Как решавате сигурността на извънградските имоти?

  • 6 172
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 380
Доста наболял въпрос във връзка със ширещата се престъпност в България. Харесах си страхотен имот, но всички ме разубеждават, майка ми каза че съм луда, това щяло да се ограбва редовно.

Разкажете който има отдалечени от населени места имоти, къщи сред природата, как решавате тези въпроси?

Имотът е хипер-лукс с огромна квадратура и панорамни прозорци сред природата. Не искам да повярвам че няма ефективни начини да бъде опазен подобен имот.





# 1
  • Мнения: 3 830
Доста зависи от местоположението му.
Може да се вържеш към СОТ, ако има подобна възможност.

ще следя  Peace

# 2
  • Мнения: 4 380
Силно ме съмнява наличието на СОТ в Балкана. Близо е до селце и е разположен по средата между 2 малки града и един по-голям, но градовете са на около 40-50 км. Rolling Eyes Абе в гората е. Майка ми вика, че замръква там само с въоръжена охрана. Laughing
Обаче това което съм ви показал като картинка не е и половината от лукса на сградата. Тя е още по-разкошна. Не мога да ви опиша- аз ставам и лягам с мислите за тази къща.

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Има начин бе жена - охрана от физическо лице.

# 4
  • Мнения: 4 380
Има начин бе жена - охрана от физическо лице.

 Crazy Абе той че е луксозен имота, луксозен, ама нямах намерение да плащам и на обслужващ персонал при неизвестно колко посещения на къщата годишно. Crazy

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е за друго не се сещам Thinking
Ама то по селата може да намериш евтина работна ръка Wink
Мнохо е красиво наистина и ще е жалко ако не се опази.
А предишните собственици как са го опазили newsm78 или са живяли там Thinking

# 6
  • Мнения: 4 380
Е за друго не се сещам Thinking
Ама то по селата може да намериш евтина работна ръка Wink
Мнохо е красиво наистина и ще е жалко ако не се опази.
А предишните собственици как са го опазили newsm78 или са живяли там Thinking

Това не са снимки на самия имот. Това е само пример на какво може да заприлича когато го пипна малко. Всъщност, би станало много по-добре, защото даденостите са по-добри. Архитектурата и положението го позволява. В момента е един на нищо не приличащ пущинак, на който явно никой не забелязва потенциала и се продава за без пари.

Колкото и да е евтина работната ръка, не си представям кой ще тръгне да го пази в гората денонощно за стотина лева примерно. А повече няма да дам.

Какво ще кажете за решение с високи огради? Или само излишно ще привлича внимание? newsm78

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ей сега се сетих, че днес по рекламите на нова ТВ (телешоп май беше) рекламираха някаква система за сигурност.
Ама колко ще има ефект Thinking

# 8
# 9
  • Мнения: 4 380
Абе то системи за сигурност колкото щеш, обаче всичко това трябва да е свързано с действие на полицията. А тя на подобни места в България липсва. Confused

# 10
  • Където е сърцето
  • Мнения: 394
То в България за сега сигурност няма и няма и да има скоро,а какво остава за СОТ.Ако имаш излишни пари купувай имота щом като много ти харесва.Аз така бих направила,а след някое и друго време не се знае дали няма да ти скимне и да отидеш там да живееш.

# 11
  • Мнения: 497
Ксения забрави. Онзи ден мъжът ми отиде да нагледа вилата. Резултата - влезли са в стопанските постройки зад нея, познай как-ами просто са си изкопали дупка в стената. Това направо ме уби. Значи обезопасявай си колкото искаш, ама "те" имат време цяла зима даже да я разрушат ако искат. Полиция и прокуратура най-вече-пак забрави. Преди 5- години имахме същия случай-пак бяха влезли в тази стопаска постройка, бяха ги хванали-едно момче от селото ги видяло и така. Резултата - след 3,5 забележи срока за нещо толкова елементарно, при направени самопризанния и наличие на някои от вещите в дома на единия юнак, прекратяват нак. производство поради липса на достатъчно доказателства....Какво да ти кажа повече. На всичко отгоре бяха объркали имената на обвиняемите в акта за прекратяване. То бива нахалство, то бива безхаберие, пък се сърдят после на Европа, че ги хока. Просто не си хвърляй парите. Тук не е Германия или Англия.

# 12
  • Мнения: 4 380
С подобни неща ме осмива и майка ми, казабланка. Sad Разказва ми страхотии как щяли и да ме очистят за едната къща. Sick Направо не знам...Толкова ми е легнала на сърце, че не ми излиза от главата. Но просто не мога да повярвам че не можеш да си позволиш луксозен дом ако не си заобиколен с въоръжена до зъби охрана.
Та толкова хотели и хотелчета по планините в подобни слабонаселени места...Кой ги пази?
Ако си бях в България, си мисля че бих го купила и бих отишла там да живея. Това е на няма и час път до София. Но за сега не мога да си позволя да се върна в България, пък и собствената ми безопасност в подобен дом пак си остава под въпрос. Това са панорамни прозорци, които така си и приканват и демонстрират лукса на всеки минувач. newsm78 Егати и скапаната престъпна държава! Sick

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Мдаммм. Тъжно, но факт. За нищо на света не бих живяла в огромна къща с панорамни прозорци посред гората Confused Права е майка ти. Направо си е опасно. А щом ще я посещаваш няколко пъти в годината има реална опасност при някое посещение да я намериш напълно изтърбушена. Това е положението в милата родина.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 133
А как ще опазиш подобен имот в планините в US, например?
Някой трябва да живее в него или в постройка до него, да го поддържа и пази. Иначе не става. Може да се намерят хора, за които да живеят там постоянно, макар и не в главната постройка, е изгодно.

# 15
  • Мнения: 4 380
Не знам как не се присещат да плячкосват подобни къщи тук. Но със сигурност се оставят без 24-часова въоръжена охрана че и без огради даже. Полицията си върши добре работата и в по-отдалечени райони явно. newsm78

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бе дай да обобщим - няма шанс да го опазиш Tired, тъжната истина.
Баба ми (в едно Пловдивско село) й бяха откраднали въглищата от мазето и то докато си е там.....а ти искаш да опазиш необитаем имот.

# 17
  • Мнения: 8 999
Ние имаме пазачи. Едно семейство /мъж и жена/ от близкия град живее цяла зима там. Естествено, освен че плащаме заплата, плащаме и консумативи - ток, вода, дърва за огрев. Все пак хората трябва да са на топло и да имат удобства. Те наобикалят ежедневно още няколко съседни къщи, с чиито собственици си делим разноските. Излиза ни около 500 лева за периода от октомври до май.

# 18
  • Мнения: 544
Ето тази къща http://www.thereddoorshouse.com/index.html се стопанисва така - собственикът е наел една двойка мъж и жена, които се грижат за нея - чистене, доставка на провизии (сол, захар, чай, кафе, други подправки, салфетки и т.н.), смяна и пране на спално бельо, палене на парно, поддържане на двора и др. Те обитават своя си съседна къща. Къщата се дава за нощувка, има достатъчно места за една приятна компания. Може да се ползва всичко в нея - билярд, сауна, камина, кухня. С наема си плащат на семейството, което я стопанисва, къщата се поддържа и изплаща в същото време. Непрекъснато има посетители. Ще кажете, че все пак се намира в село. Да, но в селото има няма 20-тина възрастни хора, които няма как да я опазят, ако някои вандали й хвърлят око.  Вярно е, че Широка лъка е на 8 км, но не вярвам и там да има адекватна полиция.
Та това е един начин. Да привличаш хора, ако мястото е достатъчно атрактивно. Времето, в което ти ще си там, не я даваш под наем. Но без постоянно присъствие поне на 2-ма души там или съвсем наблизо не става, за съжаление.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Вилата ни е над Аладжа манастир, т.е. на 5-6 над Златни пясъци. Живеят хора постоянно наоколо, има решетки, желязни врати и т.н. Е, пак влязоха и откраднаха на баща ми казана и някакви дреболии. Вероятно са хора, които познаваме. Във вилата няма нищо ценно, стари мебели и прочее, но все пак много мангал почна да шета  наоколо. Та , мисълта ми е, няма шанс да я опазиш. Само ще разстроиш неописуемо като я видиш изтърбушена...

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Това което си показала няма как да бъде опазено. Гаранция.

В страни от темата - къщата ми заприлича на върколашката такава от филма "Здрач".
Аз друго се чудя...  Thinking
Тези огромни панорамни прозорци... През деня носят много светлина и уют, но нощем?!
Аз бих си умряла от страх да мина покрай тях  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 497
Даааа, както е писала Красе, въпроса опира и до батебойковия "материал" .............

# 22
  • Мнения: 5 710
ами нашата вила я охраняваме, обзавеждайки я предимно със стари мебели, които не струват пукнат грош.
като гледам хипер-лукс имота, който си си заплюла, няма да ти е трудно да си наемеш и снайперист да ти го охранява ...

# 23
  • Мнения: 497
10 цента, ама при нас както писах по-горе бяха влезли в стопанска постойка отделна от къщата, пълна с боклуци общо взето (мале, ако чуе половинката) и  какво са взели мислиш - една количка желязна и 3-4 други железни простотии. Еее, не разбраха ли, че желязото поевтиня в пъти, та тия операции не си струват даже, не знам. Мъжът ми си игра цяло лято да опасва допълнително с тел всички огради и какво - сигурно решиха, че там си крия бижутата ли. Просто да ти образуват нерви и неприятно усещане. Не мога да ги дишам тия елементи, не мога да дишам и прокуратурата, дето се прави на ощипана булка и не ще да се справи. Не е толкова трудно. Като ги тикнат в затвора, другите ще се позамислят малко, а сега какво си казва хитрия мургав Андрешко - ха, откраднах, хванаха ме и тия глупаци нищо не напрвиха, е що да не открадна пак.

# 24
  • Мнения: 4 380
ами нашата вила я охраняваме, обзавеждайки я предимно със стари мебели, които не струват пукнат грош.
като гледам хипер-лукс имота, който си си заплюла, няма да ти е трудно да си наемеш и снайперист да ти го охранява ...

Напротив. Не можеш да си представиш колко съм стисната. Laughing Имотът е с много голяма стойност, но се продава страшно евтино. Обзавеждането ще струва много пъти повече от самия имот. Стисната съм, не ме устройва да я давам под наем или да плащам на пазачи. Виж ти какъв нов поминък по селата! Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 6 959
 Не виждам как може да се опази какъвто и да е имот, щом е в Балкана, в Странджа или в Горно Нанадолнище. Те в градовете разбиват къщи със СОТ, какво остава за безлюдни местности. Крадат всичко, вилици, лъжици, жици и електромери... Щом не ти се дават пари за частна охрана, тогава няма какво друго да се измисли.
 Може да го застраховаш, но е тъпо някакси да застраховаш електромери и батерии за чешми, а и е гадно някой да ти рови в къщата, а тази щета няма как да я покрият.
 Аз не бих рискувала, дори и да е на безценица, разхода не ми е оправдан.

# 26
  • Мнения: 497
ААА, и застраховката я забравете. Питала съм в застрахователна компания. Къща на село срещу кражба не застраховат, само срещу земетресение, сетете се защо-ще фалират, ха-ха.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 959
ААА, и застраховката я забравете. Питала съм в застрахователна компания. Къща на село срещу кражба не застраховат, само срещу земетресение, сетете се защо-ще фалират, ха-ха.

Още по-лошо тогава. Варианти няма.

# 28
  • Мнения: 4 380
ААА, и застраховката я забравете. Питала съм в застрахователна компания. Къща на село срещу кражба не застраховат, само срещу земетресение, сетете се защо-ще фалират, ха-ха.

Още по-лошо тогава. Варианти няма.

Е, чак пък да няма! newsm78 Правя една 3-метрова ограда и да ги видя как ще пренасят мебели през нея. Laughing Освен ако не пуснат в ход хеликоптер, не виждам начин.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 959
 Ограда и камери, като камерите са само за парлама, като си сложат по един чорап на главата, ходи ги разпознавай.
 Пак не е гаранция оградата, както са ти казали по-горе, пробиват дупки в стената и всичко ще измъкнат  Tired.
 Щом си решила, действай, пък каквото сабя покаже.

# 30
  • Мнения: 8 999

Е, чак пък да няма! newsm78 Правя една 3-метрова ограда и да ги видя как ще пренасят мебели през нея. Laughing Освен ако не пуснат в ход хеликоптер, не виждам начин.

Тая триметрова ограда ще ти излезе колкото 50 години да държиш въоръжена охрана да ти я пази!

# 31
  • Мнения: 4 380

Е, чак пък да няма! newsm78 Правя една 3-метрова ограда и да ги видя как ще пренасят мебели през нея. Laughing Освен ако не пуснат в ход хеликоптер, не виждам начин.

Тая триметрова ограда ще ти излезе колкото 50 години да държиш въоръжена охрана да ти я пази!

Е, малко преувеличено. Rolling Eyes Зависи от какво е оградата. Въпреки че двора е над 2000 квадрата- не е шега работа. newsm78

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ксения, ти купи имота и се надявай България да стане Швейцария  Mr. Green
Ако няма жива охрана няма как да стане, а и на 2000кв двор, дувара ще ти излезе златен.

# 33
  • Мнения: 4 380
Ксения, ти купи имота и се надявай България да стане Швейцария  Mr. Green
Ако няма жива охрана няма как да стане, а и на 2000кв двор, дувара ще ти излезе златен.

Малко ли камънак по Балкана, чак пък златен.... Mr. Green

# 34
  • София
  • Мнения: 6 959
Ксения, ти купи имота и се надявай България да стане Швейцария  Mr. Green
Ако няма жива охрана няма как да стане, а и на 2000кв двор, дувара ще ти излезе златен.

Малко ли камънак по Балкана, чак пък златен.... Mr. Green

Страхотен оптимист си обаче, с розови очила ли ходиш  Laughing?
Току що казаха, че заради кризата масово са зачестили обирите.
За всеки негативен отговор , имаш оптимистична прогноза  Mr. Green
Ти си знаеш...

