Импланти – заместители на зъби

  • 232 371
  • 541
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 23
Давам Simple Smile само да не се стреснеш Simple Smile)
Преди поставянето на имплантите:
http://prikachi.com/images.php?images/515/8114515O.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/520/8114520e.jpg
 
И след поставяне на имплантите:
http://prikachi.com/images.php?images/530/8114530v.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/539/8114539x.jpg

Има ли разлика ?

# 286
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
NESTI, дали има разлика?? Огромна! Поздравления за куража и страхотната промяна.  Peace

# 287
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Давам Simple Smile само да не се стреснеш Simple Smile)
Преди поставянето на имплантите:
http://prikachi.com/images.php?images/515/8114515O.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/520/8114520e.jpg
 
И след поставяне на имплантите:
http://prikachi.com/images.php?images/530/8114530v.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/539/8114539x.jpg

Има ли разлика ?

Добра работа! Поздравления, Nesti!

# 288
  • Мнения: 23
Благодаря Simple Smile
Дано и аз да съм ви бил полезен с тази информация.
Регистрирах се тук и описах моя случай, защото с месеци проучвах видовете импланти, ходих по прегледи, разговарях с имлантолози, но така и не намерих информация от първа ръка, сиреч от пациент с поставени базални импланти.

# 289
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Нести, колко ти излязоха общо 18те импланта със слагането им ? И как така за един ден ти ги сложиха ? Моя лекар ми каза че един имплант се слагал около час и половина -два.

# 290
  • Мнения: 23
Нести, колко ти излязоха общо 18те импланта със слагането им ? И как така за един ден ти ги сложиха ? Моя лекар ми каза че един имплант се слагал около час и половина -два.
Здравей *Pukanka*, до колкото разбрах, цената в случаите като моя не е на имплант а комплексна. Включваше изваждане на моите зъби(за които не съжелявам Simple Smile ), кюретаж, или както там се нарича почистването на венците от парадонтозните "бацили", поставяне на 18-20 импланта по преценка на доктора, металокерамичните надстройки - 24 на брой(мразя думичката "протези"), както и прегледите, евентуалното лечение и корекции в рамките на една година. В сайта на д-р Лазаров беше записана цена 7000-8000 лв на челюст. На мен ми излезе точно 15000 лв, които платих по банков път. Не е евтино, но както и да го смятам излиза доста под 1000 лева на имплант с надстройката.
По втората част от питането ти:
Всичко това стана в три посещения, винаги след обед ?!?, за по около 2 часа (не съм засичал точното време, а и не ми е било до това Simple Smile тогава ).
Понеделник - изваждане, кюретаж и поставяне на имплантите.
Вторник - почивка.
Сряда - вземане на мярка.
Четвъртък - надстройките, плащане и в 21 часа вечерта празнувах в къщи с ракийка, салатка и кебапче.  Wink
А твоят лекар може би е имал пред вид традиционните импланти, които в моя случай не ми вършеха работа, щяха да ми струват доста повече а и нямаше да издържа на разните присаждания на кост, синуслифтинги, зашиване и разкриване на имплантите след 6 месеца и т.н.
Утре ще стане месец от имплантирането и за сега съм много доволен от резултата. Дано да няма усложнения, но не забравям, че докторът ме предупреди, че за напълно успешно лечение можем да говорим след една година.
Ще продължавам да пиша тук, как се развиват нещата при мен, но ще се радвам и ако някой друг минал по този път сподели личен опит.

# 291
  • Мнения: 2
каква е разликата между обикновени и базални импланти?

Скоро беше коментирано, прочети темата малко на зад!

# 292
  • Мнения: 2
Nyakoy moje li da mi kaje otzivi za boi-implantite?

# 293
  • София
  • Мнения: 346
здравейте,
някой правил ли е операция за повдигане на синуса, за да се постави имплант, сложна ли е, опасна ли е най вече? някакви отзиви за новата клиника на Дучев, видях че е на Раковска? Бях се ориентирала към друг, но прочетох няколко добри отзива за него, искам да намеря не добър а най добрия в имплантите и естетичната стоматология.

# 294
  • Мнения: X
И аз ще побутна темата защото съм в търсене на добър имплантолог в София. : )

# 295
  • Мнения: 23
И аз ще побутна темата защото съм в търсене на добър имплантолог в София. : )
С моя скромен опит  Laughing, бих ти препоръчал д-р Лазаров.
Минах вече два прегледа (след първия и след четвъртия месец от имплантирането) и за сега всичко е ОК. Бях приятно изненадан от обаждане от кабинета на д-р Лазаров за напомняне за прегледа. На пръв поглед не е кой знае какво, но колко са тези лекари дето след като са си взели парите за свършената работа, ще ти напомнят за предстоящ преглед и то безплатен.

здравейте,
някой правил ли е операция за повдигане на синуса, за да се постави имплант, сложна ли е, опасна ли е най вече? някакви отзиви за новата клиника на Дучев, видях че е на Раковска? Бях се ориентирала към друг, но прочетох няколко добри отзива за него, искам да намеря не добър а най добрия в имплантите и естетичната стоматология.


 
Не мога да разбера защо си ги причинявате тези главоболия с операции за повдигане на синуса и т.н.
Слагайте базални импланти и не се занимавайте с глупости

# 296
  • Мнения: 64
NESTI,
много ти благодаря за изчерпателните обяснения, но имам въпрос - възможно ли е да се сложат базалтни импланти само на половината челюст , за горна говоря
аз съм от пловдив и тук лекарите ме убеждават да извадя 8 здрави  зъба от дясно
от ляво положението е трагично там съм съгласна да ги вадя
аз от 1 година се мъча с класически импланти на долната челюст -първо слагаха кост , след мнооооого време импланти и чак след 6 месеца ще са готови - за съжаление през това време  челюста ми атрофира
аз прочетох темата ти много пъти внимателно , но някак е прекалено хубаво и не ми се вярва
ще питам пак - наистина ли при пародантоза и то зверска ти оправиха зъбите за 4-5 дни
наистина ли няма значение , че костта се е стопила
благодаря предварително

# 297
  • Мнения: 23
Здравейте tifani12,
Извинявам се за закъснелия отговор, но бях извън страната.
Не мога да отговоря на първия ти въпрос, дали може да ти се поставят базални импланти само на половината челюст. Не съм стоматолог.
Мисля че не е проблем, но най добре е да минеш на един преглед при д-р Лазаров.
И аз като теб исках да слагам импланти само на предните зъби, но след прегледа и разговора с доктора, бях убеден, че или трябва да му се доверя или да търся друга алтернатива.То друга алтернатива, като за моя случай май, май и нямаше де Simple Smile. Направих първото и ДО СЕГА съм много доволен. За по- нататък .....стискам палци и се надявам да продължа да съм доволен. Ако не се лъжа, този месец трябва пак да мина преглед, но сега ще правя и нова снимка, ще сравня с предната и пак ще пиша.
аз прочетох темата ти много пъти внимателно , но някак е прекалено хубаво и не ми се вярва
ще питам пак - наистина ли при пародантоза и то зверска ти оправиха зъбите за 4-5 дни
наистина ли няма значение , че костта се е стопила
благодаря предварително
Ще те коригирам малко  Simple Smile Не за 4-5 дни а за 4, от които втория ден почивах а в другите 3 дни съм бил в кабинета за по няколко часа (от 1 до около 3 часа)
Да, прекалено хубаво звучи, но е истина. Съпругата ми, която е лекар, също не вярваше и дори ме разубеждаваше. Разбирам напълно съмненията ти. Когато аз бях в твоето положение положих доста усилия да се срещна или поне да се чуя по телефона с човек минал през тази процедура, но така и не успях. За това се регистрирах тук и дано да съм бил полезен.
Телефонът ми е Нула 88 седем 59 тридесет и шест 51.

Последна редакция: пт, 02 окт 2015, 14:34 от NESTI

# 298
  • Мнения: 64
NESTI,
много ти благодаря ,
аз вече избрах класическите импланти , защото когато прочетох темата ти вече имах поставени класически импланти и ми обясниха , че не е желателно да се комбинират с базалтни
с две думи след серия от операции по костозаместване,чакане , поставяне на импланти , чакане , разкриване на импланти най-накрая всичко приключи
сега остава да чакам и се надявам след 4-5 месеца най-накрая да имам така желаните зъби  Simple Smile
много благородно от твоя страна да пишеш и да подкрепяш хората с проблемни зъби
аз лично ти пожелавам от сърце да си ползваш зъбите и да ти служат ,да се усмихваш широко  Grinning

# 299
  • Мнения: X
Здравейте!

Някой правил ли е импланти на мястото на мъдреците - два долни? Моите са извадени преди няколко години вече.

Общи условия

Активация на акаунт