Мами на по 15-16 години

  • 23 281
  • 391
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 919
Дали е на 40 или 18 ако не предпочита детето пред работата няма да го гледа.Казвам го от наблюдения в семейството ми.Имаме майка родила на 40г., детето й гледа 70 годишната й майка на село,а тя си живее в София,за да работи(не са в крайна бедност и мъжът й може да ги издържа докато  детето стане на 2-3).Нейно си е решението,аз не бих го взела.Аз съм 18 годишната майка, на която никой не помага в отглеждането.Не съм и искала помощ.Така, че ако смяташ ,че 40 годишните са СУПЕР мами....,имам големи съмнения.Мене също ме гледат като чели съм  си съсипала живота и клюкарят по адреса ми.Научих се да се слушам хората,ако някои ме пита нещо отговарям еднозначно или направо не отговарям.Нямам баби на близо всичко свързано с детето си е моя грижа,никога не съм смятала ,че ми е съсипал живота.За парите се грижи мъжът ми ,нищо не ни липсва,а на детето още по - малко.
   Всякакви хора,всякакви съдби.Има безотговорни на 20 и на 40,може да си на 16 и да си много по-отговорен от някой на 38 примерно има го и обратния случай разбира се.
Peace
Хайде и аз да се изкажа,като родила на 16 години.Много е трудно да гледаш бебе на тая възраст,няма спор.Още повече че се налага и да учиш.Но мога да кажа,че освен за да ходя на очни,защото учих задочно,не съм си оставяла детето на бабите ,сам сама съм си го изгледала.Не се гордея с това,че съм родила на 16 ,но в никакъв случай не бях лоша майка и смея да твърдя че със съветите на етърва ми,много добре се грижех за детето си.Второто дете родих на 28 години .Вярно,беше ми по-лесно и по-спокойно ,но пък и не мога да кажа че е само от годините,а защото и вече имах опит.И на двете съм правила пюренца,дори на голямото правех много повече.За малкото през лятото взимах от детска кухня.
За 40 годишните майки няма да говоря,защото всеки сам си преценя рисковете и дали да ражда на 40 или не.
Забравих ,за парите се грижеше таткото и не сме разчитали на родители.

# 376
  • Мнения: 1 394
Цитат
Докато едно момиче на 15, колкото и да е отговорно като майка, не виждам как би отледало детето си, ако не получи помощ от родителите си.
Снаха ми роди на 16 и абсолютно никой не и помагаше,понеже и майка и и майка ми работят.Старите баби са болни-също не помагаха.Сама си го гледаше изцяло.Може би през първите две годинки веднъж или два пъти да го е оставила на майка ми да го гледа за по 2-3 часа.Брат ми работеше на три смени и ги издържаше-4 години е по-голям от нея...
Майка ми ме е родила на ненавършени 18.Били са на квартира в град на 230км от едната баба и на 60 от другата.И двете тогава са работели и грижите за мен са били изцяло на плещите на майка ми.И на нея никой не и е помагал.А са се местили и от квартира на квартира...
Така,че напълно е възможно една млада майка да отглежда сама детето си без чужда помощ.Всичко зависи от обстоятелствата.Ако има кой да ти гледа детето и предлага услугите си и на 40 да е майката не мисля,че би отказала...
А и на 40 е по-голяма вероятността да има кой да ти помага отколкото на 15-16  Wink

# 377
  • Мнения: 25 756
Как без чужда помощ? А кой му купува памперсите на това дете, пюренцата, лекарствата, майката кой я храни в това време?
Оглеждането на едно дете не е само да висиш над главата му, но и да го издържаш финансово.

# 378
  • Мнения: 919
Ако има кой да ти гледа детето и предлага услугите си и на 40 да е майката не мисля,че би отказала...
А и на 40 е по-голяма вероятността да има кой да ти помага отколкото на 15-16  Wink
Така е.Моя позната роди на 38 първото и на 40 второто дете.Ами тя майка и не мърдаше от тях.Да и е жива и здрава де и все така да и помага.Няма лошо.
За сметка на това пък,моята баба беше млада и главно тя ми гледаше детето докато учех.Затова и толкова си я обичам. Heart Eyes

# 379
  • Мнения: 1 394
Как`Сийке,ти имш предвид без баща ли?Аз друго разбрах.А и нито на майка ми,нито на снаха ми са им помагали със средства.Ако няколко дрешки и едно куко за подарък се смята за помощ-да помогнаха им в това отношение.  Wink

# 380
  • Мнения: 25 756
Как`Сийке,ти имш предвид без баща ли?

Да, без баща или ако бащата също е на 15-16 години. Другите варианти не ми се разглеждат, казах вече защо.

# 381
  • Мнения: 919
И ся кво? Като съм на 35 да се откажа от второ ли, какво ли?
Ти пък! LaughingДействайте и скоро да видим линийка в подписа ти. Wink


Как`Сийке,ти имш предвид без баща ли?

Да, без баща или ако бащата също е на 15-16 години.
Това вече е лошо.

# 382
  • Мнения: 1 394
Цитат
Да, без баща или ако бащата също е на 15-16 години. Другите варианти не ми се разглеждат, казах вече защо.
Така вече е невъзможно,но не невероятно...има и такива ...сред ромите...е мизерстват,ама ги има.

# 383
  • Мнения: 1 464
Защо така нападате dodyniki newsm78 Никъде не видях да е написала,че 40 годишните не стават за майки.Прочетох само,че според нейното мнение е добре да родиш първото си дете преди тази възраст.Изцяло съм съгласна с всичко писано от нея по темата.

# 384
  • Мнения: 919
Защо така нападате dodyniki newsm78 Никъде не видях да е написала,че 40 годишните не стават за майки.Прочетох само,че според нейното мнение е добре да родиш първото си дете преди тази възраст.Изцяло съм съгласна с всичко писано от нея по темата.
И аз три пъти се връщах да чета и не схващам защо я нападат.Още повече че момичето е пуснало и линкове към статиите,от където е чело тия неща.

# 385
  • Мнения: 12 677
Тоест, додиники разглежда случая, когато жената е омъжена, няма проблеми, но съзнателно отлага раждането за след 40. Да, и според мен не е най-доброто. Но аз поне не познавам такива. Познавам - късно срещнали човека, с проблеми , искаши да си имат още 1 дете. Не мога да ги осъждам.   

# 386
  • Мнения: 534
Как`Сийке,ти имш предвид без баща ли?

Да, без баща или ако бащата също е на 15-16 години. Другите варианти не ми се разглеждат, казах вече защо.


На каквато и да била възраст да отгледаш дете без баща е много трудно.Ако на една жена на 35 примерно не й помагат пак би било почти невъзможно.Тя би поучавала майчинство,което едва ли ще й е достатъчно,а на малката майка биха й плащали от социалните,което е още по-малко.Във всеки случай е трудно да си самотна майка!

# 387
  • Мнения: 1 464
И аз три пъти се връщах да чета и не схващам защо я нападат.Още повече че момичето е пуснало и линкове към статиите,от където е чело тия неща.

Абе аз взех да схващам.Щото всеки чете избирателно,това което не му се понрави го слага в кавички и оттам започват нападките.После ходи да обясняваш,че нямаш сестра....

Тоест, додиники разглежда случая, когато жената е омъжена, няма проблеми, но съзнателно отлага раждането за след 40. Да, и според мен не е най-доброто.

Именно!

# 388
  • Мнения: 919
Е,разбрахме се най-накрая. Laughing

# 389
  • Мнения: 1 394
 smile3501 Еее,най-после!
Цитат
Тоест, додиники разглежда случая, когато жената е омъжена, няма проблеми, но съзнателно отлага раждането за след 40. Да, и според мен не е най-доброто. Но аз поне не познавам такива. Познавам - късно срещнали човека, с проблеми , искаши да си имат още 1 дете. Не мога да ги осъждам.   
Ето и моите писания
Цитат
Мога да оправдая единствено и само жените,родили на тази възраст,ако наистина не са могли да забременеят по-рано и са се лекували от стерилитет например,или са се оженили на тази възраст.Но да живееш 20 години с някой и през това време да направиш 4 аборта,понеже не си "готова " да имаш дете,а и не си се изкачила достатъчно високо по йерархичната стълбичка и едва на 40 да забременееш с риск за себе си и евентуални генетични изменения при детето/след 30 рискът е 50%/ ....това за мен си е безумие...
Мисля,че и двата текста говорят за едно и също нещо,но казано по различен начин.Да ,добре,че поне някой ме разбра. Peace

Последна редакция: чт, 30 апр 2009, 16:32 от dodyniki

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт