Има ли такова животно като алергия към кърмата?! МАЙ ИМА! :(

  • 2 740
  • 79
  •   1
Отговори
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Понеже Емата, знаете, е само на кърма, а от два дни освен разстройството и възпалените черва, прибавихме и обрив по цялото тяло - затова питам чисто хипотетично - възможно ли е след 5,5 месеца кърмене да направи внезапно алергия към кърмата ми и изобщо - има ли такава алергия?!  Rolling Eyes newsm78 Преди малко виках педиатърката - тя естествено не знае от какво е състоянието й, а то има следните симптоми - от близо седмица поддържа ниска температура (в началото беше по-висока, днес също е над 38, през останалато време се движеше около 37 и нещо), възпалени черва (чуват се с докторската слушалка как куркат), зеленикаво разстройство, ужасно неспокойство, придружено с нервни движения, мрънкане и рев (а иначе е много спокойно и усмихнато бебе), а сега и обрив по цялото тяло, който определено не е от претопляне! Не знам дали темата е за тук, нито изобщо знам за къде е, както и не знам какво да правя оттук нататък... Извиках лекар, прегледа я - няма зачервено гърло, няма хрипове в дробовете, няма болни уши, нито хрема - нищо! Отчаяна съм! Единственото, което ми хрумва е тази тъпотия с алергията...  Embarassed Rolling Eyes Който може - да помага! Много ще съм благодарна за всякакви мнения и съвети!  Praynig

Последна редакция: пн, 08 авг 2005, 15:21 от Зъхи

# 1
  • Мнения: 8 462
Доколкото знам,има определена чувствителност,ако ти консумираш повече млечни продукти-от краве мляко.
Хубаво е да я види алерголог-опитните лекари могат да разпознаят вида алергия.
Стискам палци да се оправяте бързо! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 242
Да му се невиди, нямат ли край проблемите! Confused
Зъхи когато Ива направи разстройство и звъннах на педи, първата и реакция беше "И вие ли?" Rolling Eyes Попитах защо, да няма вирус нещо, тя каза че всяко лято и особено това се появявала епидемия- стомашно чревни разстройства, които са съпроводени с  Т .
Защо не се консултираш и с друг лекар все пак? Може и лекарството което даваш сега да не и действа на Емата. Измъчи се това дете с тия температури и разстройства, дано не я боли много коремчето поне Sad може и от това да мрънка. Не ми се вярва да е от кърмата, не се кърмите от вчера все пак. Освен това ако не бяхтре на кърма щеше да е по-зле положението. Педи все ми казва "Добре че се кърмите, ще мине бързо!"
Хайде стискам палци да оздравявате! Praynig

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Спокойно Зъхи, Това е най модния вирус. За съжаление го изкараха и двете деца и не само с разстройство, но придружено от кръв и слуз, като при баткото съсиреците бяха с размера на смилянски боб. Ако можете не изчаквайте с антибиотика. Също започни да даваш морковена вода, чай от джоджен, варени и стрити моркови. Оризово- бананова каша. Каша на Блевит -ZANASEK- тя е ориз и моркови и моите ги оправи. Чай от шипки, пюре от шипки. ако можеш за един ден да намалиш млякото(не ме бийте но при възпалени черва хич не помага ни кърма ни нищо).На HIPP една гадост против обезводняване ORS200 едно шише на ден- ако може, ако не- сложи го в кашичка. Понеже разбирам че не си захранила още - прави ги по течни кашите. Може да даваш и САБ симплекс. Консултирай се с лекаря си и питай за нещата които ти предлагам. Мисля че не сте достигнали крайна фаза на възпалението ,но при нас то се оправя само с Нелидикс- антибиотик, но той е за по- големи деца.
Сега да поясня- на синът ми алергията към млякото се изразяваше във възпаление на червата- но акаше кръв и слуз. И сега при всяко разстройство - причинено от вируси имам предвид се повтаря същото- последния път както писах по горе - беше най- зле.
Не е алергия - убедена съм 100%

# 4
  • Мнения: 4 242
yosarian Зъхи не е захранила още, няма ли да раздразянт допълнително възпаленото стомахче новите храни, та били те и лечебни? Thinking На мен ми се струва рисковано. Confused

# 5
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
ами какво друго и остава освен да захрани с тях-поне с оризово морковената каша...
варените моркови много помагат- на HIPP има и готово много хубаво полутечно пюре. При възпалението на червата е важно да се възстанови флората на червата...не знам...аз само предлагам - тя ще си прецени. Много е малко бебето за лекарства, а храната за сега е най- доброто лекарство. Ако ги дава в Течно състояние по малко ще захрани с тези храни. Аз писах и банан, но то пък е малко за банан....

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами значи разстройството не е такова, че да е голям повод за безпокойство само по себе си... Имам предвид, че не е вече така обилно. Ака по два-три пъти на ден, но пък аките определено не изглеждат много добре (миришат по-силно, по-зелени са и по-зърнести). Личи си, че е от някакво възпаление на червата. А възпалението на червата и обривът определено ме навеждат на мисълта за алрегия...  Thinking Тя е само на кърма обаче... Аз от друга страна млечни продукти не консумирам хич (е, малко сирене може би чат-пат)...  ooooh!
Ако е вирус обаче (което е логично, като се отчита факта на температурата), какво прави този обрив тук?! И защо не отшумява вече 6 дни?!  newsm78 Много съм объркана, а съм 100 % СИГУРНА, че лекарите ще тъпеят по същия начин като мен (имам печален опит в това отношение, за съжаление!)...

# 7
  • Мнения: 590
Ако е вирус - за какво е антибиотика?

Температурата и разстройството сигурно са от вируса. Вместо да се чуди вашата лекарка, да пусне някакви посявки. А обрива по-късно ли се появи и как изглежда? Защо не пуснеш постинг в някой хомеопатичен форум?

http://forum.all.bg/postlist.php?Cat=&Board=homeopathy
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=homeopatia

Изобщо препоръчвам ти да потърсиш класически хомеопат!

# 8
  • Мнения: 772
Зъхи, доколкото си спомням, май мернах в предишни теми, че и ти си била зле - да не е от някое лекарство, дето ти си пила? ама пък би трябвало да ти е изписано нещо, което става за кърмачки.
И аз все пак бих потърсила друг лекар, може би съветът, даден по-горе, за алерголог (д-р Мустаков?) е добър.
А колкто до съветите за лечебните храни  - би трябвало поне някакви чайчета - шипки, джоджен и др.под.,  ако беба се навие да ги пие, да не са допълнителен проблем, въпреки че не е захранена още.  

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ако е вирус - за какво е антибиотика?

Температурата и разстройството сигурно са от вируса. Вместо да се чуди вашата лекарка, да пусне някакви посявки. А обрива по-късно ли се появи и как изглежда? Защо не пуснеш постинг в някой хомеопатичен форум?

http://forum.all.bg/postlist.php?Cat=&Board=homeopathy
http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=homeopatia

Изобщо препоръчвам ти да потърсиш класически хомеопат!

Обривът е от един-два дни... Изглежда като алергичен обрив (имам опит, затова знам - синът ми е с алергии от 3-месечен та до днес). Предполагам, че ще опра и до хомеопат, но сега след прегледа при педиатърката (която нищо, ама нищо не каза), искам да чуя за евентуална алергия към кърмата, защото тя нищо друго не е приемала, освен парацетамол, но пък от него съм й давала и преди (след ваксина), нямаше никаква реакция...
ИМА ЛИ ТАКАВА АЛЕРГИЯ (към кърмата) и може ли да се прояви след време?! Някой да е чел нещо по въпроса?

# 10
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Зъхи, доколкото си спомням, май мернах в предишни теми, че и ти си била зле - да не е от някое лекарство, дето ти си пила? ама пък би трябвало да ти е изписано нещо, което става за кърмачки.
И аз все пак бих потърсила друг лекар, може би съветът, даден по-горе, за алерголог (д-р Мустаков?) е добър.
А колкто до съветите за лечебните храни  - би трябвало поне някакви чайчета - шипки, джоджен и др.под.,  ако беба се навие да ги пие, да не са допълнителен проблем, въпреки че не е захранена още.  

Пила съм само парацетамол и то преди повече от три дни, а обривът е от вчера.
Лекар, естествено, ще потърся, ако продължаваме все така, ама знаете как стои въпросът с търсенето на лекар в събота и неделя!  Rolling Eyes
За Мустаков - мерси за идеята. Отдавна имам да го  #2gunfire, що пък да не използвам повода!  Twisted Evil

# 11
  • Мнения: 590
А не е ли възможно обрива да е от храна, а другото от вирус. Какво си яла 24 часа преди обрива?

# 12
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А не е ли възможно обрива да е от храна, а другото от вирус. Какво си яла 24 часа преди обрива?

The same shit!  Twisted Evil Ами нищо особено - май ориз с пилешко, домати, нищо ново...  Rolling Eyes Аз много внимавам с храните алергени, така че щях да обърна внимние, ако бях яла нещо изчанчено...
Сега й дадох Fenistil капки, гледам обривът е позатихнал, което значи, че е алергичен, както си и мислех...

# 13
  • Мнения: 1 341
Катрин имаше такова разтройство към 6-7 месец. Беше захранена. По съвет на педиатърката давах лечебна каша. Написали са ти я по-горе. Въобще не й помогна. Джвъркаше си детето и туй то. След една седмица тъпи опити за даване на какво ли не затягащо прочетох, че при разтройство най-добре е да се мине изцяло на кърма. Тя правила някакъв слой около червата и била най-добрия начин за излизане от акината ситуация. И така овладях ситуацията.

Сега се върнахме от морето с този модерен вирус. Температура, разтройство. Минах я само на кърма ( тя отказваше другата храна), но не й помогна, давах чай от джоджен, този въпросния сок на ХИП. Минахме през еферлгана (за мое най-голямо съжаление, защото сме на хомеопатия), но тъкмо сваля температурата и като мине действието на лекарството, тя пак се качва. Най-накрая дадох Суметролин. Детето цялото се изрина. Тогава една педиатърка ми каза, че може да се късае за две неща
1. Алергия към Суметролина
2. Някакъв вирус, който преминавал след като избият пъпките по тялото
Та това остана загатка за мен.  Кое от двете  ебило. Един ден след като изби обрива температурата се нормализира.

