акнето си отива :)

  • 67 296
  • 105
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 430
Да кажа и аз какво се случва с кожата ми - наистина стана суха, но белезите си стоят и нямат намерение да се махат  Tired
Чудя се дали да не вземам и нещо вътрешно  newsm78 Дермабион например ...

# 61
  • Мнения: 636
Прочетох някъде за едно кремче Brevoxyl 4%, нямало го в нашите аптеки. В Гърция го има и ще ми го донесат скоро. Много момичета са доволни от него и не пречи да се пробва - 6 евро.

# 62
  • Мнения: 76
За белезите, най-вече досадните червенини, дерматолог ми предписа Dalacin T - изключително съм доволна, бях прекарала целия пубертет покрита с червени петна след всяка пъпка, а след него лицето ми стана чисто бяло. Стопира също и евентуални възпалителни процеси, все още го ползвам превантивно от време на време. Представлява шишенце с тампонче.

MeRiTo`
отиди на дерматолог да ти изпише антибиотик, само с мазане много рядко става. Мен само това ме оправи, другите неща са за поддържане след лечението.

За противозачатъчните - на мен лицето ми се чисти от тях, кожата ми става много по-хубава, така че за всеки е индивидуално, много е важно и какви точно са хапчетата, с какви хормони.  Така че съм против лафа "не пийте противозачатъчни" - отдавна не са това, което бяха, просто трябва да се избират внимателно и индивидуално. Акне аут помага, но след като си излекувал вътрешния си проблем. На мен лично като ми излезе някоя пъпчица и той веднага я маха.

Последна редакция: пт, 18 сеп 2009, 13:47 от NaLu

# 63
  • Мнения: 2 751

MeRiTo`[/b] отиди на дерматолог да ти изпише антибиотик, само с мазане много рядко става. Мен само това ме оправи, другите неща са за поддържане след лечението.
Дерматолог, но къде   newsm78
Омръзна ми само да си пилея парите на вятъра по уж добри дерматолози, а лицето ми е като на 13гишна пуберка вече  ooooh!

# 64
  • Мнения: 76
kalli, аз случайно попаднах на моя (в трета градска) като ученичка - имах страхотно акне, но търсихме личната лекарка за грип, или нещо подобно. Заместваше я този дерматолог, съвсем случайно към лечението за грипа получих и за акнето рецепта за антибиотик и Далацин Т. Между другото колежка на майка ми ходила със страхотен проблем при някакъв голям специалист, само той я бил оправил. Освен да я питам и да ви дам повече информация? Даже мен ме караше да отида, за да не се поддържам с козметика цял живот.

# 65
  • Мнения: 76
Забравих и друго да кажа - градовете вече са достатъчно мръсни и прашни, за да ходите незащитени - затова се е покачил процентът на възрастни с проблемна и пъпчасала кожа. Откакто почнах да ползвам фон дьо тен и пудра с цинк на Манхатън clearface серията забелязвам, че кожата ми е много по-чиста и има нужда от много по-малка поддръжка. Вечер само мия грима със сапун и после с Clean & Clear 2 в 1 на Джонсън и Джонсън (някои са недоволни, не знам защо, това е единствената козметика, призната от лекар като действащ състав - на мен лично и черните точки драстично намали от второто ползване, а Гарние си е чист боклук, поредната рекламирана скъпа козметична серийка) и съм идеална, преди това бях спряла да ползвам каквото и да било като излизам и резултатът беше налице - пъпка до пъпка и все червена по целите бузи. Сега съм идеална, като правя само това. Дори забелязвам, че ако поостана вкъщи няколко дена и не слагам фон дьо тен и пудра започвам пак да пъпчасвам. Наистина предпазва, защото е дишащ (дори не седи плътно като маска, ами е като прозрачен в сравнение с другите), съдържа цинк и е антибактериален, а пудрата матира идеално всяко лъщене. Опитайте, кожата така не се замърсява и стопира развитието на бактериите, порите не се запушват, а това означава чиста кожа.

# 66
  • Мнения: 1 416
Много съм доволна от билковите таблетки за пиене  Пурим и Септилин по аюрведическа рецепта за изчистване на лицето. Пила съм и Дермабион, но никакъв ефект не видях.

# 67
  • Мнения: 262
Много съм доволна от билковите таблетки за пиене  Пурим и Септилин по аюрведическа рецепта за изчистване на лицето. Пила съм и Дермабион, но никакъв ефект не видях.

И аз не съм доволна от Дермабион , пих го 3 месеца по схема с доста на брой хапчета , тъкмо го свърших.

Ефекта е 0  Whistling

По каква схема пиеш Пурима и Септилина и за колко време ще ги пиеш ?

# 68
  • Мнения: 1 416
Много съм доволна от билковите таблетки за пиене  Пурим и Септилин по аюрведическа рецепта за изчистване на лицето. Пила съм и Дермабион, но никакъв ефект не видях.

И аз не съм доволна от Дермабион , пих го 3 месеца по схема с доста на брой хапчета , тъкмо го свърших.

Ефекта е 0  Whistling

По каква схема пиеш Пурима и Септилина и за колко време ще ги пиеш ?
Пия ги по 4 таблетки Пурим и по 6 таблетки септилин като съм си разделила приема на 3 пъти за деня(но често пъти нямам време и ги пия наведнъж всичките 10 хапчета Laughing Embarassed). Сутрин 2 Пурима, на обед 3 Септилина, след обед пак 2 Пурима и вечерта пак 3 Септилина. Първоначално ги поех по тази схема и така до третата седмица някъде, докато се натрупа дозата от билки в организма. не ми е ставало лошо от този прием, нито съм имала някакви лоши странични ефекти. После след третата седмица някъде почнах да ги пия както си пише на опаковката им - по 2 Пурима и по 2 Септилина. Но понеже бях прекъснала за около 2 седмици да ги пия понеже не бях в Бг и си ги бях забравила, сега пак ги пия по големи дози както в началото за натрупване на доза и след още седмица някъде ще ги пия както пише Simple Smile За мен са безвредни и нямат странични ефекти

# 69
  • Europe
  • Мнения: 548
Заинтригувах се от ампулите за белези от акне. Имат ли си някакво специално име?
И аз преди ходих по дерматолози, че чак и химически пилинг ми правиха ама май нещо не беше много кадърна. Накрая с противозачатъчни си оправих лицето, но имам много петна и белези, и искам да ги махана.
Имам приятелка ,която се интересува за противозачатъчни ,които действат .Какви са?

Искам да се включа по темата относно противозачатъчните. Аз съм АБСОЛЮТНО ПРОТИВ ТЯХ. Пила съм ги в продължение на 4-5 г. и повече, докато не разбрах колко са коварни. Да гърдите ми станаха едри и перфектни, да цикъла ми беше безболезнен и кратък, да лицето ми беше чисто от пъпки, да - не забременях. Но, немога да забременея и до ден днешен.  А след като ги спрях - гърди нула, пъпки бол, цикъл болезнен и т.н.  Търсете в интернет по темата има и книги на пазара писани от лекари, на запад вече е известен този факт, но тук още никой не говори за него. От 2-3 г. следя и събирам информация и незнам Защо? никой не пише за резултатите относно забременяването след употреба на анти-бебе. Мислете! Вече сигурно искате да ме оборите, казвали са ви, че се забременява даже по-лесно. Не не греша, забременява се бързо, но и се абортира бързо. И следва поредица от аборти. Научих, че ефекта им преминава дори през поколенията. Т.е. ние сега може би страдаме от бума на анти-бебе отпреди 30г. Тогава когато нашите майки са се пазили, преди да родят нас. Разпитайте майките си и внимавайте момичета, това са коварни малки хапченца. Да не говорим за вените по краката - увеличиха ми се тройно. Е това поне го пишеше на опаковката - на аз махнах с ръка.

# 70
  • Мнения: 76
Заинтригувах се от ампулите за белези от акне. Имат ли си някакво специално име?
И аз преди ходих по дерматолози, че чак и химически пилинг ми правиха ама май нещо не беше много кадърна. Накрая с противозачатъчни си оправих лицето, но имам много петна и белези, и искам да ги махана.
Имам приятелка ,която се интересува за противозачатъчни ,които действат .Какви са?

Искам да се включа по темата относно противозачатъчните. Аз съм АБСОЛЮТНО ПРОТИВ ТЯХ. Пила съм ги в продължение на 4-5 г. и повече, докато не разбрах колко са коварни. Да гърдите ми станаха едри и перфектни, да цикъла ми беше безболезнен и кратък, да лицето ми беше чисто от пъпки, да - не забременях. Но, немога да забременея и до ден днешен.  А след като ги спрях - гърди нула, пъпки бол, цикъл болезнен и т.н.  Търсете в интернет по темата има и книги на пазара писани от лекари, на запад вече е известен този факт, но тук още никой не говори за него. От 2-3 г. следя и събирам информация и незнам Защо? никой не пише за резултатите относно забременяването след употреба на анти-бебе. Мислете! Вече сигурно искате да ме оборите, казвали са ви, че се забременява даже по-лесно. Не не греша, забременява се бързо, но и се абортира бързо. И следва поредица от аборти. Научих, че ефекта им преминава дори през поколенията. Т.е. ние сега може би страдаме от бума на анти-бебе отпреди 30г. Тогава когато нашите майки са се пазили, преди да родят нас. Разпитайте майките си и внимавайте момичета, това са коварни малки хапченца. Да не говорим за вените по краката - увеличиха ми се тройно. Е това поне го пишеше на опаковката - на аз махнах с ръка.

