покриване на уреди с кърпи и покривки ??

  • 3 554
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 480
Моята баба (на 86г) си спазва тази традиция и много се сърди, ако някой се опита да промени това

# 31
  • Варна
  • Мнения: 25 241
За телевизорите съм чувала обяснение, че ако не са покрити, им избледнявали кинескопите. Каквото и да означава това.
Това е за старите телевизори.Новите LCD-та и разни такива други няма смисъл от покриване

Така е. Нашият е от старите и в началото като се преместихме в новия апартамент го покривах, защото го напичаше директно слънцето, а това е лошо за кинескопа. Сега вече не го покривам, колкото изкара, толкова Mr. Green Искам нов. Ама ще си караме с този, докато се предаде Whistling

# 32
  • Мнения: 156
 И аз не го възприемам този обичай, винаги ми става смешно като се сетя как брат ми преди 7-8 години останал да преспи у наши познати, а на сутринта трябвало да се обади на баща ми да отиде да го прибере. Чакаме ние да звънне , но не би. Най- накрая позвъни и се разбра, че не могъл да намери телефона на домакините/стационарен/След няколко претърсвания най- накрая го открил под едно каренце. Simple Smile Този навик ми напомня и обвитите с найлон дистанционни за телевизор и пр. Опитвам се да разбера тези хора, даже понякога се упреквам, че аз съм разсипница и не си пазя нещата, но просто не ми идва отвътре. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 388
А как стои въпроса с керамичните плотове? Вреди ли им слънцето?
Щори няма да си сложа, ама може да изплета едно каренце. Laughing

п.п. Въпросът ми е сериозен.

# 34
  • Мнения: 3 641
Не ползвам никави каренца.
Палавнице, специално за керамичните плотове има хубави декоративни предпазители/от стъкло най-често са изработени/ Hug

# 35
  • Мнения: 2 388
Палавнице, специално за керамичните плотове има хубави декоративни предпазители/от стъкло най-често са изработени/ Hug

Да използвам темата тогава, ако може някой да ме насочи откъде да си купя такова? Simple Smile

# 36
  • Мнения: 3 641
Палавнице, специално за керамичните плотове има хубави декоративни предпазители/от стъкло най-често са изработени/ Hug

Да използвам темата тогава, ако може някой да ме насочи откъде да си купя такова? Simple Smile
В магазините на TCM има/само там успях да намеря/Може и по другите големи вериги да има като Практикери или Бриколаж Hug

# 37
  • Мнения: 4 300
А не пиука ли ако има нещо върху него? Или това стъкло ляга върху лайсната на плота ( ако има разбира се).
На моя като сложа нещо отгоре, не точно върху очертанията на котлона почва да пиука супер досадно.
И къде слагате това стъкло докато готвите, подпирате го някъде ли?

# 38
  • Мнения: 3 641
Има си крачета, стандартни размери. Трябва да се изчака да няма остатхчна топлина и тогава. Всъшност къде да го слагам е проблема като готвя, подпирам го острани.

# 39
  • Мнения: 6 713
Не ползвам такива неща. Stop

# 40
  • Мнения: 721
с каква цел се ползва това нещо

# 41
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ох, забавнУ  Mr. Green Баба ми си слагаше такива плетени на една кука върху ТВ-то и касетофончето, за естетика не за друго. Сега приемам евентуално да заметнеш кухненска кърпа върху грозноватата скара или препълнената с мръсни чинии мивка.
А за дистанционните с найлона, заметнатите дивани и книгите с найлонова обложка нямам обяснение, много хора и сега си го правят независимо от възраст и пол.  ooooh!

# 42
  • Мнения: 1 174
Имам познати с цял етаж за "официални" гости - там китеници, чАршафи върху килима, страшна работа  hahaha Диагноза ...
hahaha Joy hahaha hahaha Joy оле не е лесно

А аз си мислих, че съм единствената, която е влизала в подобен дом! Laughing
Някога в блока, където живеех, една леличка-съседка държеше дома си в перфектна чистота, дотолкова, че целия й хол беше покрит с найлони - килим, гарнитура - всичко като ново, неразопаковано. Много ми беше странно тогава, но майка не ми повярва. Wink

Аз покривам само преди боядисване. През останалото време бърша ли , бърша...

Общи условия

Активация на акаунт