Колко песни знаете наизуст ???

  • 2 590
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 718
И аз запаметявам всички песни след няколко прослушвания Peace За съжаление, обаче, не мога да пея  Sad
А относно певците и текстовете, по-скоро е разсейване, отколкото незнание Laughing Любимо ми е когато се прикриват с микрофона или си измислят внезапно хореография с обръщане или навеждане hahaha hahaha hahaha

# 16
  • Мнения: 125
Хиляди! Наистина! Не мога да слушам музика, без да тананикам с нея. И като изтананикам няколко пъти - то наизустяването става от самосебе си. Жалкото е, че имам глас, колкото и дивана в хола има.

# 17
  • София
  • Мнения: 177
За съжаление, jullianna, не всички са надарени с тази твоя "рядка дарба" - "слушам една песен 3-4 пъти и я знам наизуст, независимо на какъв език се изпълнява". А това за езика наистина ме впечатли. Да разбирам ли, че става въпрос и за езици, които не владееш?

Понякога и актьорите си забравят репликите на сцената, въпреки че това им е работата, както казваш. Затова хора, които не смятат това за "непростимо", са измислили длъжността суфльор. Дори поетите понякога забравят собствените си стихотворения, когато ги рецитират, била съм свидетел.

"Страшно малоумие", казваш... Не знам, ако "умието" се изразява в отлична памет, която НИКОГА не ти изневерява, то доста сме страшно малоумните.

# 18
  • Мнения: 2 196
Нито една песен не знам до край.

# 19
  • UK
  • Мнения: 3 959
И аз запомням на всички езици, просто въпрос на слух е, да умееш да чуваш всички звуци, а не само тези, които се чуват най лесно. Като ги чуеш всичките, запомнянето е лесно. Simple Smile Знам песни на испански, италиански, френски, немски, руски, английския изобщо не го слагаме, естествено, бих могла да знам и още, но просто не ми се случва да слушам музика на други езици. А и обожавам една програмка към Уинампа, която ти изкарва текста на всяка песен, която слушаш, та веднъж прочетен, той се запомня още по лесно. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 447
Пфу, доста песни знам наизуст нищо че, не мога да пея. Mr. Green

Хи-хи и аз съм така,даже и в банята не смея да пея.Толкова съм зле. ooooh!

# 21
  • Мнения: 1 312
Аз например съм надарена с рядка дарба - като слушам
една песен 3-4 пъти и я знам наизуст, независимо на какъв
език се изпълнява. Сигурно знам над 500  песни  ooooh!
Също така до ден днешен знам песни, които съм пяла
преди 20 години  Hug

Цитирам за да не те повтарям.
Помня много и често се хващам как от раз запявам песен от моята младост,която не съм слушала с години.
Знам хиляди песни,невъзможно ми е да ги броя.
Ако си поставя задача да слушам радио или музикален канал цял ден и да пея,то сигурно на пръсти ще се броят тези,които не знам.
/Освен ако не е рап станция Mr. Green/

# 22
  • Мнения: 3 634
Много песни знам наизуст и не мога да ги забравя, направо е дразнещо. Все си мисля, че ако други неща помнех така добре щях да съм гений. Уви, мозък имам само за глупости!  Blush

# 23
  • Варна
  • Мнения: 826
И аз като вас знам много.Глас обаче , за съжаление нямам.

# 24
  • Мнения: 4 138
http://www.youtube.com/watch?v=8FQ_S9MXxZA

таз Mr. Green

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 18:11 от matakosmata

# 25
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
Много много много.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 623
За съжаление, jullianna, не всички са надарени с тази твоя "рядка дарба" - "слушам една песен 3-4 пъти и я знам наизуст, независимо на какъв език се изпълнява". А това за езика наистина ме впечатли. Да разбирам ли, че става въпрос и за езици, които не владееш?

Понякога и актьорите си забравят репликите на сцената, въпреки че това им е работата, както казваш. Затова хора, които не смятат това за "непростимо", са измислили длъжността суфльор. Дори поетите понякога забравят собствените си стихотворения, когато ги рецитират, била съм свидетел.

"Страшно малоумие", казваш... Не знам, ако "умието" се изразява в отлична памет, която НИКОГА не ти изневерява, то доста сме страшно малоумните.

Гюлфия, мисля, че е неуместно да сравняваш
актьор и певец. Понякога песента има 2 куплета и припев.
Актьора има хиляди реплики, а и се съобразява с колегите
си на сцената.
Малоумие е да - да не можеш да запомниш 4 изречения,
как да не е и то не на чужда песен, а на своята - репетирана
десетки пъти, записвана, правен клип и т.н.
Ако не беше жалко, щеше наистина да е смешно.

Относно езиците, да, последно се увличам от арабска
музика Simple Smile На арабски знам само хабиби , но  песните ги знам 1:1  Hug
На румънски също  Hug
А за паметта и на мен ми изневерява, затова и си купих Гинко,
но забравям да го пия  Joy
но за песни - никога и по цял ден си пея, дори и на работа понякога  Hug

Ако си поставя задача да слушам радио или музикален канал цял ден и да пея,то сигурно на пръсти ще се броят тези,които не знам.
/Освен ако не е рап станция Mr. Green/

За мен важи същото  Peace
И наистина, не си поставям за цел да ги помня,
дори е натоварващо да помниш всичко, което чуваш
та дори  да не ти харесва, но .......... такава съм  ooooh!

# 27
  • Мнения: 4 892
Изобщо не е задължително да имаш брилянтна памет, за да си талантлив изпълнител. Какво пък да правят талантливите, които трудно запомнят или забравят? Мога да преглътна забравена реплика и божествен глас. Виж - квичене, ако ще да е с пет страници текст - не.

# 28
  • Мнения: 5 940
Изобщо не е задължително да имаш брилянтна памет, за да си талантлив изпълнител. Какво пък да правят талантливите, които трудно запомнят или забравят? Мога да преглътна забравена реплика и божествен глас. Виж - квичене, ако ще да е с пет страници текст - не.
Това ме подсети какво правехме със сестра ми като деца- тя със страхотен глас, всички му се радват, но не може да помни текстовете на песните. Съответно аз не мога и да изпея куплет без да разсмея околните с "певческите" си способности.  Стоя отстрани и я подсещам, а тя пее. Имаше комични ситуации, изпява два реда, после недочува какво й казвам, спира и : "по-силно де, нищо не чувам".

# 29
  • Мнения: 4 138
аз пък си мечтая да науча песента ТЕЗ ЧЕРВЕНИ ДИМАТИ.
ако някой има желание да ми прати текста, ще съм благодарна.
представям си го така. аз пея, детето танцува.............


инак, за протокола. знам наизуст немския и българския химн. знам още      пред нас е блеснала зората, мечечина днес изгрява, тръгнал кос, зайченцето бяло, една друга, дето не и знам името, ама е следната
комунистите родината обичат
комсомолците след тях вървят.............
пионери, пионери
и до там
ама я знам със звук

Общи условия

Активация на акаунт