Мами, да поговорим за тържествата в градината

  • 8 467
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 607
Явно госпожите преценяват, че вече е готов и за по-големи роли. Peace Ето, че доживях и да го видя и в главна роля в пиесата която разиграваха за коледа. Напълно подкрепям госпожите за това, те да определят кога едно дете е готово за "голямата сцена". Не би ми било приятно да го изтъпанят най-отпред и да го карат да рецитира нещо, а той да не може и да се притеснява. Излишен стрес за детето. Cry

Не смятам,че е излишен стрес за детето......А и по какви критерии госпожите определят кой е готов и кой не. И докато не се опита, няма да знае дали някое дете няма скрит талант. А и тези тържества не са на живот и смърт. Детето може и да се комплексира.

Пример. Големият син не умее много да рисува. И негова рисунка никога не е била на таблото в детската. Сигурно - за да не го загрозява, а и в детската нали всичко трябва да е ОК и как ще гледа някой рисунка на дете тип Пикасо, кубичен период, току- виж не съвпаднали с нечии критерии за красота и естетика. Но.....се питам.....Тържествата, рисунките, изложбите.....За кого са? Ако е за родителите и за пред директора - тъжно! Смятам,че в детската всичко трябва да се прави само и единствено за децата и за това те там да са щастливи - независимо дали става за тържество, изложба или обикновен, делничен ден. И един ден детето ми каза - Мамо, моя рисунка никога не е била там......Стана ми изключително тъжно....Значи детето ми не се чувства добре, значи то мисли постоянно за това защо негова рисунка не е редом с другите деца. И...поговорих с учителката. И тя още на другия ден е сложила рисунката му там, на таблото. Разбрах по очите на детето ми още като го взимах...То просто грееше и няма да описвам с какви думи ме посрещна и с какво вълнение ми съобщи,че днес госпожата е сложила рисунката му на таблото.

Та...по индентичен случай седи и въпросът за тържествата......А и ако госпожата има желание водещите роли да се дават на всички деца, през различните групи и различните поводи, винаги ще намери начин и за по-плахите деца. Напр. може да поговори с родителите, да им обясни и да ги помоли за съдействие. Родителят вярвам ще напарви всичко необходимо да мотивира детето си и да му помогне да се справи със ситуацията. И вярвам,че накрая когато се успее и детето се справи добре - всички ще бъдат доволни.

Лично аз отивам на тържествата и съм ходила не за да видя кое дете колко дълго стихотворение ще каже и кави са му възможностите, а да гледам детските усмивки. То ние, големите правим гафове, пък какво остава за децата.....


Тополчица използвах просто твоите разсъждения, нищо лично и с най-добри чувства към теб!

# 31
  • Мнения: 2 237
Мамо Цоцоланке, напълно съм съгласна с теб !
И аз ходя на тържества за да видя усмивките на децата.Еми този път не видях такива.Децата бяха отегчени.
Момичета, благодаря че споделяте, на мен лично ми е много интересно  Hug

# 32
  • София
  • Мнения: 7 050
Синът ми е в І група в детската градина. Имаше тържество за Коледа, присъстваха и татковците. Всички деца бяха облечени с костюми на детската градина, пяха, танцуваха (по-скоро подскачаха), казваха кратки стихчета, изобщо беше много хубаво и траеше около 45 минути. Лично аз бях много впечатлена, че учителките са успели така хубаво да организират и подготвят малчовците. Детето непрекъснато казва все нови и нови стихчета, песнички, показват ми рисунки, разни неща изработени от пластелин или хартия, просто си личи, че учителките определено се занимават с децата, учат ги и се грижат за развитието им. Именно това е, което очаквам и изисквам като резултат от отглеждането на детето ми в детската градина и напълно разбирам разочарованието ти, bliznache.

# 33
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 917
В градината на дъщеря ми правят винаги едно тържество с родители - за първа пролет. Готвят децата още от есента за него. Миналата година нямаха стихчета, понеже бяха "първолаци". Wink Но имаха различни задачки, танци, песнички - все общи. Тази година май се очертава да има стихчета, защото дъщеря ми от известно време рецитира разни неща. Самото тържество е решено като представление със сюжетна линия и с много музика и танци. Имат си декори, а костюмите са еднакви за всички деца. Дори прическите на момиченцата са еднакви. Поне така беше миналата година. Разказваше се за пробуждането на цветята, тревичките, животинките и изобщо за зараждащата се пролет. Това беше. Продължи около половин час и беше наистина много приятно. Ще видим тази година как ще е. Grinning
Иначе вътре в групата правят редовно тържества, но без родители. За Коледа имат куклен или театрален спектакъл, дядо Коледа, лакомства. Имат също така за края на учебната година, за Великден, Баба Марта... За Коледа подаръците за децата са осигурени от градината и са еднакви за всички - предимно лакомства, балони и т.н. А нещата, които изработват по време на учебния процес учителките свалят на табло на първия етаж и всеки ден си прибираме на тръгване нещата - било то рисунка, било то нещо декоративно.

# 34
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
В детската градина на дъщеря ми винаги са ме трогвали до сълзи на всяко тържество.Всяко дете казва поне едно дълго стих4е,а по артисти4ните по няколко.Мойта дъщеря у4аства във вси4ки танци,имаше 2 роли в пиеската и изпя сама 1 песен.Е как да не съм горда.
Но благодаря най-ве4е на у4ителките,страшно много труд влагат винаги,4ак им с е 4удя как измислят всеки сценарий да е толкова интересен и уникален.Винаги децата са били обле4ени в специални костуми.
А тази година на майките подариха собственоръ4но изработени от децата гердани,правили са тесто,пекли са,низали са,украсявали са.Много ни трогнаха.Друга година ни подаряват карти4ки или снимки на децата.
По4ерпката ние я осигуряваме.

