Пролетта е вече тук, ЮЛЧЕ прави все на пук!

  • 10 933
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Дунди, още не са влезли в сила тези нови критерии за прием в ДГ в Сф. Като се приемат от СОС ще стане лудница и всички медии ще тръбят за това (трябва да стане на 12 март). Сайта ще го откриеш тук http://kg.sofia.bg/  Grinning Там има и анкета за правилата за прием в ДГ, която е активна като се влезе в профила на детето. И май си права че това е за сметката за тока.

# 241
  • София
  • Мнения: 3 414
Да,Дани ме е разбрала.
Мими казвах че явно има някой с връзки преди нас в ДЯ

# 242
  • Мнения: 312
Марти, абсолютно съм сигурна, че ще се задълбочат нещата с претенциите, надявам се да й хвана чалъма, ама ще видим.
Ние досега бяхме на разходка и пак цяла Варна разбра, че сме излезли... ся пък се заинати да си ходи с една от куклите, която има и шише-биберон, търчи с нея, гони кучета и котки, вика "бабоооу" и "мамооу" и закача всичките хора по улиците, не можем да се приберем  Joy

Хриси, насадих аз някакви латинки от семена преди седмица и много са поникнали... ама ще ги давам на майка ми за природния кът в ДГ Wink. Бях се хванала да пресаждам щото са ми наподарили разни марули, пък мен хич не ме бива с цветарството... Та много ги харесвам цветята, ама някой друг да се занимава с тях Sunglasses

# 243
  • Мнения: 1 812
Кати, мерси, много е хубаво, че има, но не съм сигурна, че се прилага на практика, ще се поровя  newsm78 и понеже ми стана интересно да питам момичетата, чиито дечица са на ясла: искали ли са ви при записване документ от педиатър, че детето е ваксинирано или нещо подобно?

Силве, представам си я твоята щерка  Laughing малка хала

# 244
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Марти, при записване в ясла/ градина се изисква здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар. Това е картона, в който се вписват ваксините, които са направени, както при картона който е в личния лекар.

Силве, много хубаво, че е така контактна и не е срамежлива  Grinning

Иве, ако нямат предимство (сираци, инвалиди и там каквито бяха другите), то директорката би трябвало да ги дисквалифицира от класирането и да не приеме документите за записване. Дали го правят е друг въпрос.

# 245
  • Мнения: 616
Здравейте
Не съм прочела какво сте писали но после ще прочета.
Въпреки всичко стигнах ме до инфекциозно  утре сутрин ще ни изипишат официално но тази вечер ни пуснаха да си спим в къщи.Сашко стана като восъче миличкия нямаше сили да ходи .От врера почна да хапва по малко но още е слабичък.

# 246
  • София
  • Мнения: 3 414
О,Кирова много съжалявам.Сега у дома ще наваксате. Hug

# 247
  • USA
  • Мнения: 559
Оо, Кирова, много неприятно! Sad Това заради стомашния вирус ли? Дано да се възстанови бързичко Сашко.
Дани, дано и при вас не се задълбочат нещата.  Hug
Иве, 10ти пак не е зле, ще се класирате.
Някой знае ли люляка на какво осветление вирее (директно, сянка етц.) и дали пуска дълбоки корени?

# 248
  • София
  • Мнения: 3 414
Велина люляковите храсти около блока са на пряка слънчева светлина градинките са южни.Ама те са май саморасляци.

# 249
  • Мнения: 1 812
Цитат
Марти, при записване в ясла/ градина се изисква здравно-профилактична карта на детето, попълнена от личния лекар. Това е картона, в който се вписват ваксините, които са направени, както при картона който е в личния лекар.

