Майчинството - счетоводно - 17

  • 55 402
  • 1 024
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 835
Здравейте,

На 9 февруари сключих втори трудов договор (безсрочен). Преди няколко дни разбрах, че съм бременна.  Разбрах, че ако  излезна в болнични трябва да представя болнични листове и на двата работодателя.
Имам ли право на болничен от вторият работодател? И, ако да, как ще ми се изчисли? Предишните месеци ще се вземе МРЗ?   

Задължително представяш болнични и на двете места. Иначе няма да ти изплатят нищо.

Обезщетението е едно, но се разпределя и по двата договора. Включват се всички доходи.
Напр.
вторият ти трудов договор е за 200лв. и е с начало 1.12.2008г. работно време - 3 часа на ден
основният ти договор е на 600лв. с работно време 6 часа на ден
Имаш болничен от 5.03.2009г.
Базовите месеци за изчисляване на обезщетението са септември 2008г. до февруари 2009г.
Така за месеците септември-ноември доходът ти ще е 3*600лв.
За декември - февруари ще е 3* (600+200)
Сумираш двата дохода и полученото делиш на броя на работните дни за периода.
После намираш 80% от него.

При този пример ще е 1800+2400=4200
4200/125=33.6 - (това е среднодневното брутно трудово възнаграждение (СДБ) или доходът, от който е изчислено обезщетението)
33.6*80%=26.88лв.

Отделно правиш същото и с нетното възнаграждение, т.е. чистите суми които си получила (но без да намираш 80% от него).
09,10,11 - 469,80лв.
12, 01, 02 - 469,80+156,60
3288,60/125=26.31лв. е среднодневно нетното (СДН) ти възнаграждение за периода

Сравняваш двете и по-малкото ще е дневното ти обезщетение.

В този пример ще получаваш 26.31лв. дневно обезщетение тъй като СДН е по-малкото.
При изплащането чрез първата фирма ще ти преведат 2/3 от него - 17.54лв. дневно. А чрез втората - останалата 1/3.

При изплащането значение има работното време - 6 часа към 3 часа са 2:1.

# 61
  • Мнения: 3 835
4естит празник на всички! Simple Smile

Честит празник на всички българи!  bg

# 62
  • Мнения: 3 835
Сърдечно ти благодаря sis7   bouquet

Ако някои има информация относно сроковете ще бъда много благодарна да я сподели Simple Smile

Вероятно по пощата ще ги изпращаш - колкото по-скоро, толкова по-добре!

# 63
  • Мнения: 37
Да, точно така мисля по пощата да ги изпращам, но поне два дена ще се бавят SadЗа първия болничен прочетох, че срока за предаване на работодателя е 3 дневен, но знаете ли той в какаъв срок трябва да го обработи и да го  подаде в НОИ!

# 64
  • Мнения: 3 835
До два дни трябва да информираш работодателя.

По принцип след изплащането на заплатите за месеца до 2-3 дни се представят в НОИ болничните.

# 65
  • Мнения: 30
Честита Баба Марта  Heart Eyes
В предходна тема отговорихте на въпроса ми за допълнителния трудов договор, за което искрено БЛАГОДАРЯ  bouquet
Ако може да ми кажете къде бих могла да прочета (за да докажа на счети), че допълнителният трудов договор влиза като база за изчисление на майчинството? Моята счетоводителка ми обяснява, че във базата за образуване на майчинството влиза само основния трудов договор, а допълнителният нямал никакво значение.
И ако може някакъв линк към калкулатор за смятане на майчинството? Извинете ако вече сте го давали Blush

Калкулатора го има в първото мнение.

Твоята счетоводителка изобщо не я интересува доходът ти по допълнителния договор! Може да е интерес за втората работа, ако общият доход е над 2000лв.

Това нещо не го схванах?! Нали настоящият работодател трябва да подаде документите за майчинството? Ако счети не подаде дохода ми от миналата година, по допълнителният трудов договор, как ще се вземе в предвид и той? Аз точно това питах къде го пише черно на бяло, че допълнителният трудов договор влиза в базата за майчинството? Търсих доста, но като незнам къде да търся Blush. Извинявам се за несхватливостта Blush

# 66
  • Мнения: 37
Благодаря много !  bouquet

# 67
  • Мнения: 3 835
Нали настоящият работодател трябва да подаде документите за майчинството? Ако счети не подаде дохода ми от миналата година, по допълнителният трудов договор, как ще се вземе в предвид и той? Аз точно това питах къде го пише черно на бяло, че допълнителният трудов договор влиза в базата за майчинството? Търсих доста, но като незнам къде да търся Blush. Извинявам се за несхватливостта Blush

Щом си на два договора, всичко е по две - болнични, декларации и т.н. Даваш ги и на двете места.
Вторият работодател отделно си подава информация в регистъра. Твоята счети явно е още в миналото хилядолетие.

Виж какво съм отговорила на Matoko по-горе.

# 68
  • Мнения: 30
Аз в момента работя само на един договор. През миналата година (до август 2008) съм работила на два договора. Трябва да изляза в 45дневния болничен на 27.03.2009, т.е в 12 месечната база трябва да влезе и периода когато съм работила на два договора. Не ми е ясно какво трябва да подам към сегашният си работодател за да се вземе в предвид, при изчисляването, и заплатат ми по допълнителният ТД от миналата година.

# 69
  • Мнения: 3 835
Нищо!
Обезщетенията се изчисляват и изплащат от НОИ по представените им документи!

Изчислението, което съм дала по-горе при теб ще е аналогично. Но цялата сума ще ти се превежда от сегашния работодател.

Моля за потвърждение и от другите колежки!

# 70
  • Мнения: 3 835
Една от нашите консултантки - Elfita, вече е майка на прекрасна дъщеричка Таня! stork-girl

Желая щастливо детство на Танита и леко майчинство на мама!  Heart Eyes

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 17:37 от Стики

# 71
Стики,     smile3525

Страхотно си го обяснила! Благодаря за помощта!

Честити розови пантофки на Елфита! Да й е жива и здрава дъщеричката! Бързо възстановяване на мама!

# 72
  • Мнения: 689
Честито на Елфита! Да и е жива и здрава щерката и много да я радва!

# 73
  • Мнения: 37
Честито на Елфита! newsm07
Да й е жива и здрава дъщеричката и само радости да
носи на мама и тате! Simple Smile

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Здравейте!
Четох в първия постинг,но не открих конкретно това,което ме интересува.
Ето какво ми е положението:на 19.01.2009 прекъснах майчинството си,защото исках да се върна на работа.Пуснах малкия на ясла.Веднага си пуснах да ползвам платената отпуска,която ми се беше натрупала.Тя ми изтича на 10.03.2009.Тогава и ще е първия ми работен ден.Но съм в голяма чуденка за нещо....
От скоро с таткото решихме,че искаме второ дете и започнахме бебеправене.Дори,може и да е станало вече,незнам...Въпроса ми е следния:сега на 10-ти си почвам работа нормално,но при нас,практиката е такава,че бременните излизат в болнични от момента,в който разберат,защото въздуха на работното ми място не е препоръчителен през този период.Така направих и първия път-още след положителния тест,излязох в болнични и до края на бременността не се върнах.Да речем,ако работя само един месец и разбера,че съм бременна,ще изляза в болнични.Но как ще ми ги изплащат,на 90% от брутото ли?Говоря,че вече ще съм взела 2 пълни заплати-едната от пълен месец отпуска и другата от работен месец.Или се гледат месеците много назад?
А майчинството как ще ми се плаща?Аз нямам никакви ''дупки'' в стажа.Не съм прекъсвала да работя от около 4,6г.Като изключим майчинството,разбира се.И след като вече 2г 5м не съм работила,а съм била в болнични,после в майчинство,това до колко ще повлияе на следващото ми прекъсване за гледане на дете?

Дано съм го обяснила ясно,че ми е каша в главата...извинете за многото въпроси.А ако не ми се разбира,питайте,дано съм успяла да обясня положението на разбираем език.

Благодаря!           Hug           Hug         

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 21:14 от Desert`Rose

Общи условия

Активация на акаунт