Импланти – заместители на зъби

  • 232 247
  • 541
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 174
Към циркония не се получава остеоинтеграция. Биологична поносимост - да, остеоинтеграция - не. За титановия оксид - отдавна не се използва в имплантологията, около 99 % от имплантите в света са от чист титан, като повърхността им е обработена по различни методи. Най-разпространена е повърхността тип SLA - Sand Blasted, Large Grid, Acid Etched. За повече информация потърсете в Google "Имплантатна повърхност", там съм ги описал доколкото ми стигат възможностите.

Поздрави: д-р Ралев

# 331
  • Мнения: 4 090
Здравейте, предстои ми поставяне на 2 импланта на долна челюст. Попрочетох доста от темата...ясно е че не е възможно всичко да се предвиди на 100% . Аз искам да попитам дали някой има информация за противопоказания поради хронично заболяване. Аз имам хроничен цистит, имам и подозрения за артрит /болки в ставите на пръстите на ръцете/ и не знам при това положение дали изобщо да пристъпвам към процедурата...

# 332
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте, предстои ми поставяне на 2 импланта на долна челюст. Попрочетох доста от темата...ясно е че не е възможно всичко да се предвиди на 100% . Аз искам да попитам дали някой има информация за противопоказания поради хронично заболяване. Аз имам хроничен цистит, имам и подозрения за артрит /болки в ставите на пръстите на ръцете/ и не знам при това положение дали изобщо да пристъпвам към процедурата...

Циститът и артритът не би трябвало да са проблема зъбните импланти. Все пак е добре да се консултирате с имплантолога, който да вземе окончателното решение!

# 333
  • Мнения: 2 274
Здравейте,
синът ми е на 17 години и има хиподонтия на горни латерални резци. След консултации с ортодонт, стматолози и имплантолог преди година и половина решихме да му бъдат поставени импланти. Есента на 2014 му поставиха брекети, за да се оправи захапката понеже беше дълбока, а и да се разшири мястото за бъдещите импланти. Понякога се чудя дали не направихме грешка като предприехме такъв тип лечение вместо "събиране" на зъбите и изпиляване на кучешките.
Ортодонтското лечение почти приключи. Предстои махане на брекетите след месец-два. Имплантологът иска веднага след това да се започне с подготовката за имплантиране - в ляво млечният зъб все още стои, но в дясно падна преди 3 години и ще се наложи присаждане на кост.
Въпросът ми е дали не е твърде рано - на 17 години да се поставя имплант (навсякъде пише, че в тази възраст костта все още нараства) и според вас кои импланти са по-подходящи в случая - базални или конвенционални?

Последна редакция: нд, 08 май 2016, 00:13 от benighted

# 334
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте,
синът ми е на 17 години и има хиподонтия на горни латерални резци. След консултации с ортодонт, стматолози и имплантолог преди година и половина решихме да му бъдат поставени импланти. Есента на 2014 му поставиха брекети, за да се оправи захапката понеже беше дълбока, а и да се разшири мястото за бъдещите импланти. Понякога се чудя дали не направихме грешка като предприехме такъв тип лечение вместо "събиране" на зъбите и изпиляване на кучешките.
Ортодонтското лечение почти приключи. Предстои махане на брекетите след месец-два. Имплантологът иска веднага след това да се започне с подготовката за имплантиране - в ляво млечният зъб все още стои, но в дясно падна преди 3 години и ще се наложи присаждане на кост.
Въпросът ми е дали не е твърде рано - на 17 години да се поставя имплант (навсякъде пише, че в тази възраст костта все още нараства) и според вас кои импланти са по-подходящи в случая - базални или конвенционални?

Седемнайдесет годишна възраст е твърде рано за поставяне на импланти, защото челюстта продължава да се развива макар и бавно. Обикновено импланти се препоръчва да се сложат след 21 год. възраст. В краен случай може да се сложат временни до навършване на възрастта и след това да се сменят с постоянни.

# 335
  • Мнения: 2 274
Седемнайдесет годишна възраст е твърде рано за поставяне на импланти, защото челюстта продължава да се развива макар и бавно. Обикновено импланти се препоръчва да се сложат след 21 год. възраст. В краен случай може да се сложат временни до навършване на възрастта и след това да се сменят с постоянни.
Много благодаря за отговора!
Може ли да ми обясните какво имате предвид под временни импланти? Местопазители ли имате предвид?

# 336
  • Мнения: 1
Здравейте! Преди 3 седмици ми бяха поставени 4 импланта на горна челюст. Силната болка и отока отмина, но от 10 тина дена имам много силно главоболие. Започнах пак с антибиотик и болкоуспокояващи...  Какво мислите? Дали е нормално това и на какво би могло да се дължи? Правиха ми снимка за да се види за евентуален синузит, но нямам.... Ще съм благодарна на мнения и препоръки!  bouquet

# 337
  • София
  • Мнения: 346
Кой ти слага имплантите?

# 338
  • Варна
  • Мнения: 451
Здравейте! Преди 3 седмици ми бяха поставени 4 импланта на горна челюст. Силната болка и отока отмина, но от 10 тина дена имам много силно главоболие. Започнах пак с антибиотик и болкоуспокояващи...  Какво мислите? Дали е нормално това и на какво би могло да се дължи? Правиха ми снимка за да се види за евентуален синузит, но нямам.... Ще съм благодарна на мнения и препоръки!  bouquet

Обадете се на колегата, който ви е слагал имплантите. Той ще може да ви помогне!

# 339
  • Мнения: 4 090
След като попрочетох във форума и особено жената, която беше споделила за скритата инфекция...се отказах да слагам импланти. Реших, че бомби със закъснител не искам да си поставям. Ще мина с частична протеза, хем и по-евтино ще ми излезе.

# 340
  • Варна
  • Мнения: 451
След като попрочетох във форума и особено жената, която беше споделила за скритата инфекция...се отказах да слагам импланти. Реших, че бомби със закъснител не искам да си поставям. Ще мина с частична протеза, хем и по-евтино ще ми излезе.

Аз съм вече 5 години с имплант и никога не съм се оплаквал от каквото и да е! Доволен съм и не съжалявам, че взех това решение. Преди да го взема обаче избрах имплантологът, на когото да се доверя.

# 341
  • Варна
  • Мнения: 6 321
След като попрочетох във форума и особено жената, която беше споделила за скритата инфекция...се отказах да слагам импланти. Реших, че бомби със закъснител не искам да си поставям. Ще мина с частична протеза, хем и по-евтино ще ми излезе.

Аз съм вече 5 години с имплант и никога не съм се оплаквал от каквото и да е! Доволен съм и не съжалявам, че взех това решение. Преди да го взема обаче избрах имплантологът, на когото да се доверя.
И аз така, но имплантът ми е "по-млад" от Вашия.  Grinning Засега всичко е цветя и рози.

# 342
  • Мнения: 260
Според мен е хубаво да се прегледат всички възможни детайли преди поставянето на имплант. Принципно съм ЗА имплантологията, но няма как да не се споменат и анатомичните и физиологичните условия които са фактора. Не задължавам да се посещава компютърна томография, лабораторни анализи или допълнителни изследвания, но има случаи при които имплантологията е трябвало да се отложи..
Важното е да има ортопантомографска снимка на която ще се разбере  Party


# 343
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Какво е това USA в името? Там ли ще ходиш?  Twisted Evil
Много усмихващ подпис!  Grinning

Е нали затова акцентираме на Имплантолога!

# 344
  • Мнения: 260
С Американски корени съм  Mr. Green и благодаря!  Hug

Бързам да вметна относно компютърната томография защото усещам, че пак ще получа коментари от сорта на: "само ни плашиш и т.н".. Ами не всъщност от компютърната томография можем да получим детайлен образ на срезовете от челюстта и именно това нещо ни дава най-добра и точна информация за състоянието на така наречената "алвеоларна кост".
Алвеоларната кост  е част от челюстната кост където се разполага корена на зъба, покрита е от венеца и с напредването на възрастта алвеоларната кост намалява, та затова компютърната томография е добра относно имплантологията  Laughing . Именно заради това за да се минимализират възможностите от възникването на проблеми, трябват изследвания, а вече ако има придружаващи заболявания, то те се проконтролират като се изследват допълнително като кръвна картина, клетки от червен и бял кръвен ред и т.н, но тук се отдалечаваме от Стоматологията и се прехвърляме баш в Медицината и нека се вървем на зъбите  Mr. Green
Хубаво е хората да знаят и рисковете и един от тях е именно хирургичния етап при който може да се види обилно кървене или да се засегне нерв, неуспешена остеоинтеграция и възпалителните процеси които могат да доведат то загуба на импланта. Иначе предимствата са повече от ясни и мисля, че всеки е запознат с тях. Има доста тънкости относно имплантологията, но не искам да навлизам в подробности, но като цяло е важно доктора който ги поставя тези импланти. За ваше щастие няма да съм аз понеже не съм от към хирургическата част, а от към ортодонтията, така, че ако не за импланти, то за прави зъби ще помагам  Mr. Green Mr. Green


Общи условия

Активация на акаунт