Мими, това означава ли, че ако детето е прието и няма ваксини, няма да го запишат? Или ги искат просто за сведение?  newsm78 всъщност не са ми чак такъв трън в очите родителите, които не ваксинират децата си, но така или иначе се задълбах в темата, та да си го изясня. Иначе точно като ние раждахме вече беше пикът на модата да не се ваксинира, та сред наборчетата на децата ни ще има доста такива дечица

Кирова, целувки за Сашко  Hug

Рокси, и аз знам, че е по-вредно за тези срещу антената, отколкото тия отдолу. Свекър ми ми обясняваше с цифри и факти колко е вредно, нищо не запомних от цифрите, но поне разбрах, че е вредно. ДГ, която съм си харесала има две сгради на около 500  метра една от друга. Точно до едната видях онзи ден, че са разположили джиесем антена. Според свекър ми била в ниското ДГ и не било толкова вредно, по-вредно било ако е на едно ниво с антената...затова питах. Все пак в ДГ децата прекарват толкова време, колкото ивкъщи. Знам, че в някои държави има изискване антените да не са по-близо от 300 метра от жилищна сграда, в други въобще не са в градовете.

# 250
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Кирова, бързо възстановяване и да е за последно  Hug

Марти, мисля, че няма да откажат записването. Но за да съм сигурна в понеделник ще говоря със сестрите в ДГ, че иначе си говоря предположения.

# 251
  • Мнения: 4 300
Кирова,  Hug

Питах за цветята, понеже майка ми развива някакви теории, че петуниите от семена трябвало да ги засадя сега в една саксия, да ги държа вътре и като почнат да поникват да ги разсадя навън в по големи саксии. Та се чудя. Ще видим какво ще излезе в крайна сметка Laughing.
Люляци имаме във Варна, растат навсякъде сякаш, във всеки край на двора имаме по един бучнат Thinking

Иве, в списъка с класиране виждаш дали тези пред теб са с предимства. Ако в последствие се окаже че нямат основание ги махат от класирането.

# 252
  • София
  • Мнения: 3 414
Хриси този списък е в градината/яслата?В нета немога да го видя
Аз знам че без ваксини не записват,само ако е по лекарско предписание и документи от лекари се представя в яслата,Мими ще каже със сигурност.

# 253
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Иве, отиваш на съответното ОДЗ. В момента дори не влизай в профила си, че тази анкета е вкарана навсякъде и не можеш да си отвориш списъка с ДГ. А ако си влязла натисни изход и тогава търси номера на ОЗД-то. Там виждаш много дати от различните класирания. Надолу има групи текущ прием. И в графата за ясла набор 2007 има линк в синьо ЧАКАЩИ. Като влезеш в него виждаш имената на тези преди вас и дата и час на кандидатстване, също и дали имат предимство. Ако имат обаче не можеш да видиш какво е, защото можело да им се накърнят правата. Ако не успееш съм на линия.

# 254
  • София
  • Мнения: 114
Кирова, дано Сашко започне да похапва и се възстанови бързо. Hug
Рокси, знам че им се прави разсад. поне майка ми правеше в началото. Сега сами си се разсаждат. Wink
 За ваксините не отказват записване, при представяне на мед. документ / друг е въпроса колко е истински въпросния /.
Антените на моб. оператори са опасни когато са на разстояние по-малко от 50 м /така съм чувала/. Това е за мое успокоение, тъй като на съседния блок са бучнати два броя.
 А аз незнам какво още се ослушвам и не направя профил на Виктор в системата. Разчитам, че ще ни приемат в самостоятелната ясла, но там молбите се подават лично, а след това варианта ми беше ЦДГ, ама...там ще се наложи сигурно да се разведа че да ползвам някакво предимство. Rolling Eyes
Гледах по новините онова л***о, причинило катастрофата тази сутрин в Дружба,  и нагло  и със самочувствие. Отивайки днес до детската кухня, разтовариха БМВ -то до нашия блок, от което тръпки ме побиха.  Човек дори и да спазва правилата не знае на какъв кретен ще налети.

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 22:11 от uva_uva

Общи условия

Активация на акаунт