Биберон (залъгалка) - от кога?

  • 19 729
  • 110
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 372
От самото начало ползвам залъгалка! Нощем върши перфектна работа. Търси я само като и се спи.

# 46
  • Мнения: 2 447
Още в родилния дом му дадох биба.Предпочетох биберон пред това да си лапа пръста.Основно я използва като се приспиваше.Наскоро сам се отказа от нея.

# 47
  • Мнения: 4 555
Ето тази статия ме накара да настръхна.

Ето това е мнението ми по повод статията, Че Ка го е казала много добре:

Много хубаво, че е направено уточнението за рутинната и дългосрочна употреба, защото не само така се използва биберона и действително има случаи, в  които употребата му  е  единственият начин да не се оставя  бебето да реве, без последсвията да са всички посочени негативи.

А дали майката, която  редовно предлага гърдата при всяко неспокойствo на детето, също "е склонна да научи по-малко техники за успокояване"?  Малко ерес да внеса.  ***

 Айде  още: Понеже иде реч за факти и проучвания, наистина има изслеванията,  според които  спането с биберон намалява риска от синдрома на внезапната бебешка смърт.


*** Тук предполагам, че тя има предвид точно обратното, но според мен майка, която редовно предлага гърдата при всяко неспокойствo на детето, също "е склонна да научи по-малко техники за успокояване".  Особено ако продължава да използва същия метод и когато детето порасне и започне да има по-сложно поведение.

# 48
  • Мнения: 119
Давам от самото раждане,не мисля,че ще навреди.

# 49
  • Мнения: 2 447
Сега прочетох статията и не съм съгласна с твърденията в нея(според моите наблюдения),но това си е мое мнение..

# 50
  • Мнения: 1 740
Синът ми беше със залъгалка от изписването, сега я търси само при заспиване.

# 51
  • Мнения: 4 555
Сега прочетох статията и не съм съгласна с твърденията в нея(според моите наблюдения),но това си е мое мнение..
Te твърденията са верни, просто описват само някои от вариантите за употреба на залъгалка. Не е казано, че щом има залъгалка, следват всички описани проблеми. То е казано кога и защо биха могли да последват и човек може да си направи извода как да използва залъгалката и как не. Ако  бебето плаче от глад, естествено, че ще му дадеш да яде, а няма да го 'залъгваш'.

# 52
  • Мнения: 9 776
Сега прочетох статията и не съм съгласна с твърденията в нея(според моите наблюдения),но това си е мое мнение..
Te твърденията са верни, просто описват само някои от вариантите за употреба на залъгалка. Не е казано, че щом има залъгалка, следват всички описани проблеми. То е казано кога и защо биха могли да последват и човек може да си направи извода как да използва залъгалката и как не. Ако  бебето плаче от глад, естествено, че ще му дадеш да яде, а няма да го 'залъгваш'.

И освен всичко това, всяка майка решава за себе си дали ще дава или не залъгалка. Аз като прочета подобни статии и едни такива категорични и обобщаващи твърдения, и лошо ми става.
Дъщеря ми така и не се научи да смуче залъгалка. И понеже сега имам база за сравнение със сина ми, който аз го научих да смуче, мога да твърдя за нашия случай, че с биберон много по-лесно си гледам бебето. Не ми се налага да го приспивам на ръце, нощем ако почне да мрънка, с биберона се успокоява веднага. Често заспива и без него, а ако пък заспи с биберон, по някое време го изплюва. И кърмя - за протокола. Не му пречи това, нито пък на мен.

# 53
  • Мнения: 2 447
Явно не се изразих правилно-в моя случай не са верни.

# 54
  • Мнения: 425
От самото раждане му купих и съм давала.Но!Винаги съм я давала и давам все още само за приспиване.В останалото време на деня не!В крааааааааен случай-ако реве нещо и нищо не помага и нямам нерви за друго, давам биба.
Значи сега спи 2 пъти през деня-2 пъти биба за 5 мин докато заспи,и после си я изплюва.И вечер същото.Значи 3 пъти горе долу на ден за кратко време.Това е.Не мисля че нещо е навредило.