Какви са тия глупости!? Нашите майки са се пазили с боклуци преди 30 години. Ти същите ли си пила? В днешно време хапчетата като състав нямат нищо общо!!! Каква информация четеш от преди хилядолетия? Наистина си изостанала и изобщо не питай бабите и майките си за тия хапчета, защото те са пили много вредни тогава, съдържащи мъжки и разни други хормони, както и какви ли не други химии. Сега ги правят съвсем безвредни и са с два женски хормона, които се предписват за лечение и на други типично женски болести. Хвани си осъвремени малко информацията и взимай съвременни хапчета, вместо да всяваш паника като от едно време. Времената са съвсем други, хапчетата също! Или си си вкарала автогол с хапчетата на твоите баби и майки, или просто си търсиш виновник за проблемите, вместо да отидеш да си ги изследваш сериозно.

За въпроса за противозачатъчните - Диане 35 са от ново поколение, с двата женски хормона. Чувала съм, че и Ясмина са подобни. Четете за тях информация на специалисти, преди да слушате остарели мнения за остарели хапчета, които са пили вашите баби.

# 71
  • Мнения: 5 405
Искам да попитам дали за изследване на хормоните трябва да попиташ дерматолога и той да те прати или личния трябва да ти даде направление за него, освен за дерматолога.. защото ходих на дерматолог с направление и пак ми изписа някви мазила и простотии и пак нищо.. за пореден път пари на вятъра, омръзна ми, ама ми дойде до гуша.. до сега толкова пъпки и червенини съм нямала по лицето си никога  Cry Тази седмица пак трябва да отида при дерматоложката.. да видим какво ще ми каже и да я питам дали може да ме изпрати да си изследвам хормоните и да ми изпише нещо вътрешно, което да приемам, защото с мазила е очеизвадно вече, че нищо няма да се получи и че нищо не се получава  Cry Close

# 72
  • Мнения: 76
Искам да попитам дали за изследване на хормоните трябва да попиташ дерматолога и той да те прати или личния трябва да ти даде направление за него, освен за дерматолога.. защото ходих на дерматолог с направление и пак ми изписа някви мазила и простотии и пак нищо.. за пореден път пари на вятъра, омръзна ми, ама ми дойде до гуша.. до сега толкова пъпки и червенини съм нямала по лицето си никога  Cry Тази седмица пак трябва да отида при дерматоложката.. да видим какво ще ми каже и да я питам дали може да ме изпрати да си изследвам хормоните и да ми изпише нещо вътрешно, което да приемам, защото с мазила е очеизвадно вече, че нищо няма да се получи и че нищо не се получава  Cry Close

За червенините пробвала ли си Далацин Т? На мен само той ми помогна, а мислех, че цял живот ще си карам с тях... Ама беше в комбинация с някакъв антибиотик, без него не може в тежките случаи... За хормонални изследвания най-добре при гинеколог, една колежка много ми похвали Струканска, оправила й доста проблеми с хомеопатични лекарства, след като й изследвала хормоните (изследвала си ги е на доста места, като мен, ама никъде нищо не й открили, само при тази лекарка имала успех). И аз се каня отдавна да отида при нея, ама все нямам време...

# 73
  • Мнения: 5 405
Така... отидох на дерматолог. Жената ми изписа някви мазила (отново).. след един месец пак нямаше никво подобрение. Питах я да ми изпише нещо, което да приемам вътрешно и ми предписа противозачатъчни Диане 35. Питах я дали не трябва да се направят някакви изследвания преди да ми изпише противозачатъчни и каза не  newsm78 Което ми е малко съмнително, но както и да е.. Някой нещо за да каже за тези противозачатъчни? Четох в нета, че някои напълняли от тях, други отслабнали (което по ми се нрави), на други пък им се увеличило акнето (което за мен е доста стряскащо), та викам да попитам тук дали някой нещо е чувал или е изпробвал и знае.. Sad Още не съм си ги взела, има време до следващия ми цикъл, за да ги почна тогава и викам да се поразровя малко.

# 74
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Задължително преди да почнеш прием на противозачатъчни се правят хормонални изследвания.
Преди години дерматолог ми предписа Диане,но преди това ме прати на консултация с гинеколог,който от своя страна ми назначи изсл.  Сега Ще започвам да пия Ясмин,пак по препоръка на дерматолог,но първо Ще ме види гинеколог с направени вече хормонални изсл и чак тогава Ще прецени дали да почвам да ги пия.
Не знам как твоя кожен ти предписва Диане без никакви изследвания  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт