Отговори
# 240
  • Мнения: 17
sreburna и daneto22  да ви са  честити  бебчетата , много да ви радват с тете , да слушкат и да папкат и добре сте ни дошли .
 Момичета благодаря за отговора , наистина малко по-нервен е последните дни , но аз си мислех че е само от коликите. А и това неговото прословуто напъване край няма. Вчера му махнах лепенката на пъпчето изкара 2 седмици с лепенки - поприбрало се е, но ме е страх, че като продължава да се напъва пак ще изхвръкне. А си ака не е да е запечен.  
 Честити месечинки и на много то ни бебчета за днес Simple Smile

# 241
  • Мнения: 86
Здравейте мамички
моля за помощ.откакто съм родила има запек.кажете какво да правя.пих дуфалак и само ми прави газове.пробвах със сини сливи, топла вода на гладно и няма ефект  ooooh! не се издържа вече,а имам позиви за дефекация, но не може да излезе или излиза мн малко

# 242
  • Мнения: 95
Пис,виждам,че сте лепили пъпчетои искам да те питам тези лепенки специално за прибиране на пъпче ли са,защото аз вчера се опитах да си купя и в 6-7 аптеки ме гледаха като изтребители!Имат само за баня такива!

# 243
  • Мнения: 30
Привет,момичета! newsm03
И ние тая нощ се наспахме,бебката беше наистина послушна-пу пу пу!
Мило Сияние,разбирам проблема ти!Много е гадно това със запека!Още с изписването ми от болницата лекаря веднага ми изписа за всеки случай свещички против запек-БИЗАКОДИЛ.Пробвай ги,трябва да действат добре,пък и са свещички и смазват ануса допълнително,за да е по-лесно.На мен още не ми се е налагало да ги ползвам,но днес май май ще ми е за сефте.
Честито на Сребурна и Дането!Това е най-голямото щастие!
Честито на всички месечинки днес,да са здравички и да растат големи и засмяни за радост на мама и татко!

Ние имаме много гаден обрив по дупето...лекарката днес ни изписа едно мазило дано се оправим....Казва се..."Тридерм"/съсдържа гентамицин,клотримазол и бетаметазон/-някой ползвал ли е ?
Днес при нас е ветровито и май няма да излизаме никъде,за всеки случай.Иначе вчера много добре си поспахме на тераската Grinning
Хайде,аз сега ви оставям и ви пожелавам лек и хубав ден!

# 244
  • София
  • Мнения: 2 508
siqnie, на мен ми помогнаха свещички Бизалакс.

konikonkoni, не ще я сменяш, ми ще я съдиш тая педиатърка! Мед на новородено? Тя наред ли е?! Кой й е дал диплома?

За Дактарина цитирам zabche:

Коте,ние бяхме с млечница.Мазахме с Дактарин,махна се за 3,4 дни.Първия ден 3 пъти мажеш устничките,езика и небцето със стерилна марличка и Дактарин(колкото грахово зърно),а после всеки ден( до 1 седмица) мажеш на бибата и я даваш да я смучи -по 1 път на ден.Аз си мажех зърната доката суче Peace

# 245
  • Мнения: 17
konikonkoni на мен пъпчето ми го залепи педиатърката с неини си лепенки. Някакви на ролка бяха навити маи хипоалергенни, не съм сигурна защото тя си ги носеше като доиде да го залепи и си ги взе после аз само хартииките видях отзад  newsm78, а и аз ходих по аптеките преди това и ми даваха само едни такива дето са за предпазване на току що паднало пъпче . А пъпа не можете сами да си го залепите , прищипва се кожата на коремчето над самото пъпче не се лепи директно върху него. Педито каза че ако самодеистваме може да му залепим червата и да направим по-голяма беля. Не искаше и аз да му махам лепенките че са много здрави и се притесняваше да не го нараня , но се наложи и се справих и малчо се държа геройски не е мъцнал даже и като го чистих много старателно със спирт. 
 На мен за запека в родилното ми дадоха течен парафин ама не помогна , накрая след като се прибрах в нас с Дуфалак и по-течни храни стана.

# 246
  • София
  • Мнения: 23
Здравейте мамички
моля за помощ.откакто съм родила има запек.кажете какво да правя.пих дуфалак и само ми прави газове.пробвах със сини сливи, топла вода на гладно и няма ефект  ooooh! не се издържа вече,а имам позиви за дефекация, но не може да излезе или излиза мн малко
през последния месец от бременността, както и първите дни след раждането като се прибрах в къщи пих Лактулоза и съм доволна от резултата.

# 247
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Здравейте недоспаланки  Laughing
Да почерпя ,ние днес ставаме на един месец  Flutter

# 248
  • Мнения: 529
Siqnie, шоколадче Комфорт (то е със сена вътре) също е вариант. много течности, някакви фибри. Непременно трябва да я свършиш тая работа. Мен в болницата ме черрпиха рициново масло и ми разказаха играта, но подейства  Sick

# 249
  • Мнения: 592
siqnie - топло мляко с мед на гладно и киви - но не знам меда и кивито как ще подействат на детенце ако кърмиш.  Peace

# 250
  • София
  • Мнения: 216
И аз в болницата се оправих с комбинация от рициново масло и шоколадче комфорт, ама си изпих рициновото масло, изядох половин шоколадче (толкова е препоръчителната доза), след около 5-6 часа изядох още половин шоколадче и чак тогава ми подействаха, така че ако няма ефект от половин шоколадче, пробвай с повече, не е опасно.

# 251
  • Мнения: 60
siqnie пробвай и с натурална активиа и си добави мюсли, ама много вътре ( аз не ги обичам мюслите, ама тези на Нестле с плодове и други нещица вътре ги ям някакси) - и само това цял ден, ако трябва изяж две-три! Аз понеже си знам корема, още след раждането два-три дена само това ядах и макар и с мъка си реших проблема Embarassed
Гледам за пъпчето си говорите - ние с баща му на мишката все още имаме разногласия - дали в Монтана или във Враца да му хвърлим пъпчето Laughing ама това си ни е стар спор Laughing
ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА SREBURNA И DANETO22! ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ!
Да се оплача и аз вчера как ме изнерви свекървата (при положение, че е на 50км от мен и я виждам веднъж на две седмици, тя не гледа бебето въобще - само я бива да казва кое как не съм го вършела като хората #2gunfire) - да съм го стягала в пелени, че иначе мърдал и пък и да му се изпънели краката - иначе щел да станат криви Shocked Как съм можела да го обличам в дрехи Shocked
Но това не е пролема! Вчера донесе бебето в кухнята, а вътре и свекъра и баща му пушеха, освен това се готвеше и манджа - опушено, не се стои вътре! Не мога и да отворя, че ще стане мн студено! А тя вика нищо му няма! Дърпахме детето 10 минути! После вика, че не съм им давала да го видят, те дошли да го видят, а аз не им го давам Shocked Че да го гледат в другата стая!!! Ама да не им се развали рахата - хем да си похапват, хем да си пушат, хем бебето да гледат! #Cussing out
добре, че идват рядко!!!

# 252
  • Мнения: 24
Здрвейте маминки  Hug

Включвам се с бърз въпрос... от снощи ме боли  гърло и усещам че се разболявам... какво да правя според вас, страх ме е да не разболея бебка Sad

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
vivi_mm ,може да ходиш с маска вкъщи,за да предпазиш малката.

# 254
  • София
  • Мнения: 83

Да се оплача и аз вчера как ме изнерви свекървата (при положение, че е на 50км от мен и я виждам веднъж на две седмици, тя не гледа бебето въобще - само я бива да казва кое как не съм го вършела като хората #2gunfire) - да съм го стягала в пелени, че иначе мърдал и пък и да му се изпънели краката - иначе щел да станат криви Shocked Как съм можела да го обличам в дрехи Shocked
Но това не е пролема! Вчера донесе бебето в кухнята, а вътре и свекъра и баща му пушеха, освен това се готвеше и манджа - опушено, не се стои вътре! Не мога и да отворя, че ще стане мн студено! А тя вика нищо му няма! Дърпахме детето 10 минути! После вика, че не съм им давала да го видят, те дошли да го видят, а аз не им го давам Shocked Че да го гледат в другата стая!!! Ама да не им се развали рахата - хем да си похапват, хем да си пушат, хем бебето да гледат! #Cussing out
добре, че идват рядко!!!



Какви са тези хора бе... #Cussing out


Общи условия

Активация на акаунт