A walk to remember - ,,Незабравимата''

  • 8 507
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0


Незабравимата (на английски: A Walk to Remember) е романтичен филм от 2002, създаден по романа на Никълъс Спаркс от 1998. Действието в романа се развива през петдесетте години на XX век, докато във филма е в днешно време.
Ландън Картър (Уест) е популярен ученик в своето училище, но също така - безотговорен бунтар, който не знае какво иска от живота си. Срещата му с Джейми Съливан (Мор), сериозно консервативно момиче, дъщеря на местия свещеник, променя живота му. Джейми е далеч от разбиранията на останалите за готин тийнейджър, но това въобще не я интересува, а Ландън живее безсмисления си живот на звезда в гимназията.
След ужасна злополука една вечер на месткния язовир Ландън получава заслуженото си наказание. Той е наказан да преподава на изостанали ученици през уикендите и да участва в театралното представление в училище. След като мадежът вижда, че не може да се справи сам с пиесата, той се принуждава да потърси помощта на Джейми. Тя се съгласява при едно условие - Ландън да обещае да на се влюбва в нея. Обаче, той постепенно се обиква в момичето, което приятелите му не харесват и обиждат, и във вечерта на пиесата, в края на самото представление, той целува Джейми...
Следващите дни Джейми се опитва да го отблъсне от себе си, но безуспешно защото и тя изпитва същите чувства към него. След поредната подла шега на приятелите на Ландън, двамата се сближават и тя решава да му даде шанс. След време Джейми съобщава на Ландън, че има левкемия и лекарствата вече не ѝ действат. Тя е приета в болница, а през това време, Ландън изпълнява много от мечтите на болната си приятелка. През лятото Джейми постига най-голямата си мечта - да се венчае в църквата, където са се оженили родителите ѝ.
Филмът свършва със смъртта на Джейми. Четири години по-късно, след като Ландън завършва медицински колеж, той се връща в старото градче при бащата на Джейми, станал по-добър човек. Той казва на свещеника, че съжалява, че тя не е станала свидетелка на "чудо", преди да си отиде, но бащата отговаря "Тя го направи. Чудото беше ти".
Участници  
Шейн Уест (Ландън Картър)
Менди Мор (Джейми Съливън)
Питър Койот (Отец Съливън)
Дарил Хана (Синтия Картър)
Лорън Джърман (Белинда)
Клейн Кроуфърд (Дийн)
Паз де ла Хуерта (Трейси)
Ал Томпсън (Ерик)
Дейвид Лий Смит (Доктор Картър)



Надявам се да харесате темичката.  Hug
ЛИЧНО МНЕНИЕ: .Знам,че филмът е доста стар и плюс това главните актьори са тийнеджъри както се казва,но въпреки това филмът има много,много смисъл.Днес го гледах със сестра си,която е на 16 и половина.Краят е тъжен.Плаках.Но си струваше.Страхотен филм.Отначало не ми харесваше и не исках да го гледам,но нататък стана доста интересно.

# 1
  • Мнения: 55
Ами прочети романа на Никълъс Спаркс щом ти е харесал филмът. Преди време, когато гледах "Тетрадката", останах много впечатлена и отидох до книжарницата за книгата. Бройките бяха изчерпани, но пък си купих "С дъх на канела" и "Незабравимата разходка" от същия автор. И двете не ги прочетох докрай, нещо не ме грабнаха, но може да ги погледнеш. Все си мисля, че "Писмо в бутилка" и "Тетрадката" са наистина стойностни, но никога не съм ги виждала по книжарниците... Но поне филмите си заслужават. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 6
Много любим мой филм! Гледала съм го адски много пъти и въпреки всичко ме жегва отново и отново. Има смисъл в него и супер малки посланийца, които могат да достигнат до всеки. Главното е, че любовта променя хората, виждат се истинските хора и т.н. Хареса ми как е заснет филма, с много отоврен поглен и простичко  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 282
Един от най-хубавите и стойностни филми, които съм гледала. Играта на актьорите е превъзходна. Дали в живота може да има такава всеотдайна любов? Но тяхната заслужава да се види.Нека и в реалния живот отношенията между хората да са изпълнени с толкова любов и вяра в бъдещето.ФИЛМА Е СТРАХОТЕН! 

# 4
  • Мнения: 0
уникален филм ...
гледах го в труден период и се спуках да рева ...
Манди  играе перфектно и още толкова пее  Peace

# 5
  • Мнения: 700
Много хубав филм. Тъжен е, но учи на много неща. Ако имате деца в тийнейджърска възраст, нека го гледат. И да се замислят. Много има какво да се научи от този филм.

# 6
  • Мнения: 261
Не е лош филма да ,вярно че много неща могат да се научат и поуки да се извлекат , но точно по моя вкус не е като жанр , много ми е сладникав и ревлив.

# 7
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 804
Хубав филм, а и музиката към него е страхотна.

# 8
  • Мнения: 0
Ами прочети романа на Никълъс Спаркс щом ти е харесал филмът. Преди време, когато гледах "Тетрадката", останах много впечатлена и отидох до книжарницата за книгата. Бройките бяха изчерпани, но пък си купих "С дъх на канела" и "Незабравимата разходка" от същия автор. И двете не ги прочетох докрай, нещо не ме грабнаха, но може да ги погледнеш. Все си мисля, че "Писмо в бутилка" и "Тетрадката" са наистина стойностни, но никога не съм ги виждала по книжарниците... Но поне филмите си заслужават. Simple Smile
Как така? "Тетрадката" излезе преди няколко седмици, в повечето книжарници все още не са я доставили. "Писмо в бутилка" в момента е напълно неоткриваема, защото са загубени ръкописите, а "Незабравимата разходка" щяха да я издават от ЕРА, но имаше проблем и се отказаха. Може ли снимка на книгата? Въобще на книгите?

Общи условия

Активация на акаунт