КЪРМАТА не само като храна...

  • 10 598
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 73
Чувала съм и съм виждала как кърма помогна за изчезването на ечемик на мой познат и на някакво възпаление на окото му,не съм много сигурна,че беше точно възпаление или му беше попаднало някакво паренце стъкло,но му излезе чуждото тяло с помощта на кърмата.

# 61
  • Мнения: 73
да вдигна малко тази полезна тема...

не съм се сещала крустите да мажа с кърма, но сега ще пробвам, колкото са ни останали.

# 62
  • Мнения: 2 376
Имах дразнене на клепача, което продължи няколно дни и, което в моите представи би станало на ечмик. Мазах го с кърма, на следващия ден дразненето изчезна.

# 63
  • Мнения: 387
на мен устните напоследък нещо са ми сухи и ги мазах с кърма...резултата е налице, когато съм по-редовна...

# 64
  • Мнения: 141
Отново темата на първа листа!!!
И аз имам доста замразена кърма,но се 4удех,освен за козмети4на цел,как друго я4е може да оползотвори???
След време ще захранвам сигурно(надявам се да е поне след месец-два) и съм 4ела,4е се разреждала в пюретата....,а някакви други рецепти да знаете?....Благодаря предварително за идеите.  bouquet

# 65
  • Мнения: 2 090
Моя приятелка имаше възпаление на едното око,и ме помоли да и дам кърма.Каза че и е помогнала Peace
Децата ми са имали проблеми с очичките-баткото имаше стеснени слъзни канали(не запушени) като бебе,а малката изкара два пъти конюнктивит,но и на двамата не съм прилагала лечение с кърма Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 2 837
Побутвам темата, че е актуална в тези грипни времена Simple Smile

# 67
  • Мнения: 5 539
Кърмата като противогрипна ваксина... Simple Smile
Ние сме пред отбиване, но сега в тези смутни времена, реших да отложа отбиването и увеличих кърменията.
Мисля, че гърдите ми са в период на инволюция, защото вече не се пълнят дори и за 1-2 денонощия. Но от друга страна, Ванко суче активно и прилежно като новородено кърмаче. Чудя се дали приема някаква кърма или само си чеше никнещите кътници? Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 381
Аз всяка сутрин му мия очичките с кърма...понякога и след спане през деня, защото се образуват гурелчета...но преди имаше доста повече от тях, сега понамаляха...другаде не съм слагала, но съм сигурна, че помага - и за нослето и за кожата. Направило ми е впечатление, че когато се е дернал някъде по лицето, ако е по бузката или близо до устата, където при всяко ядене се омацва с кърма - раничката минава за ден, докато ако е на челото например - за два, три...Просто заздравява сякаш за минути...като се мацва с кърма...като някакво чудодейно лекарство е...искам и сапун да си направя от нея и ще чета сега как точно:)))

# 69
  • Мнения: 700
Благодаря за темата на авторката!!!   bouquet Благодаря и на Хедра за компетентното включване!   bouquet За повече от 3 години кърмачески опит съм лекувала не помня колко пъти възпалени очи - на малки и на големи / вкл и на бабата/ хрема също .. чудесно втечнява секрета и лекува ринита.
Случвало  се е да ми се раздразнят зърната - мажа с кърма след кърмене и всяко раздразнение отшумява бързо.
  Благодаря за идеята: " Кърмата като козметично средство". Започвам да се мажа с кърма. Последните месеци имам суха кожа и съм сигурна че ще ми подейства добре. Grinning

Последна редакция: чт, 05 ное 2009, 19:16 от Mila6ka

# 70
  • Мнения: 73
на мен устните напоследък нещо са ми сухи и ги мазах с кърма...резултата е налице, когато съм по-редовна...
И при мен е така.Между другото Миме намерихме се и тук.Цунки на малката принцеска.

# 71
  • Мнения: 6 365
Това приложение на кърмата не го очаквах: някаква врачка замесвала питки за късмет с кърма от майка на новородено.

Сега проверих- става въпрос за леля Рилка, "врачката на мафията". Казват, че плащала добре за кърмата. Ех, да знаех тогаз, че млякото ми може да донесе късмет на родните мутри!

Но защо тази леля да има монопол над кърмата? Дайте да организираме форума и да привлечем суеверните наркобосове.

Един непобедим талисман например ще включва мляко от поне три пристрастени кърмачки, които кърмят по парковете, както и косъм от главата на известното бебе Патрик.

# 72
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
То пък все едно кърма от майка на новородено е голяма философия... ако е за голяма сделка, тогава да се търси кърма от кърмещи над 5г hahaha

# 73
  • Мнения: 6 365
Правя бяла магия за либоф, развалям карък, докарвам пари, връщам неверни съпрузи, действам срещу еректилна дисфункция! Омагьосване с предно мляко- 50 лева, със задно мазничко мляко- 100.

Само на дивотии може да се научи човек в тоя форум- но пък каймакът от човешко мляко наистина става на много добър крем за около очи- не щипе и не замъглява погледа.

Общи условия

Активация на акаунт