Въведете адекватни ваксини за децата ни - петиция!

  • 4 633
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 753
Аз имам предложение... Тъй като, до сега ваксините са задължителни със закон, за да има равновесие в природата, нека от сега нататък са забранени със закон... Който има дар слово, моля да напише петиция...   Peace 

# 91
  • Русе
  • Мнения: 25
Аз имам предложение... Тъй като, до сега ваксините са задължителни със закон, за да има равновесие в природата, нека от сега нататък са забранени със закон... Който има дар слово, моля да напише петиция...   Peace 

http://bgpetition.com/lipsa-na-izbor-pri-vaksinirane/index.html
такава вече има, тук говорим за настоящата  Wink

Искам да се информирам, но вижте като кликна на вашият линк от подписа какво виждам.


 newsm78

Апропо - имам листовки на всички ваксини, мога да Ви предоставя линкове към снимки на листовките, ако желаете Вие да се информирате, понеже аз не можах  Wink

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 01:07 от tuci_iv

# 92
  • Мнения: 4 753
Аз имам предложение... Тъй като, до сега ваксините са задължителни със закон, за да има равновесие в природата, нека от сега нататък са забранени със закон... Който има дар слово, моля да напише петиция...   Peace 

http://bgpetition.com/lipsa-na-izbor-pri-vaksinirane/index.html
такава вече има, тук говорим за настоящата  Wink

Извинявай, четеш ли преди да пишеш (линковете тоже)!?!   newsm78 

# 93
  • Мнения: 4 753
Искам да се информирам, но вижте като кликна на вашият линк от подписа какво виждам.


 newsm78

Апропо - имам листовки на всички ваксини, мога да Ви предоставя линкове към снимки на листовките, ако желаете Вие да се информирате, понеже аз не можах  Wink

Да, съобщиха ми вече за проблем, когато линка се отваря през Mozilla... Ако много държиш да се информираш, мога да ти пратя въпросната книга на word документ...
Справям се с намирането на листовки, мерси... Между впрочем, забележи изброените нежелани ефекти на МПР-ваксините в официалните листовки и ми кажи искаш ли да се случат на твоето дете, защото аз на моето не искам...  Peace
И още нещо - видях, че търсиш инфо за Марио Янакиев - ако го намериш тоз юнак, би ли го попитала как се доказва ефективност и безопасност на ваксините, инфото ще е много полезно и убедително предполагам...   Peace

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 01:37 от stelt77

# 94
  • Мнения: 2 543
Не знам противоменингитната компонента в пентаксим коя е, но ако е същата като в акт хиб - тя не е срещу смъртоносния бактериален менингит, който води до смърт, а срещу някакъв безобиден общо взето, който се лекува.

Нямам нищо против това, че има хора, които не искат да ваксинират децата си, но определено се страхувам, че някои от тях не са достатъчно информирани. Да кажеш, че менингитът, причинен от хемуфилус инфлуенца, е безобиден е просто... думи нямам. Янечек, можеш да прочетеш тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=340042.0 и сама да си направиш изводите за "общо взето лечимия" менинигит. За съжаление тежко увредения слух не е рядко усложнение от менингит, а тъй като той причинява вкостяване в кохлеата, възможно е и най-съвременните методи за слухопротезиране да не помогнат.Sad Мисля си, че не е въпросът в това човек просто да оживее след менингит, ами и да бъде здрав... Борете се за правата на децата си, но не и сляпо.
Няма да подпиша в този й вид петицията, защото е повече емоционална, отколкото смислена. Но съм "за" обновяването на имунизационния календар, като в него се добави противопневмококовата ваксина "Превенар". Твърде скъпа е за тези от нас, които биха искали да я поставят на детето си още в бебешка възраст, когато приемите са 3+1.

# 95
Голям хумор в тая тема...    Laughing 

Цитат
ЖЕЛАЯ ДЪРЖАВАТА ДА НИ ОСИГУРИ СЪВРЕМЕННИ, БЕЗОПАСНИ И ЕФКТИВНИ ВАКСИНИ   hahaha   Joy  ЗА МОЕТО ДЕТЕ
   

Къде са тия ваксини, че и аз много желая да ги видя...   


Ами те ваксините по принцип не са задалжителни....Никой не ви задължава да ваксинирате децата си...

Така дали ще ваксинираме децата си или не е право на избор!

Толкова пъти го повтори, поне да си беше направила труда да се информираш... И понеже съм мила и добра, ще ти предоставя ЗАКОН ЗА ЗДРАВЕТО, НАРЕДБА № 15 ОТ 12 МАЙ 2005 Г. ЗА ИМУНИЗАЦИИТЕ В РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ и НАРЕДБА № 26 ОТ 18 НОЕМВРИ 2008 Г. ЗА УСТРОЙСТВОТО И ДЕЙНОСТТА Н … ЗИСКВАНИЯ КЪМ ТЯХ... Прочети ги внимателно и заповядай пак да си поговорим...


Относно Пентаксим - след като я давате за пример, бихте ли посочили в кои държави се използва и с какъв успех?? Благодаря предварително...
Ще помоля и по информираните от мен да ми обяснят, как се доказва ефективност на ваксина, за да мога да преценя коя ваксина да избера, ако случайно получа мозъчно сътресение и реша да ваксинирам детето си?? Отново благодаря предварително...    bouquet


Ами ,да верно е че няма да ви приемат децата без ваксини в детските заведения,но това пак не ги прави задължителни!
Като ти стиска да не си ваксинираш детето,значи трябва да ти стиска и да поемеш последствията!
Били здравословни или свързани с институциите!
Естествено че никой няма да приеме неваксинирано дете,защото повечето хора отдавна са разбрали че ваксините са необходимо зло и трябва да се поставят.
Всъщност тази тема не мисля че е имала за цел да тредизвика такива бурни реакции. Във всеки случай не и тук.
Нека всеки сам да прецени какво да прави с децата си!

# 96
  • София
  • Мнения: 44 111
Ако ваксините бяха толкова сигурни и надеждни защо да не се приемат неваксинираните деца Simple Smile
всъщност тогава опасността за тях би следвало да е по-голяма...другите нали са с ваксини и  няма да се  заразят....е да....ама не Wink щото ваксините при все необходимо зло както ги наричаш, не ти дават гаранция , че детето  ти няма да преболедува дадената болест.....Wink

Да оставим настрана, че има не малко деца, който не биват ваксинирани поради здравословни причини изобщо и те си ходят на детска  училище....., по вашата логика, дай сега и те да не ходят.....

И все пак по закон, ваксините в БГ са задължителни...това е  точната използвана дума...нали? не препоръчителни или избираеми......Wink

# 97
  • Мнения: 4 753
Ами ,да верно е че няма да ви приемат децата без ваксини в детските заведения,но това пак не ги прави задължителни!
Като ти стиска да не си ваксинираш детето,значи трябва да ти стиска и да поемеш последствията!
Били здравословни или свързани с институциите!
Естествено че никой няма да приеме неваксинирано дете,защото повечето хора отдавна са разбрали че ваксините са необходимо зло и трябва да се поставят.

 Crazy 

Виж сега, когато в закона присъства думата "задължително", това означава, че е задължително, без значение следва ли нещо от неспазването му (а то следва и далеч не говоря само за яслите)...  Мислех, че ще прочетеш, преди да спориш наизуст, жалко че не си...    Tired

Необходимото зло, което води до тежки увреждания и смърт го запази за себе си, аз отказвам да се възползвам от тази екстра...   Stop

# 98
  • Мнения: 8 769
Темата е твърде щекотлива и обсъждана безброй много пъти.
Заключвам. Който иска да се подписва на петиции ще намери начин да го направи.

Общи условия

Активация на акаунт