Казаха ми юь затягане (но не съм  пробвала) да дам червено подъвиче - за 15-30 минути оправяло нещата. Имало го във всяка аптека
За температурата на Кети много й помогна Белтък от яйце. Разбиваш го на сняг и намазваш крачетата, ръчичките, гръбчето, НО НЕ КОРЕМЧЕТО И ГЪРДИЧКИТЕ. Оставаш го докато изсъхне и го отмиваш. Сваоля температурата след известно време, но за много дълъг период от време.
УСПЕХ!

# 14
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Evjeni, мерси много за отговора!  Hug  Силно се надявам да е вашата опция 2!  Praynig Дано да е нещо от вируса (макар че ми е силно необяснимо  Rolling Eyes)!
Ох, дано вече се оправим, че се сдуха детето и цялото семейство покрай него, начело с мен!  Sad
А въпросът с алергията към кърмата стои отворен още все пак ...

# 15
  • Мнения: 3 550
Не че съм компетентна, ама нали трябва да си оправдая личната титла........ Чудя се най-вече за обрива. Вярвам, че лекарката може да различи шарка. Сигурно не е това. Хрумва ми, че сигурно тия неща зависят не само от храната, която приемаме, но и от водата, която пием. С тия дъждове и наводнения, кой знае какво е довлечено в яз.Искър и дали пречиствателната станция се справя. Ти на Ема предлагаш ли, преваряваш ли и тя пие ли?  Ако пробваш да минеш и ти на преварена или на Девин-изворна?

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Зъхи, щом не си прекалявала с млечните продукти не търси вина в кърмата си. Дори да си права, че обрива е от алергична реакция, то не е задължително да е към храна. Накои бебета са алергични към праховете за пране например. Не че казвам, че това ви е проблема, но АЛЕРГИЯ КЪМ КЪРМА НЯМА!

# 17
  • Мнения: 590
Зимата имахме вирус подобен на вашия - висока Т, повръщане в началото и разстройство. Аз буквално прекарвах половината си време в 00. Вода да пийнех -> в 00.  Оправих се хомеопатия и сурови моркови. Ели се оправи много бързо с повръщането и Т, но разстройството отшумя за седмица. Акаше 2-3 дневно зелени акита със натрапчив аромат Mr. Green Отшумя без да пие нищо.

Елица се е обривала няколко пъти от следните неща в моята храна: компот от череши - пръскани с нещо?, печени черевени чушки - торени.  Обривите изглеждаха по един и същи начин - малки червени пъпки по цялото тяло, дори по главичката. Много добре и действа калциев глюконат - по 1/2 ампула дневно, за около седмица. Безвредно е - разтвор на калций в глюкоза. Не бих дала фенистил на бебе.. А вашият обрив как изглежда?

# 18
  • Мнения: 636
Моята педиатърка, на която доверие нямам, ми каза веднъж, че бебето ми може да е развило или алергия към майчината кърма, или към адаптираното мляко /бяхме на смесено хранене/. Поводът беше обриви по цялото тяло и повръщане. След като отидохме при специалст се оказа, че е алергия към белтъка на кравето мляко! И тя мина на специалното мляко Фризопеп, а аз на диета. Все още я кърмя и съм убедена, че ако не и бях давала добавка /макара че не зависеше от мен - имах запушени канали още в болницата/, алергията нямаше да се прояви с такава сила, а може би нямаше въобще да се появи.
С две думи искам да кажа, че според мен не може да има алергия към кърмата, може да има към някоя храна, която ядеш. Моето детенце е много чувствително и дори сега се обрива понякога, ако ям храни с някакви консерванти или бисквити /а във всички бисквити има хидрогенирано масло/, домати /в които има хистамини/, дори нектарини, за които си мислех, че не са мъхести плодове. Друго не се сещам.. При нас май нямаше температура, но пък имаше слуз в акото, което  е признак за алергия. Дано да съм ти помогнала с нещо. Кураж и бебчето бързо да се оправя! Simple Smile
П.П. Ако искаш мога да ти кажа диетата, която ми изписа лекарят, установил алергията , за да направиш паралел с твоето меню.

# 19
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Зъхи за кърмата- някои бебета имат непоносимост към лактозата- но това, до колкото знам, се проявява от раждането още. Това е единствения вариант за алергия към кърмата. Вашия случай изобщо не е такъв. Не мисля че е алергия. Мими ми се беше изринала от нахапано от комар- и като се замисля точно когато беше разстройството - обрива беше много гаден по лицето, но не като от храна. Синът ми като беше с алергията само във възпаление на червата се изразяваше- нямаше обриви.
А тези миризливи акита ме навеждат на мисълта за бактерийка- затова казах за антибиотика.Но аз не съм лекар. Не се шашкай много- мисля че всичко ще отмине много скоро.

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
До 5 сутринта Ема беше с много висока температура.  Sad В 5 вече спадна от свещичката ефералган и заспа спокойно. Сега се събуди без температура, но е много вяла, няма апетит, а обривът си стои...

