Moля,обяснете ми какво е усещането при контракция?

  • 38 360
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 558
Най-общо казано,започва като болки при МЦ и постепенно се увеличават Peace

# 16
  • Мнения: 9 973
стягане на корема

# 17
  • Карлово
  • Мнения: 328
Аз имах болки ниско доло,като менструалните,но много по-силни.

и аз така ... болките са засилват постепенно докато станат ужасно силни, дори от болката не съм усетила кога ми се е стягал корема при контракциите

# 18
  • Варна
  • Мнения: 365
Аз не съм усещала стягане на корема, само болки в кръста като при МЦ, но се появяват през определено време и постепенно се засилват

# 19
  • Враца
  • Мнения: 92
Здравей, dolls,
тук повечето говорят за подготвителни контракции или за контракции по време на раждане. Но на този етап ти е рано за подготвителни контракции и сигурно не можеш да почувстваш стягане на корема, както при такива контракции. Те се появяват в по-късните месеци. Тези болки най-вероятно са контракции и не искам да те притеснявам, но те в никакъв случай не са нормални. Трябва да споделиш с лекаря и да ти изпише нещо за успокоение на матката. С първата си бременност съм имала много контракции, но едва чак 6 месец и те определено бяха подготвителни. Сега тези ранни контракции /усещам ги само като болка ниско в корема и кръста/ ме мъчат още от самото начало. Затова пия ношпа и магне в6. Но определено трябва да споделиш с лекаря. Ако не ти се пада скоро да ходиш на консултация, отиди само за да споделиш за тези болки. Съжалавам, че стана много дълго.  Hug

# 20
  • Мнения: 3 092
И сега ги имам , болки в кръста и корема като при цикъл.
Пия но -шпа и Магнерот след консултация с доктора ми .И аз те съветвам да му се обадиш .
Мисля че всичко ще бъде наред . Hug
 

# 21
  • Мнения: 370
Днес ходих при доки и даже ми се скара,че съм чакала 2 дена ,а не съм отишла веднага.Изписа ми желязо и Маглек в6,който трябва да пия до термина.Моля ви,който мисли,че тези болки не са опасни не е вярно.На листа,който ми дадоха след прегледа пишеше -заплашващ аборт.Щом ви заболи нещо,макар и не силно,тичайте при доки Hug

# 22
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Разбира се, че са опасни, щом 4 дни стоях в болница заради тях.Те скъсяват шийката на матката и е голяма вероятността от преждевременно раждане/аборт

# 23
  • Мнения: 4 362
Стягане,втвърдяване на корема това са контракцийте-подготвителните.Истинските-същото,придружено с болка.

 Peace

# 24
Здравей те относно контракциите при мене биаха адски болки нещо като спазми ниско долу през 3-4 минути ако има нещо такова и засичаш  тогава се свържи  с гинеколога си  Naughty

# 25
  • Мнения: 4 433
Стягане на корема...втърдяване.

# 26
  • Мнения: 15
Най общото е казано - втвърдяване на корема, болки ниско долу като при МЦ, може да се съпроводени и с болки в кръста... Или казано по друг начин - болки ниско долу все едно ви се ходи по голяма нужда

# 27
  • Мнения: 195
Днес ходих при доки и даже ми се скара,че съм чакала 2 дена ,а не съм отишла веднага.Изписа ми желязо и Маглек в6,който трябва да пия до термина.Моля ви,който мисли,че тези болки не са опасни не е вярно.На листа,който ми дадоха след прегледа пишеше -заплашващ аборт.Щом ви заболи нещо,макар и не силно,тичайте при доки Hug
И аз бях като теб и лежах вкъщи 2 месеца. Пий си магнезия и си почивай колкото можеш повече. Когато усетиш контракция ако си права или седнала легни, а ако лежиш си смени позата.

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 13:38 от Kisa05

# 28
  • Мнения: 62
Болка ниско долу и стягане на целия корем.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Контракцията е такава силна болка, че обхваща не само корема ниско долу, а и кръста назад. Супер неприятно , но е търпимо Peace

Общи условия

Активация на акаунт