Бетина на мама Иночка е малка МАЙска синеочка!

  • 25 457
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 145
галка, точно така! подуенския вилает са все хубави хора / до един!/ и най-вече редовни в разписването. и талантливи в писането. и шесторъки. и смели шофьори. така, разбра се кой кой е  Mr. Green, няма да пояснявам.

Хахахахаха... браво, браво! Искам да кажа скромно, че аз съчетавам няколко от тези позитивни качества! Държа да подчертая, че съм смела шофьорка, благодарение на 11 години упорито търкаляне по пътищата.
Ваня, питаше за ориентировъчни разходи по колата. Аз съм си извела една проста формула - средно месечно на годишна база - 100лв. за бензин (изминавам по около 20 км/дневно през седмицата в задръствания по тежък маршрут) и 100лв. други (амортизации, гуми, застраховки, смени масла и т.н.) Естествено зависи от колата. Допълнително утежнение може да е лизинга.

Здрасти Надежда, добре дошла!

Уф, имам работа и не мога да се изкажа надълго и нашироко. Може би за ваш късмет.

# 271
  • София
  • Мнения: 1 877
дени, благодаря за инфото. аз смятам да не е на лизинг, така чет рябва да се побера в тези два пъти по сто. знам, ч е е спам, ама дизел или бензин, или газ? новак съм. с книжка и дръзновение.  и не карал повече от 5 6 пъти сама, като половината от това извънргадско  Blush
за да не е спам съвсем да вметна, че може да карам детето на тетър съботите, както обичаме ние да се правим на културно-забавни по уикенда Simple Smile

# 272
  • Мнения: 145
аз съм с бензин и голям разход (12 л/100 градско), т.е. с дизел или газ спестяваш

# 273
  • София
  • Мнения: 8 933
Ванче, аз съм с дизел, разхода е приличен, като за голяма кола, мисля, че около 8 се връзва. Пътувам много, от Лагера до Младост. Връзват ми се около 100-120 лв, като фирмата ми плаща част от тях. Иначе разходи много нямаме (поне не постоянно всеки месец), защото да чукам на дърво, колата излезе много здрава. Зависи какво си купуваш. Иначе най-евтино е на газ, ама аз не обичам да карам газови коли.

# 274
  • София
  • Мнения: 1 877
благодаря анито и дени. газ знам,че излиза доста малко, защо ани се въздържаш? от причини за сигурност ли?

# 275
  • София
  • Мнения: 429
Е да се включа и аз по темата за шофирането(както забелязвате не мога да коментирам синковеца и затова рядко се включвам)
 Та  аз като млад шофьор(по опит не на възраст) имам малко по-голям разход около 15л/100км бензин градско.На месец ми се връзват по около 160-180 лв за гориво.Обаче и по 20л да гори пак ще избера да съм независима откъм транспорт.Аз пътувам по около 25км на ден,а до моята работа градски транспорт не ходи.

# 276
  • Мнения: 0
Привеееет,

Ванила, май най-изгодно е да е на дизел. Обаче много оказва влияние върху разхода дали е нова или стара колата. Новите са доста по-икономични и това определено се усеща. А и са по-добри откъм сигурност - имат въздушни възглавници и т.н. От друга страна, като си помисля, че цялото ми детство е преминало в трабант - пък ей ме на - оцеляла съм.   Mr. Green Много сме се заробили с тая пуста цивилизация, но няма как - това е ритъма на времето.

Надежда, ти си ми адашка. Приветствам те с добре дошла  Grinning

И аз да честитя на всички Благовещение. Днес се дупчли ушите на момиченцата, но аз скоро няма да се престраша.

Целууувки на всички

# 277
  • София
  • Мнения: 8 933
благодаря анито и дени. газ знам,че излиза доста малко, защо ани се въздържаш? от причини за сигурност ли?

Не, не е до сигурността. По трудно се кара. По принцип има разлика между колите на различно гориво, най-лесен е дизелът, най-трудно гасне, на ниска скорост върви и без газ. А газта иска по-специфично каране, повечко газ и почне ли да свършва е много неприятно, придърпва, гасне повече, абе въобще за мен е по-тегава. Само на метан не съм карала, той пък е наистина най-евтин, всички бакшиши карат с метанови уредби.

# 278
  • Мнения: 145
Оспамихме с тия коли, ама.. аз съм карала на газ с години и хич не е голям праз. Не съм усетила дърпане, гаснене и други такива.. Просто е още едно нещо за поддръжка по двигателя, оказва влияние на всички останали части, маркучи, свръзки, обороти...
За нова кола - дизел определено.
На старо дизел е по-рисковано, за това купих втора употреба бензинова. На старо всичко е рисковано, тъй че много, много май няма какво да се мисли и премисля, а е въпрос на късмет (и на диагностика)  Wink. И дизел щях да купя, ако ми беше попаднал.

