Ех този цикъл...

  • 2 865
  • 25
  •   1
Отговори
Здравейте. Не знам дали мястото на тази тема е тук, но се надявам да е така. Знам, че има подобни теми изчела съм ги, но не намерих това, което търся.
 Уча в МУ- София и не съм предполагала, че ще се допитвам по форуми, но ето и този момент дойде  Laughing.
 Така моят проблем е банален - липса на менструация. Имала съм полови контакти, само с презерватив ( което разбира се нищо не значи, но все пак ..). Принципно имам нередовен менструален цикъл, но този път прекали. Пропусна 1 месец и аз ( тъпак голям съм) не си записах кога ми е последната менструация. Но знам със сигурност, че беше януари. Направих си 4 теста и няма как да е рано за тях, защото ги направих след стабилно закъснение - отрицателни са. Даже ги направих със средна порция първа сутрешна урина ( нали тогава нивата на ЧХГ са най- високи). А да спомена, че на този етап никак не искам бебе  Laughing. Ходих на гинеколожка и тя каза " мии изобщо не виждам бременност ...на този етап де" , което хич не ме успокои. Предписа ми гадния вреден Дуфастон за предизвикване на менструация. Пия го по супер странна схема - 6 дни по 3 пъти на ден. След това трябва да се появи цикъл до 10 дни. Искам да ви попитам ако не се появи 100% ли съм съм бременна? И дали дуфастона влияе на тестовете за бременност. Моля ви, ако не сте компетентни да отговорите със сигурност не пишете, защото последното нещо, което ми трябва сега е фалшив положителен тест.  Laughing Много се притеснявам и не знам как ще издържа да чакам 10 дена. И ако не ми дойде просто ще се попбъркам....все пак се предпазвам от бременност няма да е честно  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 3 830
Довери се на гинеколожката си. Аз също почти напълно изолирам възможността да си бременна. Peace Успокой се и ще видиш, че всичко е ок. Peace

# 2
  • Мнения: 17 546
Аз също почти напълно изолирам възможността да си бременна. Peace
И как го правиш? Rolling Eyes

Има кръвен тест за бременност, ако нямаш доверие на тези от аптеките. Там грешка няма. Peace

# 3
Да, знам за бетаЧХГ тестовете. И те не са толкова надеждни. Е да, по сигурни са от домашните. Но не знам дали Дуфастона не влияе ( както не едните така и на другите). Не получих отговор Rolling Eyes Сигурна съм, че доста хормонални препарати влияят на тези тестове. По пътя на логиката дуфастона не би трябвало да влияе, но знам ли?
 Сега няма да си правя кръвен тест, защото утре свършвам дуфастона. Направо ще чакам цикъл...ако не дойде- тогава Sad

# 4
  • Мнения: 9 776
А как си с кг? Ако си много слаба, възможно е заради това да ти е нередовен цикъла. Моят също беше много нередовен, в смисъл той за мен си е редовен, но не е 28 дни. И съм имала по-рано такива големи закъснения, но никога не съм се тревожила. Каквото -такова. Ще се оправиш Peace.

# 5
  • Мнения: 4 784
На мен ми се е случвало нещо подобно, точно по времето, когато бях студентка. На прегледа при гинеколожката, същата ситуация - бременност не се вижда. Поразпита ме жената да не би да съм притеснена от нещо, с какво се занимавам. Истината е, че в този период си пишех дипломната работа, бях под страхотно напрежение и най-вероятно това се беше отразило на почти едномесечното закъснение на МЦ. Изписа ми инжекции за предизвикване, но дори не се наложи да ги бия, защото час след около прегледа ми дойде. Никаква бременност нямаше.

# 6
Благодаря ви за успокоението. Но аз съм си голяма параноя и няма да се успокоя. Да, наистина съм подложена на стрес, но то кой не е? Гадно ми е, защото знам че бебчето е нещо супер хубаво ама при мен никак не му е времето. И съм асистирала на няколко аборта по време на практика и за това съм се панирала. По-гадно нещо от това няма:(.  Ама да не се отклонявам. Иначе за теглото 40 кила съм, винаги съм си била толкова.
 Никой не ми отговори дали мога да си направя още тестове, въпреки че пия Дуфастон? И кои тестове са най-точни спорд вас ( като изключим кръвния естествено)?

# 7
  • Мнения: 9 776
Съжалявам, но не мога да отговоря на въпросите ти. Само знам, че докато не станеш поне 45кг, цикълът ти ще бъде нередовен. Много си слабичка.
veni9, wavey!

# 8
  • Мнения: 4 784
...И съм асистирала на няколко аборта по време на практика и за това съм се панирала...
Ти медицина ли учиш? Да не би да пиеш някакви хапчета или да спазваш определена диета?
polin_a  Peace!

# 9
Не спазвам диета. Никога не съм спазвала. Но не мога да стана 45 кг, защото ще приличам на толумбичка. Аз съм висока 157 см.  Laughing Не знам, но дано ми дойде, защото вече не издържам.
 Уча акушерство....точно по темата  Laughing. Но съм още нова в нещата и не мога сама да си отговоря на въпросите а и не искам да питам колеги, защото ако съм бременна не искам да се разчува...

# 10
  • Мнения: 337
Абе жена, как 40 килограма при този ръст.
Я се осъзнай, та ти си направо призрак. Яж пълноценно, защото може и друго да си докараш, а не само нередовен цикъл.
Не съм специалист, но при 4 отрицателни теста за бременност, няма как да си бременна.
А и нали жената ти е казала съвсем ясно, че нищо не вижда.
Успех и се храни!

# 11
  • Мнения: 9 776
cotton4e e права. Аз да съм със 1-2 см повече от тебе и съм била 45кг. Бях направо кльощава. А за 40 не мога да си представя. Всичките ти проблеми идват от там. Сега най-вероятно не си бременна, но за в бъдеще най-вероятно трудно би забременяла. При липса на цикъл. Но и ти би трябвало да знаеш по-добре. Нали това учиш. Като се притесняваш от колегите, питай друг лекар.

# 12
  • Мнения: 1 949
Този месец и на мен доста ми закъсня - 10 дена. Това за мен си е голямо закъснение. Бях под много сериозен стрес предишния месец, боледувах, пих антибиотик. Иначе съм имала и по-голямо закъснение - 24 дена, когато имах неспукани фоликули, които с моят АГ следяхме да не нарастнат твърде много и да станат кисти. Но не станаха, спукаха се и ми дойде.
Изключвам възможността да си бременна. Дуфастонът НЕ влияе за уринните тестове за бременност!

# 13
  • Мнения: 1 512
Като чета въпросите ти се съмнявам,че учиш медицина и най-вече акушерство.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Първо, горко ни, щом като студенти по медицина и то тясно по специалността, която касае въпроса ти ни питат нас, във форума, че и държат на компетентност  ooooh!
И второ - имаш проблем, щом смяташ, че ако си над 40 кг. ще си като тулумбичка.
И не, не си бременна - с тези кг. ще е доста трудно.

Общи условия

Активация на акаунт