Към кой пенсионен фонд сте?

  • 69 239
  • 169
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 520
Интересно, 5 часа и няма отговор.
Ще дам моето мнение.
Относно ДЗПО, няма да се възползвам от възможността да ги подаря на НОИ. Въпреки че доходността е ниска / да не кажа отрицателна / по добре е поне тези МОИ пари да ги спася от поддържането на фалшиви социали и ранно пенсионирали се.
 Проблема не е в това че имаш възможност да ги подариш на НОИ, проблема е че всички са скочили срещу тази възможност, но никой не смее да каже истината. Тя е, че работещите сега, не желаят тяхните пари да  отиват за сегашните пенсионери и особено за фалшивите социали.

Накратко, солидарната система е отживелица. По времето на Бисмарк е имало смисъл, но сега сме в други времена.

Пенсионната реформа не е само вдигане на възрастта, тя не е безкрайна величина. По скоро трябва да се предложи избор
- Или даваш пари на НОИ и поддържаш солидарността
- Или всичките ти пенсионни отчисления да отиват в определена лична сметка, която да става достъпна след навършване на определена възраст. Ако не се лъжа в САЩ примерно това е познато като 401к.

# 166
  • Мнения: 54 444
Абе то е добре в лична сметка, обаче как ще я защитиш от сривове през годините?
Говорим за период от 40 години.
Виждаме как за часове инфлацията обезценява парите и от хиляди ги превръща в стотинки...
Аз съм "за", но честно не знам как да стане? Thinking

Засега нямам намерение да се прехвърлям в НОИ.
Обаче страшно се ядосвам, че тъкмо нещо положително се започне и хоп, ново двайсе, пак се връщаме в изходна позиция! Twisted Evil Twisted Evil

# 167
  • Мнения: 520
ако чета правилно, днес Тотю Младенов е казал същото, което писах по горе.

цитат
Бившият социален министър препоръча в НОИ да се създадат индивидуални пенсионни партиди, които да дадат на хората сигурност, че техните внесени пари няма да потънат в общия бюджет.

http://www.blitz.bg/news/article/309420

# 168
  • Мнения: 17 987
И аз не си ги давам  Mr. Green Доколкото разбрах, ние които сме заварено положение не трябва да правим нищо. Само тия, които решат да спонсорират НОИ трябва да го заявят, нали така?
/Да има черно на бяло, че дарението е доброволно  Wink/

# 169
  • Мнения: 520
И аз не си ги давам  Mr. Green Доколкото разбрах, ние които сме заварено положение не трябва да правим нищо. Само тия, които решат да спонсорират НОИ трябва да го заявят, нали така?
/Да има черно на бяло, че дарението е доброволно  Wink/
точно така, ние ще чакаме втората част от пенсията си / освен онази част от НОИ /

Само онези млади българи които започват за пръв път работа от 01.2015 г. трябва да заявят изрично, че искат да се осигуряват в частен ПФ и да го посочат.

Общи условия

Активация на акаунт