МАЙЧИНСТВО-ПОМОГНЕТЕ

  • 1 313
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 540
Изобщо не ми личи все още,така че се надявам че имам шанс.А за дохода е така знам ,мен ме интересуваше стажа.Защото стаж имам работя от 17г сега съм на 24 имам със сигурност 3 години стаж без прекъсване и на пълен работен ден,а другите години са раздробени в смисъл 4е  пробните ми периоди се водят на по малко работно време.

# 16
  • Мнения: 370
Мен също ме освободиха от работа,като разбраха,но бях работила само 1 седмица и договора ми беше за неопределен срок.А относно  годината мисля,че трябва да е точно преди да родиш.Аз така и не можах да започна нова работа и останах без майчинство.Поне така ми каха една счетоводителка.

Твоя случай е като на авторката - Bubentseto. Можеш да послушаш съвета на pouh. Срока за воденето на тези дела и търсене на правата ти е доколкото помня 3 години. Бори се! Успех!



И аз искам да направя нещо и да не оставя така тези неща.Ходих преди няколко дена да видя колежките си и видях документ приготвен за подписване.Като го прочетох едвам се сдържах да не се изсмея.Пишеше,че съм съм освободена по взаимно съгласие и нямам никакви претенции.Оставих го там и дори не помислих да го подписвам.Са съжаление скоро се преместих от Сф в Пловдив и нямам никакви контакти още,но в най-скоро време ще опитам да направя нещо по въпроса.

# 17
  • Мнения: 370
Изобщо не ми личи все още,така че се надявам че имам шанс.А за дохода е така знам ,мен ме интересуваше стажа.Защото стаж имам работя от 17г сега съм на 24 имам със сигурност 3 години стаж без прекъсване и на пълен работен ден,а другите години са раздробени в смисъл 4е  пробните ми периоди се водят на по малко работно време.

Работното време няма значение,важното е да си била на трудов договор през последните 12 мес и да са и внасяни трудовите осигуровки.Ако не можеш да намериш работа си пусни договор при някой познат с фирма и се осигурявай сама.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 467
Трябва да имаш 12 месеца осигурителен стаж изобщо, независимо кога и към момента на излизане в болнични да имаш действащ трудов договор. Ако имаш прекъсване , както при теб за този период се взема МРЗ като се изчислява обезщетението.
Трудов договор със задна дата никой няма да ти пусне, защото в срок от 3 дни след сключването му  трябва да се регистрира в НАП.

# 19
  • Мнения: 370
Най-добре се обади в НОИ и провери как стоят нещата,то и счетоводителките казват различни неща.

# 20
  • Мнения: 124
Отиди с договора в инспекцията по труда. Имаш права и те само чакат за някакъв подобрен сигнал (на мен ми се случи същото). За тези 12 месеца трудов стаж не мога да ти кажа. Аз също се интересувам, понеже и аз имам прекъсване. Моя приятелка работи в НОИ и са и казали че трябва да се консултират понеже поради честата смяна на законите никой не е наясно.

# 21
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Понякога имат право да те освободят от работа и никакъв закон не те пази. Аз работех в една фирма 8 год. Напуснах, защото заминах за чужбина на работа. След 6 месеца се върнах в същата фима и ми направиха договор за 1 год, а не като предишния за неопределено време. Месец след като се върнах на работа забременях и понеже прокървих излязох в болниче още във 2 месец. Когато ми свърши договора, все още ползвах болничните за раждане, те не ми го подновиха, Отидох в ИТ и при адвокат и се оказа, че няма закон, който да ме пази. Само ми доизплатиха болничния. И за да не си загубя майчинството еднин познат ме назначи. Води ме 3 дена на работа и ми пусна майчинството. После разбрах, че в същата фирма са съкратили бременно момиче и пак имали право, защото фирмата е със статут на сезонна работа. Могат и да те освободят от работа като ти закрият длъжността и пак няма закон, който да те пази. Така че повечето фирми си използват хилядите вратички в законите ни и ние нищо не можем да направим  Confused

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Изискването е общия ти трудов стаж да е 1 година. Ако го имаш дори от преди 10 г. сега ти е достатъчно да се назначиш някъде на работа 2 месеца преди термина (за да можеш да ползваш 45 дни преди раждане) и си уредена. Така ще получаваш минимума - т.е 240 лв месечно. А иначе ако искаш за повече тогава вече има значение прекъсването ти и на каква сума си се осигурявала, защото плащането се формира въз основа на заплатите ти 1 год назад и то е само през първата година

ПП: Аз си платих в 1 фирма осигуровките за 2 месеца и си излязох я болничен и т.н. Иначе си имам към 8 год стаж, но през последната 1 год не бях работила. Сега получавам минимума, така че инфото е на 100% достоверно

Последна редакция: пн, 20 апр 2009, 00:01 от Miss Dior Cherie

Общи условия

Активация на акаунт