Април почуква на вратата,на бебчетата вече хич не им се чака!

  • 19 411
  • 292
  •   1
Отговори
# 90
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
Здравейте.
Да се похваля и аз с хремата и секретите от гърлото. Особено вечер ми се събира толкова слюнка, че чак киселини ми излизат от нея. Знае ли някоя мама, която ще ражда в ТК какви и колко на брой трябва да бъдат памперсите за бебето? А нещо друго трябва ли да се носи? Моята чантичка е почти готова само памперси още никакви не съм купила и се чудя при това разнообразие на пазара към какви да се насоча. Майките с опит да помагат. Simple Smile
След 2 дена съм на ЖК и тогава ще пиша какво е казала лекарката. Последния път всичко било наред, но тегло не може да ми каже, защото ехографа не тегли.

# 91
  • Мнения: 86
Още един в отбора на запушеният нос.  Crossing Arms  Особенно нощем положнието е направо непоносимо. И аз имах 3 поредни тежки ноще - неспокоен сън, болки тук и там (бе направо навсякъде), много почна да ми тежи коремчето вече, особенно вечер. Бебе се научи, като легна да си навре я главичката я дупето на мястото, където попринцип ми седи стомаха  Crazy и направо не ми стига въздуха... Аз попринцип съм с тахикардия и пролапс на митралната клапа и ми става тежко само като попреям леко, а сега...  ooooh! Пия вечер едни капки валериан+маточина. Ама така е ще се потърпи още малко. Днес много ми прилоша в Супермаркета, едвам се измъкнах и се докопах до вкъщи. Пльоснах се на леглото на лявата страна. Кръвното ми беше 95/45  Rolling Eyes но не се оплаквам от него, защото и аз понякога (преди бременността) имам склонност да го вдигам и предпочитам към по-ниските стойности да се придържам сега.
Дръжте се момичета, не остана   bouquet

# 92
  • Бургас
  • Мнения: 347
Честита Баба Марта!!! Да сте живички и здравички и на пролет да бъдете ощастливени с усмихнати бебчовци  Party
Жабче, аз също си ги харесвам именцата, особено се вдъхнових след като измислих мадамското име и то се оказа че го има, а на всичкото отгоре е и с традиция и със значение  Crazy
рони, благодаря ти за помощта по отношение на традициите за прошка... Мама беше доволна  Heart Eyes
Благодаря на zelenoto oko, за списъка за Бургаската болница, както и на всичко останали мами, които споделиха техните   bouquet

Исках да ви попитам за шапчиците за бебчовците, в началото трябва да са непрекъснато със такава нали? Нямам впредвид дебела, от тъничките...
Както и за спалното чувалче, с него ли е по-добре да спинка бебчо или то се препоръчва на по-късен етап и в началото е само одеялце?
Като спинкат бебковците винаги ли трябва да са настрани (заради връщането на храна)?
При къпането във ваничка, се пази пъпчето да не се намокри докато падне нали така? Удобни ли са тези поставчици дето се слагат във ваничката... някак не мога да си го представя хем да не се потапя във водата, а да е на течаща, хем да стои на поставчицата... може би не съм разбрала...
Имам още много да ви питам...главно маминките с опит  Hug

Започнах вече да си мисля, ЖЗ, какво предстои след прибирането от болницата и много въпроси и неясни неща ми се събраха...  Blush

Да ви пожелая и аз весели и спокойни празници!  Hug
... тук хич не е за излизане, разходихме се де, но временцето не е от приятните, вкъщи на топло...

