Опитомиха ли ви?

  • 3 315
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 473
В процес съм на опитомяване. И за да харесаш "Малкия принц" трябва интелекта ти да е доста над средното ниво!

# 46
  • Мнения: 473
И за да не наскачат сега всички нехаресващи  книгата, това си е мое мнение. Не ангажирам никой с него, предполагам че има и изключения! Не може всички да ги слагаме под един знаменател, все пак!

# 47
  • Мнения: 17 546
И за да харесаш "Малкия принц" трябва интелекта ти да е доста над средното ниво!
О, Боже!  Mr. Green
Може и да си е твое мнение, но горецитираното от мен обобщава, и аз се чувствам лично засегната. Или ме включваш в изключенията? Ама на мен не ми харесва и изключение да съм. И изобщо, не ми харесва подобна квалификация! Crossing Arms
Аман от "умници", които с лека ръка квалифицират тези, които не мислят като тях.

# 48
  • Мнения: 2 448
И за да не наскачат сега всички нехаресващи  книгата, това си е мое мнение. Не ангажирам никой с него, предполагам че има и изключения! Не може всички да ги слагаме под един знаменател, все пак!

След като е само твое мнение , кому е нужно да се счита за изключение?  Laughing
А и аз не държа да съм интелектуалка, от една друга тема разбрах, че вървят най вече кучките. Кучка на каишка съм. Опитомена.  

# 49
  • Мнения: 1 677
Въпросът за верността ме провокира да си изтикам една стара тема, която все още ми е актуална..

Спомняте ли си "Малкия принц"?..

Лисицата го молеше да я опитоми..за да изпитват необходимост един от друг....:

"Какво значи "да опитомиш"?
- Това е нещо отдавна забравено. Значи "да се обвържеш".
- Да се обвържеш ли?
- Разбира се - потвърди лисицата.- За мен ти още си само момченце, което прилича на сто хиляди други момченца. И нямам необходимост от теб. А и ти нямаш необходимост от мен. За теб аз съм лисица, която прилича на сто хиляди други лисици. Но ако ме опитомиш, ние ще изпитваме необходимост един от друг. За мен ти ще бъдеш единствен на света. За теб аз ще бъда единствена на света..."

"- По-добре идвай в един и същи час - каза лисицата. - Ако идваш например в четири следобед, аз още от три часа ще започна да се чувствам щастлива. Колкото повече наближава часът, толкова по-щастлива ще бъда. В четири вече ще се вълнувам и ще се безпокоя, ще открия цената на щастието! Но ако идваш, когато ти хрумне, никога няма да зная за кога да подготвя сърцето си."

http://malkiqtprinc.atspace.com/21.htm

Опитомиха ме и съм щастлива от това!
Малкият принц - мой любим герой.

# 50
  • Мнения: 473
Балу, имам предвид хората, които отричат книгата, защото не я разбират. Обикновено, когато хората не разбират нещо казват, че е лошо и че не им харесва. И не смятам себе си за "умница", разбирам че не може всички да имат едно мнение и да харесват едно и също нещо, защото сме безкрайно различни!

# 51
  • Мнения: 35 961
а не може ли да не харесваш нещо точно защото го разбираш?
и как разбираш кой разбира точно тази книга и кой не?
и кой защо я харесва и защо не?

# 52
  • Мнения: 2 401
В процес съм на опитомяване. И за да харесаш "Малкия принц" трябва интелекта ти да е доста над средното ниво!

 Joy Joy Joy

# 53
  • Мнения: 721
дами темата е супер,а въпросите в нея зададени страхотно.поздравления на авторката smile3525.нека не я разваляме пак с безкрайни спорове

# 54
  • Мнения: 473
bubanka, не смятам да продължавам обясненията, достатъчно съм написала. И наистина няма смисъл да разваляме темата със безсмислени спорове.

# 55
  • Мнения: 280
Не е съвсем по темата,но отдавна го мислих това и сега е моментът да го споделя.Според мен "Малкият принц",неправилно набедена за детска книжка,ако се прочете в детска възраст оставя много горчиво усещане за "тъпа" .Аз,понеже като малка не бях много изпълнителна,не съм се сблъскала с този проблем.Та въпросът ми към нехаресващите я, е:чели ли сте я в детска възраст и смятате ли,че онзи спомен ви дава насоки и за сегашното ви мнение?

А пряко на въпросите: да,чувствам се опитомена.Не съм усетила да съм се борила срещу това.Един ден срещнах,по-скоро познах в отдавна познат човек този,за когото ми харесва да мисля,който ми харесва да чакам. Но в никакъв случай не се чувствам като вързана.

Пасинет,много ми хареса това за кучката на каишка.

# 56
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
а какви команди изпълнявате?

# 57
  • София
  • Мнения: 4 041
Опитомиха ме, да, точно в контекста на цитата.  Peace

А ако си разбрал една книга и все пак не ти харесва? Аз съм от тези , дето харесват "Малкия принц", но определено не ми е в Топ 20, май не е и в Топ 100, като се замисля. Но ако има връзка между харесването на една книга и интелигентността, аз....хм...., като не харесвам "Алхимикът" значи ли,че съм по-тъпа от всичките миски?

# 58
  • Мнения: 23
определено се опитомихме взаимно.....................

# 59
  • Мнения: 13 512
Не, сама се опитомих 20 години по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт