"Пролет иде, сняг не вее, ДЕКЕМВРИйчето навън щурее"

  • 18 499
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 572
Ех, че х,убава новина! ЧЕСТИТО, ДИДИ!!! Малкият Константин чудесно допълва каката Елена - да са ти живи и здрави и много да ви радват!  Hug
Аз бях пропуснала, че скоро ти беше денят!  Embarassed

Вержи, записът е много качествен, обаче аз нищо не разбирам естествено...Виж на снимките ви с Лорка се изкефих - дай още снимки..

БЕти, отново ти, много благодаря  Hug

Ох, много сладки са сега мъничетата като проговарят. Но Ели произнася горе-долу правилно думите, просто звуци като ч, р, ж, з, ц, щ...се произнасят като Т  Laughing Иначе всеки ден ме изумява с нови умения - сега се научила да вика МОЛЯ ТЕ като иска нещо, без да уточнява словесно какво точно иска, просто вика МОЛЯ ТЕ и сочи с ръка... Направо да се разтопя. Също се е начила (не съм я учила специално) да казва ДОБЛЕ  Mr. Green (добре)

оти - още, дай ми още, искам
намели- намери
даба - жаба
голяя(м)о - слон
ъф - лъв
мия - змия
къта - къща
октоподте - октоподче
такам-такам - така
уда-уда - вода
киюи - киви
атокауо - авокадо
минтухатте - минзурче
олю-олю - охлюв
лю-лю - люлка
тука сени - тука да седна
уба - хубаво
касиви - красиви
въни - звъни
нако топа - някой тропа
шум-шум - шуми се
малко бе - агне
мама Бог - св. Богородица
бебе-Бог - Младенеца

още много работи казва, например - Ели качи, Ели с(л)езна, къде е..., тука, тази, тези, там, ела, дойде, гладна, пий, пей, гуш, изяде кейк, па"л"и супата, дете, бебе, боли, вън, тъмно...

Досега изреченията й са предимно от по 2 думички...но много на място  Grinning Изивнявам се за дъъълъгия постинг.

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 00:18 от шамЕнет

# 16
  • Мнения: 1 212


ЧЕСТИТ МАЛЧУГАН НА ДИДЕТО !
ЩАСТИЕ И КЪСМЕТ !   bouquet

# 17
  • Мнения: 3 695
Честит 8-ми март, дами!    Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 1 424
ЧЕСТИТО БЕБЕ, ДИДЕ!!!
ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ МАЛКИЯТ МЪЖ!  bouquet
ЧЕСТИТ ОСМИ МАРТ!
и  ния прави големи записи с приказките си. пиша в един тефтер, за да се смеем след години.
броя думите, които знае - 150 и нагоре вече. обаче продължава да ги свързва единствено в изречения с по две думи. иначе си приказва нейните китайски бръщолевения от сутрин до вечер.
има ли деца, които са само с изречения от по две думи? дали е нормално, че взех да се притеснявам вече Thinking

# 19
  • Мнения: 4 967
Адена, и Венета не говори много. Бръщолеви нон-стоп, но на корейски!  Wink Прави изречения по 3 думи, не повече. Не може да разказва никакви неща или да водим такива разговори, както бяха писали по-нагоре - за млякото примерно и т.н. На цветовете не съм я учила още. Но тя е голям инат. Баба ми се опитва да й говори, да й казва стихотворения, да й пее, но тя само вика нЕ пей, нЕ! и край. Не иска да повтаря думи изобщо. Твърдо отказва да си казва името. Само се съгласява да казва, че била на ДЕ години.
Но спокойно! Ще проговорят! Няма измъкване!
Честит празник на всички!   bouquet

# 20
  • Мнения: 572
Честит ви празник, мили момичета  Hug Да сте много щастливи като жени!!!   bouquet

ADENA, виж и аз по-горе съм писала, че изреченията са по 2 -3 думи...Днес се опита да каже на татко си като излизаше на пазар, че не иска да идва, като каза: Но ели тао, тати тао (не чао за Ели, а за тати чао, демек аз оставам, а ти викай чао и излизай). Случвало се е да каже и ади мамо оди вън - хайде, мамо, да излизаме..., но обикновено си ги спестява тези по-дългите  Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 888
Страхотна новина Диде,
да ви е много здрав бебе Косьо и хубаво да си похапва Heart Eyes
Качи повече снимки като можеш да го видим юначето Wink

Честит 8ми Март!


Днес звъним на бабите на Ева да им честитим , аз и казвам кажи сега на баба Честит празник и то детето изпълнява.
После отиваме на сергийка за зюмбюли и аз купувам няколко букетчета, а тя вика на продавачката Дай празника, дай празника Joy
Весело на всички  bouquet

Получих на мейла писмо от ИСОДГ с анкета за регламента за прием в ОДЗ и ЦДГ за набор 2006 и по-малки. Нали записаните от набор 2006 са заварено положение?Сори, че тук си задавм въпроса newsm78

# 22
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 383
Честит 8-ми Март!
 
ЧЕСТИТО БЕБЕ,НА  ДИДЕТО!!!

