На кого да кръстя детето?

  • 11 926
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 11 727
В избора на имена на моите деца сме участвали само аз и баща им.Слава богу никой не ми е създавал проблеми!
Наистина недоумявам как може да се робува на това да се кръщава на баби и дядовци.
Иначе само за протокола,твоите родители имат по-хубави имена от свекърите.
Успех в избора! Peace

# 61
  • между град и село
  • Мнения: 212
  Кръсти детето така както Ви харесва на теб и съпруга ти, все пак детето си е ваше. Hug

# 62
  • Мнения: 183
Според мен-този път е ред на другата рода,щом искате да го кръстите на някои от родителите Peace Но това си е мое мнение,аз нямам деца,но от сега се знае-ако е момче,на бащата на милото<такава традиция имат>,ако е момиче-аз го избирам,и реших да е на майка ми,защото го заслужава и вярвам ще се зарадва.  Mr. Green Иначе ние с брат ми сме кръстени на двете роди,но май е имало вариан да сме само на едната,но не съм сигурна и така като сме се родили-единия е взел на едната рода,другия на другата и т.к. сме близнаци-не е имало сърдити-всички са били доволни Peace

# 63
  • Мнения: 2 153
Както двамата си решите разбира се- детето си е ваше!!! Ако има някой на когото много държите- тогава давайте, ако не си измислете име, което ви харесва и на двамата!!!

# 64
  • Мнения: 41
Според мен ти решаваш заедно с мъжо ти, а иначе то не само свекъра ти ще се радва на детенцето, майка ти и баща ти не вярвам да не се радват newsm78

# 65
  • Мнения: 780
Нас заради едно име  ни изгониха . Свекър ми и свекърва ми си имат имена / децата на брата на мъжа ми / . Аз съм едно дете и със съпруга ми решихме да кръстим децата на моите родители . Първата е на баща ми , но за  второто  свекъра и свекървата като разбраха , че ще е на майка ми и  Naughty пътя и да ви няма от дома ни - ние чуждо дете не щем  Shocked Майка ми бог да я прости не искаше да кръщаваме малката на нея за да нямаме проблеми , но ние с мъжа ми не та не - на нея . Сега живеем отделно със свекъра и свекървата - простих им  и сме много добре . Малката им е слабост , ама защо бяха всички приказки и кавги ? Преди месец и нещо племенника ми имаше рожден ден . Дядо му вика : Ще му дам 200 лева , че ми е име / кръстен е на него / , а баба му ще даде на нейното си име и тя 200 / племенницата / , а моите щото не са кръстени на тях - няма  Twisted Evil - голяма работа - хич и не ми пука - да ми са живи и здрави и ние покрай тях .

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ох аман от такива селси истории. ooooh! За съжаление и моите свекър и свекърва са такива. Аз също съм едно дете. Баща ми почина катото бях ученичка. Като се роди детето исках да го кръстя на майка ми, но тя не искаше именно заради проблемите, кото щяха да ме чакат. Кръсихме детето Мартина. Първата половина е на свеки а втората на майка. Не бяха много възторжени, защото свекъра останал без наследник на името Thinking Представям си ако бях кръстила детето на майка какво щеше да се случи....Затова при такива кривотии е добре да си кръсти човек детето както си иска. Поне като са недоволни да има защо.

# 67
  • Мнения: 48
Ох аман от такива селси истории. ooooh! За съжаление и моите свекър и свекърва са такива. Аз също съм едно дете. Баща ми почина катото бях ученичка. Като се роди детето исках да го кръстя на майка ми, но тя не искаше именно заради проблемите, кото щяха да ме чакат. Кръсихме детето Мартина. Първата половина е на свеки а втората на майка. Не бяха много възторжени, защото свекъра останал без наследник на името Thinking Представям си ако бях кръстила детето на майка какво щеше да се случи....Затова при такива кривотии е добре да си кръсти човек детето както си иска. Поне като са недоволни да има защо.
Според мен е добре да се кръсти на бабата и дядото, но все пак това си е лично тяхно решение и ще направят както искат  Grinning

# 68
  • Мнения: 299
Винаги ме изумяват такива истории "ако не кръстиш детето на мен , няма.....еди какво си."  И двамата си ги кръстих така както искахме със съпруга ми. Калоян ,защото обожавам това име и Константин, защото мъжът ми пък и аз го харесвахме .

# 69
  • Мнения: 1 749
И при нас имаше леееек намек за името,но никога не са ни натискали да кръщаваме детето на който и да било.Мъжът ми също не е претендирал да кръщаваме детето на някой от неговата рода.
Кръстихме детето така,както аз предложих.Просто и двамата харесвахме това име.Свекървата обаче се хвали,че дечко носело нейната буквичка.И ми го казва.Намеква ми,че е искала да я кръстя на нея.Но това не ме касае.
Кръстете детето с неутрално име.Ква е тая работа с изнудването?И какво ще стане ако не кръстиш малкото нито на сватовете,нито на родителите си?Развод?Отказване от родителски права чрез държавен вестник?!

# 70
  • Мнения: 96
Когато разбрах,че ще имаме бебе ,първите имена които нахлуха в главата ми бяха, Лилия ако е момиче и Велислав ако е момче.Не съм се съобразявала с никого,споделих със съпруга ми и той ме подкрепи.Миналата година родих момиченце което кръстих Лилия.

# 71
  • Мнения: 1 303
Кръстете го на кучето Peace

# 72
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз съм Боряна от Божидар и Ана (родителите на баща ми),
а сестра ми е Ивета от Иван и Венета (родителите на майка ми). Никой не ги е натискал да постъпват така, сами са си решили нашите навремето. Аз обаче не бих си кръщавала децата на баби и дядовци, според мен това си е въпрос на избор на бъдещите родители  Peace

# 73
  • Мнения: 5
Дъщеря ми е на никого и не съжалявам, но няма да забравя една история на която много съм се смяла.  Имам кумец - Иван, по известен сред нас, като Пифа. Дори и родителите му не използват истинското му име вече. Но както и да е. Кумувахме. Направиха бебе. И си седим една вечер на гости у тях и неговите родители там, жена му бремменна и си говорим за имена. А баща му на Пифа се  казва Велирад, кръстен на дедо си Вельо и дедо си Радо и хич не си харесва името. И тогава разказа, че точно от това криво разбрано съчетание на имена се случило, и когато се родил Пифа, дедовците му били Димитър и Иван...той попитал майка си ...сега Диван ли да го кръстя за да угодя...

# 74
  • Враца
  • Мнения: 92
Кръстете го на кучето Peace
Нямаме куче - това е проблема!
Не е необходимо, когато не харесвате една тема, да пишете в нея глупости!
Все пак - благодаря ти, Веселка, за отговора, въпреки че беше по-добре да ми го спестиш!

Общи условия

Активация на акаунт