Моля помогнете, не искат да ми повишат заплата

  • 2 386
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Linz
  • Мнения: 11 619
За м. Май получих 250.00лв. Това не са пари!
Защо не си потърсите по-добре платена работа?
Ако давате и за транспорт... ooooh! Напълно е обезсмислено цялото начинание.

# 16
  • Мнения: 25 635

Миличка, ще ми разкажеш ли по-подробно. Какво трябва на направя? Кои членове от Кодекса на труда се отнасят за актуализиране на заплатите? Мерси предварително!


Не мога да знам. Не съм счетоводител или ТРЗ. Но можеш да попиташ в синдикатите или в Инспекцията по труда - те ще ти обяснят най-добре.
Това за 10-те работни дни е от КТ:
   Заплащане

    Чл. 177. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 177, изм., бр. 108 от 2008 г.) За времето на платения годишен отпуск работодателят заплаща на работника или служителя възнаграждение, което се изчислява от начисленото при същия работодател среднодневно брутно трудово възнаграждение за последния календарен месец, предхождащ ползуването на отпуска, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни.

    (2) (Нова - ДВ, бр. 108 от 2008 г.) Когато няма месец, през който работникът или служителят е отработил най-малко 10 работни дни при същия работодател, възнаграждението по ал. 1 се определя от уговорените в трудовия договор основно и допълнителни трудови възнаграждения с постоянен характер.


Но в момента дали е длъжен работодателят да осъвремени заплатата и в какъв срок - не мога да кажа. Питай в Майчинството-счетоводно.

Общи условия

Активация на акаунт