На кого да кръстя детето?

  • 11 907
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 133
и трите ни деца са си кръстени с неутрални, техни си имена...   не на роднини или познати. така решихме още преди да се родят. имаше недоволни роднини, ама кво ми пука - децата са си наши, не техни Whistling

# 76
  • Мнения: 804
миличка решението за име е само на вас със съпруга ти!няма как да угодиш на всички винаги има сърдити.моите момичета са кръстени на бабите си и така няма сърдити нямах и проблеми просто спазих традицията.дано намерите най доброто име за вашето бебче и бъдете щастливи!!!

# 77
  • Мнения: 174
На никого. Постъпете както първия път.

# 78
  • Мнения: 1 740
На никого. Постъпете както първия път.

и аз така мисля, но ако вече сте казали на свекъра ,че ще го кръщавате на него сигурно ще се разсърди ако не го кръстите . а ако не сте му казали постъпете както първият път. 
то сърдити винаги ще има.

# 79
  • Мнения: 231
А като го кръстиш на мъжа ти няма ли да излезеш от положение, на мен този вариант или някакво друго неутрално име ми се виждат най- удачни Thinking Имам приятелка, която си има сериозни проблеми със свекърите заради имената- и за двете си деца беше избрала прекрасни различни имена, но първото го прекръстиха заради старите, но второто си остана с първоначалното име и сега въобще не го поглеждат - тада ти кажа ако си имаш работа с такива селяни, по-добре въобще не се старай да им угаждаш Crossing Arms Извинявам се че съм груба, ама като се сетя и ме хваща яд #Cussing out 

# 80
  • Мнения: 1 303
Кръстете го на кучето Peace
Нямаме куче - това е проблема!
Не е необходимо, когато не харесвате една тема, да пишете в нея глупости!
Все пак - благодаря ти, Веселка, за отговора
Моля bowuu
Предлагам и алтернативен вариант-съберете двете семейства и им възложете задача Те да изберат име на Вашето дете Thinking

# 81
  • Мнения: 59
Никога не бих позволила някой от родителите - неговите или мойте да ми се месят за нещо, най-малко за името на детето, ако искат да се тръшкат и да не го поглеждат не ми пука.
Още като се оженихме аз казах на свекърити, че никога няма да си кръстя детето на някой от тях  Mr. Green
Избрахме името със съпруга ми неутрално, на никой, на него си.
Не разбирам как някой позволяват да им се влияе  newsm78
Това дете е ваше и ваш трябва да е избора на име.

# 82
  • Мнения: 54
Марияна ми хрумна като смеска от Маргарита и Илияна...
Както и Християна.
 newsm78


Баба Илияна пак ще се сърди - как така ще е във втората част от името?! Naughty


Хрумна ми Янита. Няма много общо, но съдържа части и от двете баби.  Laughing На мен лично много ми харесва като име, особено на галено Яни.   Heart Eyes Но си кръсти детенцето с име, което на теб да ти харесва, а не после да съжаляваш.

# 83
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Кръсти го на твоята буква или на мъжа ти. така няма да имат претенции.

# 84
  • Мнения: 61
Тази пуста нашенска традиция.....Вярно е че по-консервативните родители и то най-вече на мъжа възприемат кръщаването на тях като голяма чест и тежко ти и горко ако не я спазиш.Заливам се от смях когато детето се кръсти Клаудия на баба си Кина или Пиер на дядо си Петър,само и само да я има буквичката.А колко родови войни са водени затова че детето е кръстено на "другите". fight
  Това са нашите деца,ние си знаем с колко тревоги сме ги заченали,износили и родили и някакви бабиери и дъртоляци нямат  право на глас.
  Кръсти го на свекъра си,само и единствено ако името ти харесва.Човечецът ще ви се радва много,знаеш си го,но ако го правиш доброзорно е неуместно.Не избираш марка телевизор,а име за дъщеря си.Трябва да е прекрасно 4470

# 85
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 499
Много деликатна задача.Ако искаш да избегнеш проблеми с роднините би могла да провериш в църковния календар,кои са най близките светци около датата и да си избереш подходящо име.Не би трябвало да роптаят срещу подобно решение.Нали детето си идва с покровителя?! Wink

Общи условия

Активация на акаунт