# 21
  • Мнения: 4 915
Зъхи, може да се касае за шарка "Розеола". Предава се от вирус по въздушно-капков път.

Симптомите са висока температура 3-4 дни и на 4-5 ден ситен обрив по тялото, дори по главичката на места. Температурата спада, когато избият пъпчиците. Но обикновено се забелязва и зачервено гърло с мехурчета по него - признак за вирусна инфекция. Педиатърът ви би трябвало да го е забелязал.  Thinking

Дъщеря ми изболедува тази шарка преди месец. Имаше нещо подобно на разстройство и лека кашлица първият ден.

Антибиотици не й предписаха, и добре че стана така, че сигурно щяхме да помислим, че обривът е алергична реакция.

Приемаше само вит. С за засилване на имунната система и едно хомеопатично сиропче със същата цел.

При болест обикновено се губи апетит - организмът се мобилизира да се бори с болестта, а не да храносмила. Дори педиатърката ни каза, че е добре да се намали храната. 6 дни оставих Мариела само на кърма. Някъде зимата Мариела получи по-тежко разстройство и се оправи с намаляне дори на кърмата и даване на повече вода, идеята била да не се дразни лигавицата на червата - и това по предписание на педиатърката.

Не се притеснявай, че няма апетит и не я насилвай да яде. Предлагай й гърдата по обичайното време и нека суче, колкото има желание - по-скоро ще е за утоляване на жаждата. Ако й даваш вода, няма проблем да й предлагаш също.

В никакъв случай не бих дала някаква нова храна на болно и незахранено кърмаче! За разстройство може да се даде и прахче Ентерол, но както ти пишеш, това не е тежко разстройство.

Можеш да дадеш проба от акито за микробиология.
Можеш да посетиш отново друг лекар или алерголог, ако се съмняваш за алергия.
Но за алергия към кърма, и то проявена след 5 месеца, не съм чела. Което не значи, че няма такова животно, но лично на мен ми изглежда малко вероятно.

Розеола

Детска Розеола

Симптоматика на шарките

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Алергия към кърмата няма,както и другите са казали - може да има алергия към белтъка на кравето мляко,който преминава и в кърмата,но след като си внимавала с храните,значи не е от това.Има един мноооого невероятен вариант да е алергия към консерванти и оцветители в определени храни (например ако пиеш в голямо количество разните оцветени газирани напитки,с които бъка по магазините),но съм убедена,че не го правиш,така че и това отпада.
Най-вероятно ми изглежда и на мен да е розеолата - изобщо съм на 100% съгласна с всичко,което е написала Free Soul  Grinning
Хайде бързо да минава вече,че се намъчихте яко Praynig

# 23
  • Мнения: 5 228
За алергията към кърмата не знам. Обаче този гаден вирус и ние го изкарахме миналата седмица. Нещата се усложниха и при мен, и при бебка, и се наложи да пием антибиотик- Аугментин . На четвъртия ден тя се изрина много силно по ръчичките, раменцата, горната част на гърдте и от страни на коремчето, приличаше на алергичен обрив. Мислехме, че е реакция към антибиотика, и го спряхме. Сега като чета обаче може и да си "върви" към болестта този обрив. Все още бебка има разстройство, но не е силно. Явно е същото като при вас двете. Давах й Ентерол без особен успех, и запичащи храни, пак без особен успех.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 249
Зъхи, да, такова нещо като алергия към кърма няма – има лактозна непоносимост/недостатъчност и алергия към чужди белтъци ( на кравето мляко и др.) За лактозната непоносимост– има първична, вторична и възрастова. Първата се проявява веднага след раждането и е генетически обусловена , а вторична е временна и може да се появи на всяка възраст след разтройство и изобщо всичко, което нарушава естесвената чревна повърхност. Нарушена е нормалната чревна флора и са нужни понякога до няколко седмици, за да се възстанови. Съответно и е нормално и изпражненията да са с ненормална консистенция и мирис няколко седмици след болестта. Заедно с това се нарушава и пропускливостта на червата и съотвено в някаква степен и вероятността от алергии. Та затова в никакъв, ама в никакъв случай не захранвай сега! Колкото до обрива – при положение, че въпросната пропускливост е нарушена, е възможно да е от нещо, което ти си яла или от парацетамола (просто преди чревната бариера е била добра). Така че на твоя място бих продължила само да кърмя  често ( така че да не се натрупва много предно, богато на лактоза мляко)  + бих давала добавки, подобряващи чревната флора като ацидофилус и бифидус (аквасорс имат такива, а ентерол давала ли си?). Ако температурата продължава повече от седмица, бих направила и микробиология.

# 25
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Благодаря ви много, момичета! В това, което прочетох от Free Soul и Iva_D виждам много голям смисъл и логика, донякъде се успокоих... Утре ще я заведа и за едни изследвания на кръв и урина, дано нещо се изясни, или пък да й мине изведнъж!  Praynig 

# 26
  • Мнения: 2 655
Зъхи,
първо едно голямо БРАВО!
Ти си успяла с КЪРМЕНЕТО, а аз чак сега научих от тук за това.
Радвам се за теб! Сега когато съм тук знам, че войната с кърменето е на много нива и най-вече безкрайна борба с лекарите....
Но по темата ....
какво прави този обрив тук?! И защо не отшумява вече 6 дни?! 

Обривите най-вероятно са от претопляне. АЛИСИА, също имаше тези дни. Въпреки всичките ми опити да я къпя по 5-7 пъти на ден и т.н. обринахме се. А и с другите бебета, които са около нас е същото. Направи отвара от тетра и я поливай с последната вода. Ще отшумят за няколко дни. По бабешки, но ... помага.
Поздрави и КЪСМЕТ. Остават още няколко седмици до великият миг на първите истински хапки.
Нали е страхотно да кърмиш? Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 655
И още, ако си чела преди да се върнем тук АЛИ се разболя жестоко.
Вдигна много висока температура, а след това се и обрина. Температурата спадна за 3 дни, но обривът остана за още 4-6 след това. Преди да се качим на самолета я прегледа доктор Абасси. Обясни, че е нормална реакция след високата температура и ще мине за няколко дни.
Е върнахме я на бабите тук пъпчива до ушите, но после бързо се възстанови.
АЛЕРГИЯ против кърмата НЯМА. Напротив ТЯ-КЪРМАТА е най-силното лекарство против алергиите!

# 28
  • Мнения: 79
   Здравейте и от нас!И моята Елица е със странен обрив по цялата главичка ,вратлето и лицето.Пъпките приличат много на тези от претопляне,но са съпроводени с ужасен сърбеж.Температура и разтройство няма,но за съжаление розовата вода и антиалергичният сироп,който пие не й помагат - напротив пъпките се увеличават.Не разбирам какво може да е причинило тази алергия като не съм й давала скоро жълтък,нови храни,не съм сменяла праха за пране,нито сапуна,с който я къпем.Лекарката каза,че много вероятно е да е алергична към нещо ,което аз съм яла,защото активно я кърмя.От три дни си блъскам главата какво може да е то.Съмнявам се в едни праскови и едно прясно мляко,с което си правих овесените ядки,но не съм сигурна.Вече ме е страх да ям каквото и да било като си мисля,че може това да е причината.
     Иначе по коремчето и гърба няма нито една пъпка,но тази сутрин избиха около десетина по ръчичките.Милата по цяла нощ зверски се чеше и плаче и въобще не може да спи.Утре пак ще я водя при лекарката,защото явно този сироп не й помага.
      Някой имал ли е от вас такъв случай на алергия с обрив само по главичката,съпроводен с такъв адски сърбеж?Дали не е нещо друго?

# 29
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Овесените ядки са силен алерген.

# 30
  • Мнения: 79
   Не знаех,че овесените ядки са силен алерген.Ти ме хвърли в размисълjavascript:void(0);
newsm78.Нали се дава на бебетата  вода от овесени ядки против запек и се препоръчва консумацията им за увеличаване на лактацията при кърмачките?Чудна работа!Спирам да ги ям тогава!

# 31
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=alergii&Number=19 … ollapsed&sb=5

ето храни алергени

# 32
  • Мнения: 79
 Yosarian,много ти благодаря за ценната информация!Сигурна съм,че ще е от полза на много мами с подобни проблеми!

# 33
  • Мнения: 590
....... + бих давала добавки, подобряващи чревната флора като ацидофилус и бифидус (аквасорс имат ......

Този продукт на Аквасорс (незнам как се казва) има невероятен ефект при разстройство. Много е скъп и в някои аптеки се продава на бройки. Дава се по 1/2 капсула сутрин и 1/2 капсула вечер. Двамата ми племенника бяха с разстройство и етърва ми сменяше пампи през 15 мин. Тези капсули и изписа тяхната педиатърка и от тях разстройството им спря.

# 34
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Може да ви се стори глупост, но едно педи каза, че понякога обривът (естествено, зависи точно какъв) е признак за отшумяваща вирусна инфекция! Но това не съм го чувала от друг лекар!

Да се оправяте бързо!

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Зъхи, как сте днес?

# 36
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ходихме на друг лекар. Според него се касае за някакъв виръс, от рода на шарките!  Shocked Пусна й изследвания на кръв и урина, утре ще са готови.
Тя е цялата в пъпки, на нищо не прилича направо!  Rolling Eyes ... И реве непрекъснато. По цял ден я нося на ръце и въпреки това мрънка. Какво е това чудо, не знам вече...  Sad

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ох, измъчихте се здраво... Ужасана работа Close
Дано поне с тези изследвания разберете за какво точно става дума, че да вземат някакви адекватни мерки.
К'ви а тия доктори, к'во е това чудо #2gunfire

# 38
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
К'ви а тия доктори, к'во е това чудо #2gunfire

... както казва майка ми - "Ако една шарка не могат да разпознаят, да си скъсат дипломите и да ходят да въртят такси!"  #Cussing out

# 39
  • Мнения: 6 243
Един приятел все вика в такива случаи "Като се знам какъв съм инженер, че ме е страх да ида на доктор!".
Оправяйте се!!!

# 40
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Зъхи снимай ,мила, пъпките и ги пусни тука. На мими бяха като от шарка, но не точно- нямаха водно връхче. Приличаха на ухапано от нещо но толкова пък нахапано- те бяха поне 30 на личицето само. На разстояние една от друга около 2 см. все едно някой ги е мерил с линийка. Имах чувството че Мими е извънземно някакво- ужас. Та ако са съшите и при вас значи от един вирус сме лепнали и вие и ние. Бързо оздравявайте. Hug

# 41
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Момичета, току-що се връщам от Пирогов. Емата пламна в ужасен обрив през последните няколко часа и се съдра от рев. Аз не издържах и накрая я награбих - и право в Пирогов. Та от токсикологията там казаха категорично - АЛЕРГИЯ.  #Crazy Към какво - питам аз. Към нещо, което е яла. Ама казвам аз - тя е само на кърма. Е, тогава към нещо, което аз съм била яла. А аз съм 100 % сигурна, че не съм яла нищо ново, нищо, което би могло да предизвика такава свирепа реакция.  Rolling Eyes
И какво стана сега - основната причина заради която кърмя, знаете, е да я предпазя от хранителните алергии, от които страда синът ми. И какво - алергия към кърмата ми.  Sad Сега умирам от глад, а се възпирам да ям, тръгвам към хладилника и се спирам. Не знам какво да сложа в устата си, страх ме е, че я тровя....

# 42
  • София
  • Мнения: 2 249
Добре де, кажи какво си яла вчера и днес.

# 43
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Хляб, задушено месо, салата от домати и краставици, едни сладки, бира... Днес ядох тиквички и съвсем малко сирене, пих една чаша сок...

# 44
  • София
  • Мнения: 2 249
Мисля, че го бях споменала преди, но не е проблем в кърмата ти, а че чревната й флора и проспускливост е нарушена, което ще се възстанови. След като си наясно с алергиите заради Теди, знаеш какво можеш да ядеш.  Не се шашкай, ще се оправи душицата! Аз бих изключила всичко, което съдържа някакви оцветители, консерванти, подобрители и т.н ( като натуралния сок, например) + всичко млечно + разни отявлени алергени, но ти сигурно знаеш.
Пожелавам ви мноого бързо да се оправите!

# 45
  • Мнения: 980
Оф, Зъхи, аз мислех, че е ясно, че сте с шарка, а то?! Още не знаете  Cry
Аз като се разболях от шарка бях супер нервна, а и тези сърбящи пъпки...Free Soul е описала всичко, но щом от Пирогов казват, че е алергия.
На мен ми се струва станно да съвпада така с проблемите с тези дъждове. При нас вчера спряха водата, пуснаха я чак вечерта, но все пак изкъпахме Габи с минерална. От дъждовете водата в канализаията е със неясен състав, не пий от нея, не я къпете. Взимай изворна девин за всичко, което готвите. Явно Ема наистина е свръх чувствителна. Да не се мажете с нещо против слънце. Сигурно не, в тия дъждове. Нещо против комари?
Не спирай да кърмиш, но не е ли по-добре да даваш от по-старата замразена кърма ден-два, ако си яла нещо.  И да се цедиш. Какво мислите Бу, Хедра?

# 46
  • Мнения: 636
Хляб, задушено месо, салата от домати и краставици, едни сладки, бира... Днес ядох тиквички и съвсем малко сирене, пих една чаша сок...
Аз няма да се изказвам като лекар, защото не съм такава, но ще ти кажа какво аз НЕ ям, в резултат на което положението при моята бебка се нормализира, макар и не напълно. От споменатот горе не ям домати, защото съдържат хистамини, сладките ако са с маргарин или яйце също, сокът, ако е с консерванти, също, месо ям само свинско  и пернато, защото в говеждото и телешкото има подобни белтъци като в млякото. Освен това не ям яйца, риба, мед, шоколад, мъхести плодове - праскови, кайсии, горски плодове и внимателно чета съдържанието на всеки продукт и гледам да е с колкото може по-малко химии. Освен това избягвам лайката във всички козметични продукти и лактогонни чайове.
При нас алергията се поряви в края на първия месец, и аз бях учудена и си мислех защо, ако има алергия не се е проявила още в началото. Отговорът, който ми дадоха лекарите, е че се получава някакво насищане в организма и чак тогава се проявява алергията.
Добре, а в Пирогов нищо повече ли не ти казаха или направиха? Не знам какво да ти кажа, кураж!

# 47
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не съм я мазала с нищо против слънце, даже откакто започнаха обривте не съм я мазала с нищо, освен пудра, а днес дори замених и пудрата с най-обикновен талк. Сапуни и шампоани също не съм ползвала за нея, само малко кърма във водата за къпане през последните три вечери. Не съм сменяла праха за пране, нищо... Най-странното е, че досега никога, към нищо не е реагирала с алергичен обрив. Даже точно това си говорихме с мъжът ми, че явно за разлика от брат си изобщо не е алергично дете. А сега това...  Sad Такава жестока алергична реакция (ако изобщо е това де  Rolling Eyes)! Много, много съм изумена и притеснена. Не знам какво да предприема.

# 48
  • Мнения: 639
 Ей хора, никой ли не се сети за алергия /предозиране на парацеитамола ? Аз не кърмя , но бебето ми се тръшна с разтройство и температура (беше на шест месеца, сега е на осем) , почнахме лечебните хумани, но Петя се изрина жестоко за часове, обрива започна от косата, през челото лицето, по вратлето и за два часа вече цялата беше на едни ситни червени пъпчици, детето беше ужасно неспокойно и изнервено, плачеше неистово, триеше си лицето и очите - явно я сърбеше и дори не можеше де спи нормално - оказа се непоносимост към парацетамол, отключена вероятно от това, че съм прекалила - предозирала съм го. Изписаха ни капки фенистил, препоръчаха повече течности - давах чай, често къпане без сапун или шампоан, само с чиста вода за да се облекчава сърбежа, никакво мазане на тялото докато не се изчисти обрива. За два-три дни детето ми се оправи, вече не ползвам парацетамол под никаква форма- в свещичките също не бива да има. При нужда съм се запасила с нурофен.

# 49
  • Мнения: 980
Идва ми на акъл да питаш в градината на сина си дали има болни от шарка?
Освен това ми се струва, че водата в канализацията не е пречистена. Както при нас. Или пък за да я пречистят са й сложили повече хлор...
Успокой се, и да не папка много Емата има запаси  Wink Остава, обаче, по-дългосрочно отворен този въпрос: От какво е? Ти все пак не спирай да ядеш, че каквато си слабичка...Плодове (измити с мин. вода) ориз, картофи, зеленчуци без нитрати. Да не би месото да е било нещо не уред? Оф, стрелям в тъмното...
Габи се беше обринала от топлото, ниско на кръста дори имаше множество пъпки, но и Емата се е обривала, ти ги познаваш тези обриви.

# 50
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Зъхи спри пудрите, мила. А как я лекуваш? Прочети внимателно листовката на Фенистила. Виж дали не се засилват обривите- в Зиртека пише точно това като странична реакция. Снимай пъпките все пак.

# 51
  • Мнения: 1 722
Зъхи, пуснах търсачката в Гугъла, обаче никъде нито дума за алергия към кърме, даже точно обратното. Но намерих някои други неща:
http://gastroenterology.freehomepage.com/
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80800018.htm
http://www.mileva-allerg.com/

# 52
  • Мнения: 980
Да, съгласна съм за пудрите. Действат зле и ако попаднат в белите дробове на бебето. Не знам, обаче, какви са реакциите.

# 53
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ох, шашнах ви вече и вас! Не, не съм предозирала фенистила, но като го дам обривите избледняват. Неспокойствието й обаче продължава. Парацетамол не съм й давала от два дни, а обривите се влошават непрекъснато, днес с часове...
Синът ми в момента не ходи на градина, във ваканция са, а и на него нищо му няма.

# 54
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Зъхи какви са пъпчиците- дребни, едри на гъсто или просто зачервена кожичката.

# 55
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Има и големи червени пъпки по главата (те не изчезват от фенистила), по-ситни червени като петънца (нагъсто една до друга) - по лицето и по главата, а по тялото са много ситни и белезникави.
Плаче непрекъснато. Сега започна и разстройството отново...
Знам, че ще ме порицаете, ама не разсъждавайте глобално за кърменето, а за специфичния ни случай - дали не е по-добре за ден-два да мине на някакво хипоалергенно мляко или направо хидролизат от рода на Фризопепа?! Отчаяна съм, хора, разберете.   

# 56
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
А някакви изследвания немогат ли да се направят? Естествено, че от всяко правило има изключение и трябва да се разглежда конкретния случай, но само с описване на симптоми май няма да стане!

# 57
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зъхи,миличка,направо ме боли сърцето,като си представя как се мъчите и ти,и Емата.Обаче друг съвет освен продължавай да кърмиш не може да се даде във вашата ситуация.Имай предвид,че ако е нещо в кърмата ти,ще мине поне около седмица приспазване на строга диета от теб,докато нещата се успокоят.Ако толкова си се притеснила,започни да даваш от замразената кърма за ден-два (макар че личното ми мнение е,че е излишно) - в нея не би трябвало да има нищо от провокатора на алергията,ако изобщо се съдържа в храната ти и ако се е появил през последните няколко дни.
Но не прави грешката в момент със свирепа реакция да даваш каквото и да е ново - казвам ти го от опит.Камен получи алергията към млякото не драстично,а с постоянно усилващи се симптоми,затова първо минахме на хипоалергенно мляко и като се влоши драстично,докторката каза да минем на соево.Не ща да те плаша каква беше реакцията - ужасна,симптомите се влошиха рязко и в пъти и минаха дни,докато ги овладеем!Съответно оттам се задържа и реакция към соевото мляко,та трябваше страшни безмлечни диети,защото в това състояние и към Фризопепа щеше да реагира по същия начин.Просто в момента всяко нещо дразни неописуемо червата и ще предизвика ужасна реакция.
Затова не става въпрос за кърменето по принцип,а за това какво е разумно в тази ситуация - а включването на нова храна,при това потенциално опасна,просто не е разумно!
Много  Praynig да ви минава по-бързо,каквото и да е!Защо не пробваш и драстичния вариант - да спреш абсолютно всичко,включително лекарствата...

# 58
  • Мнения: 980
Аз мисля, че можеш да минеш на някое хипоалергенно мляко, но защо? Мислиш, че е от кърмата, ПО ПРИНЦИП? Аз не мога да повярвам. Да я усвоява така пълноценно и в един момент - алергия от нея? Shocked Нещо от твоята храна или от водата е според мен. Много ли се влошават нещата? Ако искаш дай й довечера хипоалергенно мляко, да видиш как ще е на сутринта? Но според мен трябва да продължиш да я кърмиш. Това е нещо временно. Ти си наплашена от алергиите, но може и да е вирус? Какъв специалист я видя в Пирогов?

