Mоже ли заради тренировки да не мога да забременея?

  • 2 469
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 172
Аз пък не мисля,че са просто празни приказки.Ако е твърде активна,дори и да е имало оплождане,е възможно въобще да не се е имплантирал ембрионът именно защото е бил здраво разтърсен след това.

Определено за една бременна не се препоръчват крайно активни спортове,свързани с много подскачане и подмятане.

Разбира се,това не е категорично,но при един организъм,който по-трудно задържа бебета е напълно възможно  да се отрази активния спорт.

Аз лично ако не забременявах дълго време бих преустановила прекалено активния спорт(най-вече скачане и силови упражнения натоварващи корема,коремни преси пък изобщо  ooooh! ) след овулацията си и предполагаемото зачеване  Peace

# 31
  • Мнения: 231
Това е някаква глупост неземна.
Имам приятелка която е инструктор пак има три годишно дете не си е изхвърлила яйцеклетките Joy

# 32
  • Мнения: 180
Въздържай се то коремни преси след овулацията.  bouquet

# 33
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Това е някаква глупост неземна.
Имам приятелка която е инструктор пак има три годишно дете не си е изхвърлила яйцеклетките Joy

Все пак да не забравяме че при всеки е индивидуално  Wink При твоита приятелка е едно при други друго т.е. всичко е до организъм  Peace

Наи-добре е авторката да се консултира с лекар ако има съмнения  Peace

# 34
  • Мнения: 1 046
Аз пък въобще не мисля, че въпроса ти може да намери решение тук. Има лекари към, които може да се обърнеш.

Да аз имах проблеми заради каране на велоергометър и имам неуспешна първа бременност. Обяснение на лекарката- от седящата поза и движението на краката, кръвта не може да циркулира правилно и се събира в таза, оказва сериозно налягане върху детеродните органи и крайния резултат за мен не беше добър. Но пък и абсолютно вероятно е на лекарката просто това да и се е сторило подходящо обяснение на моите въпроси "Защо на мен".

# 35
  • Мнения: 208
Благодаря на всички за бързите отговори.Продължавам с фитнеса.

едит:мъжът ми каза,че ще черпи целия форум по бира,ако забременея. Laughing

# 36
  • Мнения: 9 441
Не вярвам в това да е проблема.

# 37
  • Мнения: 202
Това е някаква глупост неземна.
Имам приятелка която е инструктор пак има три годишно дете не си е изхвърлила яйцеклетките Joy

Все пак да не забравяме че при всеки е индивидуално  Wink При твоита приятелка е едно при други друго т.е. всичко е до организъм  Peace

Наи-добре е авторката да се консултира с лекар ако има съмнения  Peace
На същото мнение съм.Може и да оказва влияние при теб.

# 38
  • Мнения: 208
Пробваме от 2 месеца и мъжът ми като чу за това с тренировките и ме побърка-сега било време да дебелея,а не да поддържам фигура.Аз му обяснявам,че това са глупости,но той не ми вярваше.Сега само да ми каже нещо.Ако и този месец не стане ще ходим на лекар.

# 39
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
mama_marietka

тренирай си но не претоварвай организъма си  Wink

и да хубаво е да се консултираш с лекар за твое спокойствие  Hug



Мисли позитивно и скора да се похвалиш  Wink

# 40
  • Мнения: 2 237
Извинявай, ама приятелката ти е пълна невежа  Naughty
Аз също ходех на фитнес, тренирах много.Пък забременях и родих без проблеми.Даже напротив, лекарите казаха че редовното спортуване ми е помогнало да забременея по-лесно.Така че не я слушай тази, спортувай си и не го мисли.Когато е писано ще стане.
 Peace

# 41
  • Мнения: 506
Не не е възможно да не можеш да забременееш.

# 42
  • Мнения: 4 555
Със спорт не може да се изхвърли яйцеклетка.
Може, ако спортът е езда, вероятността е много голяма и изобщо не се препоръчва, ако правиш опити за забременяване. Аз точно поради тази причина спрях ездата.

Смята се обаче, че понякога прекалено активното спортуване може да промени хормоналния баланс и да липсва овулация поради тази причина.
И аз това обяснение щях да дам. Просто има голяма разлика от спорт до спорт. Ходенето на фитнес може да се счита просто за повишена физическа активност. Естествено, зависи какво точно правиш там.

Иначе аз ходех на бойни изкуства и през първия месец на бременността, докато разбера, че има бебе, бая тупаници изядох. Даже и ритници в корема имаше, но бебето се оказа кораво. Това обаче не ме кара да мисля, че тренирането на агресивни бойни изкуства е напълно нормално в ранна бременност и не бих казала "на мен нищо не ми стана, значи и на вас нищо няма да ви стане  Peace". Тази логика не е правилна.

Умерената физическа активност, по всяко време от живота ни, е много полезна!

# 43
  • Мнения: 1 558
Това са глупости.Ако не можеш да забременееш,по-добре отиди на лекар Peace

Общи условия

Активация на акаунт