сухари

  • 3 804
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • Мнения: 1 725
Веднъж от гръцките. Вторият път царевични - пише ЦАРЕВИЧЕН ХЛЯБ. Отгоре РОЕХ. Български са. Аз и давам повече хляб.

# 47
  • Мнения: 21
Ние все още сме на зеленчуково , плодово пюре и кисел

# 48
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
А от кога се давът сухари?

Дават се, след като се въведе глутена.

# 49
  • Мнения: 58
и пападопулос, и елит, и турските  Джиджи бебе ... само дето във всички има растителна мазнина / в голдиса, ако не греша, директно си пишеше палмово масло  Whistling/
да поради тази причина онзи ден се чудих какви да взема и :ХИП БИО,ама да се надяваме че наистина са био,щом пише...

# 50
  • Мнения: 887
Не е чак толкова голям изборът на сухари на БГ пазара. Каквито и  да вземеш разликата е незначителна. Едва ли с нещо се различават освен по производителя.

# 51
  • Мнения: 92
   nadq_, чак такова голямо разнообразие не съм видяла. От три години насам гледам все едни и същи по магазините - Голдис (има ги черни и от бяло брашно), Елит, Чичи бебе и  Хип.  Освен да се ръководиш от това, което по-напред е казано за мазнината, сега нашумяха тези неща.
мисля,че и тези който се изброиха до сега пак не са малко!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Да, не са малко, четири вида.
не се заяждай,не съм тук за това

# 52
# 53
  • Мнения: 2 910
С Голдис правя и аз попарата.

# 54
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ползвам само Goldies вече 6 месеца.
Доволна съм и нямам причина да ги сменям. Peace

# 55
  • Мнения: 55
Papadopoulos Goldies  Peace

# 56
  • Мнения: 53
Първо давах Papadopoulos Goldies, но не ги харесваше много. Сега давам от тези бебешките на Чичи бебе и човека е страшно доволен  Laughing И за супичка, и за попара много го харесва  Peace

Общи условия

Активация на акаунт