Примерна схема на захранване (13)

  • 34 576
  • 472
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 36
И аз да ви следя, че и ние се захранваме.

# 31
  • Мнения: 36
А и да попитам.След като ве4е съм захранила със зеленчуци за колко време да въведа оризовата каша и как да я предлагам? Да я добавям към пюретата или да я предлагам помалко на обед, а пюретата да давам след обед.

# 32
  • Мнения: 2 401
А и да попитам.След като ве4е съм захранила със зеленчуци за колко време да въведа оризовата каша и как да я предлагам? Да я добавям към пюретата или да я предлагам помалко на обед, а пюретата да давам след обед.
Малко е още детенцето за да имате две хранения, а и сте в началото на захранването, затова оризовата каша я давай към пюрето, може да ги смесиш, а може и отделно едно след друго, за въвеждането на кашата мисля, че за около 10 дена е добре да се въведе.

# 33
  • Мнения: 822
Момичета, аз пак с въпроси пристигам...

Значи от малко повече от седмица се опитвам да захраня Дария. Мислех да чакам до 6-ти месец, но тя изглеждаше готова (радва се на лъжичката, със желание посяга, облизва се, гледа настоятелно като ме вижда да ям  Mr. Green )и реших, че щом е готова, почваме.
Започнах с картоф, домашен... не се хареса, предлагах го 6 дни, с кърма, с вода, с АМ... не й харесва и това е. После добавих тиква към картофа - хапна 2-3 лъжички и толкоз. Понеже тези пюрета бяха домашни, реших да взема на Хип да я пробвам... днес ѝ дадох картоф+тиква на Хип - не... Пробвах и една вариация на ПЗ - посягаше към чинията с ориза днес - дадох зрънце - веднага направи кофти физиономия... Как мислите, дали го възприема като игра и просто не е готова истински за твърда храна? Дали да спра и да изчакам до 6-тия месец? Или като съм почнала, да не спирам, а да пробвам нещо друго?

# 34
  • Мнения: 68
Имам въпрос към мамите, които си правят домашна оризова каша от кафяв ориз.

Когато чистите ориза махате ли зеленикавите и тъмнокафявите зрънца?

Тези по-тъмните са сякаш с обвивката и предполагам не са подходящи за нежното бебешко стомахче, но зеленикавите какви са - не знам.  newsm78

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 20:31 от Калинка Малинкова

# 35
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 477
Моарейн, аз захраних на 6 месеца без 5 дни. Дъщэ картофа не се възприе. Пробвах с какво ли не и не се получи. Давах го 5 дни и след като последния ден изяде със зор още първата лъжичка, реших да не го мъча повече. Направих един ден почивка и дадох ранни моркови на Хип. Отваряше устата с кеф и даже след втората лъжичка се разплака че няма повече. Така че можеш и да изчакаш, а можеш и да пробваш докато намериш храната която ще хареса на малката сладурана.

# 36
  • Мнения: 3 418
Имам въпрос към мамите, които си правят домашна оризова каша от кафяв ориз.

Когато чистите ориза махате ли зеленикавите и тъмнокафявите зрънца?

Тези по-тъмните са сякаш с обвивката и предполагам не са подходящи за нежното бебешко стомахче, но зеленикавите какви са - не знам.  newsm78
аз не ги махам. Simple Smile
присъединявам се и аз към темичката Simple Smile захраних на 5, 5 месеца. досега съм въвела картоф, тиквичка, ориз, морков, банан, чушка, а вчера и пуешко месо. отначало потръгнаха много добре нещата, той си е лаком, приготвям пюретата вкъщи. заместих 2 хранения, от сутринта го кърмех чак към 18-19ч, но сега всичко започна отначало  Tired търси да суче час през час, нощем се буди поне 3 пъти, как ще го отбивам не знам.  Tired искам да го отбия до май, най- късно юни.
може ли да се дават овесени ядки?  Outta Joint чудя се какво да е следващото нещо, което да въведа  newsm78

# 37
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Цоп и аз! Да не ви изтърва по трасето!

# 38
  • Мнения: 4 156
Не помня дали вече се записах. От 2 дена се захранваме. Почнахме с оризова каша. Помня когато започнах да пиша в темата за захранването на малкия ми син Simple Smile Беше преди около 2 години. Мисля, че тогавашната тема беше със същото заглавие.

# 39
  • Мнения: 2 132
И аз тук Simple Smile

# 40
  • Мнения: 69
Златенце, можеш да даваш оризовата каша вместо зеленчуковото пюре. Един ден зеленчуци, един ден каша с кърма(АМ. Ако кърмиш на поискване, може да не слагаш кърма в кашата, а да добавяш няколко лъжички зеленчуково пюре вътре.
Колкото до започването, даваш една лъжичка каша и после си даваш пюрето. Може и вътре да я сложиш, твоя работа.

Калинка Малинкова, детенцето ти си показва, че все още има нужда от мляко, независимо, че си решила да отбиваш.
Миналият месец се налагаше да заместя две хранения, защото ме нямаше вкъщи през деня и резултата беше подобен на твоя - вечер се будеше по 4-5 пъти да суче.  Сега пак го храня с пюре на обяд и каша следобед, но кърмя на поискване и нощем се буди за хранене веднъж. Не че не се буди от зъбите, но като му предложа гърда, отказва и просто се гуши.
За овеса- въвежда се към 8-9месеца, ако не се лъжа. (Не запомних на колко месеца е детенцето ти.)

След като се изказах компетентно, да попитам и аз. Ще въвеждам просото. Трябва ли да го меля на брашно или може подобно на елдата да го накисна, варя и пасирам? Духи-пухи, какво ще кажеш по въпроса?
И още нещо... Кажете ми разхлабващи зеленчуци за 8-месечно? От въртенето на въведените Боян се запича. Нищо че в следобедната каша има плодово пюре.. Трябва да устискаме някак до въвеждането на овеса...

# 41
  • Мнения: 219
И аз се записвам при вас  Simple Smile
Тези дни мисля да въвеждам сирене, след него и риба. Искам да попитам с какво пюре въведохте рибата /вид,марка.../?

# 42
  • Мнения: 2 111
Въведох рибата с пюре на Гербер "Риба сьомга със зеленчуци".
И досега си го хапва с удоволствие.

# 43
  • Мнения: 1 449
Ще въвеждам просото. Трябва ли да го меля на брашно или може подобно на елдата да го накисна, варя и пасирам?

брашно (за каша) = 6-7 м.
цели зърна (сварени и пасирани) = 7-8 м.
цели зърна (сварени и намачкани) = 8-9 м. или когато детето е готово


Имам въпрос към мамите, които си правят домашна оризова каша от кафяв ориз.
Когато чистите ориза махате ли зеленикавите и тъмнокафявите зрънца?
Тези зърна едва ли са проблем за стомахчето на вече захранени деца - по-скоро могат да дразнят нежното небце и евентуално това да бъде причина за изплюване на храната и пр.
Пробвай друга марка ориз.

# 44
  • Мнения: 185
Косе Босе, а има ли някаква разлика в хранителните ценности на кашата, ако е направена от брашно или от цели зърна или разликата е само в по-гладката каша, която се получава от брашното? Защото аз ще започвам да въвеждам каши след няколко дена и още се чудя дали да купя брашна или цели зърна  newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт