Мами на по 15-16 години

  • 23 346
  • 391
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 394
 newsm10 Еее,един човек дето ме е разбрал!

# 361
  • Мнения: 639
dodyniki ,живота не е някакво парче салам да го отрежеш с нож ,и да кажеш това е за това , а другото за онова.Направо не ми го побира акъла,как може, да се разсъждава така елементарно.Живота е шарен и многолик,няма някакви си правила по които да го живеят всички и на всички да им се случват едни и същи неща, по едно установено време.То това и е хубавото на живота де ,иначе и** си скуката начи!!Извинявам се за малко острия тон ,ама направо ми кипна като прочетох ,че всички след 30г.,трябва да чакат да влязат в критическата и да се пенсионират след това.Егати житейската философия.Кой ги определя тези норми на живот и как възпитаваш децата си да гледат на света ,ей много ми е интересно да го чуя! И понеже ,аз съм една кандидат мама за забременяване към и около 40г. с четвърто дете ,ето да видиш как изглеждам на 38г.,сбръчкана и очакваща климактериума си!

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 15:05 от magic power

# 362
  • Мнения: X
magic , с тези снимки някои на 20+ направо да се хвърлят зад влака  Twisted Evil

много сте готини

# 363
  • sofia
  • Мнения: 8 958
И понеже ,аз съм една кандидат мама за забременяване към и около 40г. с четвърто дете ,ето да видиш как изглеждам на 38г.,сбръчкана и очакваща климактериума си!
   http://www.snimka.bg/album.php?album_id=337354&pid=10349857
Ама знаеш ли защо така...защото си родила млада първото дете  Wink
И съвсем серизно, моят мъж скоро стигна до извода, че трябвало по-рано да се сдобием с деца, че като млад повече издържал на натоварване  Laughing. Когато се роди големият той беше на 34.
По план са три.....ама нещо все по-рядко споменаваме за третото....та така...

ПП: Не приемайте казаното от dodyniki буквално, принципно е права, но не се е изразила кратко и ясно и тогава човек се "хваща" за излишните думи.

# 364
  • Мнения: 1 394
  Към Magic power                                                                       Не,мила-не искам да кажа,че е неправилно да родиш на 40 или,че си пенсионерка на тази възраст.Съвсем не исках да кажа това.Ти се чувстваш способна да родиш,здрава си и имаш желание да го направиш.Направи го!Избора си е твой,решението също.Познавам много жени родили на тази възраст,но знам и притесненията им по време на бременността им.Сега медицината е доста напреднала, има и жени,които са родили дори на 60. Ти имаш три деца,не ти пречи да родиш и четвърто.Пък и самото забременяване е Божа работа,така,че никой и никога не може да определи кога точно да се случи това.Говоря,че никой лекар няма да препоръча на здрава и способна жена да отлага до 40 ,за да роди първото си дете.За това говоря.
За забременяването и раждането си права-правила и норми няма!Говоря за съзнателното отлагане за раждане на първо дете ,докато не навършиш 40.Никой не е пенсионер тогава-напротив,казват,че тогава започвал истинският живот,но биологичният часовник не е на това мнение.Да,хубава си и млада,но как ще откликне тялото ти и организма ти на една бременност на тази възраст е съвсем друг въпрос.А и всяка жена трябва да е на ясно с рисковете,които крие късната бременност.

# 365
  • Мнения: 639
dodyniki    bouquet. Hug . да ,сега те разбрах!

# 366
  • Мнения: 1 062
Аз съм съгласна с dodyniki , а повечето от вас четат избирателно и през ред, като изобщо не схващат смисъла на казаното. И на всичкото отгоре иронизират и се обиждат. Нито на 15г. е подходящо да станеш майка, нито е подходящо съвсем умишлено и по собствено желание да отлагаш бебето до 40 г. Първа бременност след 35г., крие рискове. И за да няма засегнати от незнайно какво, подчертавам - тук не става въпрос за втора,трета и т.н. бременности и не става въпрос за жени с репродуктивни или други проблеми.

# 367
  • Мнения: X
това никой не го отрича
но да оставим хората на мира и всеки да решава сам за себе си

# 368
  • Мнения: 25 892
Нито на 15г. е подходящо да станеш майка, нито е подходящо съвсем умишлено и по собствено желание да отлагаш бебето до 40 г.

