телесната температура по време на бременност

  • 79 305
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Искам,да попитам дали телесната температура(мерена под мишницата) по време на бремонност е по-висока? Знам,че базалната се покачва но се чудя дали важи и и за телесната!?  Embarassed
Съжалявам за негратмостта но наистина искам да знам дали има отношение!!!
Притеснена сЪм понеже моЙта от няколко дена варира -между 36.9 37.2 !Не се чувствам зле,даже никак,за това ме учудва тази температура!!!
Дали  да не съм забреемняла и за това,да е такава температурата ми   Praynig
Очаквам цикъла си след 5-6 дена пък 6те видя какво ще стане.
МНОГО МОЛЯ АКО ИМА ЗАПОЗНАТИ ПО ТЕМАТА ДА МИ ПИШАТ СПЕШНО,ЧЕ ЩЕ ОТКАЧА ОТ НАПРЕЖЕНИЕ!!!

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Мисля, че няма отношение, което не изключва все пак възможността да си бременна.
Имай още малко търпение, още няколко дни.

Успех ти желая!  Peace

# 2
  • Мнения: 260
Здравей pika, какво да ти кажа аз съм личен пример за това и по ТТ разбрах че има нещо и аз като теб така я подържах 36.90\37.20 и се оказа че съм бременна , дано и при теб да е така.Според мен това е  много добър знак, само спокойно ,но не се само навивай много въпреки че за мен резултата ще е положителен стискам ти палци! Hug
не каза обаче дали имаш и други симптоми-дано да е това  Praynig

# 3
  • Мнения: 113
Ми днес сутринта не можах да си изпия кафето,нито да си изпуша цигарата,защото ми стана гадно!!!А за мен кафето и цигарата са нещо незаменимо сутрин  Rolling Eyes  Повдигна ми се и газ към тоалетната  Embarassed
Но не го приех като признак,защото не ми се иска да се самонавивам,и др. път ми е ставало лошо от кафето.Дано тоя път да не е фалшива тревога   Praynig Пък и тая температура ме озадачава newsm78
Ще следя температурата и тези дни,много ми се иска да си направя тест,но наистина е рано ,и не искам поредното разочорование.

# 4
  • Мнения: 170
Докато бях бременна поддържах 37 градуса. Мисля, че на теб ти е рано за признаци. Хормонът на бременността, който причинява неразположения като гаденето от кафе и цигари, не може да бъде отчетен в тялото ти все още, дори да си бременна. Искрено ти желая успех, защото знам какво е да го искаш с цялото си сърце.

# 5
  • Мнения: 989
Да, има покачване на ТТ., както и на БТ при бременност за 2-3 месеца, а понякога и през цялата бременност. Но!!!! ТТ, както и БТ се повишава след овулация заради повишеното ниво на Прогестерон и остава висока до М. ако няма бременност, а ако има до 3-4 месец от бременността. Така че, до датата на М., повишената ТТ., или БТ., или каквато още искате Т. НЕ Е признак на бременност. Трябва да остане повишена поне 16 дни след овулация или, за да е по-ясно 2 дни закъснение за да се говори за бременност.
Успех на всички! Peace

# 6
  • Мнения: 113
А защо точно този месец я усетих тази температура?!До сега като,че ли не съм я усещала,абе божа работа!!!
И въпреки всичко,надеждата умира последна!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 10 698
аз пък точно когато забременях-за кратко беше..както и да е...БТ ми беше 36,90, 36,80 много рядко се качваше 37 или 37 и нещо..затова не ми се и вярваше да е станало нещо докато не видях положителните тестове...а пък съм имала и цикли с които до преди да ми дойде поддържам37,37 и нещо и даже не падаше преди деня на МЦ, а обикновено по падането се ориентирам кога ще дойде със сигурност.

# 8
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Моят съвет е изобщо да не обръщаш внимание на тази ТТ. Лично аз много пъти съм си правила експерименти и след предполагаемото ову до появата на МЦ съм мерила своята. Няма да ти казвам колко пъти съм поддържала Т - 37.2, 37.3, без видимо да съм настинала или друго. Е, бременност все се оказваше, че няма. Rolling Eyes Смятам, че БТ може да ти послужи за по - сигурен ориентир. Не искам да те обезкуражавам, но на твое място не бих се подвела и взела под внимание телесната си температура. Peace
Дано при теб тези интуитивни усещанията те изненадат приятно и се окажат твоята сбъдната двучертичкова радост! Пожелавам ти го от сърце!   bouquet

# 9
  • Мнения: 925
Аз по повишената температура разбрах, че съм бременна Simple Smile - поддържах я около 37.1-37.2
Седмица по - късно и теста за бременност го потвърди Peace
Стискам ти палци миличка  Hug

# 10
  • Мнения: 113
Днес на обяд пак си мерих температурата,на обяд беше 37,а сега привечер,беше 37.2   Grinning
Ох,дано да не спада,и дано и този път тожа да не е подвеждащ симптом  Praynig
А ако не съм бременна,кога трябва да започне да се понижава температурата?

# 11
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
А ако не съм бременна,кога трябва да започне да се понижава температурата?
При мен се понижава ден - два след появата на МЦ.

# 12
  • Мнения: 609
стьшна интересна тема. ще я следя
успех миличка - това да е твоят месец

# 13
  • Мнения: 36
Ами аз по повишената телесна температура разбрах, че има нещо. Към 10 ден след овуто Т мерена под мишницата следобед беше 37.00-37.20. Успех Praynig

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И аз по повишената температура,която не пада разбрах че съм бременна.Повече от 10 дни се задържа 37.4  и все не падаше, а аз чаках да ми дойде .Е ,още чакам  Laughing Laughing

# 15
  • Мнения: 113
МОмичета,много благодаря за подкрепата,дано наистина тожа е моят месец  Praynig дано това да е НАШИЯТ МЕСЕЦ  Hug
Сътринта в  7.30 си мерих темп,самоче вагинално и беше 36.95  newsm78 незнам толкова ли трябжа да е,като никога до сега не съм я  мерила Grinning
А сега приве4ер телеснатата ми темп е 37.1. Кога по принцип е наи-добре да меря телесната  Thinking за вагиналната и базалната знам ,че трябва да е сутрин преди ставане?!
ЦЕЛУВКИ НА ВСИЧКИ  Hug

# 16
  • Bulgaria
  • Мнения: 369
pika и моята така беше висока, стискам ти палци да видиш след няколко дни  EFP и скоро здраво и хубаво baby_neutral  bouquet

# 17
  • Мнения: 7
здравейте момичета в друг един форум споделих че имам съмнения за бременност по редица признаци сега ви зачетох и за температурата значи телесната ми е 36,9 а в а......37,5 закъснява ми с 3 дни дано се дължи на нещо така желано , тест още не съм правила , утре ще взема според вас възможна ли е бременност newsm78 а така ми се иска успех на всички чакащи и бебеправещи Praynig

# 18
  • Мнения: 113
Elunika,кога мери темп.(аналната имам в предвид)?
Утре бягаи за теста,и пиши какво е станало,ще стискаме палци  Peace
На мен би трабжало да ми доиде на 16-17 ,ако и аз се тествам утре дали ,ще отчете правилен резултат,ИЛИ Е МНОГО РАНО????  newsm78
вЕЧЕ НЯМам търпение!!!!

# 19
  • Мнения: 7
какво да ви кажа преди малко ми дойде лелката  #2gunfireе нищо до следващия път , до тест не се стигна , но надеждата продължава  Hug на всички pika успех дано имаш EFP Praynig

# 20
  • Мнения: 113
Съжалявам,Елуника
Дано другия месец имаш повече късмет  Wink
Имам ,чувството,че и аз ще те последвам,след няколко дни(имам в превид с лелката)   Tired
Вече направо,ме е страх да съм оптимиска,омръзнаха ми сълзите и напразните очакваниЯ!!!
Дано скоро,да изгрее слънце и на нашата улица!!!

# 21
  • Мнения: 21
Zdraveite mili momi4eta,
i az smqtam da se prisaedinq kam vas. Moqta Baz.T ot 9.03 se poddarja ot  37,0-37,2, na 17-ti tr da mi doide, no nqmam o6te cikal. Pravih test, no be6e (-) . Nadqvam se tozi mesec vsi4ki da imat  EFP .
Pojelavam vi uspeh i ne 4ak tolkova nervno 4akane,
 za6toto az ve4e edvam izdarjam. Okolo men vsi4ki  sa bremenni, a pri nas 4akaneto ve4e e 8 meseca. Vse se nadqvam.....,
Kolko vreme sled ovu e normalno da poddarja6 visoka temperatura po princip?

