За добрата козметика - 2

  • 132 853
  • 943
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 324
NBM, втория - WELEDA Calendula-Waschlotion & Shampoo 200 ml. В единствената аптека, която го предлага в моя град е 20лв. Мостричката е 5лв. Всъщност излиза 4 пъти по скъп от Хипп.  Money

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 9 730
NBM, втория - WELEDA Calendula-Waschlotion & Shampoo 200 ml. В единствената аптека, която го предлага в моя град е 20лв. Мостричката е 5лв. Всъщност излиза 4 пъти по скъп от Хипп.  Money


Мда, запозната съм с цените на Веледа в БГ, затова и не си ги купувам оттук. Ще чакам и аз коментара, ние сме много доволни от Веледа досега.

# 62
  • Мнения: 1 222
Благодаря ти много, CI! Много ме зарадва!
А как мие, ами всъщност не мие. Косата далеч не изглежда като след нормален шампоан. Няма лустро, на пипане стои точно като напудрена, не пада така тежко и свободно. Но определено не изглежда мръсна, мазна, на клечки, залепнала за темето, и всички там отличителни черти на мазната или замърсена коса. И дава супер обем. За спешни случай няма равен този шампоан.

Иланг-иланг, и аз редовно крада от Хипп-а на детето. Скоро взех тестер на бебешкия шампоан за коса и тяло на Weleda, тъй като четох много суперлативи по негов адрес. Ти пробвала ли си го? Няколко пъти си мих лицето с него и доколкото мога да преценя не е никак лош. Не се пени особено и е някак мазен, като тоалетно мляко е. За всеки случай давам съставa:
Aqua, Coco-glucoside, Sweet Almond Oil, Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Seasame Seed Oil, Glycerine, Chondrus Crispus /Carrageenan/, Calendula Officinalis Flower Extract, Xanthan Gum, Lactic Acid, Parfum*, Limonene*, Linalool*.
*from natural essential oils
Нормално ли е в бебешки шампоан да има алкохол?
Между другото цената му е двойно, че и повече, по-висока от тази на Хипп.
CI, на теб харесва ли ти?

не ми харесва, сигурна ли си, че само това му е състава?
Алкохол се използва, ако има съставка, която във водна среда се утаява, като например цинк пиритион. Иначе не е нормално - етанола е антипенител.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Благодаря ти много, CI! Много ме зарадва!
А как мие, ами всъщност не мие. Косата далеч не изглежда като след нормален шампоан. Няма лустро, на пипане стои точно като напудрена, не пада така тежко и свободно. Но определено не изглежда мръсна, мазна, на клечки, залепнала за темето, и всички там отличителни черти на мазната или замърсена коса. И дава супер обем. За спешни случай няма равен този шампоан.

Иланг-иланг, и аз редовно крада от Хипп-а на детето. Скоро взех тестер на бебешкия шампоан за коса и тяло на Weleda, тъй като четох много суперлативи по негов адрес. Ти пробвала ли си го? Няколко пъти си мих лицето с него и доколкото мога да преценя не е никак лош. Не се пени особено и е някак мазен, като тоалетно мляко е. За всеки случай давам съставa:
Aqua, Coco-glucoside, Sweet Almond Oil, Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Seasame Seed Oil, Glycerine, Chondrus Crispus /Carrageenan/, Calendula Officinalis Flower Extract, Xanthan Gum, Lactic Acid, Parfum*, Limonene*, Linalool*.
*from natural essential oils
Нормално ли е в бебешки шампоан да има алкохол?
Между другото цената му е двойно, че и повече, по-висока от тази на Хипп.
CI, на теб харесва ли ти?

Сега аз да си кажа пак, че от коси много много не разбирам. Ама от бебета доста разбирам.  Crazy Та този шампоан за бебета на Веледа ми допада повече. Защото бебешката кожа няма нужда от интензивно миене, та чак премиване. Нормално е да ти се мазни и да не оставя скърцащ ефект при наличие на натурални масла. Но това не значи, че не почиства.  Peace Пък за бебешките главички, които често имат корички мисля, че такава маса ще действа по добре. И все пак ще го пробвам скоро. Това в никакъв случай не значи, че продуктът на Хип е лош. Говоря и като потребител.
За избора зависи колко е голям човекът/детето, който/което ще се мие. Защото големият ми син редовно се връща порядъчно мръсен, с разни красоти по главата и косата - та за него този продукт на Веледа няма да се окаже много функционален.
А що се отнася до измиване на лицето - не се съмнявам, че Веледа се справя. Отдавна са хит кремовете за измиване на лице, които не съдържат пенители. Пробвала съм доста, но да си кажа, че съм попадала само на един крем, който успя да ми измие грима, кожата, не ми се "лигавеше" по време на миене и след това имах усещането за чиста кожа. Мисля, че беше на Манхатън.
Сега видях, че и CI е отговорил, ама малко в противоречие с моето мнение.  Joy
А сега де...

# 64
  • Мнения: 1 324
Това е, CI. Въпреки, че съм абсолютен лаик в тази област и на мен ми се видя много постен. Всъщност в случая маслен. Освен деликатните Disodium Cocoyl Glutamate и Coco Glucoside, изглежда няма друго почистващо. Xanthan Gum за стабилизатор ли е използван или консервантите и тук са зад Parfum? Алкохолът възможно ли е да е там, заради многото масла? В смисъл, за да се отмият по-лесно. Limonene четох, че дразни кожата. Така ли е?

Между другото от любопитство веднъж си измих косата с него. Косата ми стана точно като детска перушина. Да не говорим, че почти не се почисти. Наложи се да я мия отново. Както казват любопитството уби котката. За измиване на лице ми хареса, но не ползвам грим. Грам не изсуши кожата ми. Ако не друго поне би трябвало да е наистина органична козметика.

Иланг-иланг сигурно си права, че е за специфичните нужди на детската кожа и коса, които нямат нужда от голямо почистване.

# 65
  • Мнения: 3 835
Скоро взех тестер на бебешкия шампоан за коса и тяло на Weleda, тъй като четох много суперлативи по негов адрес. Ти пробвала ли си го? Няколко пъти си мих лицето с него и доколкото мога да преценя не е никак лош. Не се пени особено и е някак мазен, като тоалетно мляко е.

Миеш си лицето с шампоан?!
Това не ми беше хрумвало.  Thinking

# 66
  • Мнения: 1 324
Всъщност съвсем не е типичният шампоан. Все пак с него мия и лицето на бебе. Но идеята не е лоша. Доверявайки се на оценка на CI, от известно време ползвам Rêve De Miеl на Nuxe, и косата ми е много доволна. Ще взема да зарадвам и лицето си. Току виж мустакът ми станал по-лъскав и засукан!  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 84
Всъщност съвсем не е типичният шампоан. Все пак с него мия и лицето на бебе. Но идеята не е лоша. Доверявайки се на оценка на CI, от известно време ползвам Rêve De Miеl на Nuxe, и косата ми е много доволна. Ще взема да зарадвам и лицето си. Току виж мустакът ми станал по-лъскав и засукан!  Mr. Green


Letsgo много си готина ;направо ми оправи настроението за целия ден!!!
  bouquet  bouquet  bouquet

# 68
  • Мнения: 64
Получих няколко продукта ,като подарък.Моля за мнението на специалистите за този състав ,дали е подходящ за моята кожа -смесена с умазняване в Т зоната, на 28 години съм с мимически бръчки.Това е хидратиращ крем за лице без фактор.

Ето и състава на LA PRAIRIE - Cellular time release moisturizer
Ingredients:Water(Aqua),Ricinus Communis(Castor)Seed Oil,Glyceryl Stearate,Caprylic/Capric Triglyceride,Cetyl Alcohol, Glycerin,Cyclomethicone,Butylene Glycol,C12-15 Alkyl Benzoate,Sodium Chloride,PEG-40 Stearate,Tocopheryl Acetate, Octildodecanol,Panthenol,Algae Extract,Glycoproteins*,Panax Ginseng Root Extract*,Equisetum Arvense Extract*,Mannitol,Arginine,Serine,Lactic Acid,Magnesium Askorbyl Phosphate,PCA,Sucrose,Citrulline,Citric Acid,Sodium Hydroxide,Sodium Hyaluronate,Alanine,Threonine,Glutamic Acid,Biotin,Lysine,Histidine,Glycogen,Fragrance,Geraniol,Benzyl Benzoate,Butylphenyl Methylpropional,Citronellol,Eugenol,Benzyl Salicylate,Limonene,Benzyl Alcohol,Linalool,Hydroxycitronellal,Alpha-isomethyl lonone,
Amyl Cinnamal,Hexsyl Cinnamal,Evernia Furfuracea(Treemoss) Exstract,Hexamidine Diisethionate, Phenoxyethanol,Methylparaben,Ethylparaben,Propylparaben,Butylparaben,isobutylparaben (i71)

*La Prairie's exclusive Cellular Complex US patent 5,840,309

# 69
  • Мнения: 389
Здравейте.
Попадна ми един продукт и много бих искала да разбера дали е добър.
Производителя е Dead Sea Premier-Израел.
Продукта е: масло за тяло с минерали от мъртво море и билки.

Състав: Deionized Water (aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Glyceril Stearate, Caprylic/Capric Triglycerid, Beeswax, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Dimethicone, Aloe Barbadensis Extract (and) Tocopherol (and) Lecithin, propylparaben, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Fragrance (Perfum), Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Extract, Dead Sea Black Mud & Dead Sea Mineral Water (Sea Silt & Sal), Bht,Oleic Acid, Palmitic Acid, Linoleic Acid.

Това е Flutter

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Здравейте.
Попадна ми един продукт и много бих искала да разбера дали е добър.
Производителя е Dead Sea Premier-Израел.
Продукта е: масло за тяло с минерали от мъртво море и билки.

Състав: Deionized Water (aqua), Jojoba (Buxus Chinensis) Oil, Glyceril Stearate, Caprylic/Capric Triglycerid, Beeswax, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Ceteareth-20 (and) Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Dimethicone, Aloe Barbadensis Extract (and) Tocopherol (and) Lecithin, propylparaben, Methylparaben, Imidazolidinyl Urea, Fragrance (Perfum), Witch Hazel (Hamamelis Virginiana) Extract, Dead Sea Black Mud & Dead Sea Mineral Water (Sea Silt & Sal), Bht,Oleic Acid, Palmitic Acid, Linoleic Acid.

Това е Flutter
Продуктът е доста приличен. Не знам само дали са успели да достигнат вискозитета на традиционните бутери. Прави впечатление голямото наличие на масло от жожоба, което е добро за сухи кожи и допълнително има и шеа масло. Аз не съм особено голям привърженик на калта от разни морета (защото често създава повече главоболия, отколкото ползи), но тук е колкото да  я има на етикета най вероятно. Хубавото е, че са сложили антиоксидант заради ненастинети мастни киселини и натуралните масла.  Peace

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
Получих няколко продукта ,като подарък.Моля за мнението на специалистите за този състав ,дали е подходящ за моята кожа -смесена с умазняване в Т зоната, на 28 години съм с мимически бръчки.Това е хидратиращ крем за лице без фактор.

Ето и състава на LA PRAIRIE - Cellular time release moisturizer
Ingredients:Water(Aqua),Ricinus Communis(Castor)Seed Oil,Glyceryl Stearate,Caprylic/Capric Triglyceride,Cetyl Alcohol, Glycerin,Cyclomethicone,Butylene Glycol,C12-15 Alkyl Benzoate,Sodium Chloride,PEG-40 Stearate,Tocopheryl Acetate, Octildodecanol,Panthenol,Algae Extract,Glycoproteins*,Panax Ginseng Root Extract*,Equisetum Arvense Extract*,Mannitol,Arginine,Serine,Lactic Acid,Magnesium Askorbyl Phosphate,PCA,Sucrose,Citrulline,Citric Acid,Sodium Hydroxide,Sodium Hyaluronate,Alanine,Threonine,Glutamic Acid,Biotin,Lysine,Histidine,Glycogen,Fragrance,Geraniol,Benzyl Benzoate,Butylphenyl Methylpropional,Citronellol,Eugenol,Benzyl Salicylate,Limonene,Benzyl Alcohol,Linalool,Hydroxycitronellal,Alpha-isomethyl lonone,
Amyl Cinnamal,Hexsyl Cinnamal,Evernia Furfuracea(Treemoss) Exstract,Hexamidine Diisethionate, Phenoxyethanol,Methylparaben,Ethylparaben,Propylparaben,Butylparaben,isobutylparaben (i71)

*La Prairie's exclusive Cellular Complex US patent 5,840,309
Според мен кремът е подходящ за нормална кожа. Емолиентите и маслата на се тежки. Но ако кожата ти е смесена бих ти препоръчала да го използващ само като нощен крем. Сигурно мирише божествено с толкова много алергени вътре.  hahaha Сложили са доста активни съставки, екстракти, аминокиселини, витамини... Поохарчили са се.  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 3 835
Значи си струва парите - над $133!  Grinning

# 73
  • Мнения: 64
Благодаря за бързия отговор!Вече няколко дни го ползвам ,като нощна грижа, към него получих околоочно кремче,измивен крем и тоник-от същата серия са.Аромата е ненатрапчив,приятен.Избиха ми няколко пъпчици и не знаех на какво да го отдам ,на хормоналния дисбаланс от месечния цикъл или на някой продукт-явно е на алергените в крема.Хубавото е ,че вече отшумявати ще си измажа кремчето,но ще видя дали ще повторя.

# 74
Аз напоследък се насочих изцяло към натуралната козметика. Незнам ама тези химикали в козметиките вече ме плашат  Confused

Общи условия

Активация на акаунт