# 35
  • Мнения: 167
Какво, ще кажете за СОТ с известяване на телефона ти.И ако на близо има полиция,СОТ или имаш уговорка с някой съсед да му се обадиш да провери дали има набез?

П.С. има и нови системи с дистанционно видеонаблюдение.Обаче остава въпроса с реагирането,т.е. кой ще се отзове на сигнала ти.

И за да не си мислите,че говоря глупости,съпруга ми е специалист в областа и от него ги знам тези неща.

# 36
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
няма начин да го опазиш, освен с човек на място, но и това не е гаранция. ако си го набележат братята роми, няма спасение ...
поддръжката на луксозен имот по средата на балкана си е доста скъпо удоволствие.

# 37
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ксения, ти купи имота и се надявай България да стане Швейцария  Mr. Green
Ако няма жива охрана няма как да стане, а и на 2000кв двор, дувара ще ти излезе златен.

Малко ли камънак по Балкана, чак пък златен.... Mr. Green
Като се замисля, те могат да не катерят мебели и уреди по 2м ограда, обаче можеш да осъмнеш със самонастанил се цигански катун и това го има, мдам... 

# 38
  • Мнения: 958
xenia реши ли някой да те обере, няма спасение, наши познати, със СОТ и физическа охрана, в баровски квартал до София, ги изплашиха така, нищо не взеха, но жената не смее да отиде в къщата, а я правиха с толкова любов и пари.
Били са с маски, как са влезли, никой не може да си обясни, мъжът е бил на първият етаж, тя случайно се е качила в спалнята, видяла ги е и е писнала, ами не ги хванаха.
Нашата вила също е на страхотно място, на няма и час от София, обаче ни обират всяка година, няма как СОТ, защото най- близкото градче е на 20-тина километра и то завои, не се наемат да охраняват, една вила.
Една година, даже са влезли с камион (имаше следи) и са свалили покрива.

Според мен, един хубав имот, е инвестиция, просто не бързай да го оправяш, с темповете, с които се заселва региона, рано или късно около вашата вила, ще цъфнат и други, а ако има постоянно живеещи, ще се включи и сот, пък и съседите пазят.
Един въпрос, ако не е неудобно, интересува ме има ли чужбински сайт с бг имоти, ако случайно ползваш някой такъв.
Предполагам че англичаните, като харесват имоти тук, гледат от техни си сайтове, надали ползват нашите  newsm78

# 39
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Нов поглед...
Ксения, с парите които си отделила за тази инвестиция обиколи света. Поживей си на воля в много такива имоти, които няма да са твои и да ги мислиш. Струва ми се по-разумно, м?  Thinking

# 40
  • Мнения: 301
Ние имаме имот извън града !
Непрочетох цялата тема ,но ще ти кажа как сме си решили въпроса ние.
Видеокамери навсякъде,компютър и алармена система със свтлинни и звукови сигнали  Peace
Глобул предполагам и другите оператори са пуснали интернет и си наблюдаваме обекта от вкъщи ,а отделно се записва всяко движение на компютъра .
Засега сме доволни и нямаме проблеми.Хем,че и при нас е доста луксозно никои не се е опитал още да чукна на дърво .
Имаме висока ограда ,която пази от любопитни погледи .
Ако искаш повече подробности не се колебай да ми пишеш .
Нямаме намеса на полиция ,но като се разпищи тая ми аларма и като се светне навсякъде дори и накрай света да си ще се стреснеш и ще избягаш.
Датчиците са ни с инфраред бариери на зида за над 20 кг разпознаване .
Например за котка да не пищи
Дерзай и не се притеснявай

# 41
  • София
  • Мнения: 6 361
личното ми мнение е, че без постоянно човешко присъствие в обекта няма да осигуриш необходимата сигурност и защита.
ако някой разчита, че пищяща и светеща аларма сама по себе си ще прогони нахъсан и опитен крадец - много се лъже.
а 3-метровата ограда около имота няма ли да задраска ефекта от панорамните прозорци? колкото и да е голям парцелът, пак погледът ще се блъска в стена.

# 42
  • Мнения: 958
ZuzyM, къде се намира комопютъра в къщата ли, и скрит ли е ?
Защото иначе могат да го откраднат.
Аз знам че сот-та може да се заглушава, как седи въпроса с камерите ?

# 43
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
На мен ми хрумна друго, може да се пусне ток по телена ограда, хем ще има гледка, хем няма кой да припари( от дребните джебчии, тип кокошкари), поне за известно време де, но мисля че е подсъдно... Thinking

# 44
  • Мнения: 497
Оооо, и за тока забравете. В "нашето" село един човечец си сложи. Никой не беше пробвал изобретението, но по безжичния телефон веднага информираха полицията и дойдоха и го предупредиха незабавно да го разкара. Та това е. Като те окрадат - няма доказателства. Като решиш да се оправяш самостоятелно, полицията веднага се появява да ти каже, че това е незаконно. То си е и опасно, ако верно някой посрада, със сигурност ще го отнесе собственика на имота и ще го осъдят, повярвайте ми. Те това е те положението в милата родина.

# 45
  • Мнения: 1 441
Може да се намерят хора, за които да живеят там постоянно, макар и не в главната постройка, е изгодно.
Това е единствения вариант - някой трябва да живее там постоянно. И дори и да е така, пак нямаш 100 % сигурност. Имаше наскоро предаване на Мартин Карбовски за къщите на англичаните по българските села, които живеят там само през лятото - изкорубени бяха чак кабелите и тръбите от стените...
Ние взехме много изгодно къща с 2 декара двор  и рекичка в единия края в едно кюстендилско село...
Както и да го мисилм не можахме да измислим вариант как да я опазим от набези, че евентуално да инвестираме в облагородяването на имота - а уж е кротко селото. Все повече се замисляме да я продадем.... Confused

# 46
  • Мнения: 4 400
Днес гледах в обедните новини по БТВ как в кв.Владая един човек бил убит в собствения си дом .Казаха,че най-вероятно е бил измъчван от похитителите да каже къде крие пари.....и умрял докато го мъчели,а после го подпалили.
         Не знам за вас ,но аз осъзнавам че живея в държава където убиват човек за два лева и се краде се абсолютно всичко ...компоти,мотики, черги... колко ли струва човешкия живот Thinking.
Още по-страшно е че дори и единичните случаи на разкрити престъпления остават ненаказани.Защото предвидените наказания са повече от смешни.
Моят дом далеч не е луксозен,но доста отдалечен и в предвид случващото се съм ужасно уплашена .И не за скъпи вещи ,каквито междувпрочем не притежавам ,а за живота и сигурността на семейството си най-много за детето.
Колкото и абсурдно да звучи наистина не виждам как бих могла да го защитя.Изобщо нямам в предвид нищо материално .В такава ситуация никой не мисли за .....вещи.

# 47
  • Мнения: 148

Имотът е хипер-лукс с огромна квадратура и панорамни прозорци сред природата. Не искам да повярвам че няма ефективни начини да бъде опазен подобен имот.


Не можеш да имаш "хипер лукс имот", а да нямаш пари да го поддържаш. Охраната влиза в поддреъжката. Все едно да имаш басейн, а да нямаш пари за препарати, твойта работа малко "на гол тумбак - чифте пищови"   Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 2 430

Имотът е хипер-лукс с огромна квадратура и панорамни прозорци сред природата. Не искам да повярвам че няма ефективни начини да бъде опазен подобен имот.


Не можеш да имаш "хипер лукс имот", а да нямаш пари да го поддържаш. Охраната влиза в поддреъжката. Все едно да имаш басейн, а да нямаш пари за препарати, твойта работа малко "на гол тумбак - чифте пищови"   Wink
И на мен ми е малко странно толкова луксозна и скъпа къща,а няма пари за охрана.
Иначе имам следните съвети към теб
1.намираш си двама от селото,може и пенсионери.Единият ще наглежда дома през деня,а другият през нощта
2.не излиза скъпо да си вземеш няколко кучета 2 или 3 за пазачи.Повярвай ми породата"улична превъзходна" също върши перфектна работа,не е задължително доберман или ротвайлер

# 49
  • Мнения: 16
Моят съвет е да ги купиш,за да не съжаляваш,че си го изпуснала.Щом е толкова изгодно вземай,след време може да се променят нещата.

# 50
  • Мнения: 4 380
Цената още е паднала с 20% откакто пуснах темата. Shocked Явно се цели бърза продажба а купувачи няма. Ако си бях в България не бих устояла изобщо. Ще умра от завист ако се продаде. Sad Embarassed

# 51
  • Мнения: 172
Ксения, чета и не те разбирам. Хем не си тук и не можеш да я ползваш, хем голям зор да я имаш.... Sad

# 52
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Цената още е паднала с 20% откакто пуснах темата. Shocked Явно се цели бърза продажба а купувачи няма. Ако си бях в България не бих устояла изобщо. Ще умра от завист ако се продаде. Sad Embarassed
Абе, Ксения не му мисли, купи я, после ще я мислиш за какво точно ще я ползваш и т.н., особено ако е на изгодна цена. Дори и да не я ползваш точно в момента, все пак купуваш и земята, е не е като апартамент на пъпа, но пак си е добра инвестиция. Аз гледах къщички по 150-200кв в Ст.планина с близо декар двор за 25 000лв  Shocked , а в Странджа са и по-евтини дори.

