Постоянно подмокряне с различни памперси????

  • 2 595
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 776
Днес разбрахме какъв е проблема- записахме се на педиатър и се оказа,че го храним прекалено много- всъщност не чак толкова много, но по честичко от колкото е било нужно и от както регулирахме храненето започна да отшумява проблема...

Това ми звучи просто абсурдно като обяснение Shocked. Според мен детето просто е понаддало и памперсите са му паснали на кг. А може би е трябвало да ги сменяте по-често Wink.

# 31
  • Мнения: 4 070
Днес разбрахме какъв е проблема- записахме се на педиатър и се оказа,че го храним прекалено много- всъщност не чак толкова много, но по честичко от колкото е било нужно и от както регулирахме храненето започна да отшумява проблема...

Това ми звучи просто абсурдно като обяснение Shocked. Според мен детето просто е понаддало и памперсите са му паснали на кг. А може би е трябвало да ги сменяте по-често Wink.



OOOO,колко често ги сменяме, понякога на 5 мин.

# 32
  • Мнения: 9 776
 gundie, наистина ли вярваш, че памперсите пропускат, защото бебето яде много? Това е направо смешно.

# 33
  • Мнения: 4 070
gundie, наистина ли вярваш, че памперсите пропускат, защото бебето яде много? Това е направо смешно.


Смешно или не вярвам на почти всичко, особенно на човека, който си избрах за педиатър- освен това той не казва,че 100 % е от това. Като започнете да пишете така сякаш съм длъжна да знам всичко направо се побърквам, аз ако знаех нямаше да питам.

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Днес разбрахме какъв е проблема- записахме се на педиатър и се оказа,че го храним прекалено много- всъщност не чак толкова много, но по честичко от колкото е било нужно и от както регулирахме храненето започна да отшумява проблема, за сега няма проблем с подмокрянето......а и др неща се изясниха покрай това прехранване. Simple Smile
Това твърдение е абсурдно ooooh!

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
gundie, наистина ли вярваш, че памперсите пропускат, защото бебето яде много? Това е направо смешно.


Смешно или не вярвам на почти всичко, особенно на човека, който си избрах за педиатър- освен това той не казва,че 100 % е от това. Като започнете да пишете така сякаш съм длъжна да знам всичко направо се побърквам, аз ако знаех нямаше да питам.

Важното е , че си решила проблема. Peace PeaceКогато си майка за първи път всичко те притеснява, затова сме тук да  си помагаме .

# 36
  • Мнения: 4 070
Днес разбрахме какъв е проблема- записахме се на педиатър и се оказа,че го храним прекалено много- всъщност не чак толкова много, но по честичко от колкото е било нужно и от както регулирахме храненето започна да отшумява проблема, за сега няма проблем с подмокрянето......а и др неща се изясниха покрай това прехранване. Simple Smile
Това твърдение е абсурдно ooooh!




Факт е,че от както намалихме яденето няма подмокрени дрехи- вчера имаше саме веднъж за целия ден и цялата ною, което е доста различно от 7 пъти на ден и 3 пъти на нощ сменяне на дрехи.

# 37
  • Мнения: 1 632
Аз ще те посъветвам да смениш педиатъра, и да стягаш малко памперса!
Моят син се мокреше също много, но определено не беше от яденето, а от начина на слагане, на памперса!

# 38
  • Мнения: 9 776
Аз ще те посъветвам да смениш педиатъра, и да стягаш малко памперса!
Моят син се мокреше също много, но определено не беше от яденето, а от начина на слагане, на памперса!


Абе да ти кажа честно и аз щях да я посъветвам същото, но тя съвети не ще. Пък в същото време пита. Що въобще отваря теми тука? Едно мерси не е написала - ни за честитки, ни за съвети. Поне от добро възпитание.

# 39
  • Мнения: 1 632
Аз не бих си доверила детето на такъв педиатър! Crossing Arms
Вярно, че с първо дете паниката е голяма, ама да се вържеш на такова нещо ми се струва.....

# 40
  • Мнения: 2 172

За около седмица  дъщеря ми се събуждаше с изпуснал памперс,нещо,което никога,ама никога не се е случвало.Сменям го последно в 00:00 и сутринта в 9:00 е испуснал  Thinking Съответно веднага смених марката с прехвалените Либеро,да не би да се е случила кофти партида от предишните ни.  Пак същата работа,изпуснал е отгоре и това си е  Tired

И веднага потърсих проблема в храненето.Оказа се,че откакто започнах да и оставям чашата с вода безпризорно....тя си пиеше и пиеше.Вижда я,взима я,пие.И естествено и спрях кранчето  Wink Не може до този момент да е пила 2 пъти по-малко вода и изведнъж такава жажда,ясно е,че е от лиготия. Тя просто стои дъвче сламката и после отпива....и така мокър памперс сутринта.
Откакто и махнах чашата вече не е имало проблем с пропускането и всичко си е както преди.
Но при нас проблемът беше с нощния памперс,все пак 9 часа е с него.И определено беше препълнен,тежеше сигурно 2 кила  Crazy

Наистина 7 пъти сменяне на дрехи през деня ми е малко странно,надали е от преяждане с мляко  newsm78 То един памперс има доста голяма вместимост.
Определено не може да се напълни чак толкова,че да изпусне от едно шише с мляко например.А за през 5 минути пък изключено  Whistling Това означава,че за 5 минути трябва да изпишка огрооомно количство течност,което е невъзможно.Все пак това е памперс,а не едновремешна тензухена пелена  Wink  Явно не изпуска от препълване,а от грешно поставяне или неточен размер,най-вероятно по-малък  newsm78

# 41
  • Мнения: 4 070
Аз ще те посъветвам да смениш педиатъра, и да стягаш малко памперса!
Моят син се мокреше също много, но определено не беше от яденето, а от начина на слагане, на памперса!


Абе да ти кажа честно и аз щях да я посъветвам същото, но тя съвети не ще. Пък в същото време пита. Що въобще отваря теми тука? Едно мерси не е написала - ни за честитки, ни за съвети. Поне от добро възпитание.


Мерси съм написала неведнъж по всички теми, които съм писала- тук не е тема за поздравления , а за някакъв проблем и доколкото препрочетох пак мненията да не би пък да си права и да съм засегнала някого , виждам че основно е писано за въпроса който ме вълнува....освен ти дето се включваш само за да критикуваш за нещо. Извинявай,че ми се струва,че някой който е учил може да е малко по-компетентен от теб и ,че аз не знам всичко както ти вероятно знаеш. Аз се чудя защо такива заядливи и видимо недеволни девойки като теб само пишат по темите да се правят на много компетентни и да критикуват как е възможно ние да не знаем всичко като теб. И както съм писала по-надоло, ако беше чела нямаше да е лошо проблема се реши, незнам дали моя педиатър е компетентен или не, ама някак си от както го послушах се решиха нещата- явно стават чудеса!!

# 42
  • Мнения: 4 070

За около седмица  дъщеря ми се събуждаше с изпуснал памперс,нещо,което никога,ама никога не се е случвало.Сменям го последно в 00:00 и сутринта в 9:00 е испуснал  Thinking Съответно веднага смених марката с прехвалените Либеро,да не би да се е случила кофти партида от предишните ни.  Пак същата работа,изпуснал е отгоре и това си е  Tired

И веднага потърсих проблема в храненето.Оказа се,че откакто започнах да и оставям чашата с вода безпризорно....тя си пиеше и пиеше.Вижда я,взима я,пие.И естествено и спрях кранчето  Wink Не може до този момент да е пила 2 пъти по-малко вода и изведнъж такава жажда,ясно е,че е от лиготия. Тя просто стои дъвче сламката и после отпива....и така мокър памперс сутринта.
Откакто и махнах чашата вече не е имало проблем с пропускането и всичко си е както преди.
Но при нас проблемът беше с нощния памперс,все пак 9 часа е с него.И определено беше препълнен,тежеше сигурно 2 кила  Crazy

Наистина 7 пъти сменяне на дрехи през деня ми е малко странно,надали е от преяждане с мляко  newsm78 То един памперс има доста голяма вместимост.
Определено не може да се напълни чак толкова,че да изпусне от едно шише с мляко например.А за през 5 минути пък изключено  Whistling Това означава,че за 5 минути трябва да изпишка огрооомно количство течност,което е невъзможно.Все пак това е памперс,а не едновремешна тензухена пелена  Wink  Явно не изпуска от препълване,а от грешно поставяне или неточен размер,най-вероятно по-малък  newsm78



Хем си права, хем нещата се решиха от както си смени режима на хранене. Пробвах всичко преди това, видове памперси, стегнати , разхлабени и нямаше ефект. Даже веднъж майка ми сложи 2 памперса  Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 44 122
Радвам се, че сте се оправили с проблема....

А ти кърмиш или на АМ......
както и да е...за мен и при двете лично най-правилно е хранене на поискване.... пък нека мокри дрехи...това да му е проблема на детето.... не бих поставяла детето на режим или диета, защото памперса пропуска.... Wink
Имай предвид, че рядкото пишкане и акане пък може да са признак на недостатъчен прием на храна.....
А ако даваш  течности освен млякото - води, чайове, глюкоза - тях ги спри, а не намалявай храната....

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 19:55 от Angel_Dust

# 44
  • Мнения: 2 401
Ти си знаеш най-добре как ще постъпиш, но да ограничаваш храненето на толкова малко бебе заради пропускащите памперси ми се вижда дори опасно за него, сега най-важното е да се храни добре и да наддава добре, дори трябва да те радва това че памперсите са достатъчно пълни, защото другото е притеснително!
п.с. сетих се че от майки на момченца съм чувала, че са много по-доволни от "Либеро", отколкото "Памперс" защото точно при пишкане пропускат, но като цяло при момченцата често има проблем с пропускането, решението просто да се сменят често и друго се сетих да ти кажа, че е по-добре да ползваш №2 и да стягаш повечко, отколкото №1, специално №1 на "Памперс" много пропуска

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 20:09 от звездиче

Общи условия

Активация на акаунт