БЯХ ПРИНУДЕНА ДА НАПУСНА РАБОТА !!!!!!!

  • 5 186
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Постъпила си импулсивно, според мен.
Трябваше да потърсиш и други варианти ... някой да ти помага с воденето на детето ....

# 16
  • Мнения: 1 289
Здравейте, никога не съм вярвала че ще ми се случи, да не знам как да реагирам при това положение, разплаках се след като си подадох молбата стана ми мъчно за колегите!
 Малко преди да забременея постъпих в БТК , гр.Плевен направиха първия национален телефонен център, подадох док издържах изпит минах обучение започнах работа, всичко бе ОК, забременях родих отгледах си детето до 2 г пак всичко ОК , върнах се на работа, детето започна да боледува, аз в болнични  и така нормално до тук. До преди 2 дена имаше съобразен график с майките които имаме деца около 3 г. възраст и вчера вече връчиха графиците за март. 10 часови СМЕНИ, които от много рано сутрин 6.00ч.( детските ясли не работят), или от 18 до 24 и т.н.
Отидох при прекият си началник, тя ми каза, че ако направят изключение за мен или за някоя майка, трябвало да го направят за всички, и ако не ми изнася молбата и ЧАО
 Та така мили майки, в провинцията имаш ли дете ако искаш да работиш трябва да не го виждаш да имаш пари за дететегледачка на която заплата и  е колкото тази която вземаш. Та има ли смисъл? за съжаление не съм юрист или лекар, а технически грамотна т.е. и разбирам само от компютри и знам 3 езика но няма къде да работя защото съм МАЙКА!!

БЛАГОДАРЯ, ЧЕ МЕ ИЗСЛУШАХТЕ!

стани преводач и си стой в къщи Peace
не предполагам, че някой с 3 езика ще остане гладен Thinking

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 09:42 от doby80

# 17
  • Мнения: 2 757
Аз не разбрах бащата защо не се включи с помощ. А най добре да почне да изкарва повече пари за да не се налага жена му да се чуди как да се разчепи

# 18
  • на майната си
  • Мнения: 425
Хем искаме еманципация и мъжете да се включват активно в отглеждането на детето и домакинството, хем само те да работя и да печелят. Да, но не всеки е собственик на просперираща фирма или служител на висока позиция в голяма компания. В провинцията дори и 1000 лв. да изкарва мъжа, което не е чак толкова често явление, са крайно недостатъчни. Не виждам причина, при положение че детето е в детско заведение майката да не се включи с още 500-800 дай боже и повече.

# 19
  • Мнения: 121
защо в провинцията, в софийското бтк по-различно ли е?

не само в бтк а навсякъде е така -където шефовете не ги интересува,защото има и свестни-все някъде  newsm78

# 20
  • Мнения: 2 556
Аз мисля, че трябва да има нещо, регламентирано от закона относно майките с малки деца, да не дават нощни смени и т.н. БТК като е решила да се отърве от служители в кризата, да беше намерила по-нормален начин, без да прави такива изцепки. Аз не бих напуснала, докато не проверя няма ли по какъв параграф да ги хвана да ми предложат по-нормални работни часове.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 053
Според закона, майки с деца до 7г, имат право да не дават нощни дежурства. Съответните часове трябва да си ги отработят през деня, в поч. дни и т.н.

Само че тук не става въпрос за нощни смени!  Naughty Даже мисля,че са съобразени смените с детето. Някои са от 6 сутринта, други до 12 през нощта, но няма смяна от 12 до 6 примерно. Не знам всъщност на колко часов работен ден са при тях.

# 22
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Подкрепям 10cent's Peace

Каквото и да се лъжем тук, закони и глупости, ти си там за да работиш. Не си незаменима, еле пък за БТК. Те плащат, те поставят условията. Всеки има право да не се съгласи с тях. Не ми прилича на "изнудване", това не е само за теб, а за всички служители. Един не може да си гледа детето, друг - болната баба, трети няма транспорт по това време и т.н. и т.н.
И аз не бих напуснала, ще правя всякакви комбинации, за да запазя работата си. Те ще си намерят по-бързо нов служител, отколкото ти нова работа. Пазарната икономика е по-силна от законите и трябва да се съобразяваме с това. Такава е действителността.

# 23
  • Мнения: 2 556
Смяна до 12 през нощта дневна ли се води? Аз нямам опит  със смени, но това прилича единствено на отърваване от служители.

# 24
  • Мнения: 2 757
защо в провинцията, в софийското бтк по-различно ли е?

не само в бтк а навсякъде е така -където шефовете не ги интересува,защото има и свестни-все някъде  newsm78

Искаше да кажеш не свестни, а глупави и преебаващи се. Или пък мислиш, че къде що има шеф трябва да назначи майки с малки деца, да им плаща заплата да не вършат нищо, а работата, за която ги е назначил и има нужда да бъде свършена да си седи. Па тоя ще фалира на 1 я месец и после кво, ще стане лошия шеф ли. Говориш пълни глупости. Представи си, че си шеф и имаш нужда от човек, който да ти върши работа и който с труда си носи приходи на фирмата от които тя му плаща заплатата. Би ли ми отговорила, ако този човен не работи и не носи печалба от къде шефът ще изкопае пари за да му плати заплатата. Сигурно трябва да върши сам тяхната работа за да може после да им плати "полагаемите" им се по закон пари. Аман от немислещи хора, които все искат и все другите са им длъжни. Аз ако съм шеф никога не бих назначила човек, който няма да ми идва на работа, без значение дали е самотна майка с малки деца или някой мързел дето си взема болнични всеки месец  Close
На авторката никои не и пречи да започне да си изкарва собственоръчно пари. начини бол, само желание да има. И чушки и домати да гледа на двора пак е приход за семейството. Там си зависи от себе си и собственото си желание за работа.

# 25
  • Мнения: 2 556
НикиФин, личи си, че изобщо не мислиш да работиш скоро. Точно големите фирми би следвало да имат гъвкава политика към служителите си, особено към дългогодишните такива.

# 26
  • София
  • Мнения: 4 053
Не знам Тесс, не знам и на колко часов работен ден са, на какви смени са.... Приятелката ми е лекар, те дават дежурства от 19.30 до 7.30. Сега тя не дава нощни, но поне 3 пъти в месеца дава дневни през някой от поч. дни. От нея го знам, те са държавна болница и кодексът се спазва.

# 27
  • Мнения: 473
Всички майки имат твоя проблем. Затова повечето търсят различни варианти за справяне със ситуацията. Да плачеш и да се оплакваш няма смисъл, никой няма да ти помогне, всеки е прав за себе си. И аз да съм работодател ще полудея ако служителките ми постоянно излизат в болнични и става така че няма кой да работи. Сложен е проблема наистина. Най-добре е да си намериш работа на нормалното работно време от 8 до 17, за да можеш да се грижиш за детето. Слава богу моята е такава и ме устройва напълно, а пък и шефа ми е изключително добър и човечен и никога не би направил забележка за закъснение или излизане в болнични, още по-малко да ме принуди да напусна.

# 28
  • Мнения: 2 757
НикиФин, личи си, че изобщо не мислиш да работиш скоро. Точно големите фирми би следвало да имат гъвкава политика към служителите си, особено към дългогодишните такива.

Мисля, мисля. Ама не за шеф, а за мен си. Знам че много хора се хващат в големи фирми именно заради гъвкавата им политика. Който иска да му е лесно и не му е съвестно за взема незаработени пари нека да го прави. Това просто не е моят начин  Peace

# 29
  • Мнения: 5 710
BTK по всяка вероятност имат правен отдел и едва ли 'графикът' е в нарушение.
Все пак разбира се, може да се консултира с адвокат (или синдикати) майката и да се  провери какви са й правата да не участва в графика, като всички останали. Не знам дали 'до 24ч. е нощна смяна".
Аз лично ако имам дете на 7 примерно и имам колежка, заради която все аз бича смени до полунощ или трябва да съм на работа в 6 бих се ядосала. Явно след като досега е имало 'съобразен' график, а сега вече не, на някой му е писнало здраво.  Моето дете има не по-малка нужда от мен, а всичко което важи за моето 7г дете, важи и за едно 3-4г. дете - т.е нуждата от баба, бейбиситър, баща и т.н., които да се справят с моята ангажираност.
Въпрос на организация и мотивация.
И пак казвам, щом една мед. сестра може, и една програмистка в БТК може.
Парите със сигурост са повече.

И не става в-с за дългогодишен служител - жената е постъпила малко преди да забременее, работила е по време на бременността си няколко месеца, после 2г, майчинство и сега е на работа с малко дете, т.е работи сравнително отскоро.

Общи условия

Активация на акаунт