П.П.: Маминки от Бургас, пак пиша тук, че нашата темичка не върви много... Вие откъде си взехте комплектчетата за изписване? На мен ми се ще да има и одеялце вътре или пеленка, вашите от колко части са?   bouquet

# 93
  • Мнения: 75
ben78, мога да кажа от моя опит, другите мами да допълват Heart Eyes
1. За шапчица. Моята дъщеря е също априлка (21.04), шапчица й сложих на исписването, защото беше в комплект. В къщи шапка каквато да е според мен излишна. а когато започнах ме да излизаме, беше направо жега! Ни то за шапчица ,ни то за одеялце!
2. Спалното чувалче нямах, завивах ме бебето в одеялце, но свободно
3. Вначалото по-добре да спят само на страни, за целта слагах взглавничка отзад, да не се обърне. И постоянно сменях от една страна на друга. Сега мисля да поръчам тази взглавничка: http://store.picbg.net/pubpic/34/3C/533f1e3442a9343c.jpg
Ако някой ползвал, моля да споделете опита Peace
4. За къпането слагах ме специални лепенки за пъпчето. Те са продават в аптека. На втория ден в къщи пъпчето падна. Подставчици са удобни, но не в началото. В началото держиш бебето в ръка. При мен дошла лекарка да покаже как. В болница бебока къпят сестри направо на чешма Simple Smile (Не знам как при другите, аз просто не бях подвижна затова ми помагаха).

# 94
  • Мнения: 1
ben78 и аз съм така, колкото повече наближава, толкова по- неясни ми стават нещата newsm78 Станала съм толкова различна- само за това мисля и говоря, за друго изобщо не ми се говори Naughty Избягвам да съм в компания, защото не ме интересува нищо друго освен темата за бебета, а не искам да отегчавам хората Tired направо не знам... Само с мъжа ми, майка ми и приятелки с деца мога да споделям какво ме тревожи и да ги разпитвам. Сигурно им досаждам, ама Mr. Green
В моя комплект за изписване има шапчица, боди с дълъг ръкав, горна блузка, ританка, възглавничка и пелена/ мисля, че е достатъчно, има и по-големи комплекти с повече дрехи, но не знам има ли пелени/. Аз си го взех от "М. Рудник", марката e Вис Виталис/  Peace

# 95
  • Мнения: 86
Както е писала Мамочка
1. Шапчица с каката и аз не съм използвала - беше лятно бебе. Но и сега предполагам ще слагам за кратко, само след баня (евентуално) и за навън естественно - когато е хладно.
2. Според мен на спалното чувалче му идва ред, когато почнат бебчетата да шават повечко и да се отвиват. И понеже се задава лято, на нас ще ни трябват чак на есен. Поне аз така ще действам. Имам от каката разни.
3. За спането - винаги моята  дъщеричка я оставях на една страна да спинка - така ако повърне, няма да се задуши (недай си боже). На всяко кърмене сменях посоките на лежане.  Подпирала съм я с нагъната на руло бархетна пеленка. Възглавничките са много сладки, може да си купя, че едно време нямаше такива  Crazy
4. За пъпчето - и аз в началото къпех бебето, държейки го на ръце за гърдичките (така ги къпят в родилното). Лепенки не съм ползвала - поставях на коремчето  една тензухена пеленка  и я придържах с длан, за всеки случай, да не се намокри пъпчето. След като падна почнах да я поставям легнала на възглавничка, но се съдираше да реве  Rolling Eyes. Сега имам ваничка със стойка, ще видим, дано не плачка това бебче. Но така или иначе, докато не падне пъпчето няма да го слагам легнало.

# 96
  • Мнения: 19
Здравейте Мами,

Честита баба Марта, да сме здрави, усмихнати и спокойно да прекараме последните дни от бременността си newsm51.
Пожелавам много сила и кураж на ksd_g, tolinka, kenga.  bouquet

Искам да ви питам, дали някой от вас се е сблъсквал с подобен случай. Бих искала да дам на детето си друга фамилия, а не фамилията на мъжа ми. То е ясно, че детето ще носи неговото име като второ, но дали фамилията бих могла да сменя. И трябва ли когато го записват да нося някакви документи на мъжа си. Не ми се ще да го моля за нищо. Знам, че питам за странни неща, но дано  някой знае нещо. Не съм предполагала, че и с това ще трябва да се сблъскам.

Иначе както си вървяхме една седмица назад с бебо по размери, така на последната консултация доктора ми казва:" Ама каква 31 седмица, ти си в 34 и пети ден, на всичкото отгоре ръцете на бебко не се развивали newsm09. Ще се побъркам докато отида на доплер в сряда. И така. Дано и за имената някой ми помогне. Извинявайте за тъжния пост ама трябваше да попитам защото времето си минава. Благодаря предварително. Hug

# 97
  • Мнения: 14
И аз да се включа с някой др въпрос.Благодаря на Бен,че се е сетила да пита за тези неща и на мен са ми полезни.

Мен ме интересува,колко често трябва да се преоблича бебчето?Ако днес е било с едно бодинце и ританки които са се запазили чисти мога ли да му ги сложа и на др ден или всеки ден е нова сменена дешка newsm78А за къпането-нали в началото/поне така съм чела и чувала/ се миели само с водичка,ама колко време така една седмица ли,по-малко ли повечен ли?Кога всъщност мога да го къпя с препарат за бебе?

И аз да се похваля,вече имам първите дрешки за бебка.Не съм ги купувала подари ми ги една приятелка на майка която роди дек.м. второ бебе и понеже не иска да имат повече деца ,дрешките са и излишни.Тя имам момченце.Е подбрала е в бежови и бели,но си имаме и няколко сини цвята.Много са сладки и предполагам хубави понеже жената живее в Италия и има възможност за по така засукани нещица.Няма как сега да ги кача за да ги видите,понеже са в майка/тя ми ги показа на скайпа/когато са в мен ще ги снимам.Също така чакам дрешки и от сестрата на моя приятел която е у щатско да ми ги прати.Тя е с момиченце и нейните също са мн сладурски.Ох,нямам търпение да са при мен вече да си изпера и изгладя и да си ги подредя.Ще видя какво ще ми остане да накупя аз.То е ясно,че няма да минем само с тези.Нали и аз трябва да си начеша крастата в магазините Crazy

Иначе засега с бебка сме добре,тя е по-шавливичка днес,което мн ме радва Heart Eyes,че вчера се беше поокротила и се притеснявам така Rolling Eyes

Ами друго няма засега оставям ви и ви желая хубав дне и мн ритничета Hug

Маминки гледам,че мн от вас ходят на Доплер.Всъщност кой го преценява това,лекарят или вие сте решили така?Питам,че да знам ако трябва и аз да ходя Thinking

Зинаида ми се губи дано всичко е наред с нея и бебка

# 98
  • Мнения: 182
Здравейте мами!
Аз днес ходих да си купя нещата които ще са ми нужни за болницата,че вече време не остана!
За къпането докато подна пъпчето къпех бебето над едно легенче като я държах за гърдичките без спун,само дупето.След това ваничката с поставката ми беше супер удобна!Сега също си взех такава!За мамите от Бургас в магазин Щъркел цената на ваничката с поставкатаа е 37лв иначе навсякъде са над 60 лв.
шапка в къщи не съм й слагала,но на вън да защото ние започнахме разходките още март месец,сега ще видим как ще е,според времето!
Дрешките ги сменях,дори и чисти сутрин и вечер!
За спането и аз след всяко кърмене я слагах на различна страна!Обаче този път май ще си взема възглавничка защото първия път нямах и ми се струва ,че ще е удобна!
Да попитам мамите които не са забравили като мен  Crazy по колко пъти се слагаше прахче на пъпчето дакато падне аз   си взех Топоцин!
marianasto дано всичко с бебчо е наред!

# 99
  • Мнения: 3 211
Мен ме интересува,колко често трябва да се преоблича бебчето?Ако днес е било с едно бодинце и ританки които са се запазили чисти мога ли да му ги сложа и на др ден или всеки ден е нова сменена дешка newsm78
След къпането вечер слагах нова дрешка, с която си спи и, ако не се е изцапала вкъщи може да си стои с нея и на другия ден. Ако излизаме, преобличам с нещо по-дебело или слагам отгоре.
А за къпането-нали в началото/поне така съм чела и чувала/ се миели само с водичка,ама колко време така една седмица ли,по-малко ли повечен ли?Кога всъщност мога да го къпя с препарат за бебе? От първия ден вкъщи къпех с шампоан за коса и тяло.

Маминки гледам,че мн от вас ходят на Доплер.Всъщност кой го преценява това,лекарят или вие сте решили така?Питам,че да знам ако трябва и аз да ходя Thinking
Моя доктор прецени, че трябва да ходя, заради кръвното ми и затова, че бебето е по-малко. Да види дали се кръвноснабдява достатъчно.

А иначе за пъпчето и къпане не знам, защото на Габи пъпчето й падна на 7-я ден още в болницата. Бях си взела предния път лепенки за пъпче, но не ги използвах.

# 100
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
На курса ни казаха, че в началото (около месец) може да се къпе само с водичка бебето - препарат се слага само през няколко дни, а косичката се мие с препарат веднъж седмично, максимум 2 пъти. Също така при смяната на нощния памперс, ако не се е наакало, а само напишкало, може да не се бърше с влажни кърпички, все пак са си химия...

За пъпчето и аз съм чела, че не трябва да се мокри, но на курса ни казаха, че е остряло схващане - в смисъл не е фатално ако се понамокри, то и без това в началото бебето не се потапя изцяло във водата. Лепенки за пъпче не съм взимала, пак от курса ни казаха че са излишни и без тях ще зарасне по-бързо.

Възглавничка за спане настрани няма да взимам, пак според акушерката, която ни водеше курса, това е излишен разход... Според нея няма проблем бебчето да спи и по гръб стига разбира се да не е с рефлукс, така или иначе главичките на новородените се извъртат сами настрани както и да ги поставиш.

Спални чувалчета според мен сега не са нужни, бебчетата са много малки и няма опасност да се отвият нощем. Виж наесен може и да се сдобия с таквоз чудо.

Шапки за вкъщи имам от племенницата, но май няма да ги ползвам...

Доплер има лекарят, който ме следи така че ме гледа всеки път и с него. Много полезно чудо на науката и техниката.  Peace

# 101
  • Мнения: 12
Честита Баба Марта на всички мами ! newsm68 Малко със закъснение ви честитя .Пожелавам ви да сте живи и здрави , румени ,засмени  и след няколко седмици да си гушкате най- обичаните и исканите малки красиви бебоци !Успешно да родим и да си ги мачкаме мачкаме  smile3508 smile3508 smile3508

ben78 да ти кажа от голямото обикаляне накрая си купих един тъп комплект от един склад на центъра ,всичко е бяло и поръчах още един от интернет , но от гледане ще ти препоръчам да отидеш на магазин Бебино в зорница .Там има голямо разнообразие и едни от най- добрите са на фирма азисбебе или вис виталис ,по- качествени са !Дано да ти помогна с нещо ! newsm51

Още не съм стегнала багажа , и така съм се шашнала ,че не искам да си го стягам искам още да съм си с коремче     preggo newsm62 Оле като говорим за тези неща ,за къпане и обличане ,хич ама хич не съм уверена в себе си ,че ще се справя , изобщо от това май най- много се притеснявам , пък и няма кой даа дойде в къщи да помага като акушерка например  и ще разчитам на близките да показват  newsm47

# 102
  • Мнения: 3 211
Още не съм стегнала багажа , и така съм се шашнала ,че не искам да си го стягам искам още да съм си с коремче     preggo newsm62 Оле като говорим за тези неща ,за къпане и обличане ,хич ама хич не съм уверена в себе си ,че ще се справя , изобщо от това май най- много се притеснявам , пък и няма кой даа дойде в къщи да помага като акушерка например  и ще разчитам на близките да показват  newsm47
ще се справиш! няма страшно. и на мен никоя акушерка не ми е помагала. в началото направо ме беше страх да го взема това бебе-толкова малко и слабо. добре, че беше майка ми-поне една седмица тя я къпеше.
аз пък вече нямам търпение да раждам и да си гушкам бебчето. и понеже вкъщи постоянно се оплаквам и пъшкам, Габи постоянно повтаря: хайде да се ражда това бебе, да не те измъчва толкова Grinning
Жабче, нощния памперс даже, ако не е напикан много може и да не се сменя въобще. Няма какво да се разсънва бебето.
Такава възглавничка за бебе и аз няма да ползвам, предния път навивах една пелена, защото Габи повръщаше-много беше лакома, сучеше по много и после излишното го връщаше. Слагах я постоянно настрани, даже бях повдигнала и матрака й.

# 103
  • Мнения: 75
Наистина бебе не се потапя в вода, само леко крачета, и така се плиска лекичко. В началото ползвах бебешки сапун на Чико, после вече всякакви шампуанчета. Главичка 2 пъти седмично с сапун, но поливах всеки ден за освежаване. А телце мих всеки ден с сапунче, понеже аках ме до уши!  Laughing Heart Eyes Blush
very nice , и моята красавица вече няма търпение. За да не пита много кога се роди, казах й , че зимата трябва да стои бебето в корема. И сега зимата свърши... И питанки започнали отново Crazy

Някой питаше за памперси. Пробвах ми ги различни марки, но "памперс" като качество и цена са най-добрите. "Хаггис" добро качество ,но по-висока цена, няма смисъл. И да се надявам ,че покрай каката ще успеем по-рано да се приобщим към гърнето. Party

За спалното чувалче по-нататък може би. Но моята девойка беше толкова кротка и такава поспалана, че в която поза я сложиш, в тая сутринта и намираш. Така беше до "зъбомъчителния период" ooooh!

# 104
  • Мнения: 444
 Hug Hug Hug
Забелязвам, по-различни теми сте захванали... следродилни, че време не остана. Та и аз да се включа: smile3521
За пъпчето и аз знам, че не е фатално ако се намокри леко, просто не трябва да се кисне във ваничка в началото. Лепенка за пъпчето ползвах веднъж, но после много трудно я махнах, направо му се отпечата на кожата. После разбрах, че сама падала след няколко къпания, но не мисля, че е хигиенично да седи с нея, още повече, че трябва и да се почиства, пудри и т.н.
desi054224 и аз ползвах Топоцин, дали не беше само веднъж след баня... newsm78 ... но доки като дойде вкъщи ще ми припомни за него, както и за Вигантола. Peace
Възглавничка за подпиране си имаме от баткото, удобна е, но както казвате и други неща биха могли да се приспособят за същата цел.
Дани честичко връщаше след хранене, не по много, но въпреки това му бяхме повдигнали матрачето в горната част, откъм главичката с едно одеало мушнато отдолу.
Относно пампите, незнам тези Пуфис, дето ги рекламират дали са хубави. Иначе на нас Памперс много ни изпускаха и минахме на Либеро. Еластичните ушички за залепване отстрани наистина са много удобни. Един единствен път попаднахме на Памперс с еластични ушички, но повече не ги срещнахме. Crossing Arms Така и не разбрах откъде бяха внесени...
ssillvvi, лично аз след вечерната баня не повтарях да обличам носени дрешки, без значение дали са били чисти. То не, че и през деня не се налагаше да ги сменям...  Peace
marianasto , не ми е ясно как стои въпроса с фамилиите. Дано всичко с бебчето ти е наред! Praynig

Хайде, лека и безаварийна от мен! smile3502

Общи условия

Активация на акаунт