Как да скрия тръбата на абсорбатора?

  • 11 232
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 952
Има вариант да се скрие и с гипсокартон след като всичко се монтира и отгоре да се боядиса с цвета на тавана или стените.
Лично аз съм за варианта да минава пред шкафовете - ако се купи от плоските профили, за които вече са писали момичетата, тя няма да ти отнема място. По спомен цените не са високи, дори да купиш повторно тръби разхода няма да бъде прекалено висок. Естествено може и с плосък профил тръби над шкафовете, ако размера на помещението е такъв, че да няма видимост.

# 16
  • Мнения: 1 305
На нас ни направиха като трегер от гипсокартон за да ни скрият тръбата. Стана добре но като монтират мога да каза как изглежда, но според мен е добре.

# 17
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 836
*silvi* , ние имахме същия "проблем". абсорбаторът е в единия край на кухнята, а отворът на комина на другия. разстоянието = 2 метра. то не беше обикаляне за тръби, то не бяха варианти - кръгли, плоски, пластмасови (или каквото там се води), ще я крием тръбата, няма да я крием  ooooh!. при нас хубавото е, че кухненския бокс е отделен от всекидневната с врата и не ме притеснява особено дали се вижда тръбата на абсорбатора. в крайна сметка монтирахме кафяво-червеникава кръгла тръба, която се оказа и близка с цвета на шкафовете ( златна вишна) . изобщо не ми пречи, че не е скрита тръбата. като вляза в кухнята, повярвай ми, не си вдигам главата да погледна първо тръбата на абсорбатора Peace. освен това не съм привърженик да се крият разни работи зад плоскости или гипскартон. все си мисля "ами ако скритото нещо се повреди? " .
успех в избора на най-доброто за теб решение Peace

# 18
  • Мнения: 2 803
Нашта я скрихме като направихме куфар от гипсо картон.

# 19
  • Мнения: 185
да не забравяме, че тръбите на аспиратора трябва да се поддържат т.е. да се почистват понякога ! ако са "гипсирани" , как ще ги разглобите тогава ? ако ще е гъвкава тръба от алуминиевите, то тя ще трябва рано или късно да се подмени. ще бъдете много изненадани колко мръсотии ще намерите в тръбите след една година само ! като майстор мога да ви препоръчам да изработите аспирацията така, че лесно да се разглобява и почиства ! най-практичното решение е да се прикрие тръбата с ивица от материала, от който е направен подовия перваз на шкафовете . Wink

# 20
  • Мнения: 13
А някой престрашил ли се е да си направи (съвсем умишлено) видима такава? Естетически оформена, естествено, може би и комбинирана с някакво осветление? Обмислям такъв вариант, но не намерих много примери по темата и не съм се решила още.

# 21
  • Мнения: 185
да ви кажа, на мен и този вариант ми харесва : http://www.raygram.snimka.bg/album.php?album_id=350673&pid=10951233   бяла стена и бяла тръба си "ходят" , пък и кой ти гледа нагоре... Thinking

# 22
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ох, болна тема, моята е алуминиева и за момента сме в дилема, дървен праг като кухнята или гипсокартон  Thinking Честно казано, след като сложихме осветителния панел почти не се вижда, ама знам, че е там и ме дразни  ooooh!

# 23
  • Мнения: 721
Desem е споменала за въпросните тесни тръби,те са 6см и не се виждат както кръглите
ето ги: http://www.leksgroup.com/uploads/products/1507.pdf

Общи условия

Активация на акаунт