# 23
  • Мнения: 143
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК мили момичета, да сте красиви, като пролетта!
Честито бебче Диде, да е жив и здрав малкият юнак!

Нша милост тръгна отново на ясла след 2.5месеца почивка, но много се претиснавям с това боледуване, пак да не почне. Боледуват ли вашите деца в яслите?
С приказките Габи много говори и пее и то много ясно, само Р не може да казва.
Иначе работа и работа.
Вие мислите ли за второ, на моменти много ми се иска.

# 24
  • Мнения: 1 212
Честит празник мами и девойки !
Който се чувства специален на този ден , пожелания   bouquet

Аз не - ден като ден , потиснато ми е даже.
Ще мине . Ето утре почва новата седница  Grinning
Лия , прати ми моля те на лични или на скайп тел / GSM .... позагубвах телефон по празниците ,
та и твоя е от загубените ...
Macko, тази анкета я има в сайта с регистрациите за Детските градини / за да видиш класирания , трябва да я попълниш / .
За второ дете не мисля , но се възхищавам на всички дръзнали, а също и замислящи се  Hug

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Честит Празник мили момичета! Желая ви от все сърце любов, щастие и целеустремен път нагоре!


Да ви кажа, Петър е от децата, които късно проговарят... На годинка повечето деца вече знаеха доста неща, а нашето диване само мучеше. Едва на година и 8 започна да произнася първите си думи, научи се как правят повечето животни. И изведнъж незнам какво точно се случи, но е като отприщен. Почна с единични думи, само след седмица, две - почна да ги свързва, а сега не можеш да му затвориш устата. При това иска постоянно потвърждение за това, което казва от мен или някой друг в семейството. Ако, примерно каже мамо, тази кола е бяла, докато аз не отвърна, че тази кола е бяла, не спира да го повтаря, понякога и по 10 пъти  #Crazy докато му се обърне внимание.
Честно да си призная, не съм го учила на кой знае какви неща  Embarassed той явно си е такъв - попивателна кърпичка. Но не повтаря думи, чиито значение не знае. Ето днес цял ден го уча да каже, честит 8 март бабо и да даде подаръка, а той не отбира нищо, е с изключение на подаръка /чието значение много добре знае  Laughing/.

Така, че няма защо да се притеснявате. Съвсем скоро ще искате да им затворите устата  Joy Ама пусто, угодия нямаме. Аз, до преди да проговори постоянно разпитвах майките, кое дете какво знае, и с всеки следващ въпрос изпадах в депресия..., а сега.... почнах да се питам, абе нормално ли е аджеба това дете толкова да бърбори. Даже почнах да се притеснявам с тея букви и книжки. Ще ми се детето да играе повече, ама не та не, книжки да четем, букви да пишем и това е  Thinking Даже на два-три пъти ми понамекнаха, че това не е нормално за две годишно дете...., мисля, че като се затопли обаче нещата ще си дойдат на мястото......

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 17:49 от Здравка Желязкова от село Стомана

# 26
  • Мнения: 629
Здравейте и честит празник мили мами! Дано да сме живи и здрави всички за да се радваме и споделяме щастието и прекрасните моменти с децата и татковците,  и да се подкрепяме тогава когато е необходимо.
Диде, честита ти радост мила! Да сте живи и здрави цялото фемили Hug
Мале, Вержи, косите ми настръхнаха. Радвам се, че сее разминало с малкия дявол Confused
iv4ok, дано всичко да завърши с добър резултата Praynig Hug
Magesta, ЧРД на патерица мила! Най-добри пожелания от сърце от мен и Зори Hug
Катенце, направо ме утрепа с твоите истории.  Joy Ама много ти е сладък момъка.
Инче, старшна красавица си имаш. И как сладко си хапва само Grinning Пу-пу-пу
шамЕнет, по отношение на заспиването сме във вашия отбор.
- Казах ПОМОЩ! Не казах - стойте си така!
Joy Joy Joy
Страшен репертоар имат хлапетата ни. Зори казва на компютъра "Тики-така", защото като й пусна детските песнички те започват с "У дома часовник трака"...и от там стана на "Мамооо, пуси тики-така пее" Joy

# 27
  • Варна
  • Мнения: 893
Честит Рожден Ден на КрисДиМарЯна   bouquet да си жива и здрава, и много да те слушат вкъщи Wink

# 28
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Диде, честит син миличка  bouquet Много радост и здраве у дома Party

# 29
  • София
  • Мнения: 1 424
всъщност ния изкарва доста песни цели - мила мамо,аз съм сънчо, сега научи песента от рекламата на незнам си какво - червено вино снощи пих, и капка не остана, бутиликата на дядо скрих, в хола зад дивана... Joy
в момента тази е актуална и само нея пее ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт