Примерна схема на захранване (13)

  • 34 601
  • 472
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 336
Здравейте,
от доста време не съм влизала при вас но имам следния въпрос, установих че синът ми е склонен да се запича от храна, на 1,9год. е с храна и се оправяме сокове овесени ядки,прясно мляко  бихте ли ме посъветвали какво друго мога да използвам в такава ситуация.

# 406
  • Мнения: 3 743
Здравейте, може ли да помоля за коментар относно тази ситуация:
 Банан е даван на микродозички 3 пъти - въведен ли е? Нишките от него ли са? Кога мога пак да го давам - да поизчакам или....?
Извинете, много е объркано, но се притеснявам да не съм й претоварила стомахчето. Иначе не плаче, спокойна, весела, играе си, няма колики, запек или разстройство...
Благодаря ви предварително!   bouquet

Здравей,

нямаш повод за притеснение Hug При нас се получи подобен ефект от микродозички суров банан. Нишките не са притеснителни. Мисля, че бананът и пащърнакът може да ги смяташ за въведени.

# 407
  • Мнения: 68
Здравейте!

Синът ми е на 8 месеца. С атопичен дерматит. Поради това захраних на 6 месеца и половина. (Дотогава беше само на кърма). Захраних със зеленчуково пюре - морков. На 7 месеца и половина захраних с оризова каша. Досега съм въвела морков, картоф, тиква, тиквичка, сладък картоф, неуспешен опит за карфиол - не искаше да го яде, ориз, просо, царевица. Зеленчуците приготвям аз, от собствено производство. Не съм заместила хранене.
Влади суче на поискване - денем около 6 пъти и нощем от 3 до 5 пъти. Пюрето давам между 12.30-13 часа, кашата около 18-19 часа, от половин до един час след сучене. Количеството, което давам е средно 100 гр. (между 80-120 гр.).
Според мен наддава добре - първите 3 месеца по 1 кг., вторите 3 по 600 гр., 7-ия и 8-ия по 250 гр. Сега е 9,200 кг., 73 см.


Моля да ми отговорите:

1. Не са ли малко въведените неща за това време - т.е. да засиля ли въвеждането на нови вкусове.
2. Време ли е за въвеждане на месо?
3. Трябва ли така да организирам нещата, че глутена да го въведа до края на 9-ия месец ( Което ще означава да въведа само едно месо и след това глутен - за да има 2 седмици интервал?
4. Как да процедирам с плодовете - бланширани или сурови? Самостоятелно сутрин или към кашата?
5. Какво ще ме посъветвате за подправките от рода на лук, магданоз, копър и др. подобни - откога?
6. Мазнини до 1 година да давам ли?

Косе Босе, ще се радвам ако изкажеш мнение и ми помогнеш  Grinning

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 11:34 от prolet42

# 408
  • Мнения: 2 642
Аз уж все чета и внимавам, ама това не съм го догледала...въведох яйце наскоро - Лео беше на 13 месеца вече НО за около седмица стигнах цял жълтък и сега предлагам 1-2 пъти в седмицата цял жълтък добавен към зеленчуковото хранене за вечеря. Също и застройвам супите му.

Косе Босе,
какви биха били рисковете от такова неразумно прибързано захранване с жълтък. И колко често е добре да се дава белтък под формата на застройка примерно?

Забелязвам че когато дам зеленчукова супа за вечеря, не го нахранва и се буди през нощта. Какво бихте ме посъветвали?

Обикновено сутрин давам зърната, на обяд месна храна, а за вечеря супа.  Но май трябва да поразместя храните.

# 409
  • Мнения: 3 743
Nivea, а ако в супата слагаш сухар? дали няма да насища повече Thinking

Косе Босе, и аз имам един въпрос. Тъй като от твоите съвети знам, че месото е хубаво да се увеличава с 5-10г на месец до достигане на 30-80г на годинка. Има ли проблем, ако към купено пюре с заешко месо например /където месото е около 15г/ да добавя друг вид месо например пуешко или пилешко - купено или домашно Rolling Eyes

# 410
  • Мнения: 6
Здравейте!
Питам се дали някоя майка е слагала в попарката не сухари от бял хляб, а пълнозърнест, грахам, ръжен или друг черен.

# 411
  • Мнения: 6
Може би трябваше да кажа, че детенцето ми е на седем месеца и от скоро му правя попара.

# 412
  • Мнения: 822
На 7 месеца не е ли рано за хляб?   Thinking

# 413
  • Мнения: 2 111
Здравейте,
от доста време не съм влизала при вас но имам следния въпрос, установих че синът ми е склонен да се запича от храна, на 1,9год. е с храна и се оправяме сокове овесени ядки,прясно мляко  бихте ли ме посъветвали какво друго мога да използвам в такава ситуация.

Можеш да ограничиш храните,които го запичат и да даваш повече разхлабващи.
Храни,предизвикващи запек:
банани             бял хляб                  захар
боровинки       тестени изделия     твърдо сварени яйца
моркови           ориз                         спагети
картофи          сирене
Храни с разхлабващо или неутрално действие:
тиква                   папая            зеле                      ряпа   
сини сливи           манго            домати                 маслини
пъпеш                  портокали    краставици          репички
киви                     фурми           цвекло                  грах
сушени кайсии    праскови       спанак                  леща
смокини               диня              марули                  мед
грозде                 череши         лук                        масло
круши                  къпини          карфиол               сметана
стафиди              гуава             трици                   пълнозърнест хляб
Храни с индивидуално действие-прясно мляко,кисело мляко,ябълка
Този списък е просто за насока,понякога дадена храна не действа разхлабващо или запичащо при всеки.
Предлагай по-течна храна,супички,вода,масаж на коремчето.
Дано се справите с проблема само с балансирано хранене,защото и дъщеря ми имаше подобен проблем и знам колко е тежко и болезнено за детенцето  Hug

# 414
  • Мнения: 6
На 7 месеца не е ли рано за хляб?  - каза  моарейн




- Хубаво де, но от какво според Вас се правят сухарите?

# 415
  • Мнения: 840
Мисля, че моарейн имаше в предвид, че на 7 месеца е рано за хляб, сухари и други глутен съдържащи храни Peace
Аз мисля след като въведа сиренето и маслото другия месец, да правя попара не само с пщенични сухари, но и с ръжени. За хляб не знам, не трябва ли допълнително преди това да го препечеш Thinking

# 416
  • Мнения: 225
За хляба мисля че трябва да е препечен,поне така казва нашата лекарка.

И да ви помоля за съвет.Въвеждам глутена с овесена каша, и понеже трябва да има две седмици пауза преди да въведа сирене или ново месо(дала съм само пуешко и телешко),или да продължа с друг вид глутенова храна...
Та кое е по важно да въведа или няма значение?

# 417
  • Мнения: 822
Да, имах предвид за глутена...
Както и да е, аз не съм компетентна, едва в началото на захранването съм...  Simple Smile

# 418
  • Мнения: 1 062
На 7 месеца не е ли рано за хляб?  - каза  моарейн




- Хубаво де, но от какво според Вас се правят сухарите?


От хляб се правят,  но......


Сухарите са с по-висока калоричност от обикновения хляб,но за сметка на това са по-лесносмилаеми от организма,защото печенето подпомага разграждането на скорбялата.
Още едно съображение е, че сухарите са по-подходящи за гризкане и чесане на венците, защото хлябът бързо омеква и по-лесно залепва по небцето, има опасност от задавяне. Но пък коричките хляб вършат същата работа в случая.


# 419
  • Мнения: 638
Аз пак имам въпроси  Embarassed

1. През колко време мога да въведа различните глутенови храни: овес-ечемик-пшеница  и колко време след това млечните: сирене-масло-кисело мляко?
2. Когато давам грах махам люспите, нали?
 

Общи условия

Активация на акаунт