# 35
  • Мнения: 2 587
Аз съм доволна от тържеството в нашата градина.Дъщеря ми имаше три стихчета и две песнички,както и всяко едно от другите деца.По-големите имаха и три пиески (групата е сборна).Имаше и още няколко песни и танци,в които всички участваха.Костюми нямаха(общината нямала пари за излишни разходи).Почерпката ние си е подсигурявахме.

# 36
  • Мнения: 2 047
   Вчера присъствах на първото тържество на дъщеря ми - в първа група на детската градинка.
 Бяха им сложили костюми - на момичетата - калинки, момченцата - бръмбари. Бяха сладки, дъщеря ми искаше да си вземе костюма за вкъщи.
  Програмата беше към 40 мин - имаше си по-отворени деца - не се притесняваха да танцуват или да казват дълги стихотворения. Явно на този принцип бяха разпределени  репликите.
За моя изненада, щерката си каза стихчето, иначе е много срамежлива.

 Имаше хорца, танц с маракаси, в които участваха всички, песни с музикалната учителка ... доколкото видях нямаше пренебрегнати деца и на всички им беше интересно и гледаха гордо.

  Накрая им дадоха по една роза, гердан от макарони и снимка с поздрав и ги пратиха при майките си.
 Като за първи път - хареса ми, най-вече се радвам, че на дъщеря ми й беше приятно и не се стресира от народа. Показаха голяма предварителна подготовка, доста песни и танци, за които и не подозирах.  Според мен е хубаво да има такива празненства, защото видях, че се е свършила доста голяма работа от госпожите, а и собственото ми дете ме изненада с възможностите си.

# 37
  • Мнения: 65
Здравейте! Аз съм учителка в детска градина! Подготвянето на тържество е труден и продължителен процес ,затова за съжаление много от колегите или отбягват тези моменти или претупват нещата и резултата е разочарование и у родителите и у децата. Много важна е ролята и на директорката на детското заведение-тя трябва да контролира работата на учителите.Моят съвет е да намерите начин (естествено избягвайте скандалите) да споделите желанията си с учителката.Ако трябва всеки ден питайте кога ще имате тържество кажете как си го представяте дори предложете помощта си при организацията пък дано се засрамят и се хванат малко на работа!!! Тези при които въобще няма тържества-свикаите си една обща родителска среща(имате такова право) и отрито поставете исканията си  пред учителите и задължително и пред директора,защото пропускате едни от най-хубавите моменти от предучилищната възраст на децата ви! Дано да съм ви била полезна и искренно се надявам родителите на децата от моята група да са доволни от нашето тържество!

# 38
  • Мнения: 42
И аз мисля че трябва да има тържества в градините. Разплакват ме до сълзи. Мисля че така децата се чувстват по-специални, а и научават нови стихчета, танци.
Зная че в USA например, нямали такива тържества за родителите," показни". Децата си празнували сами с музика сладки и т.н. , без родители, искам да кажа. Но аз си искам тържествата с всичките сладки пеещи и танцуващи дечица и дори с това че се виждаме и с другите родители, без да бързаме.
Сегашното ни тържество "Първа пролет"  децата ще бъдат цветя- кокичета, минзухари. Трябва да намерим такива коронки - на цветя, а не знам откъде. Някой да ми каже къде има? Дори само идея за това, ми е достатъчна.

# 39
  • Мнения: 56
И аз мисля че трябва да има тържества в градините. Разплакват ме до сълзи. Мисля че така децата се чувстват по-специални, а и научават нови стихчета, танци.
Зная че в USA например, нямали такива тържества за родителите," показни". Децата си празнували сами с музика сладки и т.н. , без родители, искам да кажа. Но аз си искам тържествата с всичките сладки пеещи и танцуващи дечица и дори с това че се виждаме и с другите родители, без да бързаме.
Сегашното ни тържество "Първа пролет"  децата ще бъдат цветя- кокичета, минзухари. Трябва да намерим такива коронки - на цветя, а не знам откъде. Някой да ми каже къде има? Дори само идея за това, ми е достатъчна.

ето ти нещо подходящо

 http://krokotak.com/k/prolet

# 40
има много хубава коронка за пролетно тържество.

# 41
  • Мнения: 4 595
в наща градина правят много хубави тържества - за коледа посрещаха дядо коледа на сцена и цял час ни изнасяха програма, на следващия ден имаше страхотен карнавал
такива моменти съм запечатала ,  Laughingта нали за тези емоции живеем Hug
за 1 март пак имаше -посрещаха баба марта
за 8 март беше страхотно , учителката  ни има голяма фантазия  за тези неща, много е отдадена на децата , пак беше организирала цяла програма  дори и игра с майките така сме се забавлявали, бяха ни приготили подаръчета в едни оригинални чашки- цвете,картичка, всяко дете беше нарисувало майка си -аз веднаха се познах  с черна коса и кафяво лице  Joy

# 42
  • Мнения: 18
Хочется поделиться фотографиями с детских праздников в детских садах  у нас в России. Подскажите в какую тему я смогу их выложить (если вам интересно)?

# 43
  • Мнения: 42

Fuss много благодаря, не се бях сетила там  да погледна.

# 44
  • Мнения: 21
 Аз съм доволна от тържеството на моя син в градината.Госпожите се бяха постарали,а и децата също се представиха много добре,с малки изключения(но като за първо тържество с родителите е супер).Музикалната госпожа също доста е работила с тях.Тържвството трая около 25 мин-сценка,песничка,рецитал,песничкаобщ танц,песничка.Беше много добре измислено и останах приятно изненадана.А сладкишите ще оставя без коментар.

Общи условия

Активация на акаунт