Имали ли сте контракции в 7-ми месец

  • 25 197
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 779
имах, да, подготвителни контракции  Peace  веднъж получих и много силна болка в областта на стомаха, но не бяха контракции, а спазъм на червата. Казаха ми, че от ритничета се е получило, няколко часа не бях на себе си от болка, разбирам ги бебетата с колики какво им е (има теории, че болката при колики е като при спазъм)

# 16
  • Мнения: 199
имах контракции от началото на 6ти месец. лежах в болница за една седмица. писле един месец на легло вкъщи - не че беше задължително толкова строго, но мен си ме беше страх.

# 17
  • Мнения: 1 354
И при мен се получава стягане на корема,но не го усещам точно кога започва,а само като си пипна корема и усещам,че е твърд newsm78,но явно са контракции.А дали когато слушат тоновете на бебето се разбира дали имаш контракции?

# 18
  • Мнения: 541
Имах, но си бяха "фалшиви" - подготвителни контракции.

# 19
  • Мнения: 528
Имах, да, но не бяха болезнени. Ако се налага, отивай да полежиш малко в болница. Аз лежах в 6-ти месец . Контракциите ми бяха станали на 10 - 15 минути, защото отлагах постъпването в болницата за другата сутрин  ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 292
Аз имах една-единствена контракция до сега, и май беше в 7ми месец. Много се уплаших, звъннах на док. Но докато пристигне лекарството ми мина, и така вече почти в 9 месец блистерите са в чантата неупотребявани Simple Smile
Не се страхувай от болница, ако се налага ще е за добре. Здравето ви с бебето е най-важно, а ако условията те притесняват - е, ще трябва да ги изтърпиш.

# 21
  • Мнения: 1 725
Имала съм,да,но безболезнени,т.нар. лъжливи контракции,на ''Бракстън-Хикс'' Peace,които са само подготвителни и се изразяват само в стягане на корема.
Истинските контракции са болезнени,и определено трябва да се вземат мерки,щом са на толкова ранен етап.
От самото начало съм така, но само за кратко ми изписа доки магнерич (подобно на магнерот). Но болки почти не съм имала, въпреки всичко ме беше страх и много се пазех от движения, които водят до повече контракции. В кола редовно си ги получавах. Родилните, разбира се, са съвсем различни, в началото (при мен) започнаха с много тъпа болка, но усещането е друго, а имах и чести изхождания, което също е подсказка към предстоящото. Започнаха вечерта, но устисках чак до следващия ден на обяд и като отидох бях с 4 см разкритие. Накрая вече си бяха доста силни, спиращи дъха болки, но все пак като си бях вкъщи, ми беше по-спокойно и съответно повече търпях. А в болницата като ми хакнаха окситоцина (услуга да родя по-бързо  ooooh! - сега съжалявам) ... но да не те плаша, защото си заслужава, въпреки всичко.  Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 1 177
Имах неболезнени контракции от края на 6 месец,въпреки че редовно пиех Магнерот в най-високите дози.Не ги омаловажавай,че ако са начесто,макар и безболезнени могат да предизвикат преждевременно раждане.При мен бяха по няколко на час и чак когато получих и зацапване отидох в болница,няколко часа след това ми изтекоха водите и тогава усетих за пръв път болезнени контракции.Родих 45 дни преди термина.
За болницата няма какво да се притесняваш,освен преглед и запис на тоновете,сигурно ще ти сложат и някоя банка с магнезий венозно.По-важното е бебето да седи вътре колкото се може повече  Hug

# 23
  • Мнения: 559
И аз имах много контракции още от 4-я месец.  Пих магнерич и папаверин, и с малката и с бебо лежах в болницата на системи.

# 24
  • Мнения: 60
Имам контракции още от края на пети началото на шести месец. Получих силни болки в таза, почти се бях обездвижила и се наложи да се обадя на доктора, при когото мисля да ражадам -  Дяволов от Майчин дом. Той ми предписа Индометацин и Магнерич и Нош па. Пих ги една седмица не помогнаха. ЖК то ми даде направление за болница, макар на Дяволов да не му се искаше да ме приема, явно мислеше, че имам дископатия, но нямаше как да ме снимат за да го докажат. Та така или иначе влязах в Майчин дом. Всеки ден на Магнезий без спиране. Хубавото е че болката спря, но уви контракциите не- Въпреки това ме изписаха. Сега лежа и пия хапчета и умирам от СТРАХ-

# 25
  • Мнения: 9 973
имах контракции и пиех магнерич

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Имах контракции , не ги усещах ,но редовно корема ми беше твърд .Лежах повече, пиех магнезий и стигнах до термин

# 27
  • Мнения: 3 356
Имах почти през цялото време,за това пиех магнезий и но шпа

# 28
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Незнам дали има контракции. Втора бременност и не се научих що е това. А се оказа че съм имала..., без болки.
Сега пия две шепи хапчета и си чакам термина.

# 29
  • Мнения: 1 512
Имах контракции,но не бяха болезнени.Миех Магне В6 ампули.Но моето мнение е да се консултираш с твоя лекар.

Общи условия

Активация на акаунт