# 55
  • Мнения: 202
Давала съм му ,като беше бебе от самото раждане почти.Малкия я тйрсеше само като заспиваше.

# 56
  • Мнения: 1 725
Ескарина, имах предвид, че трябва да се внимава с бебчета, които имат по-големи сукателни нужди, т.е. по-неспокойни и плачливи. При нас, определено, залъгалката изигра лоша услуга. Признавам, че пристрастяването и към бибата може да се е повлияло и от това, че не я кърмих на поискване, тя плачеше почти непрекъснато, когато беше будна, но аз си мислех, все че са колики и просто я носих на ръце. Когато вече се осведомих за това, че кърменето на поискване е правилното кърмене, пробвах да и давам да суче, когато плаче, но вече беше късно. Пак повтарям, това беше в нашия случай! Все пак бебетата не са чак толкова еднакви! Под късно имам предвид, че предпочиташе и търсеше бибата, а не искаше да сучи. Трябваше да минат повече от 2 часа и половина, най-добре 3 поне, за да е слязло млякото наготово и тя да не се мъчи да го дърпа. Това, че смученето на биба намаля СВДС, е логично, защото бебето когато сучи (цица или биба) не спи дълбоко и като цяло дълбокият му сън е по-кратък и следователно по-малка е опасността. Подобно се постига и когато бебето спи с майката - усеща я и му е по-лесен достъпа до цицата и така или иначе пак сучи по-често. А това за техниките на успокояване ми се стори много смешно - какво значение има колко техники владее една майка, за бройката ли ще се съзтезава с някой  Laughing , след като целта е не тази, а просто детето да се успокои, че плаченето си е голямо натоварване. Добре, че си имам вече пораснало кърмаче, съответно с по-сложно вече поведение, за да зная, че кърменето няма как да остане единствен метод за успокояване - детето като си е наумило, примерно, че непременно трябва да докопа нещо, а не му се дава точно този предмет, кърменето помага само в малка степен вече. Но си е едно голямо улеснение.  Peace  Дори жените, които не кърмят, като не могат да излязат на глава с малките могат да пробват да покажат някоя гола цица с усмивка и подканяне за игра и ще видят, че е много вероятно децата да се усмихнат блажено - дори и да не сучат пак подсъзнателно на мама циците са една от любимите им гледки. Да не ме застреляте сега - не го предлагам като практика, а само като проба, доказателство за значението на кърменето въобще и защото не мисля, че е проблем една майка да си успокоява детето с кърмене, когато и докато минава номера. А неволята ще я научи да си успокоява и възпитава детето и с други средства, ще не ще, просто по-късно ще трябва да разчита само и единствено на торбата с номерата, вместо на гърдата.  Wink
polin_a, аз исках да кърмя и след 6-я месец, но Настя, точно изморена и задоволена от смученето на бибата, отказа тотално към края на 7-я и затова и махнах бибата най-сетне, след като консултант по кърменето ми спомена, че може би се измаря от смученето на бибата.

# 57
  • Мнения: 9 776
desi_sunshine, Peace.
Хубаво е, че пишеш за твоето си дете. Както и писах по-горе, мразя обобщенията. Просто няма как да са валидни за всички. А това последното изречение ще го имам впредвид за в бъдеще. Благодаря!

# 58
  • Мнения: 1 629
Трябваше ми още за болницата ама нямах. Купих я след това ... 2 седмици след като се роди. Той цокаше редовно до към 3-4 месец после вече не искаше залъгалки Peace

# 59
  • Мнения: 24
Чудесна тема!
Беше ми много полезно да изчета всичко до тук, защото и аз съм поставена пред дилема - да давам или не биба. newsm78
Моето слънчице е почти на два месеца, само на кърма. Има моменти в които иска да суче почти през половин час и аз винаги давам цицата. Бабите смятат че няма нищо лошо в това да дам биберона - казват, че и аз и мъжа ми сме отгледани така и нищо не се е случило, били сме кърмени до годинка и т.н. Струва ми се страхотно удобство да мога да дам биберона вместо да се налага да съм постоянно вкъщи, а да може някой друг да го погледа без да се скъса от рев за цица. Бебчо надава повече от добре и вече съм се научила да познавам само по погледа му кога иска да го сложа на гърдата и кога иска да го оставя на мира или да го полюшкам. Само се чудя какво ще правим като дойде по топлото време и започнем да се разхождаме навън???!!! newsm78

Общи условия

Активация на акаунт