Клуб "Парфюмен ценител"-5

  • 23 372
  • 338
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 868
Pixie,   Grinning
Ми разбирам те напълно. Освен Chanel N°22, никой друг от бренда не ме грабна. Да не говорим за така обсъжданият Cuir de Russie  Mr. Green
Но Beige не беше между тях, Coromandel още по-малко.


Eta, радвам се, че някой ме разбира Simple Smile   Има тенденция явно всички да излизат с еkсклусив линии: Hermessence (престанах да броя колко точно)  на Hermes,  Les Exlusifs de Chanel... От всички тези реално ми харесват 3-4, а бих носила 1-2.  Не си спомням как мирише #22, за съжаление.  Coromandel e друга история. Но не е за слаби сърца, и не е за лято. Би минал и за мъжки. Трудно ми е да го сравня с други, може би като усещане с Frederic Malle Noir Epices, но не защото нотите им са еднакви.  В  Coromandel го няма пипера и тъмната канела на FM NE. Като излъчване и като сухи бази, обаче, си приличат.

Beige го използвах само днес,  така че впечатленията ми са повърхностни, но бих го сложила някъде между Lalique и David Yurman (и двата не са мой тип). 

Като говорите за първи парфюми, се замислих, че преди години се опитвах да намеря Парфюма, този, който да нося почти всеки ден. Сега не подхождам така.

За протокола, моят истински първи парфюм беше Tribu като подарък от майка ми (не, не беше нов и тогава Simple Smile  Все още се намира тук-там, и всеки път ставам сантиментална като го видя. Интересни са парфюмните ни пътешествия...


Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 05:42 от Pixie

# 316
  • Мнения: 152
Да де аз видях , че е за мъже. Но реших да попитам все пак. Харесвам и мъжки парфюми, пък ако е нещо хубаво , защо да не го взема за подарък на половинката  Flutter
И аз ги харесвам и съм ползвала УНИ-СК1-този ми беше и първия, май истински.
Сега диря Life by Esprit Men-за мен.
Ползвах известно време и Фере-Бергамото Марино-Уни,тъкмо и ММ го подкара и реших да се разделим(с парфюмчето) Wink

# 317
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Аз май не помня най-първия си  Blush, доста съм древна  Laughing
Но за абитуриентската ми, получих първия истински като за онова време - Fleur bleue се казваше, помня го все едно е било вчера.
Къде ме върна... И аз го получих по този повод. В бяло порцеланово флаконче със сини букви.
А бялото Чарли колко ми беше любимо!! Peace

# 318
  • Мнения: 2 768
Fleur bleue помня и аз. Купувала съм го за подарък на майка ми.  Grinning

Между другото, когато опитах Орхидеята във вариант Цветен воал, открих много близко звучене до едновремешното синьо цвете в началните нотки. После опитвах на няколко пъти - ами продължавам да го усещам така!

# 319
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз май не помня най-първия си  Blush, доста съм древна  Laughing
Но за абитуриентската ми, получих първия истински като за онова време - Fleur bleue се казваше, помня го все едно е било вчера.
Къде ме върна... И аз го получих по този повод. В бяло порцеланово флаконче със сини букви.

Точно той. Замислих се дали бих го ползвала и сега. Май не. Толкова назад в миналото не ми се иска да пътувам. Нямам носталгия по него, само спомен.

# 320
  • Sofia
  • Мнения: 7 016

Пробвах го, но щом го забравих на момента, значи с нищо не ме е впечатлил. Свежа, цветна водица, нищо впечатляващо.

Душих следващия му вариант - Little Kiss Cherry -на мен ми мирише на грейпфрути, но не трае особено.

# 321
  • Мнения: 1 645
Първата ми любов - Венеция на Лаура Биаджоти,след това Кашмир на Шопар...
След тях минах на Исей Мияки, Сънфлауърс и 5то авеню на ЕА, XS...
и стигнах до... Кристобал.

# 322
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Някой помни ли така популярния "Кобако"??? Е, това беше моя първи, до колкото си спомням.  Crazy После "Амариж", след това "Дюн"  и т. н.

Мими23, сподели повече за Исей Мияки. Отдавна го харесвам, нямала съм го, а искам да добия някакви впечатления за трайност, дали се променя аромата му във времето и т.н. Благодаря  предварително!
За този питам

# 323
  • Пловдив
  • Мнения: 172
Като взехме да се връщаме назад, спомням си моят мъж кой парфюм ползваше когато го срещнах и се залюбихме  Crazy
Това и аз го помня  Grinning И сега като подуша зелен STR8 и ми изплуват спомени  Mr. Green

# 324
  • Мнения: 131
Моят първи парфюм беше на Нина Ричи - някакви цветя  / забравила съм името/- мъжлето ми го купи след сватбата от Пловдив. Много му се радвах. До тогава ползвах разни случайни аромати от по-нисък клас. Обаче първата ми парфюмна любов започна с един парфюм Пойзън - мъничко шишенце със стъклено капаче, разположено разкошно в тъмнозелено кадифено легълце - истинско бижу. Самото съвършенство! След като го изразходих, дъщеря ми си играеше с него и го пълнеше с водичка. След като порасна малко, си купи Пойзън и до ден днешен това е един от любимите й парфюми.
След него имах и други любови - Лаура на Лаура Биаджоти, Амариж на Живенши, но няма да забравя никога онзи парфюмен еликсир в зеленото кадифе.

# 325
  • Мнения: 36 053
Някой помни ли така популярния "Кобако"???

помни, разбира се  Laughing - още се продава, преди месец го купувах от Бонжур за една приятелка

# 326
  • Мнения: 1 645
Някой помни ли така популярния "Кобако"??? Е, това беше моя първи, до колкото си спомням.  Crazy После "Амариж", след това "Дюн"  и т. н.

Мими23, сподели повече за Исей Мияки. Отдавна го харесвам, нямала съм го, а искам да добия някакви впечатления за трайност, дали се променя аромата му във времето и т.н. Благодаря  предварително!
За този питам


Все още имам 5-10 мл мъдрещи се в шишенцето,променили са си цвета но аромата-не...
Не го харесвам вече,не се пръскам...минало му е времето. Аз го определям като младежки,спортен аромат. Иначе е много траен и силен,понякога чак ме болеше глава от него...на мен ми мирише на мед с цитруси,малко пиперчив,лепкав,аква...без цветна нотка.Не се променя особенно...

# 327
  • Бургас
  • Мнения: 1 203
Уаууу, как можах да забравя така дълго  ползвания от мен "Натюр" на Роша  ooooh!

# 328
  • Мнения: 2 768
И аз имам някакво количество от Исей. Странен аромат е. В началото ми прилича на део против изпотяване - чиста, много сапунена миризма. После обаче се появява някаква дървесна база, която сякаш пее на втори глас. Постоянно усещам ту единия, ту втория.
Странното е, че хем е акуатик аромат, в който сякаш осезаемо усещаш вода, хем има някаква характерна плътност в него.
Абе японска му работа  Grinning Такова усещане ми носи - японско.

# 329
  • Мнения: 178
Нали сме бабички Laughing паметта ми изневерява..Но като ученичка се пръсках с мъжката черна рексона.Страшен беше !А спомняте ли си преди време имаше една Кантата-пак на Ив Роше.Много канела имаше в него,но много го обичах !

Общи условия

Активация на акаунт