# 59
  • Мнения: 980
Снимай и пусни тез снимки, може някой да ги "познае". Или си сигурна, че е алергия? Лекар - истински специалист трябва да я види. Наистина много съжалявам, че минавате през всичко това. Не знам дали помагаме, но сме с теб, бързо се оправяйте. Praynig

# 60
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Сега почна и температура... Явно не е алергия все пак... Ще я водя някъде на лекар. Идеи?

# 61
  • Мнения: 819
Може би е добре да я заведеш направо в педиатрията....Нали се сещаш къде е консултативната поликлиника?
Кураж, Зъхи  !

# 62
  • Мнения: 8 462
Кураж,Зъхи,с теб сме!
Бързо я води в Медицинска Академия!

# 63
  • assenovgrad
  • Мнения: 254
Не знам дали ще те успокои това ,което ще напиша.
Днес бяхме на среща с педито точно заради обрив. Реакцията и беше, че всяко второ дете от нейните пациенти има обрив. Rolling Eyes И наистина е така. Около нас всички бебета имат пъпки по тялото от жегите. И колкото са по- пълнички, толкова повече се потят и от там обрива. Тя категорично заяви,че не  е от храна. При вас възможно ли е да е слънчева алергия, защото обрива на моя юнак се засили след половин часово къпане в басейна на терасата. Но лошото е че пъпките не щат  да минат от само себе си.Та днес започвам мазане с отвара от тетра и мехлем предписан от педито. Също забелязах, че след къпане пъпчиците от ситни, дребни  стават по-видимо червени. 
Не мисля, че трябва да даваш друго освен кърма. Аз така бих постъпила. При условие, че си сигурна в това което ядеш.
Стискам палци бебка да се успокои и всичко да мине час по-скоро.

# 64
  • Мнения: 5 228
Зъхи, какво стана?

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ще я водя някъде на лекар. Идеи?
Ти води ли я на хомеопат?
Понякога те са хората, които се справят с това, дето другите лекари не могат.

# 66
  • Мнения: 980
Ставам и първо тук поглеждам, но няма нищо Sad
Дано всичко е наред, стискам палци да не пишеш, защото си спинкате спокойно и до късно.

# 67
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Снощи смятах да я водя в болница, но се отказах... Спа спокойно, без температура, но днес сутринта отново е с този ужасен обрив и е кисела до безобразие. Изследванията й са добри, следобед пак ще се видим с педиатъра. Не знам какво повече мога да направя... Ще чакам просто с времето да мине, каквото и да е това!  Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 980
Да, мисля, че това е добър вариант, щом изследванията са добри.

# 69
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ох, просто не мога да не се похваля след този близо двеседмичен кошмар!  Rolling Eyes Бебката е по-добре, обривите подсъхват и кожата вече се бели на въпросните места, което значи, че оздравява. По-спокойна е, няма температура и аките са почти нормализирани. Днес излезе и диференциалното броене на кръвта - няма никаква алергия!  Grinning Много съм щастлива! Ям си каквото си искам, бебка си суче и така...  Laughing Благодаря на всички за съветите и подкрепата в тези много трудни дни!  Heart Eyes

# 70
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Еййй,страшно се радвам,че вече вървите към пълно оправяне Grinning Съвсем да минава и да не те шашка повече така дребосъчето (Емата имам прадвид Laughing),че да можеш да хапваш каквото ти душа иска и да не си подозираш кърмата,че предизвиква алергии Laughing

# 71
  • Мнения: 819
Супер, Зъхи ! Браво!  newsm10

# 72
  • Мнения: 8 462
Радвам се за вас!
Най-после да си отдъхнете! Grinning

# 73
  • Мнения: 6 243
sorry za latinitsata, ama pisha ot edin dopotopen internet club v zlatograd
radnvam se 4e ne e alergia - kakvoto i da e bilo, vajnoto e 4e ste dobre ve4e i dvete
pozdravi i celuvki
\ne moga pove4e da se ma4a da pisha\

# 74
  • Мнения: 980
Оу, супер. Добре, че се похвали, да не ви мисля. Айде спокойствие и силна кърма!

# 75
  • София
  • Мнения: 2 249
Чудесно, Зъхи! Мнооого се радвам!

# 76
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Супер новинка! Хайде все така ти да си кърмиш и Емата да няма повече проблеми newsm10

# 77
  • Мнения: 3 550
Ех, сега ще си отдъхнете и вие, и форума, че бая ни бяха настръхнали косите покрай бебка. Хубаво е, че не е алергия! А какво се оказа всъщност?

# 78
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А какво се оказа всъщност?

Не стана ясно - нещо вирусно, с усложнения.  Sad Коремчето й още не е добре, но върви на оправяне.  Grinning
Мерси, момичета!  Hug

# 79
  • Мнения: 4 242
Браво Зъхи, браво милички! Много се радвам да чуя че сте по- добре! Hug
Нацелувай милата Ема че много се измъчи! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт