Импланти – заместители на зъби

  • 230 954
  • 541
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 5
Здравейте,искам да попитам.Имам липсващи 3 предни зъба(12,21,и латералния резец вляво),искам да си поставя импланти,но ми казаха че нямам достатъчно кост(4.9 до 6.1мм)като минималното количество било 5.75,знам за варианта с костно вещество,но не можело,не искам мостове обаче нямало друг вариант,бихте ли ме посъветвали за някаква възможност(не искам да злепоставям никого,поради това не искам да говора с имена на специалисти)

# 436
  • Мнения: 24 467
Консултирай се и с други специалисти, които слагат импланти и, съответно, костно вещество.

# 437
  • Мнения: 5
Консултирай се и с други специалисти, които слагат импланти и, съответно, костно вещество.

Мисълта ми е,има ли такава опасност да не могат да се сложат импланти.

# 438
  • Мнения: 24 467
Това най-добре ще ти кажат специалистите, след като те прегледат. Някои просто не се занимават и се чудят как да те накарат да им станеш пациент, предлагайки ти това, с което те могат да работят. Затова е най-добре да си направиш консултация и на друго място със снимките.

# 439
  • Мнения: 3 845
И аз мисля, че задължително трябва консултация и с друг специалист. За първи път чувам такова нещо, че не може да се постави кост и импланти, но все пак не съм зъболекар.  newsm78

# 440
  • Мнения: 3
Zdraveite!Predi 3 dni mi slojiha implantanta, normalno li e da boli spored vas, zashtoto spored lekarq mi ne e normalno? A silno me pritesnqva tova che produljava da me boli, i dali e vuzmojno po nqkakva slychainost da sum skusala konecut? Kogato mi go slagaha, kazaha che shte boli mn po-malko otkolkoto kogato sa mi vadeli korena, no po spomen mislq, che sega dosta poveche si me boli.

# 441
  • Мнения: 24 467
След поставянето на самия имплант аз имах болка. Е, не нещо непоносимо. И оток имах. Нямах такава след поставянето на коронката.

# 442
  • Мнения: 3
Благодаря, оток и аз имам. Но при мен болката е тъпа и доста, само когато спя не ме боли.

# 443
  • Мнения: 2
ЗДРАВЕЙТЕ ! ВИЖДАМ, ЧЕ ТУК ПИШАТ ХОРА , КОИТО ВЕЧЕ ИМАТ ИМПЛАНТИ. МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ ПРИ КОИ СПЕЦИАЛИСТ СТЕ ХОДИЛИ. ПРИ МЕН СЕ НАЛАГА ПРАВЕНЕ НА ЦЯЛА ДОЛНА ЧЕЛЮСТ НА ИМПЛАНТИ. ХОДИХ ПРИ ДВАМА СПЕЦИАЛИСТИ( НЯМА ДА СПОМЕНАВАМ ИМЕНА) .ПЪРВИЯТ МНОГО ВНИМАТЕЛНО И ОБСТОЙНО МИ ОБЯСНИ КАКВО МИ ПРЕДСТОИ, НО ЦЕНАТА КОЯТО МИ КАЗА НЕ Е ПО МОИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ 17000-20000 ЛВ. А И ВРЕМЕТО КОЕТО ЩЕ ОТНЕМЕ Е ДОСТА МЕСЕЦИ . ДРУГИЯТ РАБОТИ С БАЗАЛНИ ИМПЛАНТИ , И ЦЕНАТА КОЯТО МИ КАЗА МЕ УСТРОЙВА, ВРЕМЕТО ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ Е МАЛКО(ПОНЕ ТАКА СЪМ ЧЕЛА В САЙТОВЕТЕ),НО САМИЯТ ДОКТОР НИЩО НЕ МИ ОБЯСНИ.

# 444
  • Мнения: 3
Здравей! Аз лично ходя в град Пловдив при доктор Илиян Илиев, уча в София но ми го препоръчаха точно него и не сгреших че се доверих единствено и само на него! При мен случая беше такъв-от некадърни зъболекари останах с коронки на долни 6-ти зъби (ляво и дясно) и така стигнахме до имплантант преди 3 години ми махна корена и ми сложи песъчинки за да се изгради кост с последствие трябваше да ида 6 месеца след това, но нямаше как.. Отидох 3 години след това, коста беше повече от перфектна(перфектна т.е. че е сложена както трябва, не е мръднала за 3 години) много и веднага ме хвана да ми слага имплантанта(все още съм с конците), при мен имаше болка 2 и 3 ден силна защото преди операцията(ден преди операцията)  бях на зъболекар, който ми сложи упойка на 7-ми зъб долу и затова, притеснявах се че ме боли доста(както че може и да е станало нещо друго) , позвънях му говорихме и на 3-тия ден бях в Пловдив снимахаме, видях го перфектен е дори ме накара да го снимам, за да го види зъболекаря ми. През първата и втората операция постоянно ти говори, преди всичко това ти обяснява стъпка по стъпка, какво, как и защо, адски много внимание ти обръща както той така и екипът му. Аз лично съм много доволна и следващия месец съм при него пак за вадене на корен с изграждане на кост. А общо взето след всяка процедура при мен срокът за следваща стъпка е на 6 месеца.

Последна редакция: ср, 24 май 2017, 23:26 от Де Острева

# 445
  • Мнения: 24 467
Ами все пак цяла долна челюст ще правиш - няма да е евтино.
Но пък хубаво е да се съберат тук предложения, за да имат хората информация.
Аз бях при
Скрит текст:
. И също съм много доволна. Не усетих никаква болка при манипулациите. Много внимателно работи, обяснява и след това не личи, че е пипано.
Дано не минат препоръките за реклама, но всъщност те са важни. За българина тази интервенция е много скъпа и трябва да се направи сметката добре.

# 446
  • Варна
  • Мнения: 451
ЗДРАВЕЙТЕ ! ВИЖДАМ, ЧЕ ТУК ПИШАТ ХОРА , КОИТО ВЕЧЕ ИМАТ ИМПЛАНТИ. МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ ПРИ КОИ СПЕЦИАЛИСТ СТЕ ХОДИЛИ. ПРИ МЕН СЕ НАЛАГА ПРАВЕНЕ НА ЦЯЛА ДОЛНА ЧЕЛЮСТ НА ИМПЛАНТИ. ХОДИХ ПРИ ДВАМА СПЕЦИАЛИСТИ( НЯМА ДА СПОМЕНАВАМ ИМЕНА) .ПЪРВИЯТ МНОГО ВНИМАТЕЛНО И ОБСТОЙНО МИ ОБЯСНИ КАКВО МИ ПРЕДСТОИ, НО ЦЕНАТА КОЯТО МИ КАЗА НЕ Е ПО МОИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ 17000-20000 ЛВ. А И ВРЕМЕТО КОЕТО ЩЕ ОТНЕМЕ Е ДОСТА МЕСЕЦИ . ДРУГИЯТ РАБОТИ С БАЗАЛНИ ИМПЛАНТИ , И ЦЕНАТА КОЯТО МИ КАЗА МЕ УСТРОЙВА, ВРЕМЕТО ЗА ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ Е МАЛКО(ПОНЕ ТАКА СЪМ ЧЕЛА В САЙТОВЕТЕ),НО САМИЯТ ДОКТОР НИЩО НЕ МИ ОБЯСНИ.


Базални импланти никога не бих си сложил, дори и да ми платят!
Цена от 17 000 до 20 000 за "Торонто бридж" върху поне шест импланта е много добра цена.

# 447
  • Мнения: 1
Здравете,
За първи път се регистрирам и пиша във форум, но темата живо ме интересува. На 36 години съм и имам млечен кучешки зъб на горната челюст, който вече е много износен, кафяв и с кариес. Не мисля,че има някакво друго решение за леченито му освен изваждането му. Затова ми е нужен съвет къде в София да си направя консултация за поставяне на имплант. В интернет има реклами на всякакви клиники, а да избера нещо такова без всякаква препоръка не смея. Има информация за всякакви цени и ми се иска да попадна на оптималния вариант. Ще съм благодарна запрепоръки и контакти.

# 448
  • Варна
  • Мнения: 140
Здравей те,за мой много близък човек търся добър имплантолог във Варна. Случая е доста тежък липсват всички кътници на горна челюст, а и костта е стопена.

# 449
  • Мнения: 964
Здравейте, за мой много близък човек търся добър имплантолог във Варна. Случаят е доста тежък - липсват всички кътници на горна челюст, а и костта е стопена.
http://www.sidentbg.com/

Общи условия

Активация на акаунт