Има една огромна разлика между двете групи. В първия случай става въпрос за непълнолетни деца, които не могат сами да отглеждат и издържат бебетата си. Във втория случай става въпрос за пълнолетни хора, които могат сами да взимат решение кога и как, без да ангажират близките си с издръжката и грижите за децата си.
А общото между тях е, че щом природата им позволява да забременеят и родят, значи всичко е наред. Друг е въпросът как обществото гледа на това, което природата е решила. Нещо като "царят дава, пъдарят не дава" се получава.  Laughing

# 369
  • Мнения: 1 062
това никой не го отрича
но да оставим хората на мира и всеки да решава сам за себе си

Ама разбира се. Някой, някого да е осъдил? Има тема, изказват се мнения, само дето някой някак си, се засягат от нещо, вкарват си филми и става безумица. И за жалост, никой не чете.

П.П. Писали сме едновременно.
Абсолютно съм съм съгласна с разсъжденията ти, но погледнати от тази страна на нещата. Всъщност, мен ме подразни, че момичето се опитва да изкаже мнението си, погледнато от медицинска гледна точка, а наистина една първа бременност след определена възраст, крие рискове. И когато, това е съзнателен избор, аз също не го приемам. И всъщност, никой на никого сметка не търси. 

# 370
  • София
  • Мнения: 39 125
Една новина по темата:http://news.ibox.bg/news/id_1297529096

# 371
Хмммм,
на такава възраст момичето си е
все още дете,дете да има дете,
трудна работа по принцип съм
против абортите,но на тази възраст
се хвърчи още във облаците,а с коремче
живота вече не е същия,предстои една огромна
отговорност,която  човек с по лабилна психика ,трудно ще
преодолее многото препядствия пред себе си.
Успех на всички девойки,решили
на тази възраст да имат дете.

# 372
  • Мнения: 534
Нито на 15г. е подходящо да станеш майка, нито е подходящо съвсем умишлено и по собствено желание да отлагаш бебето до 40 г.

Има една огромна разлика между двете групи. В първия случай става въпрос за непълнолетни деца, които не могат сами да отглеждат и издържат бебетата си. Във втория случай става въпрос за пълнолетни хора, които могат сами да взимат решение кога и как, без да ангажират близките си с издръжката и грижите за децата си.
А общото между тях е, че щом природата им позволява да забременеят и родят, значи всичко е наред. Друг е въпросът как обществото гледа на това, което природата е решила. Нещо като "царят дава, пъдарят не дава" се получава.  Laughing

Дали е на 40 или 18 ако не предпочита детето пред работата няма да го гледа.Казвам го от наблюдения в семейството ми.Имаме майка родила на 40г., детето й гледа 70 годишната й майка на село,а тя си живее в София,за да работи(не са в крайна бедност и мъжът й може да ги издържа докато  детето стане на 2-3).Нейно си е решението,аз не бих го взела.Аз съм 18 годишната майка, на която никой не помага в отглеждането.Не съм и искала помощ.Така, че ако смяташ ,че 40 годишните са СУПЕР мами....,имам големи съмнения.Мене също ме гледат като чели съм  си съсипала живота и клюкарят по адреса ми.Научих се да се слушам хората,ако някои ме пита нещо отговарям еднозначно или направо не отговарям.Нямам баби на близо всичко свързано с детето си е моя грижа,никога не съм смятала ,че ми е съсипал живота.За парите се грижи мъжът ми ,нищо не ни липсва,а на детето още по - малко.
   Всякакви хора,всякакви съдби.Има безотговорни на 20 и на 40,може да си на 16 и да си много по-отговорен от някой на 38 примерно има го и обратния случай разбира се.

# 373
  • Мнения: 1 567
Аз съм 18 годишната майка, на която никой не помага в отглеждането.....че 40 годишните са СУПЕР мами....,имам големи съмнения...

Както винаги всеки гледа и съди от собствената си камбария. И от изолираните случаи се правят генералните заключения... Mr. Green

# 374
  • Мнения: 25 892
ditka_sl, нямам предвид отговорност като родителско чувство, а като възможност да отгледаш детето си в чисто материален план. Още повече, че ти си на 18, можеш да работиш, вероятно си и работила, преди да родиш и получаваш обезщетение за майчинство. А най-вече, на 18 си пълнолетна и напълно способна от юридическа гледна точка да носиш отговорност както за себе си, така и за детето си.
Докато едно момиче на 15, колкото и да е отговорно като майка, не виждам как би отледало детето си, ако не получи помощ от родителите си. Вариантът бащата да е по-голям и да живеят на семейни начала не го разглеждам, защото спада към педофилията и противоречи на закона.
А и тук се говори по принцип, иначе всеки има конкретни наблюдения върху някого си, които са толкова различни, колкото са различни и хората. Дали една жена ще е отговорна или безотговорна, не зависи толкова от възрастта и - майки-кукувици има и под 18, и на 20, и на 30, че и над 40 години.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт