем забрави за тях и едва сега започна да казва по-смислени думички  Peace А синът ми проговори за първи път на вашата възраст и на година и половина вече говореше доста добре. Така че при всяко дете нещата се случват строго индивидуално  Peace

# 79
  • Мнения: 2 090
Moят син сравнително късничко проговори-сричките та-та,ма-ма и т.н. около годинката,а цели думички доста по-късно.Две-три думи,свързани в изречение-след 2 годинки Peace
Сега,почти на 3 не можеш да му затвориш устата blahblah Mr. Green.

# 80
  • Мнения: 17
Здравейте, майчета! И аз да се включа в темата. Имам огромни притеснения и искам да се допитам до вас. Моята дъщеричка е на 11 месеца и все още не казва нищо, освен буу, а..., и мн рядко ам. Знам, че още и е рано да говори, но ме притеснява това,че не казва срички... За слуха й мисля, че е мн остър, изпълнява дребни поръчки, дава целувка, показва, че ще стане на годинка, маха за здравей и др. подобни, но не казва срички ба-ба, ма-ма, та-та и се притеснявам дали се развива добре. Къде трябва да я заведа и имали нужда? От всичко изчетено дотук разбрах, че за всеки е индивидуално, но все пак....

# 81
  • Мнения: 21
Това с папагала ми хареса.Никой не може да каже кога детето казва нещо смислено."Папагалесто "да.Дъщеря ме е на 1.9месеца,бърбори от 7-8 месец.Но смислено мама и тати не мисля,че знаеше какво е преди 1г ,година и нещо.Едно наше приятелче на същата възраст не говореше нищо до 1г,а сега изумително говори почти всичко.И най вече разбираемо.Не мисля че има значение кога казва ма ма,ба ба, та та и прочие.

# 82
  • Мнения: 2 090
Имам огромни притеснения и искам да се допитам до вас. Моята дъщеричка е на 11 месеца и все още не казва нищо, освен буу, а..., и мн рядко ам.
Притесненията ти са излишни Peace,малко е детето.
Точно преди теб писах че сина ми беше същия до 1 годинка.

Къде трябва да я заведа и имали нужда?
Категорично няма нужда  Wink.

# 83
  • Мнения: 378
на 7-месеца каза АЛО като говорих по тел. от тогава започна да казва разни други срички които не ги разбирах а сега казва над 300 думи смислени и правилно.Говори много,повтаря, всички и се чудят,но след като баща и е знаел таблицата за умножение на 5 год. и е много устат определено прилича на него не е на мен.Всяко дете е различно важното е да са живи и здрави.

# 84
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
На 6 месеца,нещо му говорех-мама това,мама онова и той каза мама-неусъзнато естествено Wink.Иначе смислено на около 11 месеца ,но не казва кой знае колко много думички.

# 85
  • Мнения: 4 447
На 6 месеца или 6 месеца и
половина каза "баба" и "маба".

# 86
  • Мнения: 6
Имам син на 3г и 2м все oще говори бебешката .Всичко разбира,контактен е , може да брои до 5 ,познава цветовете.Свързва изречения от 4-5 думи . Но педиатърка ни настоява да го прегледа детски невролог,защото закъснява с чистия говор .Водихме го в София ,при док. Янков детски невролог здравен център ,,Детско .,,Ами Буе'' 27 до Пирогов . За доктора се оказа здраво дете но, за наше  успокоение доктора ни препоръча скенер с упойка .Разговаряхме с логопед от нашия град Попово-Търговешко тои сподели че детето ще се оправи с упражнение на езика , защото имал мързелив език споделете ваши мнения ,моля.

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 12:37 от teodorcho

# 87
  • Мнения: 6
Имам син на 3г и 2м все oще говори бебешката .Всичко разбира,контактен е , може да брои до 5 ,познава цветовете.Свързва изречения от 4-5 думи . Но педиатърка ни настоява да го прегледа детски невролог,защото закъснява с чистия говор .Водихме го в София ,при док. Янков детски невролог здравен център ,,Детско .,,Ами Буе'' 27 до Пирогов . За доктора се оказа здраво дете но, за наше  успокоение доктора ни препоръча скенер с упойка .Разговаряхме с логопед от нашия град Попово-Търговешко тои сподели че детето ще се оправи с упражнение на езика , защото имал мързелив език споделете ваши мнения ,моля.
Код:
[quote][list]
[li][hr][sub][sup][ftp][email][url][img][/img][/url][/email][/ftp][/sup][/sub][/li]
[li][/li]
[/list][/quote]
[/color]

# 88
  • Мнения: 1 394
баба,мама,тата-на ...нямаше пет месеца навършени,а сега сме на година и 1 месец и казва-тати,папа,мама,дядо,дай,тъгъдъгъ,пати,бебе,бау,мяу....бръмчи и крещи до небесата!
Цитат
Имам син на 3г и 2м все oще говори бебешката .Всичко разбира,контактен е , може да брои до 5 ,познава цветовете.Свързва изречения от 4-5 думи . Но педиатърка ни настоява да го прегледа детски невролог,защото закъснява с чистия говор .Водихме го в София ,при док. Янков детски невролог здравен център ,,Детско .,,Ами Буе'' 27 до Пирогов . За доктора се оказа здраво дете но, за наше  успокоение доктора ни препоръча скенер с упойка .Разговаряхме с логопед от нашия град Попово-Търговешко тои сподели че детето ще се оправи с упражнение на езика , защото имал мързелив език споделете ваши мнения ,моля.

Моят големият калпазанин,до миналата година неможеше да казва "Р" и изговаряше бебешки някои думи и изведнъж -за два три дни се научи и "Р" да казва и думите оправи.Излишно се притесняваш -ще си започне да говори правилно,като му дойде времето.

# 89
  • Мнения: 534
Цитат
Здравейте, майчета! И аз да се включа в темата. Имам огромни притеснения и искам да се допитам до вас. Моята дъщеричка е на 11 месеца и все още не казва нищо, освен буу, а..., и мн рядко ам. Знам, че още и е рано да говори, но ме притеснява това,че не казва срички... За слуха й мисля, че е мн остър, изпълнява дребни поръчки, дава целувка, показва, че ще стане на годинка, маха за здравей и др. подобни, но не казва срички ба-ба, ма-ма, та-та и се притеснявам дали се развива добре. Къде трябва да я заведа и имали нужда? От всичко изчетено дотук разбрах, че за всеки е индивидуално, но все пак....
И ние сме точно като вас  Peace и аз знам че всичко е много индивидуално....но се притеснявам ако до 1 - та годинка нищо некаже съм решила да я водя на специалист колкото и да ми казват че ни е рано и сме млалки  PeaceВсяко нещо открито навреме е лечимо и поправимо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт