Re: Вижте колко е щастлива мама, че си има ПОРОДЕНИ двама! *26*

  • 11 049
  • 314
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 391
Привет!

Първо да честитя на Марти дъщеричката!  bouquet
Да е здравичко!
Гледам, че станало напечено в темата Simple Smile
Само вметвам, че не съм си оставяла децата, но и не съм параноясвала в отглеждането им.

Всъщност...забелязах за себе си, че тук нищо не е каквото беше, луда изчезна и едва ли ще се появи, Галя и тя.
Не ме напуска натрапчивата мисъл, че липсата и на двете е свързана Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 4 527
Марти, аз неведнъж съм оставяла Дани в къщи сам и съм тичала за яденето до кухнята. Но не е бил толкова малък, браво на теб, смелчага!
Според мен е по-опасно, когато са по-големи. Ако бебето не е новородено и няма рефлукс или нещо, което да го кара да повръща (евентуален риск от задавяне), ако си спи кротко и е здраво дете, няма страшно да го оставиш за 10 мин. сам. Аз например тогава си се къпех, че и за повече от 10 мин.  Embarassed И аз моите съм ги оставяла, да ти кажа почнеш ли веднъж, престрашаваш се и за втори път  Confused, на мен най-големият ми страх беше да не стане земетресение, докато съм в магазина или да не заседна в асансьора.  ooooh! Супер тъпи страхове.
Риана  Hug, няма страшно, в крачка ще се намествате с излизанията. Аз от няколко дни постоянно съм сама с тях по улиците, пресичаме натоварени кръстовища, вървим по платното, защото на тротоара няма място и т.н. Максим е в количката, Стефан се дуържи за количката и върви пеш. Свикваме.
А днес видях една мама - бебето в кенгуру, каката (по мое мнение около двегодишна) - за ръчичка.
Филчо, що да е свързана бе? Сподели... Луда си пише във форума, но не в нашата тема. Sad

Майче, да ти кажа, ако се случи някое от изброените от теб действия, дори и да съм у дома, не знам дали ще мога да направя нещо по въпроса. Т.е. случвало се е. Бях се притеснила, че съседите 2 етажа под нас са направили пожар, а знаете, че ако си над пожара, измъкване няма. От балкона им излизаше дим, аз с бебе вкъщи, мъжът ми го нямаше. Първо хукнах да им звъня на вратата да ги питам какво става, никой не ми отвори и ми се разтрепераха гащите, казвам ти. Тази история съм ви я разказвала де. Добре, че всичко завърши благополучно, защото ако се беше разразил пожар, каква файда, че съм си у дома? Просто не знам какво се прави в случая.  Confused С една дума - да не дава Господ!  Praynig
Айде не се карайте, всеки си гледа децата, както намери за добре, молим се да не се случват нещастия, мислим оптимистично и гледаме напред!  Hug Нали сте гледали "Тайната"?  Wink

# 77
  • Мнения: 5 391
Анчо, не знам, нямам нищо конкретно предвид, просто някакво усещане Rolling EyesИ двете изчезнаха по едно и също време.
Не знаех, че луда пише, мислех че тотално е загърбила форума.
Това съвсем ме обърка.

# 78
  • Мнения: 3 089
е, нищо те. в темата се пише и се спира после. аз нали така доскоро бях изчезнала за 3 месеца. просто не ми се пишеше тук, нито ми се пишеше другаде. следях мацките в 2те отчетни и тотално загърбих другите теми. по едно време пък следях само готварския, защото бях на такава вълна. всичко отминава, променя се и по някое време изчезва. вижте например, как след навършване на 1 година на детето, ритъмът на отчетните се променя - пишат по-малко майки, темата става някак затворена - само за старите кучета едва ли не; след 5тата година пък навярно промяната ще е съвсем голяма. нищо чудно тогава да се строим в темата за учениците, защото фактът, че имаме породени, вече няма да е толкоз важен.
а за луда и галя - вярно, че не съм ги засичала в последните 2 седмици, откакто се 'върнах' тук. явно съм изпуснала много информация  Rolling Eyes
...
ей сега погледнах в потребители за 'луда'. 'ми изобщо няма такъв потребител. може и да се е изтрила...

# 79
  • Мнения: 4 527
Никът й е променен, дори е писала с него в нашите теми, но не знам дали няма да я засегна, ако го изтипосам тук. Пише в ДиС.

# 80
  • София
  • Мнения: 6 291
или да не заседна в асансьора.  ooooh!
Аз от това се опасявам, затова тел. ми е с мен, звънкам на хазяйката да го наглежда докато дойде някой да ме отключи.

За неписането по темите - и на мен от време на време не ми се пише, като няма нещо ново, или пък просто се пресищам от висяне на компа.

'луда' си смени ника и писа, че повече няма да ни навестява, защото е била цитирана или нещо подобно беше. Rolling Eyes

# 81
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
... А пък тази параноя дето описа Олимпия не мисля, че е добра нито за нея, нито за децата...
Напълно съгласна съм  Peace От 3години не спя като бял човек, а като спя - сънувам кошмари от рода, че странни малки джуджета се промъкват през решетките на прозореца и крадат децата ми  Cry
Странното е, че днес по гръцката СКАЙ гледах предаването на Опра Уинфри и показаха ТОЧНО МОЯ СЛУЧАЙ - майка, която се страхува за децата си повече от нормалното. Даваха един психолог, който под хипноза говореше с нея и търсеше причините за страховете и кошмарите й....
Много е интересно, оправи се жената (блазе й  Laughing), причината беше много странна...ама трябва да храня малките....

# 82
  • Мнения: 4 527
После чакам с интерес да доразкажеш!  Hug

# 83
  • Мнения: 5 391
Опимпия, това което разказваш за себе си ми напомня за една друга форумка, която скоро не съм засичала.Буболина.

# 84
  • Мнения: 1 340
И аз доста се шашкам за малкия, никога не съм го оставяла сам, но и параноичните мисли хич не са здравословни. То всичко може да се случи ама човек не трябва да си мисли как ако остави детето и за 5 минути хиляде бедствия ще го сполетят...

# 85
  • Мнения: 3 089
което ми напомня да споделя една приказка: 'дано не ти се случва туй, дето ти го мисли майка ти' Mr. Green

ние тая вечер бяхме на театър. не помня от колко време не съм се смяла с глас, а почти сигурна съм, че никога в живота си не съм се смяла с глас 1 час, че и повече. много, много съм заредена. а най-хубавото е, че ще ни се случва всяка сряда - тогава нинчето ще идва и ние с филков ще излизаме по живот. а най-странната работа е, че наш камба заспал в 9 БЕЗ 10, а с нас не заспива преди 10 И 15! диване!

# 86
  • София
  • Мнения: 1 464
    Здрасти на всички!
    Не съм писала от няколко дни, защото им чета глупостите в темата за кандидатстването и се ядосвам... едните били дискриминирани от двудетните семейства и пасали петиции (затова и махнаха предимство брат/сестра в 1 градина), на другите децата стресирани, че щели да ги местят от чиста ясла в дг, затова било по-добре да ги приемали направо целите групи от ясля в цдг, за си били заедно - заради стреса. И щом,  разбираш ли, от яслите не преминавали направо в цдг, а само с предимство от 1 точка (която им гарантира приема), така трябвало и за яслите от одз, да били кандидатствали наново, заедо с тях, пак с едва точка, че иначе били дискриминирани... абе нямам думи. От притеснение не спя, заради градините и заради апартамента... трябва да е готов края на април, но дали ... какво ще правим после... Такива работи...
    Маик, ти добре си нагласила нещата, всяка сряда по живот с Филковия...  Grinning Това Нинче свеки ли е, бавачка ли е? И ние си имаме едно много свястно момиче, което е идвало няколко пъти да гледа децата, но това беше преди около 2 месеца, трябваше малко да ходя на доктор и затова, но така ми се иска и ние като по филмите - да и оставим децата за няколко часа вечер, пък ние да излезем някъде, но ... бюджет за това все не мога да докарам, ма като ми се случи ще ви кажа Grinning
    Вие какво гледахте? Аз последно ходих на "Възгледите на един учител за народното творчество" на Камен Донев, ти знаеш ли, че той е градски, от Механото? Grinning Препоръчвам ви го този спектакъл да се посмеете.
    Гале, ти ако ни четеш, пиши дали сте добре! Поздрави от нас!   bouquet
   

# 87
  • Мнения: 3 089
нина е гледачката, която се занимаваше с камен съвсем в началото. аз нали така и не спрях да работя нито с едното, нито с двете, та в еден момент се наложи да намеря жена. нина е 60-годишна разсеяна супер свежа дама, която гледа децата с такова спокойствие и лекота, с каквото не съм виждала друг човек да го прави. всъщност, тя не ги гледа, а се забавлява с тях, и точно затова нещата са леки, спокойни и приятни. като тръгна камбата на ясла, тя каза, че повече няма работа у нас, но че винаги е готова да помогне. е, месеци с мислехме, че ще я викаме 1-2 п/седмично, докато не установихме, че животът така ни завъта, че не се и сещаме да излизаме, или пък нямаме желание, или настроението нещо се е загубило през деня, или кой знае какво. е, накрая решихме просто да си кажем, че всяка сряда излизаме някъде и точка. може и долу пред блока да седим на пейката, но ще излизаме. та вчера бяхме на 'Шекспир - пълни съчинения' в 199, др. седмица още не знам къде ще сме, но на 1ви април сме в ндк на представлението на камен донев. за който знам, че е градски и ако се не лъжа, баща му работи в университета, или поне така ми се върти в главата, което значи, че съм го засичала покрай родителите ни. да не говорим и че на една сватба бяхме заедно, заедно с т.колев, мая бежански и т.н., което обаче той няма как да знае, защото надали изобщо се е сетил нещо за моята личност. което важи и за другите известни личности ъф корс  Mr. Green
ох,много са шумни децата. отивам да въдворявам ред, че ще гръмна още преди да сме тръгнали за ясла, дг.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 464
    Маик, хареса ми идеята... и аз ще си избера ден... и поне веднъж в месеца ще излизаме. Не бяхме излизали от 3 години без децата някъде... Майка ми ни дойде на гости за месец по Коледа и излизахме за първи път от толкова време - не, че сме ходили кой знае къде на кино, на парти у едни приятели, но се почувствах ... добре Grinning

# 89
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
После чакам с интерес да доразкажеш!  Hug
Значи Брайън Уайс беше психологът (или психиатър, не помня  Embarassed). Той се занимава с хипноза и връщане в предишни животи, където търси проблема  Shocked Върна тази жена 200години назад, и се оказа, че и в предишния си живот пак е била с едно от децата си (синът, с който има много силна връзка). В онзи неин живот тя е умирала от болест, която докторите не могли да установят и тя се топила всеки ден пред ужасените очи на детето си  Cry Затова душата й пренесла този страх за децата си в този живот, да не ги остави сами...Затова и кошмарите и страховете й били параноични - като моите  Rolling Eyes
Аз сериозно се замислям за терапия, защото заради тези ми страхове не мога да спя добре и май вече имам проблеми с кръвното  Confused
Голямата ми дъщеря спеше с мен до 6годишна и я носех на ръце до детската градина, а до 4-ти клас я водех за ръка на училище (през една улица от нас).
Синът ми допреди 1година беше залепен за мен, не искаше да ходим на гости и да има чужди хора около него  Confused Навън нямаше проблем, но в затворено пространство не търпеше чуждо присъствие. Сега е ОК, много се гушкаме и целуваме, много се занимаваме и говорим, мога да го оставям на баба и дядо  Peace
Бебата обаче се е вкопчила в мен и се радва на чуждо внимание само от моите ръце...
Луда ли съм, бре хора?

Общи условия

Активация на акаунт