Епилепсия-тема 6

  • 35 230
  • 589
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 140
SMA 139 не съм сигурна дали да се радвам .Ще се постарая да не мисля ако е възможно и ще се моля никога да не се повтори онзи кошмарен ден.Пък каквото ни е писано това ще бъде.Весели и спокойни празници на теб и на всички останали

# 16
  • Мнения: 244
Здравейте, може ли да попитам тези майки, които дават Конвулекс дали в началото на приемането са имали случаи на гадене и повръщане при детето. Моя син от 2 дена и половина го започна, но почти след всяко хранене повръща по малко. Прочетох че е възможна реакция в началото, но дали ще отмине или да ходя при д-р Литвиненко да му кажа??? Той даже още не е влязъл в дозата, която му е предписана, а вече има такъв ефект. Дали да се притеснявам?

# 17
  • Мнения: 1 040
Ива моя син преди да почне да пие лекарствата за епилепсия си хапваше добре,но от както почна да ги пие стана много злояд много трудно се храним все му се гади често повръща ние също пием конвулекс,топамакс и радедорм и незнам от какво е.Ти защо не звънеш на Литвиненко да го питаш по телефона вместо да се разхождаш ако нямаш телефона мога да ти го дам на лични.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 272
iva i моята дъщеря също повръщаше и при един от прегледите ни Литвиненко ни пита дали има гадене и повръщане и ние казахме че има, той спомена че може да е конвулекса и ни каза преди всеки прием на конвулекс детето трябва да яде по малко и ако спрат повръщанията и гаденото значи е било от конвулекса, и наистина така започнахме да го даваме и поспря да повръща но после пак започна но вече не беше от конвулекса а от друго нещо.

# 19
  • Мнения: 85
Здравейте!Ние пием конвулекс едва от 14 февруари,но Димова ме предупреди че трябва да се пие непосредствено след ядене или най добре по време на ядене Вчера ми си наложи да й звъня по телефона да я питам дали може да ги хруска защото в листовката към лекарството пише да не се начупват и хрускат и тя каза че това е единствено за да не дразнят стомаха и предизвикват гадене и повръщане , но ако е по време на ядене няма да има проблем  Но аз пък от няколко дни особено вкъщи не мога да го удържа-постоянно яде -какво ще правим не знам

# 20
  • Мнения: 244
Благодаря ти, emа-диди за написаното. Аз имам телефона на доктора, но сега по празниците незнам дали мога да му се обаждам, до сега не съм му звъняла и незнам как ще реагира, а на 04.03. имаме консултация след изписването. До тогава ще сме влезли и в доза и щом казвате че се е случвало и на други се успокоих и сигурно ще изчакам до прегледа.
siqna.muk нас ни предупредиха че лекарството се дава след хранене и така му го давам, но много по малко яде и може да е затова. Благодаря ти.

# 21
  • Мнения: 3 540
SMA139,щом детето ти има голям апетит ,добре е да следиш килограмите му!
Апетита кога започна след започването на кунвулекса ли!

# 22
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Честита нова темичка  дано в нея пишем само добри новини. newsm10 smile3501  love001 HugПоздравявам всички мами.

# 23
  • Мнения: 511
При нас в началото нямаше апетит и Литвиненко го наблюдава,беше и посънлив
Сега не мога да смогна на храна
според мен щом на 4.03 имате консулт е по-добре да изчакаш
ние ги пием нагладно и след това ядем,защото часът в който го даваме е ранен и за закуска и за вечеря

# 24
  • Мнения: 1 040
МИРО И ПОЛИ в какви  часове  давате конвулекса?

# 25
  • Мнения: 511
сутрин в 7и вечер в 7
така го започнаха в болницата и аз не смея да ги променям,защото понякога сутрин този час ми е удобен
събуждам го,давам го и се приготвя за училище
а когато е втора смяна само го събуждам да го изпие и той отново заспива

# 26
  • Мнения: 1 040
При нас конвулекса от болницата почнаха да ни го дават в  8.00-14.00-22.00 часа три пъти и затова те попитах!

# 27
  • Мнения: 506
Аз..уфффффф...извинете ме за въпроса..... Sad
При някои от вас, при гърч, ако е имало прехапване, до колко време избледнява белега? ooooh! (пак се извинявам за въпроса и за снимката)
http://img6.imageshack.us/img6/672/110209003.jpg

# 28
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
никики милото ти детенце,дано скоро й мине Praynig явно доста силно се е прехапала Tired
Ние пием Депакина  в 6ч, 14ч и 22ч,много е неудобно ,заЩото сутрин трябва да го будя,но ми казаха да го даваме на 8часа.

# 29
  • Мнения: 511
Баба Марта е дошла с пълна кошница в ръка.Мартенички носи тя-бели,алени,червени като кукли нагласени.
Честита баба Марта!Нека ни дойнесе на всички ни по- много много здраве.

Общи условия

Активация на акаунт