Биберон (залъгалка) - от кога?

  • 19 765
  • 110
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 434
От както се роди до година и три месеца.

# 31
  • Мнения: 1 725
За залъгалките съм. Ако не се дават непрекъснато, така че детето да свикне и после да няма отучаване. Всичко с мярка си има своя смисъл.
Да, но точно това, в случай, че детето е мнооого ревливо като мойта (първо ужасни колики, после ... един бог знае), звучи много абстрактно. Докато си смучеше бибата, по никакъв начин не можех да я успокоя с гърда. То и кърменето си беше адски трудно - дърпаше се, ревеше, докато текне млякото голям зор беше, и това месеци наред. Така че, това с мярката в моя случай нямаше как да го приложа.
Мисля, че ако детето си е по-спокойно като цяло, е по-малко вероятно да се пристрасти прекалено към каквото и да е.

# 32
  • Мнения: 179
Не съм съгласна, че дилемата е биберон или смучене на пръст.
Когато синът ми беше съвсем малък, бях решила да пробваме /май още имаше колики/. Помолих мъжа ми да купи от Хиполенд /той работи наблизо/, но тогава продавачката го беше разубедила и съм й благодарна. Детето така и се размина с биберона.
Не съм забелязала да си смуче пръста, имаше само един кратък период, когато му никнеха зъби, през който си смучеше всички пръсти на ръката. После ни подариха и една от залъгалките, които се държат в хладилник и уж облекчават никненето на зъби. Въобще не я хареса и не я е ползвал.
Не че съм категорично против бибероните, но ако може да се мине без тях е по-добре. А и не харесвам вече големи деца с биберон, абсурдни са ми някак.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Айде бе, пък сега и вредна, то остана ли нещо полезно на този свят, шишетата това ,бибите онова, въздуха онкаъв, заленчуците с нитрати и т.н. и т.н. . Ние като сме цоцали бибки какво, нещо 2-ро качество ли сме к'во ли. На дъщеря ми я дадох още на 2-3 дни. Ползва я само докато заспи. Никога през останалото време не съм я давала, няма и нужда  Naughty

# 34
  • Мнения: 4 555
За залъгалките съм. Ако не се дават непрекъснато, така че детето да свикне и после да няма отучаване. Всичко с мярка си има своя смисъл.
Да, но точно това, в случай, че детето е мнооого ревливо като мойта (първо ужасни колики, после ... един бог знае), звучи много абстрактно. Докато си смучеше бибата, по никакъв начин не можех да я успокоя с гърда. То и кърменето си беше адски трудно - дърпаше се, ревеше, докато текне млякото голям зор беше, и това месеци наред. Така че, това с мярката в моя случай нямаше как да го приложа.
Мисля, че ако детето си е по-спокойно като цяло, е по-малко вероятно да се пристрасти прекалено към каквото и да е.
Много лесно се определя кога е 'прекалено'. Когато детето е неспокойно и има нужда от някаква утеха, тогава е оправдано. Много рядко има деца, които винаги са неспокойни и плачат до почервеняване. Ама винаги, без изключение. Дори и да има такъв период, той все по някое време отминава.

# 35
  • Мнения: 4 668
Дадох залъгалката на сина ми още в родилното .
Спеше с нея до 2г.6м.
Никога не съм се влияела от приказките на околните .
Детето си я искаше , успокояваше се с нея и въобще не виждах причина да му създавам дискомфорт .

# 36
  • Мнения: 9 973
от първия ден още

# 37
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Валентин го научи майка ми и баба ми да смучи биберон ( постоянно му го тъпкаха в устата) аз бях против но се предадох лесно. Махнахме я на годинката и може би около 4-5 дена я търсеше. До сега съм му я вадила 2-3 пъти защото е бил крив и вече не знае какво да прави с нея и само я гушка. Давай си му биба на детето. Не знам ако не беше тя как щях да се оправям като ми е толкова ревливо детето  ooooh!

# 38
  • София
  • Мнения: 44 283
Ами.... много майки дават още първия ден в болницата....
Моето дете, така и не пожела подобно нещо.

НО ако детето си смуче палеца - по-добре залагалка, от пръст, ако няма този проблем - по-добре да не се приучава...едно главоболие по-малко за в бъдеще.....

Много кърмени на поискване деца, не пожелават залагалка, защото им е задоволен сукателният рефлекс....
Но така или иначе повече деца ползват....и нищо им няма наистина Wink
И да ползва и да не ползва - място за драми, трагедии и истерии няма.

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Пробвах, но плача беше неистов. 2-3 часа плака без спиране и започна да се дави в сълзи и почервеня, което накара съпруга ми да и я даде.
Хубаво е, че поне мъжът ти има акъл!
Добре бе, жена, какво толкова пишеше в тази статия, че те накара да стигнеш чак до такива мерки?
Гледам тук майките четат за канцерогенни шишета и нищо не им трепва, а ти какво толкова страшно прочете за тази залъгалка, умът ми не го побира  ooooh!
И като е на кърма детето, пробва ли да му дадеш да суче, докато се дереше 2-3 часа или го чакаше само да си спре?

За залъгалките съм. Ако не се дават непрекъснато, така че детето да свикне и после да няма отучаване. Всичко с мярка си има своя смисъл.

Ето тази статия ме накара да настръхна. Естествено, че я държах на гърдата newsm78 близо час, но и аз съм човек - наложи се да я кърмя на всеки половин час, и то пред зоркия поглед на мЪжлето! Вече й я дадоха - аз се отказах!

# 40
  • София
  • Мнения: 44 283
Е, чак толкова да те потриса статията.....
Има много  успешно и дълго кърмени деца ползвали биберони...растът щастливи , нормални и обичани деца....недей преувеличава ненужно.....

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 564
На така зададения въпрос отговарям- от никога.
Иначе дадох биберон май още в родилното  Thinking Или поне го носех с мен, не помня вече дали тогава й го дадох.
Но пък го смука до 3-годишна  Rolling Eyes

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Давах и давам биберон.Е,сега само като иска да спи де.Но той не е кърмен изобщо...
А за смученето на палците да споделя нещо лично с лека доза срам...    Embarassed  CrazyАз самата съм си смукала палеца до 17г възраст,майка ми до 19г,сестра ми до 20г.Май при нас е наследствено hahaha hahaha hahaha.Пиша това,с надеждата да спрете вече с тея глупости за изкривеното небце,по-тъничкото палче, и незнам още какво.Повярвайте ми,при нас трите няма такова нещо изобщо. Живият  пример сме ние!!!!!

# 43
  • Мнения: 2 013
От самото начало ползвме залъгалка!Не мога да кажа,че е пристрастена към нея,но върши страхотна работа нощем,когато промрънка или денем.Понякога спи и будува без дори да се сеща за бибата,но винаги когато нервничи и я давам! Peace

# 44
  • Мнения: 27 524
Исках да давам от първия ден след раждането - не искаше. Прие я към 3-тия месец  Peace
Статии и Пена каза така и онака не ми влияят изобщо  Wink На майки и свекърви за моето си дете не давам нито думата, нито права за решение!!!

Общи условия

Активация на акаунт