# 53
  • Мнения: 958
Аз гледах къщички по 150-200кв в Ст.планина с близо декар двор за 25 000лв  Shocked , а в Странджа са и по-евтини дори.

Сиренце това в коя част на Стара планина.
Много искаме виличка, но все попадаме на обяви, с ужасно високи, цени, които според мен са нереални за района.

# 54
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Аз гледах къщички по 150-200кв в Ст.планина с близо декар двор за 25 000лв  Shocked , а в Странджа са и по-евтини дори.

Сиренце това в коя част на Стара планина.
Много искаме виличка, но все попадаме на обяви, с ужасно високи, цени, които според мен са нереални за района.
Средна и източна, ще потърся сайта, специално харесахме една за 27 000лв с къща на 2 етажа 160кв сумарно с близо декар двор, но не беше обявена на сайта, брокерката ни я каза. Обаче докато отреагираме ни я грабнаха под носа  Confused

# 55
  • София
  • Мнения: 346
Чух, че напоследък разбиват вили и къщи за хранителни продукти. В условията на криза крадците явно по-трудно намират пазар за крадените вещи и са минали на компоти и трушии.  Laughing

# 56
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ксения, бих ти казала следното: не си хвърляй парите на вятъра... Недей.
Живей си живота навсякъде по света с тях. Само не ги "закопавай" за имот в Б-Ъ-Л-Г-А-Р-И-Я!

Умна си и ще разбереш кое и защо съм болднала.

# 57
  • София
  • Мнения: 2 058
Аз пък бих се замислила защо е толкова изгодно и защо още повече пада цената и защо толкова бързат собствениците да се отърват от този имот.
Не става, душа! Даже близо до цивилизовано място да беше, няма да стане да го охраняваш за по-малко от 100-тината лева които ти се свидят. То в София на 50-тина квадрата е толкова СОТ-а, да не говорим за 2 декара двор.
Българинът е крадливо и завистливо племе, а като сложиш и циганите и местните "мутри"...абе мечтай в друга посока  Sad Simple Smile

# 58
  • Мнения: 3 826

Българинът е крадливо и завистливо племе, а като сложиш и циганите и местните "мутри"...абе мечтай в друга посока  Sad Simple Smile
точно така , имаше разказани разни случки за къщи на англичани , които са обирани и нещата продавани на местните , и всички виждат и на никой не му пука
ние също имаме такава къща , която е съвсем семпла и сме пуснали в нея да живеят хора без пари , иначе ще я оберат и керемидите няма да останат , вика майка ми

# 59
  • Мнения: 4 380
Аз не съм убедена че имотът е с добър инвестиционен потенциал. Той разбира се е разкошен да си живееш там, но аз не планирам скоро да си живея в България. А да вложиш в него доста и да продължиш после да влагаш ежемесечно...не мисля че си струва. Във всеки случай, целта е имотът на мен да служи, а не аз на него. Мислех варианта покупка, ремонт и продажба в нормален вид. Обаче...извънградските имоти са толкова обезценени, и не се знае до кога и колко ще продължи така, че е абсурдно да се надяваш на възвъщаемост.
Шани има право, че си е живо "закопаване".  Confused
Но е толкова красиво, толкова красиво! Cry Мечта.

# 60
  • София
  • Мнения: 6 361
Но е толкова красиво, толкова красиво! Cry Мечта.

можеш ли да покажеш снимки? Simple Smile

# 61
  • Мнения: 4 380
Но е толкова красиво, толкова красиво! Cry Мечта.

можеш ли да покажеш снимки? Simple Smile

Не. Laughing Даже да не го купя, ще се изям от яд когато го купи друг. Cry
Рано или късно ще се продаде, къде ще ходи...Цената е просто смешна. Наивно е да мисля, че мен ще чака. Но...по-добре да не знам че съм способствала за това да ми се вземе под носа нещо толкова разкошно.

# 62
  • Мнения: 3 826
добре , де , качи снимката на друго място и ние няма да знаем къде се намира и няма да извадим пачките да го купим Simple Smile

иначе България е страна със затихващи функции - от 9  млн. е станала на 7,2 млн. , а след 40 години ще е 5 млн. , какво да говорим повече , англичаните се чудят какво да правят с купените  имоти

# 63
  • Мнения: 4 380
И само по една снимка може да се открие. Не показвам. Mr. Green

Единственото което успях да изкопча от брокера е че имало възможност за СОТ. Не е много дашен на снимки, вероятно самият той не е ходил до там. newsm78

# 64
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Еее, сега ми стана супер любопитно Simple Smile Ксения, дай снимка на ЛС, кълна се, че няма да я покажа на никого и няма да го купя, освен ако не струва 100 лева Laughing

# 65
  • Мнения: 958
Да и мен ми стана любопитно, айде тогава като го купиш, или го купят, качи тогава да му се порадваме Simple Smile

# 66
  • Мнения: 4 380
Аз и да ви го покажа, вие няма да му разберете потенциала. Ако беше разбран, нямаше да струва жълти стотинки. Това е като примерът с изхвърлената пейка, който дадох преди малко в съседната тема за мека мебел. Grinning Понякога страшно се радвам, че хората не разбират много-много. Laughing

# 67
  • София
  • Мнения: 6 361
с последното изказване изплиска легена, ама карай...

# 68
  • Мнения: 3 826
на снимка всичко изглежда различно - светлината , перспективата , ъгъла на снимане ...
качеството на самия фотоапарат и уменията на фотографа правят чудеса ,
така че снимката лесно подвежда , всички знаем , а Ксения така и не показа нищо , след като тази къща е извън населено място какъв бе проблемът  ....

# 69
  • Мнения: 1 441
Въпрос:
Това нещо като е извън населено място, очевидно не може да е в регулация. Как ще си закараш ток и вода?  Thinking

# 70
  • Мнения: 4 380
Въпрос:
Това нещо като е извън населено място, очевидно не може да е в регулация. Как ще си закараш ток и вода?  Thinking

Разбира се че е в регулация. Всичко си има, и ток и вода,и канализация.  И постройката-огромна и солидна- няколкостотин квадрата. Grinning Аз посвикнах да живея с хол от 80 квадрата и нещо ми се виждат малко. Искам 200. Laughing

# 71
  • Варна
  • Мнения: 25 238
То като едновремешните замъци Grinning Как се отоплява такова чудо? Че и с големи прозорци. С локално парно ли?

# 72
  • Мнения: 4 380
То като едновремешните замъци Grinning Как се отоплява такова чудо? Че и с големи прозорци. С локално парно ли?

Да. Могат да се направият камини, слънчеви колектори...Както всяка една къща се отоплява. Няма да е евтино отоплението на такава голяма квадратура при всички положения, но могат да се оптимизират разходите и сведат до минимум с добро премисляне и добър ремонт. И капиталовложение разбира се, без пари нищо не става.

# 73
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз посвикнах да живея с хол от 80 квадрата и нещо ми се виждат малко. Искам 200. Laughing

зАсрами се... Че в такива кв. м. живеят по няколко фамилии, бре

(майтапи, но не се сдържах)

# 74
  • Мнения: 4 380
Аз посвикнах да живея с хол от 80 квадрата и нещо ми се виждат малко. Искам 200. Laughing

зАсрами се... Че в такива кв. м. живеят по няколко фамилии, бре

(майтапи, но не се сдържах)

Знам Шани. На мен в България целия апартамент ми беше толкова. Laughing Но на хубаво лесно се свиква.

# 75
  • Мнения: 5 710
хахаа, темата изплиска легена:-)

# 76
  • София
  • Мнения: 816
Имам къща близо до София,имаме комшии обаче които ни предупредиха за цигански набези.Един ден като бяхме там минаха един дърт циганин с дете.Всичките къщи бяха огледани с голям интерес,добре ,че бяхме там да не помислят че е необитаемо.Хората разказаха как са си махнали некролозите на старите хора,защото дебнат къщите на старите хора и после разграбват. #CrazyСериозно се замисляме за нещо като ПИС,което да ги стресне.

# 77
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 198
ще следя че ми стана много любопитно,ако не друго как се ухранява този спер-лукс сега newsm78

# 78
  • Мнения: 461
Неволята учи ...  Laughing

# 79
  • София
  • Мнения: 346
А аз така и не разбрах този луксозен имот съществува ли действително или е само в мечтите на авторката ?  newsm78   Темата ми заприлича на "Нероден Петко" - май така се казваше приказката .

# 80
  • Мнения: 4 965
1. Имаме навсякъде стабилни врати и решетки.
2. СОТ.
3. Куче в двора.
4. Комшии, които се падат и роднини на мъжа ми (едната му леля с мъжа й са пенсионери и си живеят почти постоянно на вилата), а другата леля ходи много често и през седмицата.
5. Свекърва - 6 месеца е в САЩ и 6 месеца е в едната къща на вилата.
6. Сензорни лампи в градината.
7. Висок дувар.

# 81
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
последен хит в превземането на чужди жилища... Изкопават дупка в стената.

# 82
  • Мнения: 4 380
последен хит в превземането на чужди жилища... Изкопават дупка в стената.

През дупка какво могат да изнесат? Освен ако има бижута и ценности, друго не виждам как. В една къща където не се живее постоянно, бижута и ценности не се държат. Основните стойностни неща са мебелите и техника евентуално.

Ариана, имотът и съществува, и е в мечтите на авторката. Wink Едното на другото не пречи, авторката обикновенно не мечтае нереални неща.

# 83
  • Мнения: 497
Ох, Хени, разсмя ме много с тълкуванието за дупката. Ма то зависи от дупката да ти кажа. Четрикрилен гардероб няма да изнесат, ама всичко вътре в него, одеала, чаршафи,плюс посуда, телевизор, уредба, печка енд соу он, а и кочината, която ще завариш, стигат.

# 84
  • София
  • Мнения: 6 361
последен хит в превземането на чужди жилища... Изкопават дупка в стената.

През дупка какво могат да изнесат? Освен ако има бижута и ценности, друго не виждам как.

достатъчно е да ти разбият врати, прозорци (особено, ако са скъпи), да обърнат всичко в къщата нагоре с краката - дори ей-така, от яд, че няма нищо ценно.

това, което ти описвам, не е хипотетична, а напълно реална и често срещана ситуация.

# 85
  • Мнения: 4 380
последен хит в превземането на чужди жилища... Изкопават дупка в стената.

През дупка какво могат да изнесат? Освен ако има бижута и ценности, друго не виждам как.

достатъчно е да ти разбият врати, прозорци (особено, ако са скъпи), да обърнат всичко в къщата нагоре с краката - дори ей-така, от яд, че няма нищо ценно.

това, което ти описвам, не е хипотетична, а напълно реална и често срещана ситуация.



Да, съгласна. Не дай бог прозорците! Sick

# 86
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
В подобен имот на един мой познат /само че малка къщичка/, живеещ в Испания, циганите му демонтираха оградата /тухлена и висока/, до последната тухла я бяха отмъкнали  Mr. Green Идва си човекът и какво - ограда няма. На следващото идване бяха демонтирани дограмите и вратите, а вътре всичко беше изнесено до най-малката подробност. За последно му бяха развалили покрива и отмъкнали керемидите. Той дойде, поогледа и заряза имота /развалината/ и си замина. След време, пак беше дошъл с намерение да продаде поне земята, че да не е хептен на загуба. Вече и останалите тухли от къщичката бяха изчезнали. Просто къщата вече я нямаше. И това става не извън населено мястото, а в малко село, къщата /нищо не остана от нея/  беше съвсем в края на селото и след нея започваше гората. В селото си живеят няколко баби и дядовци и до днес. Само един дядо беше видял циганите с каруците отпред и ги попитал защо рушат, а те му отговорили, че къщата е продадена и новият собственик ги е наел да разчистват, защото ще си строи вила. Звучало логично.
От бай Мангал и приятели спасение  няма. 
Инвестирай си парите на друго място, майка ти е права, тук не е разумно.

# 87
  • Мнения: 4 380
Ужас, ти ме уби направо... Joy

# 88
  • Мнения: 117
Мъжът ми се е замислил сериозно за камера, ама и трябва да записва някъде. Не знам дали си струва. С такъв мерак си взехме къщата да има къде да щуреят децата и дръвчета засадихме, всички ги изтръгнаха, да им изсъхнат ръцете, дано.

# 89
  • Мнения: 301
Пак ви казвам всичко зависи от собственика!
Казах по-горе и сега пак ще кажа нашия имот се охранява от камери записват на компютър,но същевременно си го гледаме по интернет.
Доста луксозно е направен и въпреки всичко нямаме проблеми  Peace

# 90
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
последен хит в превземането на чужди жилища... Изкопават дупка в стената.
През дупка какво могат да изнесат? Освен ако има бижута и ценности, друго не виждам как. В една къща където не се живее постоянно, бижута и ценности не се държат. Основните стойностни неща са мебелите и техника евентуално.

Ела на входа/изхода на вилна зона Камбаните и гледай кой и какво изнася Wink

# 91
  • Мнения: 461
последен хит в превземането на чужди жилища... Изкопават дупка в стената.

За да не копаят - им създавам работа!
Камерите са на съвсем достъпни места, с едната малка подробност, че са неизползваеми, защото са пета употреба и са с различни неотстраняеми дефекти.
Докато злорадстват над простия ми акъл и демонтират "скъпоценната плячка", обикновено забравят собствените си "инструменти".
Така ... от няколко години насам се сдобих с инвентар, който не бях предвидила, но очевидно е необходим за една извънградска къща /няма да Ви оттегчавам с целия опис/ - няколко кирки втора употреба, но в добро състояние; бензинова резачка за дърва, която се оказа само без бензин; чисто нов ''кози крак" /метален лост/, който подарих на един съсед, защото не можах да го вдигна от земята /46 кг съм с дрехите Blush/;  калайдисан меден казан за варене на консерви с една дръжка; кално декодиращо устройство за циклични кодове и забележете ... морски бинокъл с вграден компас, който за един имен ден стана притежание на мой приятел - бивш моряк.
 Simple Smile   











Общи условия

Активация на акаунт