# 279
  • Мнения: 4 370
През нощта някакво буболече е нахапало вратлето на Ивко и сега го заведох с пъпки на ясла. Много ми е притеснено, че ще го сърби и няма кой да го намаже. Сега ми е съвестно дето го заведох в яслата, но пък ако го пратя при бабите и после не му се ходи пак на ясла. Заведох го сутринта при личната, но като ревна там и хич не влязохме. Намазах го с фенистил, май трябваше и на капки да дам, но не дадох, не знам защо. А сутринта така пееше весело докато влизахме в яслата. Дори видя знамето на Италия на едно место и ми обяснява, че било на България.  Mr. Green
Тази сутрин го пробвах със Спортакус - но не му хареса, поиска да пусна друго.  Simple Smile

Аз нали си бях заложила доста задачи в програмата, и допълнително ми излязоха още толкова и сега не мога да си вдигна главата от работа. Едва намирам време за форума, дори и след работа оставам понякога. И точно в този натоварен момент виждам, че е обявена длъжност, която ми е мечтата, в друго предприятие. Но точно сега не мога да напусна тук, защото яко ще се издъня, все пак разчитат на доста неща на мен в момента. Все така ми се случва. Хубавите длъжности се появяват точно когато не мога да си позволя да кандидатствам, а когото имах време и за филми тук , нищо не излизаше на хоризонта. Дааа, съдбата има пръст, обречена съм да работя тук до края на дните си.  Laughing

# 280
  • София
  • Мнения: 8 933
Aни, на твое място бих кандидатствала на другото място. Все пак няма да почнеш веднага, пък и на старото място имаш 1 месец предизвестие, ще си попривършиш работата. После само ще те е яд, че си изпуснала такъв шанс.

# 281
  • Мнения: 4 171
Ани, и от моя опит ще те посъветвам да пробваш. 13 години не можех да напусна поради ред причини и повечето сантиментални. Все пак работих за фирмата от 19 годишна.
Ако това ти е мечтата - пробвай. Ще намерят заместник, ако трябва ще му помагаш в свободното време.
Все пак ти си преценяваш.
А за колите - ние ли караме много - странно. Разхода ни на месец е към 200 лева, като колата гори 8 на сто дизел...С колата на баща ми беше 400-450 лева. Но тя е змей - постоянно е включено 4х4 и гореше 16 на сто.
Аз си мислих, че харчиме малко за гориво. Ремонта на старата кола е някаква голяма черна дупка. В момента пак е на майстор, за да сменят някакви пружини.

# 282
  • Мнения: 4 370
В голяма чуденка съм. Имам познати които работят там, говорих с тях. Не са подписали още колективния трудов договор. Очаква се да има много съкращения. Но пък в момента им трябва за там човек със спец. финанси. Ако започна там, няма да мога да закъснявам ,ако ми се наложи, и ще трябва да оставам по два часа всеки ден след работа да карам курсове известно време. Работата наистина ми харесва ( в случай че искам да правя кариера), но ако нещо се обърка, няма да имам очи да се върна тук. Ако не кандидатствам, това означава, че се оставям по течението и шансовете ми да работя това за което съм учила, намаляват. Но като се замисля, че тогава ще виждам Ивко само вечер почти преди лягане и се чудя дали си заслужава. А ако трябва да си говорим за заплащане, едва ли ще получавам повече отколкото тук. Слагам нещата на кантара и някак си везните не накланят в нито едната посока!  Thinking Благодаря ви за подкрепата. ОО и не на последно место , Дидо не одобрява решението ми , което също не ми дава крила.  Confused

Страйпер, вие все пак живеете далечко и е нормално да имате такъв разход. А и тези цифри които се завъртяха тук са май разход който се прави само от жената в семейството. А вие и двамата я карате тази кола. Аз честно никога не съм си правила сметка колко ми е разхода за месец по колата. Като свърши горивото, зареждам до горе и изкарвам около месец и половина, рядко два. Един резервоар ми струва около 100лв, зависи на изпарения ли ще ида до бензиностанцията или ще има мъничко нещо. Застраховки ала бала, те са ясни. Ремонт не ми се е налагало да правя още, освен на 2 пъти като праснах колата отдолу и трябваше да се сменя нещо. От както съм с кола не слизам от нея, но тук разстоянията са кратки.

# 283
  • София
  • Мнения: 1 877
ани,

и аз смятам като мъжа ти. за мен сега най-важно е семейството и детето, после работата.
щастлива съм, че по стечение на обстоятелствата имам фиксирано работно време, досатъчно лично време по време на работа през деня, време за спорт по обед дори, ваканции пролетна и зимна. добър социален пакет, който честно казано не съм срещнала при моите познати. и висчко това за длъжност, която ми е под нивото, ако се гледа специалност университетска, но това  изобщо не ме бърка, понеже получавам в пъти повече от това, което получавах когато хвърчах из страната , работейки за държавата, уж по специалността.
единствения неудобен момент при мен е прибирането от работа, з акоето споменах, но това е поправимо и вече имам идея как да постъпя. а я да спретна едно питане за и против нова кола / пак имайки предвид бг пътищата /дизел или бензин съответно, но градски тип, визирам едно сузуки симпатично дето го гледам всеки ден изложено в салона на сузуки при нас?

# 284
  • Мнения: 480
Да започна с оплакването - Марти не ходи на детска градина - сополив е, а и такава психо атака ми отправя всеки ден, почти на всеки час - Мамо, не ме води на детска градина!!! Моля те!!! Чакам да мине време малко да позабрави и междувременно ще говоря с директорката, дали е възможно да го върне в предишната група. Ако не може го отписвам и на частна септември - до тогава пак майка ми ще дойде.

Сега за предаването - ще го дават в неделя от 23 часа, а не в събота, когато е по принцип.

Анна, къде ги видя тези снимки, пусни линк да видя дали ме няма и мен някъде.

Моята кола ми отчита постоянно колко горя - изписва на таблото какъв разход на гориво имам в момента. Със зимните гуми разхода ми е по-голям около 8/100 бензин, а с летните, около 7/100. Но е нова - набор на Марти   Wink

Ани, важно е да се чувстваш добре и да имаш достатъчно време. Всяко ново място, според мен е стрес и несъмнето ще ти се отрази.
А каза ли на госпожите за пъпчиците на Ивко, да не е някаква шарка, сега са актуални...?!

Добре дошла на мама Надежда и малката принцеса!

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 11:34 от *ШУШИ*

Общи условия

Активация на акаунт