# 22
  • Мнения: 3 092
И двата  пъти тъкмо по повишената телесна температура и по втрисанията разбрах че съм бременна .
Искрено и от цялото си сърце пожелавам успех !
Ще надничам да чета темата !

# 23
  • Мнения: 113
За съжаление,при мен няма  EFP   Cry този месец
Т.Т ПАДНА ДЕН ИЛИ два преди да ми доиде, Б.Т. ПАДНА ПОСТЕПЕННО,НО НАИ-РЯЗКО в първиа ми ден на цикъла.
От този месец вече меря Б.Т.(ректално),даже вече съм си направила графика в zachatie.org
Така поне ,ще знам дали съм бременна или не ден два преди цикъла,а пък и смятам ,че така ще успея повече за оволациата си и за дължината на лутелната си фаза
УСПЕХ НА ВСИЧКИ БЕБЕПРАВЕЩИ,мен със сигурност и през април няма да ме угрее понеже мъжа ми го няма(работи в чужбина)
Дано да имаме късмет следващия път  Praynig

# 24
  • Мнения: 989
pika, съжалявам за цикъла.
Аз пак да кажа, колкото и да не ви се иска да го чуете - повишената Т., била тя базална или телесна НЕ е признак за бременност преди да са минали ПОНЕ 15-16 дни от овулацията. Не се самонавивайте, че после боли повече! Т. се повишава винаги след овулация и си остава висока до цикъла, а понякога и в първите дни от новия цикъл. Обикновено става точно както при Пика т.е. Т. пада ден или два преди цикъла.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Повишената телесна температура не е признак за бременност, както и при бременност не е задължително да се повиши телесната температура.

# 26
  • Мнения: 961
Аз да попитам веднага след забременяване ли се качва ТТ? Или известно време след самото зачеване.

# 27
  • Мнения: 1 192
Температурата-където и да я мериш е различна в различното време на деня,най-висока е следобед.Затова е прието да се мери сутрин около 6 часа и по възможност преди ставане от леглото.Аз не съм мерила базална,а само телесна и откакто съм забременяла си я поддържах 36,8-36,9.Но трябва да имаш представа каква температура си поддържаш по принцип,а и да не си болна естествено.Телесната е с половин градус по-ниска от базалната.А Scarlet_ e напълно права:
pika, съжалявам за цикъла.
Аз пак да кажа, колкото и да не ви се иска да го чуете - повишената Т., била тя базална или телесна НЕ е признак за бременност преди да са минали ПОНЕ 15-16 дни от овулацията. Не се самонавивайте, че после боли повече! Т. се повишава винаги след овулация и си остава висока до цикъла, а понякога и в първите дни от новия цикъл. Обикновено става точно както при Пика т.е. Т. пада ден или два преди цикъла.
Пък и колокото повече го мислите,толкова по-трудно става и се притеснявате излишно.За едно бебе има значание и сексът да не е по график...Успех!!!

# 28
  • Мнения: 313
Присъединявам се и аз...

pika съжелявам и аз за цикъла и желая на всикчи които чакат двете чертички скоро да ги видят...

# 29
  • Мнения: 1 496
момичета да ви споделя за моята ТТ няколко месеца редовно я меря всеки ден около 10 дни преди датата на МЦ и винаги е била над 37 , този месец на 5 ми е датата и днес ТТ ми е 36,6 както и предни дни все е под 37

# 30
  • Мнения: 16
ехо дали има някой да ми помогне.телесната ми температура е постоянно 37-37.4 от увото до днес.да ли има вероятност да съм бременна мног го искамлвече четири тета си правих всичките са отрицателни

# 31
  • Мнения: 16
хайде де няма ли някой който да ми помогне Close

# 32
  • Мнения: 2 617
Имаш ли закъснение? Ако да, колко? Цикълът ти редовен ли е?
Повишената телесна температура сама по себе си нищо не значи. Може да е признак, а може и да не е.
Успех и дано да се похвалиш!

# 33
  • София
  • Мнения: 10 698
повишената БТ мерена сутрин по едно и също време  трябва да се задържи минимум 14 дни след ОВУ и пак не е гаранция....

# 34
  • Мнения: 16
нямам закъснение още 6 дни до М.цикълът ми по принцип е редовен

# 35
  • Мнения: 3 241
нямам закъснение още 6 дни до М.цикълът ми по принцип е редовен

Спокойствие и само спокойствие!

# 36
  • Мнения: 2 617
нямам закъснение още 6 дни до М.цикълът ми по принцип е редовен

Спокойствие и само спокойствие!
Именно. Значи ще си чакаш чинно 6-те дни. Стискам палци да се е получило! Peace

# 37
  • Мнения: 16
мерси за куража направо нямам търпение а тези отрицателни тестове направо ме отчайват дан да е станало така и минаия месец се надявах и признаците ги  имах а нищо

# 38
  • Мнения: 2 617
Много е рано още. Тия тестове за ранна диагностика са малко.... как да ти кажа..... според мен не стават. Изчакай си поне датата на цикъла и тогава. А признаците толкова подвеждат, че повече няма накъде.
Iventse ти е казала - спокойствие му е майката. Знам, че не е лесно. Но това е положението.

# 39
  • Мнения: 16
най-интересното е че миналия месец си бяха всички признаци на лице а бебе нямаше.този месец не усещам нищто особенно  освен че кръста ме наболяваше миналата седмица. Wink все ощте има надежда

# 40
  • София
  • Мнения: 10 698
pda извинявай ама на колко години си? че ми стана интересно

# 41
  • Мнения: 16
защто питаш?

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Вероятно, за да намери някакво обяснение за въпросите и правописа ти Mr. Green
Наистина ли си мислите, че ако телесната температура беше ориентир за цикъла и съответно за наличието или липсата на бременност, щяхме да се тормозим с години да си пъхаме термометрите по разни места Crazy ooooh!

# 43
  • София
  • Мнения: 10 698
Вероятно, за да намери някакво обяснение за въпросите и правописа ти Mr. Green
Наистина ли си мислите, че ако телесната температура беше ориентир за цикъла и съответно за наличието или липсата на бременност, щяхме да се тормозим с години да си пъхаме термометрите по разни места Crazy ooooh!
Peace

# 44
  • БУРГАС
  • Мнения: 682
ехо дали има някой да ми помогне.телесната ми температура е постоянно 37-37.4 от увото до днес.да ли има вероятност да съм бременна мног го искамлвече четири тета си правих всичките са отрицателни

нямам закъснение още 6 дни до М.цикълът ми по принцип е редовен

Моля те, кажи ми, че се шегуваш!!! Praynig ooooh!

# 45
  • Мнения: 16
защо всички ме нападате Sad

# 46
  • София
  • Мнения: 10 698
защо всички ме нападате Sad
никой не те напада,просто се дивим на, айде няма да казвам на какво. Мило момиче,преди да задаваш такива въпроси съвета ми е започнеш да четеш по темите, за всичко има вече написани отговори и информация колкото 5 океана най-малко.Когато се пообразоваш тук и улегнеш вече ще може да питаш адекватно.Жена си в крайна сметка,майка искаш да ставаш а елементарни неща не знаеш.Как очакваш на безумен въпрос защо телесната ми т е толкова...или имам 6 дни до цикъл ама искам да съм бременна.... и е такива дивотии някой да ти отговори зряло.
 Подхождаш супер детински.
За правописа няма да коментирам само спри да пишеш т след щ-то.

# 47
  • Мнения: 113
Скъпа,muvi аз не искам да те нападам,нито да ти давам напразни надежди!!!НО НЕ ИСКАМ РАЗБИРАСЕ И ДА ТЕ ОБЕЗКУРАЖАВАМ
Аз миналия месец си мислех,че като подържам темп.37.2 и съм бременна-ДА АМА НЕ  Sad ТЕМПЕРАТУРАТА МИ ПАДНА ТОЧНО ПРЕДИ ДА МИ ДОЙДЕ ЦИКЪЛА!!!Този месец също съм с повишена темп.,точно след овулация,и така ще се задържи докато ми доиде лелката(а със сигурност не съм бременна)!!!!!Температурата е вискока заради повишаването на прогестерона във втората фаза на цикъла,е би се получило и ако си бременна разбира се,за което ти стискам палци!!!!!!И така с 2 думи,недеи го мисли сега,изчакаи да ти закъснее и тогава прави тестовете,по-сигурен признак от закъснението няма!!!!!!!!!Ако пък си толкова нетърпелива си направи кръвен тест!!!!
Успех на всички,които чакаме EFP   Hug

# 48
  • Мнения: 961
Здравейте! Днес ми е 6 ден след инсе и вагиналната Т днес ми е 37. Смятам да я меря всеки ден поне до 14 ден, да видим дали ще се задържи такава. Кажете някой тест за ранна диагностика, че аз само Шуър чек съм ползвала, но той отчита 1 ден след закъснението.

# 49
  • Мнения: 113
КРЪВНИЯТ ТЕСТ Е НАИ-СИГУРЕН, И ПОКАЗВА ДАЛИ ИМА БРЕМЕННОСТ ОЩЕ НА 11 ДЕН СЛЕД ОВУ.  Peace

# 50
plams,тест за *възможно* най-ранно от4итане ти препоръ4вам Pre Contro.Този тест дава ранни резултати и не е задължително с първа урина и закъснение на цикъла не се търси като аргумент,но задължително мин. десет дни след евентуално оплождането(или брой мин.десет -14 дни слет Ову).
Кръвен не съм правила,вероятно е най-достоверен,но при дома6ни условия Pre Control e   newsm10.
Успех!!!!

# 51
  • Мнения: 113
НАНИТА,търсих в google инфо. за този тест ама нищо не ми излезе  Rolling Eyes
Каква му е цената,и има ли го по вс аптеки????

# 52
Pika, Pre Control -тест,не го купувам от  България,но предполагам,4е и в българската апте4на мрежа ,би трябвало да го има.Ако не ,предварително се извинявам!

# 53
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Въпрос: Знам че БТ трябва да се мери в един и същи час,но аз не винаги  го правя   Embarassed Понякога меря БТ  в 7 сутринта а понякога в 10,защо тогава Т ми е една и съща в различните часове?Нали трябва да има разлика?  newsm78   (не е мръднала от 36,7 вече 4 дена в различни часове)
Темата е друга но..... Embarassed

Последна редакция: пн, 13 апр 2009, 12:31 от ˙·٠•●◊°•Сливница•°◊●•٠·˙

# 54
Сливница,аз меря както се казва *когато се събудя*,а това е или към 08 или към 10 4аса.Преди ову -то БТ  ми се задържа за ( 4акай да преброя ) 8 дни и не мръдна от 36,6.
Питах ТУК и бяха изказани мнения ,4е не е възможно и термометърът е развален и дава гре6ни резултати,....но виждам,4е и ти си о6те един пример за понякога константна БТ.
ТаКА,4е приеми ,4е това понякога е просто нормално.
Аз ли4но  БТ е измервам анално(вмъквам от ли4ен пример) и смятам,4е всяко движение преди или по време на меренето оказва влияние върху градусите.По пътя на тази логика,ако и в двата *слу4ая когато мери6 температурата си в *покой*,то БТ би трябвало да е ЕДНАКВА или по4ти такава.
Но ти си с пове4е опит от мене ТУК,а аз ДОРИ о6те не съм регистрирана!
Така,4е накратко моето ли4но мнение,което си позволявам да изкажа е ,4е Базалната  ти температура си о'К.
Успех ти желая!!!

# 55
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Сливница,аз меря както се казва *когато се събудя*,а това е или към 08 или към 10 4аса.Преди ову -то БТ  ми се задържа за ( 4акай да преброя ) 8 дни и не мръдна от 36,6.
Питах ТУК и бяха изказани мнения ,4е не е възможно и термометърът е развален и дава гре6ни резултати,....но виждам,4е и ти си о6те един пример за понякога константна БТ.
ТаКА,4е приеми ,4е това понякога е просто нормално.
Аз ли4но  БТ е измервам анално(вмъквам от ли4ен пример) и смятам,4е всяко движение преди или по време на меренето оказва влияние върху градусите.По пътя на тази логика,ако и в двата *слу4ая когато мери6 температурата си в *покой*,то БТ би трябвало да е ЕДНАКВА или по4ти такава.
Но ти си с пове4е опит от мене ТУК,а аз ДОРИ о6те не съм регистрирана!
Така,4е накратко моето ли4но мнение,което си позволявам да изкажа е ,4е Базалната  ти температура си о'К.
Успех ти желая!!!
Благодаря ти за отговора,Нанита
П.П.Защо не се регистрираш?

Общи условия

Активация на акаунт