Ранна бременност - първо тримесечие

  • 66 013
  • 624
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, мами!

Знам, че има много теми като моята, но като реших да пиша на по-старите и ми изскочи прозорче по-добре да започна нова тема!

И така бременна съм за 1 път в 7 г.с. (утре става 7) и от 9 дни не съм мръднала от леглото буквално Scream чувствам се ужасно.... никакво желание за нищо, грам апетит нямам, гади ми се нон стоп - сутрин, обед, вечер - поне като си лягам не ме събужда, обаче с отварянето на очите и сърцебиенето започва, гаденето, виенето на свят- едвам ходя до WC, просто не мога да се държа на краката си... ръцете и краката ми са постоянно студени, главата ме боли. Старая се да ям максимално каквото мога , обаче от всичко ми се гади - което видя и което помириша, дори и ако дават нещо по ТВ Dizzy Face
Знам, че е нормално състояние, но едвам издържам - рева по няколко пъти на ден, не мога иначе. Преди 3 дни бях на 1вия си преглед в МД - Варна при доктор Ани Атанасова- всичко е наред с ембриона.
Днес мъжът ми и звънна да и каже, че съм много зле и попитахме дали може да взимам Вомитосхил- разреши. Каза да пия студени неща и малко газирано. Имам чувството че нищо не ми помага Cry

# 1
  • Мнения: 2 721
И какъв е въпроса ти?
Всички сме минали през това, ще ти кажа само, че си бременна ,а не болна , карай я по-ведро!
ПП: нищо не помага при гаденето през бременноста.

# 2
  • Мнения: 4 696
 Мда, за съжаление няма лек за това гадене. На мен ми помагаше постоянното дъвчене на нещо - солети, бисквити, лукчета. Просто гледай да не мислиш за това и дано отмине бързо.

# 3
  • Мнения: 46 403
Реви си, не пречи Simple Smile
Отвличай вниманието си, филми, музика, книги. Пий течности, внимавай да не се обезводниш.
Всички сме минали през това...
Всъщност 50% минават през това, другите  не усещат нищо.

# 4
  • Мнения: 13
Ами именно, че откакто видях 2те чертички и въобще не мога да се зарадвам.... чувствам се точно като болна, колкото и нелогично да звучи за някой.... Имам фобия от повръщане и направо настръхвам като ми се догади. Имам чувството че изпадам в депресия. Знам естествено, че не съм единствената... просто ми е супер тежко

# 5
  • Мнения: 46 403
Аз нямах никакви физически неразположения, но психически се чувствах като теб.
Просто отвличай вниманието си, за да не мислиш за бременността, вземи един календар и драскай дните, на мен това много ми помагаше като виждах как задрасканите стават все повече и повече Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 721
Алекс, аз повръщах до края на 4тия месец, дори и само като пиех вода бягах до банята,това започваше от 6 сутринта и най вече се случваше и вечер точно като си легна.. Знам колко ти е тежко това състояние, защото през целия си живот до като забременях бях повръщала само веднъж и изпитвах ужасни болки всеки път.
Спасяваше ме донякъде спрайт или цитрусовите плодове , но временно. Един ден се събудих и повръщането спря.
Всички тези състояния са временни. Не изпадай в депресия , гледай филм, или излизай на чист въздух и се разсейвай по някакъв начин.
Ще мине ! 🙂

# 7
  • Мнения: 13
Хапвам по-често и малко. Не се притеснявам дали ще кача много, защото после лесно ще ги сваля - тренирам много по принцип. Обаче сега единствената ми разходка е от спалнята в хола и до wc и на терасата за 2 мин. Нямам сили да ходя. Гледам календара по 100 пъти на ден и само броя и се моля наистина към 3-4 месец това да свърши... иначе от днес си слагам свещички Вомитосхил и за сега ми помагат много... въпросът ми е колко дълго мога да ги ползвам ?

# 8
  • Мнения: 4 696
Колкото повече лежиш, толкова повече ти се лежи и не ти се прави нищо. Аз излизах също рядко, но просто защото беше адска жега ,а сега времето е супер за бременните. Когато бях навън се чувствах малко по - добре.

# 9
  • Мнения: 3
Здравей. Твоят проблем ми е до болка познат. През 2010 г. беше моята първа бременност. Забременях 51 кг. Но започна гаденето и повръщането. Интересното е, че ходех на работа и там се чувствах добре, но като се прибирах вечер вкъщи и адът започваше - гадеше ми се буквално от всичко - от парфюма на мъжа ми, от сапуна. Опитвах се да убедя всички, че в кухнята мирише лошо. Буквално от всичко! Мина време и отидох на консултация - около третия месец. Лекарката ме измери и се оказа 50 кг., т.е. с 1 кг. по - малко от първоначалните. Не съм изключение, има и такива случаи, но думите й бяха: "Не зная как те търпи това бебе. Та ти нищо не му даваш да яде. От утре оставаш при нас да те закрепим!" Аз до този момент никога не бях влизала в болница, но нямаше начин. Взех си багажа и хайде на 9 етаж в Окръжна. А, там други мили момичета с различни проблеми в начална бременност. Вливаха ми много банки с течности и Деган. В болницата никога не повърнах. Полежах може би 5-6 дни. И наистина имаше ефект. За вкъщи ми изписаха Вомитус хил свещичка,  като тези, които ти взимаш. Но аз бях по - добре и нямах нужда. След това си качих нормалните за бременността килограми. Чувствах се страхотно и 1 седмица преди са родя бях на Чудните мостове и макар с изместен център на тежестта, се разхождах по пътеките там. Съветът ми е - добре да прецениш състоянието си и ако е необходимо постъпи в болница. Компанията на други момичета в начална бременност е безценна и повдига настроението. И.... още нещо - чула съм, че колкото по - лошо й е на майката, толкова по - добре се чувства бебето.

# 10
  • Мнения: 547
Е айде сега..тогава на нас дето нищо ни е нямало е си изкарахме сравнително  леко първите месеци,трябва да ни е гузно че на нашите бебета им е било лошо ли?
По темата искам да кажа,че даже и да си спестих в голяма доза гаденето и поврещането,умората я имаше пак на 100%.Чувствах се като прегазена от валяк,но след 4тия месец всичко отшумя.Успех и леко бременеене! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 13
Such - благодаря за обяснението... Хапвам каквото ми се яде и по-скоро каквото понасям. За сега съм на бял хляб със сирене или кашкавал, портокали овесени шоколадови бисквити и май това... Пия повод сок и вода.. Обаче ме е страх да излизам, че ако ми стане лошо или ми се догади трябва да си легна моментално... много се чудя дали ако кажа, че искам да вляза за малко в болницата ще ме приемат Thinking

# 12
  • Мнения: 46 403
Лежах в болница по друг повод, не ти го препоръчвам, освен ако не се налага. Там са жени за задържане, с проблеми и загубили бебета. Не видях нищо розово и прекрасно, напротив.

# 13
  • Мнения: 3
В никакъв случай не съм казала, че е розово и прекрасно. Не зная да има човек, който да постъпва в болница ей така, за удоволствие. При мен беше по препоръка, дори бих казала по нареждане на гинеколога ми за доброто на бебето. И, да, наистина имаше други бременни, лежащи за задържане. /За щастие другите три момичета запазиха бебенцата си и сега вече са на по 7 годинки и се виждаме и чуваме често/.  Не налагам изобщо своето мнение. Ти най - добре си знаеш как се чувстваш и какво е лекарското мнение при твоите оплавания. Просто ти споделих какво се случи при мен. Просто ударното вливане на течности и буквалното лежане тези дни явно ми подействаха добре. Но това си е мое мнение, без да искам да го налагам на никого. Ако можеш да се възстановиш и да се чувстваш добре чрез почивка и терапия вкъщи - още по - добре. Слушай лекаря си и мисли най - доброто за бебето.  То е на първо място!

# 14
  • Мнения: 46 403
Нямах предвид твоето лежане в болница, а този въпрос Hands V
...много се чудя дали ако кажа, че искам да вляза за малко в болницата ще ме приемат Thinking

Общи условия

Активация на акаунт