Идеалната възраст да станеш баща.

  • 13 750
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 249
когато и да стане, важното е да баща , а не осеминител ...
според мен и да си майка и баща няма един правилен отговор-може никога да не се по4устваш готов за това,но пък може да ти се наложи да станеш рано и пак да се окаже,4е си невероятен баща-имам такъв близък човек до себе си-съдбата го направи татко на 22,когато вси4ки от компанията ни "вятър ги вееше на бял кон",нямаше финансова стабилност,защото беше студент-прекъсна у4енето си и запо4на да ба4ка-а по-късно продължи,смени и работат си с единствената идея да е пове4е време с дъщеря си-сега има невероятна дъщеря на 12 години,която го гледа с обожание и ....единствените моменти ,когато виждам о4ите му да блестят е когато говори за нея-как например е станала първа в състезанието по плуване Peace
а има мъже на по 30 и нагоре,които продължават да си мислят,4е да си баща е достатъчно да изкараш един пари и да ги хвърлиш на масата и с това си си изпълнил дълга- Crazyе,такива осъзнават грешките си по-късно,когато погледнат порасналото си дете и с изненада установят,4е им е дале4но и непознато-за жалост имам много такива примери около мен( дори мога да кажа,4е и моят баща е от тях Crazy)....така 4е-до 4овека и до усещането му за нещата е-нито до въздраст,нито до финанси,нито до подходящ момент-а до разбиране кое е истински важно в живота-а за всеки това е разли4но нали?

# 46
  • Мнения: 8
Може би когато е готов за това.Някъде след 30-те.

# 47
Има възраст според мен! Не може 50 години да си хойкал по мацки и изведнъж да решиш че ти е дошло времето да станеш татко?
Един приятел на баща ми който е покойник вече лека му пръст, стана татко горе долу там някъде на 47 - 50г. когато е ходил да прибира детето си от училище на другия ден децата са го питали това дядо му ли е? Това според мен създава дискомфорт на детето.
Моя съвет е не по рано от 27 Grinning защото аз станах тогава татко за първи път ,а преди 2 години за втори Laughing Laughing сега съм на  34г.

Това е от мен

Весели празници на всички!!!

# 48
  • Мнения: 2 153
Повечето мъже някъде около 30те се решават! Поне това са моите наблюдения!

# 49
# 50
  • Варна/Лондон
  • Мнения: 1 441
;Бременна съм;е като чуете това ,дали си мислите за възрастта на която сте направили ;Белята...а и никога не сте готови ,а после ;Аз съм ерген ,обичам...търся идеалната....(нещо като обява) Joy

# 51
Идеална възраст няма, то си е според зависи. Когато обаче станеш баща за пръв път осъзнаваш, че целият ти живот досега е бил напълно безмислен и всичко друго е било само загуба на време в сравнение с това, което ти предстои сега. Та сигурно е кофти, когато си загубил 40, а не 20 год.

# 52
  • Мнения: 3 459
28-33. Смятам, че би трябвало да е достъчно "съзрял", за да осъзнава всичките си отговорности. Има и изключения, разбира се.
21-25 ми се вижда прекалено рано. Някои чак тогава започват да порастват.

# 53
  • София
  • Мнения: 614
Както няма идеална възраст да станеш майка, така няма идеална възраст и да станеш баща  Peace Но ако един мъж чака да стане готов за тая роля, може да откара и към 50  Laughing

# 54
  • Мнения: 1
Първата ми дъщеря се роди когато бях 29 г.Второто ми детенце/пак дъщеричка/ се роди на 10,04,2009г- на 45 години съм.Така,че имам две принцеси -една  на 14 години и друга на 1 месец и се чувствам прекрасно.Според мен всяка възраст е добра да станеш татко.Зависи разбира се и от ТАТКОТО.

# 55
  • Мнения: 69
Не по рано от 28год. , да не кажа и след 30  Grinning

# 56
  • Мнения: 1 209
Няма универсален отговор - според мен след умествено, емоционално и социално съзряване, но когато е останало малко "детско" в бащата.

# 57
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Годините са просто цифри. Все пак ако трябва да посоча някакви цифри 30-35 г. за първо дете мисля, че е идеално за мъж (за жена- до 30).

Малко ми е странно първата опция с посочени години да 18-20, а последната 28-33 Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт